Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Last week
 2. Tylko działania wyglądające z pozoru na oddolny ruch społeczny mogą przynieść efekt w obecnej sytuacji. Tylko na takie powszechne działania "społeczne" zareagują media, a potem władze. Natomiast jakiekolwiek oficjalne publiczne próby gaszenia kryzysu mogą faktycznie tylko rozdmuchać ogień. Jak to mówią "lecz sie tym, czym się strułeś". To działania podjęte przez anty-fajerwerkowców w socjal mediach spowodowały kryzys, więc właśnie w tych mediach trzeba podjąć próby naprawy. Oczywiście te działania muszą być koordynowane przez fachowców od zarządzania kryzysowego z agencji PR, a więc rolą Fundacji/Stowarzyszenia powinno być zapewnienie branży takiego wsparcia. Ponadto, gdy nadejdzie moment gdy władze/instytucje zaczną się zastanawiać co z tym fantem zrobić Fundacja/Stowarzyszenie i firmy pirotechniczne muszą mieć w rękach gotowe, wiarygodne odpowiedzi na temat wpływu fajerwerków/pokazów na otoczenie. Musimy dysponować wynikami badań i analizami opracowanymi przez autorytety naukowe, z których będzie wynikać, że nie jest tak źle jak to przedstawiają media. W Polsce, to niewinny musi udowadniać swoją niewinność, a nie oskarżyciel jego winę ! Udział w tej akcji fanów pirotechniki może się okazać nieoceniony ! Potrzebujemy informacji o sytuacji "w terenie", o tym co i gdzie robią anty-fajerwerkowcy, aby skierować w te miejsca nasze działania. No i to my musimy siać tam ferment, przedstawiać swoje racje i żądania, krzyczeć ZA !!! fajerwerkami/pokazami.
 3. Witajcie, przepraszamy, że dopiero teraz, ale okres prezentacji, zamówień i kursowania po Polsce i Europie nie do końca sprzyja codziennemu zaglądaniu na forum, za co przepraszamy i obiecujemy poprawę! Do rzeczy ... Dużym firmom sytuacja znana jest już od dobrych pięciu lat. Od tego samego czasu też wielokrotnie apelujemy u wszystkich importerów, że trendy są jakie są i to od nich powinna wyjść inicjatywa by coś zacząć robić w kierunku zmian ponieważ o ile my możemy działać jako tako na rynkach lokalnych to nie mamy odbicia na rynku ogólnokrajowym. Nie oszukujmy się, ale nie wiele daje edukowanie przez nas ludzi tu na miejscu jeśli zewsząd zalewani są nieprawidłowymi informacjami w mediach (już od wielu lat), że używanie pirotechniki jest dozwolone tylko kilka dni w roku! Nie wiele pomaga to, że w urzędach tłumaczymy ludziom, że to nie prawda, skoro zaraz ktoś w wiadomościach (sic!) trąbi, że hola hola fajerwerki są nielegalne. Z tym, jako hurtownicy duzi czy mali nie mamy szansy bo robienie ogólnokrajowych kampanii - które należałoby zrobić - to są koszta nie na nasze budżety. Poza tym jeśli widzi się wieloletnią ignorancję tematu na samej górze pod wyżej już wspomnianym "jakoś to będzie" to w ludziach zaczyna kiełkować postawa - jeśli wam nie zależy to czemu ma zależeć nam bardziej? Cieszymy się, że powstaje Fundacja, lepiej późno niż wcale ... Jednakże na tym etapie wydaje się nam, że jest trochę za późno? Dlaczego? Dlatego, że na chwilę obecną nie używanie fajerwerków zrobiło się już trendem społecznym. Nie jest to dopiero kiełkująca idea, ale już funkcjonujący byt. Z tym walczyć jest już ciężko. O ile na samym początku było miejsce na kampanie edukacyjne, które mogły obalać mity i uczyć bezpiecznych zachowań to teraz już jakakolwiek próba działania i zmiany świadomości społecznej w tym kierunku będzie rozdmuchiwana jako lobbing branży pirotechnicznej mający na celu nie bezpieczeństwo i dobro społeczne, ale zysk ekonomiczny. Na dzień dobry będzie przyszyta łatka "tych złych". W tym temacie na naszą ogromną niekorzyść działają też YouTuberzy, ale tutaj na pewno każdy z Was ma już wyrobione swoje zdanie i nie ma co strzępić klawiatury Mamy wyciągniętą rękę ze strony importerów, teraz należy zakasać rękawy i jak najszybciej wspólnie zabrać się do pracy bo odnosząc się do kilku postów wcześniej: w tym kraju mieliśmy już nierealne ustawy podpisywane w środku nocy bez żadnych konsultacji społecznych i słowo "niemożliwe" nie do końca ma odniesienie do rzeczywistości. Czasu mamy nie wiele, a do stracenia dużo. Żeby nie było tak pesymistycznie na koniec to oczywiście jest jeszcze spore pole do manewru, ale pracy należy wykonać kilkukrotnie więcej w trybie wprost natychmiastowym i prowadzone powinno być to przez profesjonalistów w dziedzinie zarządzania kryzysowego a nie do końca nas pirotechników. My posiadamy wiedzę i kilkudziesięcioletnie doświadczenie z fajerwerkami, ale łatanie kryzysów PRowych to raczej nie nasza dziedzina .
