Jump to content

mantis

Moderator
 • Content Count

  1,264
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

mantis last won the day on October 9

mantis had the most liked content!

Community Reputation

50 Wzorowa

About mantis

 • Rank
  VIP

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Podkarpacie
 • Zainteresowania
  pirotechnika widowiskowa, polityka, filmy z charakterem, programowanie

Kontakt

Recent Profile Visitors

4,790 profile views
 1. Cały przegląd tegorocznych nowości, muzyczne kostki od Pyro Moravia i nawet race pistoletowe, co u nas na forum jest raczej rzadkością. Daj znać po Sylwku jak sprawowały się rakiety Gigant, Stern Raketen, rzymskie ognie Signalos i petardy Zina Nitrate. Na to ludzie czekają.
 2. Tuono Blue i Sharki jak najbardziej, huk się zgadza z szumem zrobionym wokół tego, nawet widać tę tytanową poświatę w trakcie wybuchu. Szkoda, że nie Sharki na tacy z BrightSky opatrzone beka napisem 100% originalski Petarda extra lautowa. Glittering Whisting Comets - ulepszona wersja Crazy Whistling Comets, w cenie z promocji z alepetarda chyba nie da się bardziej wygrać.
 3. Filozoficzne. Na pewno fontanny mają przewagę nad innymi fajerwerkami przy odpalaniu w środku roku. Ważne, aby nie miały głośnego efektu cracklingu. Można sobie odpalić fontannę koło domu i nie spotkać się z kłótnią ze strony sąsiadów. Nie trzeba z nimi wyjeżdżać za miasto lub do lasu, aby móc je odpalić.
 4. Stroboskopy, flary i rzymiaki - wszystko oprócz petard ze sklepu alepetarda : ) Lubię oglądać stuffy tematyczne, w tym przypadku mamy "Rakietowy stuff". Rakiety wprawdzie dominują w arsenale, doszło jednak sporo rzymiaków, przez co można określić Cię jako fana podłużnych rzeczy, albo piro o średniej wielkości.
 5. Turbodoładowanie + zestaw promocyjny za 1 PLN + firmowa wlepka Arisson, chociaż sklep nazywa się Arssion Arssion Fireworks fajerwerkitanio.pl
 6. U mnie strona działa dzisiaj. Otwieram Google Chrome. W dodatku niedawno tam zamawiałem i paczka doszła na następny dzień elegancko zapakowana.
 7. Tu chyba chodzi o coś innego, nawet jeśli pewne fakty by się zgadzały. Prawdopodobnie chodzi o budowę korpusu petard przy ich jednocześnie dużej mocy, dlatego jedna odpalona petarda położona obok drugiej, potrafi wysadzić również tę drugą nieodpaloną. Żródło: https://chemistry.stackovernet.com/pl/q/793 Żródło: https://mojepanstwo.pl/dane/patenty/208246,sposob-zapalania-sprasowanego-ladunku-udarowego-w-splonce-element-inicjujacy-do-stosowania-w-splonce-oraz-splonka Źródło: https://ippc.mos.gov.pl/ippc/custom/BREF_OFC po weryfikacji_na strone.pdf Źródło: https://pl.sodiummedia.com/4336199-blasting-agents-description-characteristics-application
 8. https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2016-818,18315119.html Kiedyś była fajna tabelka ile jakiej mieszaniny na jaki wyrób. Jak znajdę, albo jak ktoś ma pod ręką, to niech zapostuje.
 9. AD.1. Git. AD.2. Tak, we wszystkich petardach jest proch czarny + często dodaje się metal lub tlenek metalu dla zwiększenia mocy. AD.3. Tak, w całej Unii Europejskiej fajerwerki muszą mieć zgodność z certyfikatem bezpieczeństwa CE. Oprócz tego mamy własne polskie wewnętrzne przepisy określające maksymalną ilość mieszanki pirotechnicznej w przeliczeniu na jeden artykuł (te przepisy zostały dopasowane tak, aby mieścić się w CE).
 10. Siarka jest już składnikiem prochu czarnego, który odpowiada za wybuch, iskry i za wzlot fajerwerku. Proch czarny jest podstawową mieszanką w prawie wszystkich rodzajach fajerwerków. Aluminium owszem dodaje się czasem do petard w postaci pyłku, aby uczynić je mocniejszymi. Podobnie jak FB (fotobłysk = tlenek srebra) oraz ostatnio modny tytan (nie jestem pewien czy chodzi tu o czysty tytan, czy o jakiś tlenek tytanu). Jednak to nie dodatki poszczególnych mieszanin decydują o tym, że piro w Polsce jest mocniejsze. W grę wchodzą przepisy prawne, maksymalne dopuszczalne normy wagowe dla mieszanin pirotechnicznych jakie mogą być w fajerwerkach. Te są u nas bardziej liberalne niż w Niemczech, przez co do Polski można sprowadzać pirotechnikę o trochę mocniejszych parametrach.
 11. To prawda, petardy są dobre dla wypełnienia czasu. Niewielkim budżetem można wydłużyć sobie czas strzelania. Za 50 PLN na upartego można nakupić drobniaków lontowych + dwie paczki konkretniejszych petard typu FP3, Dum Bum, Crazy Robots, Thunder Cracker, Signalos. Najlepiej mieć huk w dzień i efekt w nocy.
 12. Rain Willow trochę myląca nazwa i etykieta jak na kostkę hukową. Masz może nazwę rakiety kulistej pakowanej po jednej sztuce? Czy to jest "Rakieta kulista" z Hestii?
 13. 100 dni do Sylwestra. Nakręcamy! piroart.eu
 14. Głos poszedł. Jest też temat zbiorczy do takich ankiet: https://www.forumfajerwerki.pl/topic/17331-pokaz-sylwestrowy-fajerwerków-w-twoim-mieście-tak-czy-nie/
 15. Skąd wziąłeś Fantasy Cracling Thunder? Szukałem w tym roku sklepu z tymi rakietami i nie znalazłem.
×
×
 • Create New...