Skocz do zawartości

Odpalanie


Saek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 188
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zapalniczka zarowa jest najleprza :!: :!:
jak ktos kupi te bedzie mu sluzyla przez wiele sylwestrow

i niema mozliwosci aby zgasla, chyba ze wylejesz na nia kubel wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem na allegro zapalniczkę żarową :D
PS: na ile starczy jeden zbiornik paliwa? i jak to możliwe że niezgaśnie na wietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie...Mam jedną z wakacji daleko stąd to jej użyje.W dodatku z podświetlaniem :mrgreen: :mrgreen: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobek

Ja odpalam głowom kolegi :mrgreen: A jak sie pali :idea: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden zbiornik powinien ci dłuuugo służyć. Ja zbieram zapalniczki, więc nie brakuje mi czym odpalać. Mam również żarową, świetnie wygląda jej ogień - nie wygląda :D nie widać go poprostu. Nie gaśnie i to według mnie najlepszy sprzęt do zapalania obok zapalniczek sztormowych - których nie gasi wiatr.
Nie polecam zwykłych kioskowych zapalniczek: gasi je najlżejszy powiew i dużo przy tym traci się gazu, łatwo można się poparzyć. Spodobały mi się zapalniczki zwykłe z przedłużonym gwintem. Zapala się elektrycznie na przycisk, regulowana wielkość ognia, i nie poparzymi się. Kosztowała mnie 2.95zł.
Oczywiście prócz zapalniczek dobre są zapałki, zimne ognie czy papierosy najlepiej Malboro setki :D, ale w mojej rodzinie się nie pali, więc z tego nie skorzystam.
Mam dużą kolekcje zapalniczek 8) m.in. żarowa, sztormowa, z przedłużonym gwintem, na przycisk z diodą, z 30 kioskowych i wiele wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z mantisem w 100 % :arrow: :arrow:

[ Dodano: 2005-12-25, 12:12 ]
Zostało 146 godzin lub 8760 minut lub 525600 sekund :arrow: :mrgreen: :mrgreen: :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalniczki na przycisk - wypas
Ja rok temu zapaliłem ognisko i kolesie tam wrzucali petardy a jeden cymbał wulkana wrzucił i poaprzyło 2 osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zapalniczkę żarową od 2 lat , spisuje się znakomicie zainwestowałem w nią 15 zł , polecam Wam zapalniczki żarowe, Ja mam taką z dziubkiem i napisem pioner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpalam zapalniczką. Zawsze mam co najmniej dwie przy sobie, bo jak sie jedna zepsuje to nie bedę leciał do domu po drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej uzbroić się w :
-Pięć paczki zapałek zwykłych :)
-Dwie paczki zapałek szturmowych :P
-Zapalniczke żarową 8)
-Zapalniczke zwykłą :wink:
-Tate lub dziadka z papierosem :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już od dwóch lat zapalam papierosem , oczywiście ja go nie pale :D. w ubiegłym roku było to spowodowane niedobrą zapalniczka i dużą wilgotnoscia :) a w tym roku mocno wiało w we wszystkich sytuacjach sprawdził sie papieros :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może udostępnie wam z kilka fotek.

Pudełko z zapalniczkami - zapalniczki jakie mam w zapasie. Częścią się bawiłem, niektóre nie mają gazu.
Zapalniczka żarowa orzełek / Otwarta klapka - niegasnący na wietrze bajer z diodą

Fajerwerkowa szafka - szafa poświęcona w stu procentach fajerwerkom. Składuje tam zeszłoroczne gnaty, pudełka, wydruki. Mam również zeszyt Adeptus Feuverkus - spisuje wszystkie kupione stuffy.

Dodano 28.02.2006
Nie wiem dlaczego, ale teraz powyższe linki nie działają.

Właśnie niedawo kupiłem sobie zaplniczkę paliwową. Kosztowała mnie 14zł i myślę, że jest wiele lepsza od żarowej za 19.90zł. Kupiłem również specjalne paliwo do zapalniczek Zippo - też za 14zł. Niesamowitym plusem zapalniczki jest to, że gasi ją tylko i wyłącznie bardzo mocny podmuch. Myślę, że to powinien być nasz niezbędnik.

Foto zapalniczki - bardzo ładna Maryśka :)

Otwarta zapalniczka - widać szeroką osłonkę i małą dźwignię, która blokuje klapkę. Nie wiem po co ten bajer.

Wyciągnięta z obudowy - wyciągamy jeśli chcemy sobie naładować zapalniczkę. Z tyłu jest dziurka do której wlewamy benzynę lub denaturat. Budowa zapalniczki jest bardzo prosta. W środku jest wata, która wsiąka paliwo z kolei paliwo z waty wsiąka knot. Nasiąknięty knot jest w środku osłonki, a pokrętełkiem zapodajemy iskry.

Specjalne paliwo do zaplaniczek -Zippo - jak ładujemy wyciągamy tylko krótką rureczkę z osłonki i wlewamy do zbiornika zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...