 4. Witam, zwróciliście uwagę na post od Super Power? Ta sama informacja jest na stronie Triplex. https://www.triplex.pl/fundacja-rozwoju-i-edukacji-pirotechnicznej/ Coś się zaczyna dziać. Zapraszają właściwie całą branżę pirotechniczną do współpracy. Będę miał niebawem rozmowę z Szefową Triplex, może uda mi się zdobyć więcej informacji. Myślę, że każdy będzie mógł coś zrobić w tej kwestii. Nawet fani piro, którzy nie pracują w tej branży, ale są pasjonatami fajerwerków. Np. poprzez akcje na Facebook-u. Gdyby ta fundacja opracowała jakąś rzetelną ulotkę nt. bezpiecznego odpalania fajerwerków, sklepy mogłyby każdorazowo do paczki wrzucać po 1 sztuce. Mogą rozdawać również klientom stacjonarnym. Coś się dzieje, zobaczymy co wymyślą założyciele tej Fundacji, i kto jeszcze dołączy. Ja tam patrzę na to optymistycznie...
 5. At the moment it's practically impossible to buy anything f4 in Poland... I bet you're saying about videos from Osinów Dolny etc?
 6. Kiedyś już pisałem na forum o Michale Mądrzykowskim, pirotechniku krakowskim. Wklejam link do artykułu o przygotowaniach do krakowskich Wianków w roku 1901 https://dziennikpolski24.pl/wianki-roku-1901/ar/1376066 Szlag mnie trafia jak to czytam ! Doczekaliśmy się czasów ! Dziś o polskiej kulturze decydują ludzie mierni, bez talentów i wyobraźni.
 7. Ahhhh ok. Well 5g is far better than 50 milligrams. The US limit on flashpowder is 50mg per device. So a lady finger is the max. Whats NWP vs CE the NWP always seems to be much higher? I know CE is certified by the EU. Now that they have become more strict companies will just say Nec 5 but really it’s 15. That is very common in the USA. A canister shell must not be wider than 1.75” but length no law so they make them. 4-6” long. The shell can not have more than 45.g of burst and stars it also must not contain any metal as a fuel aka no flash. So they just make them 1.75x5 and use 70-80g of flash with stars. YouTube Death Shells if you like. If there is a market for it the manufacturer..... will find a way. I believe your F4 items are far less regulated than ours. Poland is more relaxed on firework laws looks like no problem to get good stuff in Poland as seen on YouTube I won’t post the link to the videos
 8. Nie chodzi o pesymizm i przegraną tylko o bycie o krok przed a nie reagowanie na coś co juz przyklepane. Nie zapominajmy ze to dopiero pobudka branży, a nie zorganizowane działania tak. Wiec jeszcze niema czego świętować.
 9. Problem w tym, że u nas w kraju zainteresowani, o faktach które ich dotyczą, dowiadują się zwykle na końcu. Tak też będzie również w przypadku tegorocznych Wianków. Publiczność przyjdzie, obliże się smakiem, po pomstuje i wróci do domów, a urzędnicy uznają, że było cacy, bo przyszły tłumy I w kolejnym roku, dla odmiany zafundują nam np. pokaz iluminacji balonów Obawiam się, że już jest za późno, ale można jeszcze spróbować powalczyć i przynajmniej okazać niezadowolenie. Warszawiacy organizujcie się i protestujcie ! Ten "cichy" pokaz fajny, ale moim zdaniem lansowanie mody na ciche fajerwerki to po prostu strzał w stopę !
