Jump to content

PaulWinter

Użytkownik
 • Content Count

  307
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

PaulWinter last won the day on October 22 2012

PaulWinter had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutralna

About PaulWinter

 • Rank
  Doświadczony
 • Birthday 04/22/1992

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Pirotechnika Widowiskowa
 • Aparat
  Konica Minolta DiMage Z10
 • Kamera
  SONY DCR-HC51E

Kontakt

Poprzednie pola

 • YouTube
  http://www.youtube.com/user/Pawlomro
 1. 100 lat, 100 lat !

 2. Drogi Michale, Masz tendencję do strzelania takich samych lub bardzo zbliżonych efektów przez bardzo długi czas, co szczególnie widać w pokazie sylwestrowym, gdzie półtorej minuty lecą kolorki, a kolejne półtorej crossetki. Tu pojawia się druga tendencja do mieszania gryzących się efektów, z czego wychodzi później niezbyt estetyczna kaszana. Przykładowo Crossetki wyjątkowo dobrze radzą sobie na niebie same. Wypadałoby jedynie dać ich nieco więcej. Uroku Twoim pokazom dodałby takze dłuższy niż jednostarzłowy finał. Zwracaj baczniejszą uwagę na poszczególne efekty, a nie na kostkę jako całość. Z plusów można powiedzieć, że całkiem dobrze jak na warunki dobierasz czasy. Więcej też daj elementów strzelanych typowo pod muzykę, bo to także jest w porządku (jeśli już jest). Trzymam kciuki za kolejne pokazy
 3. Dokładnie. Z tego co mi wiadomo (o ile się nic nie pozmieniało) to tylko OPEK zgadza się wozić materiały wybuchowe. Oczywiście mówimy o jawnym nadawaniu przesyłek, a nie kombinowaniu.
 4. Nie macie co robić, tylko odpowiadać na posty z przed tygodnia? Moim zdaniem system jest bardzo dobry jak na jego cenę. Zapewnia podstawowe funkcje potrzebne do zrobienia porządnego pokazu z muzyką. Sterowanie wszystkim z laptopa daje ten komfort, że klikasz start i rusza zarówno pokaz jak i muzyka. Z tego co wiem rozwiązanie gwarantujące taki start bez użycia laptopa, to wydatek sporo większy. Na razie ilość kanałów może nieco ograniczać, ale wszystko w swoim czasie. Sprawdzanie obwodu też nie jest niezbędne dla amatora na amatorskie pokazy. Widzę Arturo, chciałeś się popisać znajomością elektroniki. W związku z tym mam podstawy, aby sądzić że jest to off top... ale co ja tam wiem.
 5. PaulWinter

  ryzyko samodetonacji

  Słyszałem taką opinię, że żaden wyrób pirotechniczny nie wybuchnie bez otwartego ognia przyłożonego do lontu. Innymi słowy kluczem do sukcesu są warunki przechowywania. Wystarczy, abyś trzymał je najlepiej w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ognia. Tyle wystarczy, aby mogły stać nienaruszone latami. Hurtownie i całoroczne sklepy tak działają i chyba jeszcze żadna wyrzutnia, rakieta czy petarda sama z siebie nie wybuchła. Jeśli mówi się, że doszło do samozapłonu, to zazwyczaj nie jest to prawdą. Ktoś lub coś (np. iskra z instalacji) musiał to podpalić w bardziej lub mniej umyślny sposób - tylko o tym już się nie mówi. PS: Ponoć fontanny są nieco wrażliwe na uderzenia i mogą wybuchnąć, ale po prostu wystarczy nimi nie rzucać
 6. Wg mnie prostą metodą na uniknięcie jakichkolwiek plagiatów (czy zamierzonych, czy też nie) jest nie upublicznianie prac podczas trwania konkursu. Samo to, że gdy osoba tworząca film obejrzy inny, automatycznie spowoduje podobny tok myślenia i podobne pomysły. Poza tym wiadomo, że pierwszy film ma najgorzej, bo reszta w mniejszym lub większym stopniu będzie korzystać z dobrych i złych cech tego filmu (wiem coś o tym). A na koniec życzę powodzenia wszystkim
 7. ...gdzie potajemnie rozprowadzał picolaki. A po kilku latach...
 8. Fajny konkurs Kurcze, chciałbym się zgłosić, ale nie wiem jak będę z czasem stał (może być krucho). Na razie mnie nie wpisujcie - postaram się dać odpowiedź możliwie szybko. Co do grup, to niestety również jestem za ich brakiem. Jak w przypadku grupy podzielić konto premium?
 9. A wszystko wzięło się, o ile mnie pamięć nie myli, od sklepów, które jako pierwsze zaczęły nazywać nieoklejone wyrzutnie "profesjonalnymi":]. Dawolf ma rację - 1.4 i 1.3 to klasyfikacja przewozowa materiałów niebezpiecznych ADR (o czym chyba wiemy) i raczej niewiele ona mówi o dostępności danego produktu dla przeciętnego Kowalskiego (czyt. używaniu bez pozwolenia). Te cyferki oznaczają z tego co pamiętam rodzaj szkód jakie mogą wywołać dane materiały, przy czym im niższa cyfra po kropce, tym większe szkody. Logiczne, że 1.3 jest teoretycznie bardziej niebezpieczne, ale nie oznacza to, że może być nabywane tylko z koncesją. Co do wyrzutni bez poligrafii to jest takich wiele i o ile spełniają odpowiednie warunki (etykieta w j. polskim itd.) i są dopuszczone do obrotu w Polsce bez pozwolenia (posiadają oznaczenie <NWP>) to swobodnie można je nabywać i odpalać.
 10. kameleon, wszelkie rozetki (P7957 Bali, ale to nie wolna), horse taile, falling leaves (P7767 Florencja, P7965 Pozna), ewentualnie efekt corolla (acz nie kojarzę wyrzutni z tym efektem).
 11. Pokaz jak na Vela przystało, co tu więcej gadać . Po obejrzeniu filmu wydawało mi się, że budżet był wyższy. Bardzo dobrze wystrzelane niecałe 250zł. Małe przesunięcie się wkradło, trudno. Nie wszystko się da przewidzieć. Oby więcej pokazów na tym (lub ewentualnie wyższym) poziomie Vel.
 12. Zapomniałem napisać, sorki. Koszt wysyłki około 15zł (może minimalnie więcej lub mniej, dokładnie podam zainteresowanym). Negocjacja ceny możliwa jeśli ktoś weźmie wszystkie. I tak wydaje mi się, że jest to dobra cena jak na prawie nowe rurki Tak jak napisałem, sprzedam całość lub na sztuki, ale przy drugim rozwiązaniu decyduje wielkość zamówienia.
 13. Hej. Sprzedam część swoich rurek 2''. Każda z nich ma 1-2 strzały szelkami z demonów (zarówno visco jak i qm). Planuję sprzedać około 10 sztuk. Dopuszczam mniejsze zamówienia (nawet po jednej sztuce), ale zastrzegam, że pierwszeństwo dam zamówieniom na największe ilości. Cena: 10zł/szt. Nie bawię się w przesyłki za pobraniem. Zależy mi na szybkiej sprzedaży. Niżej zdjecia, sprzedaję bez drewnianych skrzynek (same rury).
 14. Wiadomo kto go robił? Wydaje mi się, czy przez jakiś czas latają szelki 2'' qm z sp?
×
×
 • Create New...