Skocz do zawartości

Co lepsze pokaz czy pojedyncze odpalanie??


firawerkoman

Co być wybrał?  

93 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Pojedyńcze odpalanie
      60
    • Pokaz amatorski
      33


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie co o tym sądzicie już kilka osób w tym roku zrobiło pokaz. Co myślicie o takich amatorskich pokazach. Lepiej odpalać pojedynczo czy połączyć??


Zapewne wielu z Was napisze że jak wydaje na sylwka 100 PLN to ciężko zrobić pokaz. (wyjątkiem jest nostra) ale jak byście mieli np 1000 PLN to na co byście się zdecydowali??
Ja już w tym roku postanowiłem że robię pokaz, kto jeszcze dojrzał do tej decyzji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest bardzo złożony i jednoznacznie nie można stwierdzić co jest lepsze. Wszystko zależy od tego ile i jakich fajerwerków mamy na sylwestra. Osobiście uważam że najlepiej zaopatrzyć się w petardy i art. różne, do strzelania w dzień, może jakiś zestaw, bądź zestaw rakiet na zabawę w nocy i zrobić główny pokaz. Powinien on się składać głównie z wyrzutni, nie zaszkodziłoby trochę dodatków ( wachlarze z rzymskich ogni, fontanny, stroboskopy w momentach wyciszenia ). Ważne jest podkreślenie finału, a idealnym rozwiązaniem jest podkład muzyczny. Reszta to już tylko inwencja twórcza.

Ja powiem jedynie, że w tym roku będę miał dużo zabawy za dnia, trochę mniej w nocy i zrobię pokaz. Jeżeli wszystko wypali, to będzie piękne widowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę się bawić sprzętem. Skoncentrować uwagę na jednym artykule. Dlatego wybrałem "pojedyńcze odpalanie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobne odpalanie i pokaz maja swoje wady i zalety.
Osobiscie wole pojedyncze odpalanie - poprostu jest wiecej zabawy ;)

Pokaz jak pokaz... Kilkanascie sekund i po zabawie ;) A po sylwku w styczniu WOŚP i pokaz za free z wielkim rozmachem wiec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście sekund :lol: ? Ja mam zamiar robić pokaz kilkanaście minut :razz:


Ok, fajnie, ładnie, ale pokaż jak zrobisz bo zamiary można mieć takie że hohoho...

Osobiście wolę pokaz, wolę jak jest efekt na niebie bez przerw, może z pojedynczym strzelaniem jest więcej radochy, zabawy, ale luki czasowe ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak.. tutaj jednoznacznej odpowiedzi dać raczej nie można..
Jeśli chodzi o oglądanie to wiadomo że pokaz, bo jak kertoip pisał, nie ma przerw, wszystko fajnie zsynchronizowane, co kiedy i jak. To duży plus pokazów.
Ale sam nie jestem tak ambitny żeby zrobić pokaz z własnych fajerwerków więc tutaj pojedyncze odpalanie znowu górą :P

Jak bym miał chałupkę z podwórkiem własnym, to pewnie coś bym próbował zrobić, a tak to nie ma szans ;)

I jeszcze jedno, wg mnie szary widz który ogląda nasze fajerwerki w sylwka nie zauważy różnicy, czy zrobiliśmy pokaz, czy to pojedyncze odpalanie.. tak uważam, dlatego też nie będe robił pewnie, ponieważ to byłoby tylko dla siebie, taka satysfakcja, ale inni raczej by tego nie zauważyli i nie docenili :)
No chyba, że naprawde ktoś odwali pokaz, gdzie to będzie widoczne że wszystko jest świetnie zrobione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
I jeszcze jedno, wg mnie szary widz który ogląda nasze fajerwerki w sylwka nie zauważy różnicy, czy zrobiliśmy pokaz, czy to pojedyncze odpalanie..



a ja sądzę że zauważy, inaczej reagowali w ubiegłym roku na pokaz, niż 2 lata temu na pojedyncze latanie :P

a w tym roku to pewnie skromnie będzie, kilka wyrzutni po ~20zł, fontanna i tyle :P wolę w Finlandię zaopatrzyć się na sylwestra (no chyba że zrzuta na fajerwerki będzie :P)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zastanawiałem nad tym pytaniem czy lepiej odpalać pojedyńczo czy zrobić pokaz. Wkońcu zdecydowałem się na pokaz.
W poprzednich latach odpalałem pojedyńczo wszystkie fajerwerki. Już rok temu myślałem nad tym czy robić pokaz czy może nie... W tym roku postanowiłem już na 100%, że zrobię pokaz.
Ostatnio interesuję sie samoróbkami, więc może też wyprodukuję sobie trochę własnych produktów xp
Wracając do tematu uważam, że pokaz robi dużo większe wrażenie na widzach niż pojedyńcze efekty.
Zgadzam się z Nostrą, że nawet ten przeciętny człowiek, który na co dzień nie interesuje się fajerwerkami na pewno zauważy, 'że coś większego się święci' jeżeli tylko pokaz będzie 'wyrózniał się z tłumu'.
Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I jeszcze jedno, wg mnie szary widz który ogląda nasze fajerwerki w sylwka nie zauważy różnicy, czy zrobiliśmy pokaz, czy to pojedyncze odpalanie..



