Jump to content

mantis

Administrator
 • Posts

  1,809
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  83

mantis last won the day on August 4

mantis had the most liked content!

About mantis

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Podkarpacie
 • Zainteresowania
  pirotechnika widowiskowa amatorska i profesjonalna, zapalniczki, broń alarmowa (hukowa), oglądanie fajerwerków na YouTube

Recent Profile Visitors

7,157 profile views

mantis's Achievements

Ekspert

Ekspert (7/7)

243

Reputation

 1. Cracker Variations oprócz tradycyjnego cracklingu w rozprysku, ma też głośne komety z cracklingiem. Podobnie jak i druga kostka Goldcracker Palmen. Titanium Salute Scream - chyba nie trzeba nikomu przedstawiać tej popularnej pozycji z bardzo charakterystycznym dźwiękiem komet.
 2. Umiejętnie przeplatacie silenty z klasycznymi rozpryskami. Weszliście w bogatą gamę kolorów, ale znalazła się też sekcja salutowa. Finał wyraźnie zaakcentowany. Pokaz zrobiony przede wszystkim z planem i z głową. Okrzyki w ostatniej minucie świadczą, że było na bogato.
 3. Najbardziej suche wakacje w tematach zakupowych od lat, a ty jedziesz jak szalony. Mocne dozbrojenie rakietowe w tym roku. Tym razem z king size'ów wlatują Alfy. Taki gratis jeszcze kiedyś był zwykłym gratisikiem, a dzisiaj to jest gruby GRATIS.
 4. Z tego co widzę na nagraniach efekt Gold Crown bardzo długo utrzymuje się na niebie, rozwijając swój kształt ku ziemi. Pozycja godna uwagi spośród gigarakiet. Lupo huk o mocy około 120 dB, bo biorę pod lupę ten niższy wynik odnotowany na YouTube. Górny wynik wyszedł komuś około 127 dB. Jak na 1g to mocarnie, przy czym oprócz przełożenia masy mieszanki wybuchowej na głośność wystrzału, trzeba też uwzględnić czynnik ceny, czyli 17 PLN za sztukę. Biorąc pod uwagę, że większość wersji ma ciekawą flarę, lepiej podziwiać flarę na otwartej przestrzeni niż ładować petardę pod pokrywki.
 5. Chodzi o coś takiego, czy o gęstszy efekt w postaci różnokolorowej piwonii?
 6. Ładna kolekcja dla fanów różowej bibuły. Do tego te słynne Dum Bum 5g złote, dla wielu towar nieosiągalny. Koniecznie daj znać po sylwku jak to wypadło na żywo, bo na ten kaliber trzeba trochę kasy wydać, przez co nie każdy ma odwagę brać takie na testy. Ludzie wolą kupić coś co już wcześniej kilka osób odpaliło, zdało relacje i poleciło.
 7. Reggae prawilna kostka, efektem mocno zbliżona do Samuma, chociaż nie pamiętam, aby ktoś porównywał obie te kostki i wystawił werdykt. Są jeszcze zapalniki nieelektryczne, chociaż nigdy nie testowałem: https://nitroerg.pl/produkt/zapalniki-nieelektryczne/
 8. Reaktywacja tematu. Tym razem projekt ustawy planujący wprowadzić zakaz petard hukowych. https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1205260%2Ckatarzyna-piekarska-mam-nadzieje-ze-niebawem-uchwalimy-zakaz-petard https://www.money.pl/gospodarka/co-z-zakazem-uzywania-petard-hukowych-poslanka-chce-przyspieszenia-prac-6766910238632736a.html
 9. Święty Tadeusz patron beznadziejnych przypadków wzniósł proch ku niebu i matrix otworzył portal, który zastąpił paczkomat! R-E-W-E-L-A-C-J-A
 10. Discord to taki kanał komunikacyjny, po prostu bardziej zaawansowany chat, możesz korzystać z niego z przeglądarki, albo z poziomu pulpitu komputera (instalując program, zakładając konto, a potem włączając skrót na pulpicie). Jeśli pamiętasz czasy Gadu-Gadu, Tlena, albo korzystałeś kiedyś ze Skype, to Discord ma funkcje wcześniej wymienionych. Na przyszłość, użytkownicy którzy wystawili oferty sprzedaży, ale coś przeskrobali, będą banowani z opóźnieniem czasowym, aby mogli się chociaż skontaktować z kupującymi i administracją.
 11. Nic się nie zmieniło. Nie możesz dostać mandatu strzelając na własnej działce, ale zdarza się, że w takiej sytuacji policja powołuje się na to: Oczywiście mówisz, że strzelasz w miejscu prywatnym, a nie publicznym. Stąd też musisz w obronie powołać się na to i powinno być git: https://fundacjapozytywneemocje.pl/certyfikat-obowiazujacych-norm-prawnych-uzywania-fajerwerkow/ Niemniej jednak, jeśli chcesz być w dobrych relacjach z sąsiadem, lepiej pojechać postrzelać na jakieś odosobnione miejsce.
 12. Bardzo przykry zakaz. Współczuję niedoli. Zawsze można pojechać postrzelać do innej gminy. Quite sad info. What a pity. You can always set off fireworks in a different gemeente. https://www.rtvutrecht.nl/nieuws/3320280/utrechtse-heuvelrug-voert-permanent-vuurwerkverbod-in
 13. El Titanio i moździerzyki drożeją szybciej niż rośnie stopa inflacji, dobra inwestycja dla kogoś kto myśli nad alternatywą do inwestowania w grunty fasolowe. Zupełnie jakby skończył się świat i pojawiły się napisy końcowe do całego tego dinozaurowego, lodowcowego i ludzkiego spektaktlu. Honorowo zostali wspomnieni najwięksi czynem bohaterowie: Signalos 2.0, Dum Bumy, Explodery, Zombiaki, Artillery Shelle, Sharki, Tuono Blue, Screamy. Czekamy tylko aż cyrk dojedzie. Tylko najpierw muszą wysłać akrobatów z Lublina.
×
×
 • Create New...