 10. Cześć, Skąd wiadomo, że nie będzie pokazu podczas Wianków w Warszawie? Jest już jakaś oficjalna informacja na ten temat? Jeżeli to prawda, to może jest to dobra okazja żeby pokazać nasze niezadowolenie i że są osoby, którym zależy na pokazach pirotechnicznych. Ten pokaz był od wielu lat i przyciągał tłumy! Brak pokazu to niszczenie jednego z największych corocznych wydarzeń w Warszawie. Można by stworzyć jakiś fanpage albo wydarzenie, że chcemy pokazu fajerwerków na Wiankach. Może jakaś petycja? Ewentualnie możemy też zawalczyć o "cichy" pokaz, żeby obalić argument, że zwierzęta się boją. Cichy pokaz również może być bardzo widowiskowy. Przykład poniżej, no może poza finałem, który nie jest cichy . https://youtu.be/WQLsI38jKV4
 11. Yes, they are illegal for amateurs without special permissions. Professional pyro belongs to categories F4, T2, P2. where: F4 - professional fireworks T2 - professional fireworks for theatrical usage P2 - professional pyrotechnics other than fireworks Some firecrackers for amateurs can exceed 5g. This is only when 5g is dedicated for explosion and the rest of the pirotechnic mixture is dedicated for other effects like colourful flare before explosion, ignition, whistle etc.
 12. Teraz dla odmiany mamy skrajny pesymizm. Jeśli z góry założymy, że przegramy, to kto z nami będzie negocjować ? Po co miałby to robić - zwycięzca bierze wszystko ! Tu nie ma innego wyjścia - trzeba się okopać na pozycji i jej bronić ! Część osób z branży to zrozumiała, ale reszta nie wiem dlaczego zakłada, że jakoś to będzie. Jeśli nie podejmiemy wspólnych działań to NIE BĘDZIE !!!
 13. Earlier
 14. Teoretycznie zakładając ze sprawa praktycznie przegrana może warto w miedzy czasie poważnie debatować o minimalizacji strat. Jakieś kompromisy by nie stracić wszystkiego ??
 15. Szanowni Państwo, Z uwagi sygnalizowaną przez naszych klientów potrzebę podjęcia działań poprawiających wizerunek branży pirotechnicznej oraz wdrożenia działań blokujących radykalizację przepisów normujących szeroko pojęte obchodzenie się z wyrobami pirotechnicznymi widowiskowymi, firmy Jorge, Super Power oraz Triplex postanowiły powołać do życia Fundację Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej. Działalność tej Fundacji będzie mieć na celu: • Rozwijanie świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego użytkowania materiałów pirotechnicznych; • Upowszechnianie, rozwijanie i promowanie materiałów pirotechnicznych; • Popularyzację wiedzy na temat materiałów pirotechnicznych oraz ich historii; • Doradztwo i pomoc organizacyjna oraz szkolenie kadr innych podmiotów zainteresowanych działalnością Fundacji; • Podnoszenie świadomości społecznej w zakresie wpływu materiałów pirotechnicznych na środowisko; • Popularyzację, wspieranie oraz rozwój branży pirotechnicznej; • Reprezentowanie, ochronę praw i interesów innych podmiotów zainteresowanych działalnością Fundacji; • Pomoc w rozwoju pasji osób młodych w celu świadomego kierowania swoim życiem; • Kontynuowanie tradycji celebrowania okazji przy użyciu materiałów pirotechnicznych; • Aktywizację społeczną i wspieranie postaw współdziałania i dobrej oraz bezpiecznej zabawy z użyciem materiałów pirotechnicznych. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w działania mające na celu poprawę wizerunku branży pirotechnicznej chce się włączyć wielu innych importerów i dystrybutorów pirotechniki. Wszystkim nam przyświecają wspólne cele, wychodzimy więc z propozycją dołączenia do prac Fundacji każdego, kto chce mieć wkład w ten proces. Wszelkie dotacje będą mile widziane – pamiętajmy bowiem, że sytuacja wymaga zjednoczenia się całej branży, w końcu każda z firm, niezależnie od profilu działalności, będzie beneficjentem działań Fundacji. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z przedstawicielami firm Jorge, Super Power lub Triplex.