a ja sądzę że zauważy, inaczej reagowali w ubiegłym roku na pokaz, niż 2 lata temu na pojedyncze latanie :P

a w tym roku to pewnie skromnie będzie, kilka wyrzutni po ~20zł, fontanna i tyle :P wolę w Finlandię zaopatrzyć się na sylwestra (no chyba że zrzuta na fajerwerki będzie :P)


U mnie, gdzie większość widzów jest na balkonach lub w oknach (a nawet w 90%) wątpie, by ktoś widział że to jest pokaz... Wątpie żeby kogoś to w ogóle interesowało, ma być pięknie i tyle.
No ale to taki mój "przypadek", jestem pewien, że gdybym miał własne podwórko to coś bym skombinował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie, wszystko zależy także od budżetu danej osoby. Dla kogoś kto kupuje mały stuff to lepsze będzie pojedyncze odpalanie. Bo jakby robił pokaz to przeleci szybko i znowu musi czekać cały rok. Dla osoby z większym stuffem polecam pokaz. Będzie bardziej efektowny niż pojedyncze odpalanie, bo jakby jedną za drugą puszczał w niebo to też znudziło by mu się to wkońcu .

Ja osobiście po tylu imprezach ile już zwiedziłem, teraz wolę POKAZ :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście sekund :lol: ? Ja mam zamiar robić pokaz kilkanaście minut :razz:


No to sobie rób pokaz na kilkanascie minut, mozesz sobie zrobic nawet pokaz kilku godzinny a ja ci powiem ze mam w domu słonia i hodowle strusi.

Mniej gadania więcej czynów ;)

A swoją drogą nie chcesz kupic strusia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu, z choinki się nie urwałeś przypadkiem? A zresztą, poczekaj do sylwestra to się zdziwisz :]

EDIT: A propo czynów to co masz na myśli? Już mam wyjść na dwór i montować pokaz? Czy jak, bo nie za bardzo zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że lepiej odpalać pojedynczo, bo jak zrobisz pokaz to raz odpalisz i ci będzie strzelało a jak pojedynczo to będziesz miał więcej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie wkurzać ten temat :mrgreen: ja robie pokaz ponieważ pojedyńcze odpalanie wyrzutni jest moim zdaniem nudne.Moim planem jest najpierw pokaz głowny (około 50 wyrzutni) a potem jeszcze kilka wyrzutni pozostałych, rakiety i moździerze, czyli można połaczyć pojedyńcze odpalanie z pokazem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mylisz się, mylisz :wink:
Pobawić można się za dnia, natomiast dobry pokaz z dobrym scenariuszem, podkładem muzycznym, doborem efektów to arcydzieło. A jeśli jeszcze wyjdzie ono spod własnych rąk odczuwasz niesamowitą dumę. Zrobisz pierwsze swój pokaz i zobaczysz :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz jest bardziej widowiskowy chociaż psuje całą idee zabawy fajerwerkami. Pokaz jest robiony z myślą o publiczności, natomiat pojedyncze odpalanie to lepsza zabawa dla własnej frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

:mrgreen: nawet z 100zł można zrobic mini pokaz :mrgreen: zdecydownie pokaz pierwszy swój pokaz zrobiłem 2 lata temu i od tamtego czasu robie pokazy do dzis gadanie ze opalanie pojedynczo jest wieksza frajdą uwazam za nonsens frajda to dopiero jest ale podczas planowania pokazu (ilosc , miejsce, rozmieszczenie, ustawnianie , wybór podkładu muzycznego, strzelanie pod rytm muzyki , tworzenie wielkiego finału ,budowanie stojaków ,choc by łączenie lontów i tak mozna wymieniac do zasranej smierci... i najwazniejesze jak wszystko wypali poczuc ta dume bezcenne... w 100 % polecam pokazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie pojedyncze odpalanie daje dużo więcej satysfakcji niż pokaz gdyż podpalasz z przerwami i masz więcej czasu na nacieszenie się efektami niż odpalanie pokazowe w którym raz podpalisz parę chwil się nacieszysz i koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:haha: to w pojedynczym odpalaniu czas wyrzutni sie wydłuza? :co_jest: ej nie wiedziałem a tak na serio :grin: uwierz wiecej sie nacieszysz widokiem odpalanych np 3 wyrzutni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...