Skocz do zawartości

Wspólne kupowanie w sklepie Top10 - edycja II


velibrum

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że dla wielu to ważna informacja a więc:

Dostawa z tripla ma teoretycznie być jutro jednakże warunki atmosferyczne nie sprzyjają więc może jutro nie dotrzeć ;) Myślę jednak że do końca tygodnia dostawa dojedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 417
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


Tak, LandsberG, możesz się zapisać.

Wydawało mi się, że suma została ustalona przez co wyszedł rabat. Ale kupić w WK to wiadomo, że może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedzając przyszłe pytania dotyczące dostawy Triplex'a, mogę uspokic wszystkich że na pewno do piątku na stronie znajdą się wszystkie produkty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firawerkoman zmień w FAQ sposób naliczania rabatu, a dokładnie to bonusu.
Bo znowu sie zaczną pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ceny:

- TXF441 Flash na FM 7,5zl, a na www.fabrykaognia.pl/sklep 6,7zl

TXF834 STROBO na FM 8,5zl, a na www.fabrykaognia.pl/sklep 7,8zl

- JW09 Styx na FM 31zl, a na FK 29,9zl,

no i FP3/New na FK kosztuje 11zl, a na SF 10,5zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Jest to mój pierwszy post , jednak od razu przejdę do rzeczy.
Od około tygodnia śledzę temat o wspólnym kupowaniu , aż w końcu zachęciłem się na tyle , że postanowiłem się zarejestrować.
Jednak jednej rzeczy ciągle nie mogę zrozumieć.Ja planowałbym wydać 250zł , a mowa jest o rabacie 20%.Rabat z definicji jest to kwota jaką w umownych sytuacjach sprzedawca odejmuję od kwoty całości w celu sfinalizowania umowy z klientem na specjalnych warunkach , czyli prościej mówiąc , kupuję dużo - kupuję taniej.
Więc teoretycznie kupując za 320 , płacę 254zł po odliczeniu 20% rabatu.Jednak w pierwszym poście pojawiła się informacja , że kupuję za 120% zadeklarowanej kwoty , czyli dla 250zł kwota zakupu wynosi 300zł.Jednym słowem wybieram produkty za 300zł , a w kasie zostawiam 250zł.
To nie jest już rabat 20% , tylko 16% , ponieważ kwotę rabatu obliczam wg. wzoru :
x - 20% = y
gdzie x to cena wyjściowa , a y to kwota po odliczeniu rabatu.

Jeżeli się mylę , to proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witajcie
Jest to mój pierwszy post , jednak od razu przejdę do rzeczy.
Od około tygodnia śledzę temat o wspólnym kupowaniu , aż w końcu zachęciłem się na tyle , że postanowiłem się zarejestrować.
Jednak jednej rzeczy ciągle nie mogę zrozumieć.Ja planowałbym wydać 250zł , a mowa jest o rabacie 20%.Rabat z definicji jest to kwota jaką w umownych sytuacjach sprzedawca odejmuję od kwoty całości w celu sfinalizowania umowy z klientem na specjalnych warunkach , czyli prościej mówiąc , kupuję dużo - kupuję taniej.
Więc teoretycznie kupując za 320 , płacę 254zł po odliczeniu 20% rabatu.Jednak w pierwszym poście pojawiła się informacja , że kupuję za 120% zadeklarowanej kwoty , czyli dla 250zł kwota zakupu wynosi 300zł.Jednym słowem wybieram produkty za 300zł , a w kasie zostawiam 250zł.
To nie jest już rabat 20% , tylko 16% , ponieważ kwotę rabatu obliczam wg. wzoru :
x - 20% = y
gdzie x to cena wyjściowa , a y to kwota po odliczeniu rabatu.

Jeżeli się mylę , to proszę mnie poprawić.


Kupujesz np. za 1000zł - płacisz 800zł; 320zł - płacisz 256zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


OSTATECZNY TERMIN WSPÓLNEGO KUPOWANIA ORAZ KWOTA RABATU:

ZAMAWIAĆ BĘDZIE MOŻNA PRZEZ CAŁY PIĄTEK, SOBOTĘ ORAZ NIEDZIELĘ, TJ. 3, 4 ORAZ 5 GRUDNIA 2010 ROKU.

RABAT BĘDZIE WYNOSIĆ 20%. ZAMAWIACIE ZA 120% ZADEKLAROWANEJ KWOTY, CZYLI JEŻELI ZADEKLAROWALIŚIE KWOTĘ 500 ZŁ, TO WYBIERACIE PRODUKTY ZA 600 ZŁ, NATOMIAST PŁACICIE 500 ZŁ. ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE OD POCZĄTKU PRZYSZŁEGO TYGODNIA. ZGŁOSIŁO SIĘ PONAD 60 OSÓB, TAK WIĘC CZAS WYSYŁANIA PACZEK TO BĘDZIE CAŁY PRZYSZŁY TYDZIEŃ.