 16. Well if you have the same limits 50mg why do a lot of polish crackers say Dum Bum have 5.5g Ps5 Shark 7g. There are markets that sell big huge crackers with 100-200g. Cobras, Delova rana, the list goes on. I think you have the laws but they are very relaxed like Italy, and Spain.. The laws are there but they aren’t enforced hard. Well if you have the same limits 50mg why do a lot of polish crackers say Dum Bum have 5.5g Ps5 Shark 7g. There are markets that sell big huge crackers with 100-200g. Cobras, Delova rana, the list goes on. I think you have the laws but they are very relaxed like Italy, and Spain.. The laws are there but they aren’t enforced hard. Are you saying professional pyrotechnics are not available to the public in Poland?
 17. Powiało optymizmem ale dla przykładu ... W 2015 Prezydent Gronkiewicz wydała zarządzenie wprowadzające ograniczenia w wynajmie nieruchomości będących we władaniu Warszawy. Powołując się na konieczność ograniczenia hałasu ble, ble, ble, zabroniono prowadzenia uciążliwej działalności na nieruchomościach miasta w godzinach 23-7. Dotyczyło to także pokazów sztucznych ogni, z wyłączeniem imprez miejskich - Sylwestra i Wianków, oraz tego co się dzieje na Pl. Defilad. Niby wszystko ok ! Po dwóch latach, w 2017 roku pojawiło się kolejne zarządzenie Pani Prezydent regulujące zasady wydzierżawiania tychże terenów, nowe stawki, itp. Do tego zarządzenia dodano załącznik precyzujący co wolno dzierżawcy, a co nie, w którym oczywiście utrzymano zakaz hałasowania w godzinach 23-7, ale na ostatniej 6 stronie, w ostatniej linijce napisano, że na gruntach miasta zabrania się "przeprowadzania pokazów pirotechnicznych." Jak to mówią - jak chce się psa uderzyć, to kij się znajdzie !
 18. We have the same. Maybe it is 9000 gram with the weight of cardboard tubes? This mass of pyrotechnic mixture in one cake is not allowed for amateur purposes in Poland. Maybe you looked at the offers of professional cakes? There is also a chance that you looked at compound amateur cakes. This is a connection of few amateur cakes placed in one set. The set is sold as one product at one price. Look at 3636 gram of pyrotechnic mixture compound cake: https://fajerwerkimarket.pl/tb313-compound-tb313-ce.html I don't know is it true but I watched an episode of cartoon TV series and there was an interesting story. One of the states banned fireworks and the group of characters started to buy Mexican fireworks on US border. The Mexican fireworks were much much stronger than American ones. We have the similar situation by buying fireworks from the Czech Republic. Fireworks from the Czech Republic are also originally produced in China but the Czech Republic has more liberal law for imported calibers than Poland. You can also find Czech fireworks in Polish online stores. Look at 3800 gram of pyrotechnic mixture cake from the Czech Republic with 200 shots with 30mm (1,2 inch) caliber: https://fajerwerkibiegun.pl/pl/wyrzutnie-od-200-pln/590-universe-8595182414018.html (link to Polish store).
 19. Zgadzam się z tym, co powyżej napisaliście, ale z drugiej strony apeluję o to, by nie popadać w poczucie beznadziei i już teraz stawiać sprawę jako przegraną. Ludzie mają swój rozum. Nie pamiętam drugiej tak zaciekłej kampanii przeciwko pirotechnice jak w ubiegłym roku. Nowo powołane władze miast po wyborach samorządowych (np. ten inteligent z Warszawy) od razu zaczęły grę pod publiczkę, a jako że jesień i zima nie jest optymalną porą roku na organizowanie marszów równości czy innych manifestacji, postanowili zacząć od rezygnacji z pokazów, co by pokazać zielonym aktywistom jak bardzo potrafią się zatroszczyć o naszych "braci mniejszych". Zaczęło się mówić o całkowitej rezygnacji z fajerwerków i zakazach sprzedaży, media postanowiły zohydzić ludziom ten rodzaj witania Nowego Roku. Przykład? Programy poświęcone bezpiecznemu odpalaniu wyrobów pirotechnicznych, które niezależnie od poziomu