Skocz do zawartości

Czym odpalacie?


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

Z odpalaniem poniżej temp. 0 stopni C jest problem,ponieważ gaz zamarza w zapalniczce, czyli wypadało by kupić żarową plastikową taką jak mówi Capensis. Ponieważ plastik szybciej rozgrzeje się od ciepła dłoni niż metal (lecz także szybciej to ciepło straci). Ja osobiście używam zapałów pirotechnicznych (5 minutowych) nie ma problemu z odpalaniem poniżej 0 stopni (ewentualnie zwykły zimny ogień ale nie opłaca się ich tak stosować ze względu na małą "wydajność" takiej podpałki :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co ty mi tu gadasz? Przecież plastik jest gorszym przewodnikiem ciepła niż metal więc wolniej się nagrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mają o wiele większe wypromieniowanie ciepła (przewodnictwo też dziala w 2 strony) a ręka to nie jest super wydajny podgrzewacz,zresztą przekonałem się sam w tamtego sylwestra gdzie zwykła plastikowa zapalniczka żarowa spisała się lepiej od palnika wykonanego z metalu i gumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakby to się sprawdziło,ale można by spróbować z zapalniczką benzynową, powinna lepiej radzić sobie w zimnie ze względu na paliwo, lecz palli się zwykłym płomieniem wiec łatwo ją zgasić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIP dobrze jest mieć różne zapalniczki :) kup sobie takich zwykłych żarowych z kiosku bo są dobre, ale te palnikowe też nie są złe .
Najlepiej mieć to i to :)
btw, ja teraz zamówiłem sobie Palnik Big Jet 3000 "Compact" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capensis to właśnie ten palnik który kupiłem w tamtym roku tylko ze w wersji z podstawką i przyciskiem od tyłu,zamówiłem go prawie za 100zł a po 30min po prostu zamarzł gaz. Co do siły ognia jest potężna ale średnio sobie radzi w niskich temp. (-5 stopni) Do odpalana fajerwerków jest on zupełnie nieopłacalny jeśli patrzeć na stosunek cena/niezawodność.Chociaż nie do końca jestem pewny czy to nie wina gazu którym go napełniłem (roson 300ml)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawsze napełniam gazem Ronson 300ml za 7zł. To jest to samo co wciskają na safetrade.pl, tylko że za 15zł i nigdy na zdjęciach nie pokazują loga producenta tego gazu - że niby dedykowany do ich zapalniczek.
Rubbish! Zwykłe naciąganie klienta.

Chociaż gdybym miał firmę to też bym rak robił :D


Tak więc Capensis, wywaliłeś w błoto 79,99zł

Pisałem do kolesia z Safetrade i obiecał, że w weekend wsadzi do lodówki i przetestuje dla mnie 2 modele:
Big Jet 500

Big Jet 506 Compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karmel5061

Ja tam zawsze mam przy sobie 3 paczki zapałek,2 zapalniczki i jedną żarową i zawsze wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIP ja zamówiłem ten palnik za 30zł :D trochę poszukałem i znalazłem także nie będzie to wielka strata :)
Poza tym ja go nie tylko do fajerwerków ale i do innych celów zamówiłem :)
i mam jeszcze inne zapalniczki a jak się nie spiszą, to pozostają zapałki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale specjalnie nie pokazują całej butli, żebyś nie zobaczył, że masz to samo w kiosku obok za 7zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy 2 zapalniczki jedna moja druga kumpla, no a jak się zawiedziemy to czeka na nas 10 paczek zapałek <_<




Do tego roku tak było, ale z Szatkiem zakupiliśmy sobie po bęzyniaku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karmel5061

Tak jak Craven pisze to w tym roku przerzuciłem się na benzynówkę ;P na razie nie jest to oryginał lecz w niedługim czasie planuję zakupić ZIPPO :P


Szatek a to prawda ze może się z niej wylać benzyna albo ze kieszeń będzie smierdzieć ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zapalniczki to:
# Żarowa, długo jest już ze mną (parę lat), ma kolorowe światełko(teraz nie ma bo bateria siadła) dobrze się nią odpala
# Zippo Brushed Chrome 200, dzisiaj ją dostałem, działa dobrze, dobre wykonanie
# zawsze mam zapas dodatkowych zwykłych zapalniczek
A oto zdjęcie moich głównych zapalarek:
zapalniczki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpalam zwykłymi zapalniczkami - zwykle mam po 6 sztuk - bo u mnie ZAWSZE wieje i czasem jedna nie chcę zapalić to biorę drugą. ^__^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...