Wyżej macie podane jak obliczać.
Tak jak jarmo1m wcześniej pisał, to nie jest rabat tylko bonus.
Jeśli ktoś zadeklarował, że wyda 200 zł, to wtedy zamawia za 240. 40zł to 20% bonusu.


Pawex122 po prostu FM ustaliło inne zasady. A firawerkoman jeszcze w FAQ tego nie zmienił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZYKŁAD:

500zł(kwota do wydania) + 20%(rabat) = 500zł +100zł(20% z 500 to 100zł)= 600zł(kwota za którą zamawiacie)
500zł(kwota do wydania) + 25zł(koszty wysyłki) = 525zł


Kwoty:
500zł - początkowa kwota bez rabatu
25zł - kwota za wysyłke
525zł - całkowita kwota do zapłaty
600zł - kwota za którą zamawiacie fajerwerki

OBLICZ W EXCELU!!!!!

http://www.przeklej.pl/plik/obliczenie-kwoty-i-rabatu-xls-0024709hg36f3sp


http://www.przeklej.pl/plik/obliczenie-kwoty-i-rabatu-xls-0024709hg36f3sp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo organizatorzy. Wreszcie poprawiliście swój błąd w liczeniu. Nie miej Mpiwowski pretensji do userów bo wczoraj to firawerkoman usilnie wpajał błedne liczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Arkusz kalkulacyjny obliczający kwotę do zapłaty itp. zatwierdzony przez Veliego :)

http://www.sendspace.com/file/ptlo6q

Mam nadzieję że rozwiąże to problem związany z obliczaniem kwoty.

Pozdrawiam.


I doszlo do tego, ze trzeba robic specjalne arkusze do obliczania bonusu, bo uzytkownicy forum nie potrafia zrozumiec tak prostej rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziwisz się? FAQ zrobił ktoś nieumiejętnie i od tego się zaczęło. Nic tylko teraz wychodzi, że trzeba liczyć mniej ekonomicznym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A dziwisz się? FAQ zrobił ktoś nieumiejętnie i od tego się zaczęło. Nic tylko teraz wychodzi, że trzeba liczyć mniej ekonomicznym sposobem.


To nie tak, że fira zrobił FAQ nieumiejętnie, tylko sposób obliczania rabatu/bonusu się zmienił. Pewnie zmienił go sklep.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nie biorę udziału we wspólnym kupowaniu. Zniżka jest zbyt mała. <_< . Lepsze ceny zaproponował mi korsarz np. jw90 24,63zł, speed IV 15,18zł, fp3 6,6zł. Gdybyśmy zamawiali na korsarzu to od tych cen przy kwocie 12 tyś - zniżka 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Słuchajcie, nie biorę udziału we wspólnym kupowaniu. Zniżka jest zbyt mała. <_< . Lepsze ceny zaproponował mi korsarz np. jw90 24,63zł, speed IV 15,18zł, fp3 6,6zł. Gdybyśmy zamawiali na korsarzu to od tych cen przy kwocie 12 tyś - zniżka 10%.



widzę że mądrze to napisałeś a nie pomyślałeś o innych? ;)
vel wychodzi dzięki tobie na skończonego kretyna, wszystko łatwi oni tak samo a tu nagle ? :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adri jak dla mnie jestes zalosny. Zapisujesz sie do WK z taka kwota kilka tygodni wczesniej, niemalze zapewniajac swoj udzial, po czym 2 dni przed WK sie wycofujesz? Czlowieku, troche szacunku do siebie i przede wszystkim do nas (do vela)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGŁOSZENIE:

PROSZĘ KAŻDEGO, ABY ZROBIŁ ZAKUPY ZA JAK NAJWIĘKSZĄ KWOTĘ. ZBIERAJCIE ZNAJOMYCH, KOLEGÓW Z KLASY, PRACY, CIOCIE, WUJKÓW itp. SKLEP DAŁ NAM KREDYT ZAUFANIA I PROSZĘ, ABYŚMY GO DOBRZE WYKORZYSTALI I ZAMÓWILI ZA KWOTĘ CHOCIAŻ PO CZĘŚCI ZBLIŻONĄ DO TEJ PLANOWANEJ.

RABAT (BONUS) ZOSTAJE TAKI, JAKI BYŁ, CZYLI DOBIERACIE PRODUKTY ZA 120% KWOTY DEKLAROWANEJ, PŁACĄC 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się nazywa pełen profesjonalizm :) Idealne wybrnięcie z sytuacji.Wydam dodatkowo 100zł więcej aby fm zarobiło na tej forumowe akcji jak najwięcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...