Jump to content

mantis

Moderator
 • Content Count

  1,230
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

mantis last won the day on June 25

mantis had the most liked content!

Community Reputation

39 Wzorowa

About mantis

 • Rank
  VIP

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Podkarpacie
 • Zainteresowania
  pirotechnika widowiskowa, polityka, filmy z charakterem, programowanie

Kontakt

Recent Profile Visitors

4,561 profile views
 1. Dynamicznie strzela, kilka strzałów na raz jak w karabinie w układzie I. Efekt miny przy każdej salwie daje wrażenie, że tych strzałów idzie więcej.
 2. Symbol: FC25-36-3 Nazwa: Brocade Mix Ilość strzałów: 36 Kaliber: 25 mm Układ efektu: | NEC: 496,8 g Cena: 140 PLN Video pokazuje partię z 2018 roku. Charakterystyczny dźwięk przy wystrzale przypomina serię z kałasznikowa. Jeśli to rzeczywiście daje taki dźwięk jak na filmiku, to kostka ląduje w moich planach zakupowych na sezon 2020/2021, pewnie jeszcze w 2019 będzie w stuffach forumowiczów. Coś takiego na pokazie nie obejdzie się bez echa.
 3. Dzięki za odpowiedź. W nagrodę dostajesz Szóstkę.
 4. Rzeczy, które sam bym kupił. Special Traca 10Meters chyba jedyny dostępny w Polsce karabinek typu hiszpańska maskleta. Scream Rocket? To są te race do pistoletów z Funke, czy jakaś inna nowość?
 5. Gdy wpadłem do budowlanego, lekkie zdziwienie, że wszystkie PCV były dwumetrowe. Pociąć to się dało. Trzeba było wziąć na imadło i po kolei przecinać małą cienką piłą. Odmierzyć długość można było od rury, która już wcześniej była piłowana. Zastanawiam się jak sobie poradziłeś ze skracaniem, bo miejsca przecinania wyglądają całkiem gładko.
 6. ¡Andale Andale! ¡Arriva Arriva! ¡Epa Epa! Ciekawostką jest, że Spinner Fountain jest umieszczona na plastikowej obrotowej podstawce. piropolska.pl
 7. Czekałem aż ktoś to rozpakuje, bo patrząc na opakowanie nie wierzyłem, że zestaw zawiera rurę. A tutaj okazuje się, że rura jest i to jeszcze z włókna szklanego. Przydałoby się jakieś video efektu, recka etc.
 8. Wygląda na to, że test systemu i lontów wyszedł pomyślnie. Który lont okazał się najlepszy do łączenia rur wyrzutni? Wbić do kogoś na urodziny nowym pretekstem na strzelanie xD
 9. Znalazłem tylko coś takiego: https://www.sklep-militarny.com.pl/huk-sceniczny-p-618.html
 10. Testowałem na pojedynczych rurach jeszcze przed zrobieniem czołgu. Raca odpala się od zwyczajnej iskry z pistoletu na kapiszony, więc spłonka radzi sobie łatwiej z racą niż z lontem zielonym. Race 15 mm miały stabilniejszy lot w rurach PCV o szerokości 18 mm niż w tych o szerokości 20 mm. Race oczywiście są gwiżdżące, a nie hukowe. Hukowa mogłaby utknąć w rurze, wybuchnąć i rozwalić konstrukcję. Mam nadzieję, że po wystrzeleniu jednej salwy, czołg będzie zdatny do nabicia kolejnych salw. Liczę na to, że będzie okazja do porobienia testów w środku roku.
 11. Ten między rurami na pierwszym zdjęciu, to lont srebrny 1m/s, czy tylko jakiś sznurek łączący? Gdzie coś takiego można dostać?
 12. Sporo się tego nazbierało i widać, że wybór nieprzypadkowy. Chociaż na forum jesteś od niedawna, to w piro musisz siedzieć od lat. Większość z tych petard miałem okazję odpalać i wszystkie te odpalane bym polecił. Nie wiem tylko jak na żywo sprawują się Explodery z Tropica i Megatron. Zastanawiają mnie też Mr Boom 2, które pokazujesz na kanale YouTube w video "Kolekcja pirotechniki". Podpinam się pod prośbę.
×
×
 • Create New...