dyskusji kończone są puentą - "a więc proszę państwa nie strzelajmy". Inny przykład to lasery na największych koncertach w Polsce transmitowanych przez media. Wszystkie te działania wpisują się w widoczną w ostatnich latach tendencję do przedkładania interesów zwierząt nad ludzi i przywiązywanie do nich zbyt dużej wagi. Może jestem "konserwą" rodem z przedpotopowych czasów, ale jak widzę panie płaczące za wigilijnymi karpiami albo dzikami, których populacja naprawdę bardzo się rozrosła, a jednocześnie popierające mordowanie nienarodzonych dzieci "na życzenie", to mój umysł czuje pewien dyskomfort. Tak samo jak widzę ludzi stawiających psy czy koty na równi z dziećmi, rodzeństwem itp. Na szczęście da się zauważyć jedno - to jest mniejszość. Mniejszość, która wykorzystując trendy dominujące w tych czasach, robi z siebie pępek świata i jest najgłośniejsza. Ale nie wszyscy zwariowali. 200 osób zareagowało pozytywnie na mój post w mediach społecznościowych nt. fajerwerków, jaki opublikowałem na kilka dni przed 31-ym. Co się działo później to nigdy nie zapomnę. Ilość fajerwerków, jaką zobaczyłem w ostatniego Sylwestra o północy, wbiła mnie w ziemię. Jeden wielki ogień na niebie, niekwestionowany rekord. W mojej okolicy strzelali wszyscy, w niebo szły profesjonalne baterie mające po kilkaset strzałów, szelki, wyrzutnie kątowe po dziesięć salw naraz. Wiem z różnych źródeł, że także inne miasta pokazały siłę. To jest powitanie Nowego Roku w mieście, którego wspaniały prezydent z rezygnacji z fajerwerków uczynił kluczowy punkt swojego planu działania na pierwsze dwa miesiące prezydentury (później przyszła pora na karty LGBT itp.). Jak widzicie, dzięki temu psy w stołecznych mieszkaniach spokojnie przespały noc i nie miały się czego bać. Wpadka? Nie. Blamaż na całej linii. A tutaj polecam Wam ostatnie sekundy nagrania (wprawdzie z 2017/18). Pokaz był faktycznie niepotrzebny, bo zakopiańczycy "odrobili go" i to z nawiązką. Wątpię czy fajerwerków byłoby aż tyle, gdyby władze zdecydowały się jednak urządzić kilka minut prawdziwego pokazu. Wtedy ludzie przyszliby go pooglądać i nie musieliby brać spraw w swoje ręce. Myślałem o tym dużo i chcę wspomnieć o jeszcze jednym pominiętym przez Was aspekcie. Aspekt ekonomiczny. Gdyby w urzędach skarbowych zabrakło kiedyś rąk do pracy, to wielu naszych rodaków mogłoby zostać tam zatrudnionych bez postępowania rekrutacyjnego. Zaglądanie innym do kieszeni to nasz sport narodowy, a fajerwerki - przez to że są tak widowiskowe - stają się "kozłem ofiarnym", kiedy mówi się o czyjejś niegospodarności. Miasta ponoszą duże straty na niekorzystnych przetargach, dofinansowaniach dla niepotrzebnych instytucji mogących zachować samowystarczalność, nagrodach dla urzędników, uposażeniach itp., ale tego na pierwszy rzut oka nie widać. A fajerwerki choćby raz w roku? Niemal zawsze można gdzieś usłyszeć Januszy narzekających na to, że "moje ciężko zarobione piniendze wyrzuca się w niebo". Dodatkowo media typu interia, wp, onet, cyklicznie prezentują wyliczanki typu - "Polacy wydali na fajerwerki tyle, że można by za to kupić tyle i tyle Pendolino, Dreamlinerów, wybudować ileś tam kilometrów dróg..." Wtedy niektórych szlag trafia, bonajchętniej sami decydowaliby na co ich sąsiad, albo urząd miasta wyda pieniądze. Ale nie zagłosuje w budżecie obywatelskim, bo jeden głos niczego nie zmieni, a zresztą złodzieje i tak sfałszują, a sąsiadowi nie powie co myśli o jego wydatkach na pirotechnikę, bo w głębi duszy wie, że może się tym ośmieszyć. Ludzi denerwuje to, że publiczne pieniądze wydaje się na fajerwerki, ale z naszej perspektywy to może nawet lepiej, bo dzięki temu wzrośnie popyt na pirotechnikę amatorską i będziemy cieszyć się coraz większym wyborem towaru. A co do delegalizacji, na razie nie jest ona możliwa. W orzecznictwie administracyjnym jest przyjęte, że zakazanie jakiegokolwiek używania materiałów pirotechnicznych pod groźbą sankcji, nie ma żadnego