Jump to content
Dejwid

Dziwne zdarzenia z fajerwerkami

Recommended Posts

U mnie źle zabezpieczona kostka się przewróciła i zaczęła strzelać po samochodach, na szczęście tylko włączały się alarmy .

U mnie źle zabezpieczona kostka się przewróciła i zaczęła strzelać po samochodach, na szczęście tylko włączały się alarmy .

Miałem dokładnie tak samo, tylko że u mnie po blokach strzelała.

U mnie przewróciła się mała 6-strzałowa kostka Fire art , strzelała niestety tam gdzie stali goście na szczęście nikt nie dostał bo by był trup ..

oraz jedna bazooka wystrzeliła 5-razy a szósty w ogóle nie wyleciał z tuby tylko wystrzelił w niej co ją rozerwało

w drugiej bazooce leciały dość nisko a nawet zbyt jak i również w kostce 9-strzałowej

Więcej nie pamiętam albo nie było

Ja wczoraj poszedłem sobie z moździerza z biedry postrzelać i jedna szelka wyleciała w górę i nie wybuchła w powietrzu tylko spadła na ziemię i dopiero na ziemi strzeliła

Mi się wywalił Pluton od komety w tym roku (nie był zabezpieczony ani przymocowany). Trochę poparzyła mnie gwiazdka ale nic poważnego. Ta wyrzutnia ma spory kaliber 30mm a jest bardzo lekka. Myślę że w tym był problem bo jest mało stabilna.

U mnie też kilka FP3 nie miało flary przed wybuchem. A do tego cyrkoblitze leciały bardzo wysoko do góry i tak jaby pykały bez efektu a potem prawie w całości spadały na ziemie. Na szczęście tylko chyba 3 tak zrobiły na pięć ich paczek.

Jedna z wyrzutni Kair miała wadę fabryczną. Po odpaleniu poszedł tylko jeden strzał w górę. Jak się później okazało lont skończył się na pierwszej rurce, dalej nie było już wylotu lontu z pierwszej rurki do drugiej. Pozostałe już były połączone dobrze.

Pierwszym dziwnym zdarzeniem było strzelanie mojego sąsiada ze schodów do domu, celując w dom drugiego sąsiada przy tym mówiąc "rozkręcimy zaraz tą impreze"
Drugi przypadek to wywrócona JW06 i strzelająca do środka świetlicy. A trzecim najlepszym zdarzeniem było FP3 które wystartowało jak bączek uderzając w okno ciotki po czym wybuchła..

Mi cyrkoblitz od (sp)poleciał do ogrodu sąsiada i tam wybuchł.

Po sylwestrze zostały mi kulki craklingowe i poszedłem je odpalać.Wtedy był bardzo mocny wiatr.Odpalam i rzucam kulkę a ona znalazła się u sąsiada na podwórku.I wybuchła metr przed autem.

Cyrkoblitz (tomaszek) zamiast do góry poleciał po skosie, odbił się od dachu sąsiada i wybuchł. Innym razem rakieta poleciała do góry po czym spadła na ziemie i dopiero wybuchła. Raz mi się zdarzyło że korsarz wybuchł dopiero 2 minuty po odpaleniu.

Wszystkie kostki z Pyro Moravi: pumpkins, independence night, bloody valentine przewróciły się, a każdą obstawiłem ze wszystkich stron .Było trochę strachu. Na szczęście nikomu się nie stało.

Macie jakieś rady żeby tego uniknąć za rok?

35 minut temu, Delta98 napisał:

Wszystkie kostki z Pyro Moravi: pumpkins, independence night, bloody valentine przewróciły się, a każdą obstawiłem ze wszystkich stron .Było trochę strachu. Na szczęście nikomu się nie stało.

Ja obstawiłem kostką brukową z każdej strony i żadna się nie przewróciła.

W dniu 1.01.2020 o 16:13, Delta98 napisał:

Musiałeś słabo obstawić kolego. Co z tego jak mogłeś oblożyc a np była luźna. Ja obstawiłem już z 200 w swoim życiu i nigdy takiego przypadku nie było. 

Posted (edited)

Po pokazie wracamy do domu, godzinę później wychodzę na leja i psa wypuścić zapach fajerwerków unosi się dosyć długo ale jakoś zbyt intensywnie. Idę się rozejrzeć co się za szopą na polu dzieje a tam ognisko kostek i trawa około metr na metr się paliła. Dobrze ,że wyszedłem jakieś 10m dalej była kupka z sianem. i wszystko chlup z wiadra i to nie jednego. Uraz został że jeszcze z 2-3 razy musiałem iść sprawdzić w różnych ostępach czasowych. