Jump to content

mantis

Moderator
 • Content Count

  1,396
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  30

mantis last won the day on June 27

mantis had the most liked content!

Community Reputation

90 Wzorowa

About mantis

 • Rank
  VIP

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Podkarpacie
 • Zainteresowania
  pirotechnika widowiskowa, polityka, filmy z charakterem, programowanie

Kontakt

Recent Profile Visitors

5,365 profile views
 1. Głośny zestawik. Poleżakuje w winnicy 5 miesięcy, o ile nie zawadzi o jakąś uroczystość typu Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia, Święto Niepodległości 11 listopada...
 2. Miło widzieć kolejną osobę wkręconą w efekt titatnium salute. Masz też kostkę C493T Dum Bum 49 strzałów (30 mm) co jest w tegorocznych planach zakupowych u mantisa. Istnieje jakaś różnica pomiędzy C493T a C493DU? Niektóre kostki TS takie jak Hammer mają kolorowe komety, przez co trochę szkoda odpalać je w dzień.
 3. Ustawienie na początku posta "Hey Guys" zupełnie jak na przywitanie forum po czasie nieobecności. Fajnieś to zrobił. Zakisiłbym sobie część tych emiterków na następne lata, bo przyszłość ich niepewna, a ceny z czasem wzrosną jak w przypadku wina.
 4. Ktoś już postował podobny petardowy stuff w tym, albo w tamtym roku, bo mam déjà vu. W zestawieniu nóż ninja najlepszy. Explodery sprawdziły się wszystkim w 2019 roku oprócz mnie, trafiłem na liche lonty, chociaż inni ludzie mieli ten sam numer partii i wszystko odpalało im bez zarzutów. Kostki wyróżnią się mocno na tle wielu petard. Coś trzeba mieć też na noc.
 5. El Titano setka, no i Saturn na Wielkanoc Kultowa jaki importer?
 6. Witaj w klubie systemowców. Na początku może być tak, że trzeba będzie pokombinować z anteną, czasami wysunąć ją do połowy, czasami na maxa, żeby sygnał załapał. Po jakimś czasie używania już nie miałem takich problemów. Nie zapomnij kupić bateryjek do pilota. Są małe i uważaj, żeby nie przepłacić za nie w markecie spożywczym.
 7. Zawsze chciałem przetestować Titanblitzy. Tutaj biorąc pod uwagę czarne z craclingiem i mix 4 różnych efektów, można powiedzieć łącznie o 5 różnych rodzajach Titanblitza. Mascleta to taki karabinek, tylko zrobiony z głową, według hiszpańskiej tradycji festiwalowej. Jeśli uda się uzyskać to, co na Pyromeeting France 2019, dostajemy niezbyt szybką, niezbyt wolną przerwę pomiędzy kolejnymi wystrzałami. Przez chwilę ludzie mają się na czym skupić i widzą co po kolei odkleja się od głównego łańcucha. Podwieszenie karabinka 1 metr nad ziemią zagwarantuje, że każda petarda odpali, nie zostanie zagaszona przez wybuch innej. Znając gust Mpiwowskiego, trudno mi zgadnąć jakimi seriami mascleta będzie odpalana. Czy będzie mieszanina serii efektów, czy wręcz przeciwnie - unikanie janusz-mix'a, odpalanie przez długi czas jednego rodzaju petard?
 8. Tacka mocnych petard będzie droższa niż flaszka wódki. Obrońcy zwierząt 1 : 0 Fani piro
 9. Pistolet hukowy legalny dla amatorów kaliber 6 mm lub mniejszy. Używać można przez cały rok na terenie prywatnym o ile masz cierpliwych sąsiadów. W miejscach publicznych nie polecam chodzić z czymś takim nawet w Sylwestra. Strzelanie racami ma swoje wady i zalety. Zapraszam do lektury, chronologicznie:
 10. No siema Kononowicz. Ciekawa odmiana od tego wszystkiego co jest teraz, bo memy przeplatają się z pirotechniką. Byleby nie przesolić memami. Ujęcia dobrze zmontowane. Szczególnie jak wszystkie kawałki rozerwanej kłody przekoziołkowały w pozycji pionowej. Pytanie tylko, czy to jest autorskie nagranie, czy montaż z tego co ktoś inny wrzucił?
 11. Kolejny raz w tym roku alepetarda.pl daję piękną promkę. Tym razem głównie w segmencie cenowym do 50 PLN. Nie ma teraz ruchu na piro, można się dobrze obłowić bez obawy, że ktoś wykupi i sprzątnie towar sprzed nosa.
 12. Na forum jest trochę weteranów, ale nie wszyscy weszli do branży. Miło widzieć, gdy ktoś jednak podążył ścieżką i uczynił z tego sposób na życie. Jak na początek wybór jest. Jorge, Piromax, Kometa, Triplex, Klasek. Powodzenia.
 13. To. Paczkomat jest często decydującym czynnikiem o wyborze takiego, a nie innego sklepu. Dla mnie jest decydującym czynnikiem.
 14. Początek roku na forum jest Twój. Pokaz po muzykę to plan ambitny, będzie się to wiązało z przestudiowaniem każdej kostki na filmikach, aby wyczuć jej punkt kulminacyjny i skalkulować, aby pokryło się to z refrenem piosenki lub patetycznym momentem symfonii. Zakładając obecność 90-100 kanałów, pirotechniki dojdzie jeszcze drugie tyle.
×
×
 • Create New...