oparcia w obowiązującej Ustawie o samorządzie gminnym, toteż ewentualny akt prawny likwidujący swobodę strzelania w Sylwestra, będzie z nią niezgodny. Obywatelska inicjatywa ustawodawcza (przewidująca taki zakaz), musiałaby być zgłoszona przez co najmniej 100 tysięcy obywateli, którzy w ciągu trzech miesięcy zbiorą podpisy. Problem w tym, że nawet to nie załatwi sprawy, bo konieczne będzie wtedy rozpisanie nowej ustawy, w najlepszym razie nowelizacja tej wyżej wymienionej. A to wiąże się z wieloma obostrzeniami i procedurami, wśród których także branża pirotechniczna będzie miała okazję "dać głos". A zbyt głęboka i pozbawiona wymiaru konieczności ingerencja w gospodarkę (a przecież piro-biznes generuje olbrzymie obroty), budziłaby już poważne wątpliwości jeśli chodzi o zgodność z Konstytucją... Poza tym - szczerze wątpię w takie działania, mając na uwadze jak branża pirotechniczna rozwinęła się w Polsce i jakie generuje przychody do budżetu, a także ilu ludzi straciłoby pracę - choćby sezonową - w przypadku takiego działania. I to powinien być nasz główny argument w tej dyskusji. Przecież likwidacja handlu pirotechniką na straganach przed Sylwestrem, który jest dla wielu ludzi źródłem dochodu, byłaby jak likwidacja budek z lodami z nadmorskich miejscowościach Tego nie da się zrobić ot tak, bo pieski się boją. No chyba że duże straty w budżecie Państwa i pozbawienie pracy tysięcy ludzi to dla rządzących błahostka... Głowa do góry Panowie, bądźmy czujni, ale też znajmy swoją wartość.
 20. F1-F3 category is kinda weak, F4 is for professional use and you need license to buy, store, handle and such. We don't have any shells, even 2", since 2017 these have F4 category. If you badly want fireworks find on alibaba.com or other chinese platform but you will lose money propably according to your country rules. I don't live in USA but already i can tell you it's illegal xD
 21. Ohh ok I am sorry. I didn’t know this. The store seemed to imply it was ok? The limit on our firecrackers is 50mg of flashpowder. What we have is weak compared to what you guys have access to. Plus your F1-F4 is great and NEC is brilliant our stuff has no labeling of the content. Please name some of these heavy calibers?!? LOL We don’t have 9000 gram cakes or 3”-8” Display shells for sale at the local market! That’s professional only and is heavily enforced... but you can go buy a gun much easier than fireworks... That’s the sad part of this country. Then everyone acts surprised when we have mass shootings on a weekly basis. The government has decided we need more guns to stop the people from killing people not less guns..
 22. Tak naprawdę komentarze czy posty na facebooku nic nam nie dadzą... dużo osób jest za i zarazem przeciw....osoby po stronie lewicowej i tak mają swoją "racje" które,media bardzo uznają....Jeśli jesteś profesjonalistą czy zwykłym hobbysta ,stwórzmy swoją raźność.Mam nadzieję,że się w końcu importerzy obudzą i zaczniemy razem działać! Bo nie wyobrażam sobie życia bez pirotechniki jak z wielu nas....
 23. Ok, rozumiem cel założenia tego wątku Faktycznie należy ubolewać też nad frekwencją osób reprezentujących firmy w tym temacie. Co do działań promujących pozostaje nam, na razie, samodzielne szarże w postaci komentarzy na facebooku i innych portalach które negatywnie przedstawiają fajerwerki.
 24. mpiwowski

  PiroArt.pl

  Sklep perfekcja. Zrobiłem już w tym sklepie lekko licząc około 10-15 paczek. Wszystko zawsze w jak najlepszym porządku, szybka wysyłka, dobrze zapakowane, a kontakt z samym sklepem idealny. Główny powód dla, którego robię zakupy również w tym sklepie to także różnorodność produktów i ich jakość. Każda partia jest starannie sprawdzona zanim jest dodana do sklepu, przez co nie kupujemy kota w worku. Szczerze polecam
 25. mantis

  PiroArt.pl

  Polecam sklep. Ceny, promocje, obsługa, wysyłka, pakowanie 10/10.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...