Skocz do zawartości

Konkurs Kometa - dyskusje


Tryna

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie tu na temat tego konkursu.

To ja tu zacznę bo nie jestem czegoś pewien.
Moje pytanie to: Czy paczka z nagrodą zdąży dojść przed Sylwestrem?? Bo to jest okres świąteczny a dodatkowo te warunki pogodowe.

Ps. Sorki że się porządziłem i dałem ten temat ale to pytanie nie daje mi spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po pierwsza chwała Komecie za sponsoring :) Po 2 konkurs trochę bez sensu bo każdy będzie miał prawie takie same prace i nie wiem jak oni to będą oceniać.Myślę że paczka zdąży dojść do sylwka a jeśli nie to trudno za rok się wystrzeli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po pierwsza chwała Komecie za sponsoring :) Po 2 konkurs trochę bez sensu bo każdy będzie miał prawie takie same prace i nie wiem jak oni to będą oceniać.Myślę że paczka zdąży dojść do sylwka a jeśli nie to trudno za rok się wystrzeli :)

własciwie masz racje ale nie każdy zna wszystkie efekty i wgl :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle skąd te zdjęcia wziąć przecież wszystkich rodzai fajerwerków nie kupie aby sprawdzić efekt i na dodatek zrobić zdjęcie. W ogóle nie mam pomysłu na tą pracę z chęcią bym zrobił ale nie mam odpowiednich źródeł... może pomożecie gdzie szukać albo co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs bardzo ciekawy, zwłaszcza, że nagrody nie są symboliczne tylko na prawdę konkretne. Założenie fajne, chociaż faktycznie wykonanie nie jest bardzo proste. Sam się zastanawiałem jak dać takie fotki, żeby było widać "dynamikę" efektu np. cracling czy strobo, okazało się, ze przy odrobinie inwencji da się xd nie będę podpowiadał bo jak każdy chciałbym wygrać ;)...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w ogóle skąd te zdjęcia wziąć przecież wszystkich rodzai fajerwerków nie kupie aby sprawdzić efekt i na dodatek zrobić zdjęcie. W ogóle nie mam pomysłu na tą pracę z chęcią bym zrobił ale nie mam odpowiednich źródeł... może pomożecie gdzie szukać albo co...


Chyba na tym polega konkurs, zeby wymyslic cos samemu. Jakby kazdy pisal tu co i gdzie szuka, to byloby mijanie sie z celem. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fps nie masz po co szukać

2. W konkursie nie mogą brać udziału organizatorzy oraz ich rodziny jak i administracja forumfajerwerki.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fira pytałem wapa tylko admini nie mogą brać udziału modzi już tak. A organizatorem tez nie jestem...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekty wszystkich wyrzutni opisane sa na stronie komety!
mowa tylko o adminach! i ich rodzinach
modzi i pomocnicy moga brac udzial!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam klasyczne pokemonowskie pytanie :) Załóżmy że robię kategorię peonie, to pod spodem dodaje listę wyrzutni które mają ten efekt, ale co zrobić jeżeli te wyrzutnie mają także inne efekty a tak zazwyczaj jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zadam klasyczne pokemonowskie pytanie :) Załóżmy że robię kategorię peonie, to pod spodem dodaje listę wyrzutni które mają ten efekt, ale co zrobić jeżeli te wyrzutnie mają także inne efekty a tak zazwyczaj jest ??

Pomyśl :)
To jak to rozwiążesz to twoja sprawa :D ja już mam na to pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: Czy to ma być katalog typu materiał reklamowy dla klientów, czy bardziej baza danych? Jak to niby zrobić w Excelu (regulamin)? Wiem, że w regulaminie jest jasno napisane, ale czy nie można tego zrobić w Corelu? Ja przykładowo wszystkie takie publikacje robię w Corelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A ja mam pytanie: Czy to ma być katalog typu materiał reklamowy dla klientów, czy bardziej baza danych? Jak to niby zrobić w Excelu (regulamin)? Wiem, że w regulaminie jest jasno napisane, ale czy nie można tego zrobić w Corelu? Ja przykładowo wszystkie takie publikacje robię w Corelu.

Chyba jako taka baza danych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Postaram się odpowiedzieć na Państwa pytania.
1. Nagrody zostaną wysłane kurierem 27 lub 28 grudnia. Dołożymy wszelkich starań, aby dotarły na czas.
2. Jeśli w jednej wyrzutni wystepują efekty np. peony, willow, brocade crown, należy index wyrzutni umieścić przy każdym z tych trzech efektów. Można również stworzyć dodatkową kolumnę i umieścić w niej indexy wyrzutni, które mają tylko jeden efekt.
3. Forma pracy - baza danych. Prace zrobione w programach typu Corel byłyby ciekawsze. Myślę jednak, że nie wszystkie osoby umieją poruszać się w tych programach, a chcielibyśmy aby każdy miał szansę wzięcia udziału w konkursie. Natomiast gdyby część prac była w np. Corelu a część w Excelu, to prace w Excelu raczej nie miałyby szans na wygraną. W Excelu proszę się starać pomniejszyć zdjęcia tak, aby nie wychodziły poza obrys kratek, nie przeklejać wierszy lub kolumn ze zdjęciami w inne miejsca i nie sortować (zdjęcia mogą wtedy poprzesuwać się w niepożądane miejsca).
4. Dwa źródła informacji zostały już podane. Dodam trzecie. Na youtube autor kometafajerwerki. Podpowiem jeszcze, że niektóre wersje Windowsa wyposażone są w narzędzie wycinanie, które umożliwia pozyskanie zdjęć np. z filmów.
Pozdrawiam:)
Agnieszka Chruścicka
Kometa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam
Postaram się odpowiedzieć na Państwa pytania.
1. Nagrody zostaną wysłane kurierem 27 lub 28 grudnia. Dołożymy wszelkich starań, aby dotarły na czas.
2. Jeśli w jednej wyrzutni wystepują efekty np. peony, willow, brocade crown, należy index wyrzutni umieścić przy każdym z tych trzech efektów. Można również stworzyć dodatkową kolumnę i umieścić w niej indexy wyrzutni, które mają tylko jeden efekt.
3. Forma pracy - baza danych. Prace zrobione w programach typu Corel byłyby ciekawsze. Myślę jednak, że nie wszystkie osoby umieją poruszać się w tych programach, a chcielibyśmy aby każdy miał szansę wzięcia udziału w konkursie. Natomiast gdyby część prac była w np. Corelu a część w Excelu, to prace w Excelu raczej nie miałyby szans na wygraną. W Excelu proszę się starać pomniejszyć zdjęcia tak, aby nie wychodziły poza obrys kratek, nie przeklejać wierszy lub kolumn ze zdjęciami w inne miejsca i nie sortować (zdjęcia mogą wtedy poprzesuwać się w niepożądane miejsca).
4. Dwa źródła informacji zostały już podane. Dodam trzecie. Na youtube autor kometafajerwerki. Podpowiem jeszcze, że niektóre wersje Windowsa wyposażone są w narzędzie wycinanie, które umożliwia pozyskanie zdjęć np. z filmów.
Pozdrawiam:)
Agnieszka Chruścicka
Kometa


No to panowie wiemy już wszystko :D

Ps. Prawie w jakiej wersji Excela zapisać?? Bo ja mam 2010 i jak zapisze normalnie to otworzy tylko 2007 i 2010, w 2003 juz nie da rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No to panowie wiemy już wszystko :D

Ps. Prawie w jakiej wersji Excela zapisać?? Bo ja mam 2010 i jak zapisze normalnie to otworzy tylko 2007 i 2010, w 2003 juz nie da rady.

spokojnie zapiszesz tak że otworzy każdy. wystarczy zapisać jako XLS, a nie jako XLSX.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapisywać w 2003 w xls, natomiast w 2007 i 2010 w xlsx.
Przy zapisywaniu pliku xlsx do wersji 2003 może wystąpić problem z migracją wklejonych zdjęć.
W Excelu 2003 można otworzyć pliki xlsx po zainstalowaniu odpowiedniego uaktualnienia.
Posiadamy Excel 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w bazie ma się znajdować nazwa efektu w oby językach zdjęcie efektu i produkty które posiadają dany efekt tak ? A jeżeli np. efekt brocade crown i Silver Crown to oba osobno czy można zrobić w jednym efekcie Crown?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli w bazie ma się znajdować nazwa efektu w oby językach zdjęcie efektu i produkty które posiadają dany efekt tak ? A jeżeli np.  efekt brocade crown  i Silver Crown  to oba osobno czy można zrobić w jednym efekcie Crown?



Tak i tak. A oba możesz umieścić w sziale crown, bo tam pasują, no chyba że chcesz podrozdziały zrobić na kolorystyke danego efektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem , czyli robimy tak że np. hasło peony , i pod tym zdjęcie efektu dokładnego danej wyrzutni i nazwa tej wyrzutni tak ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...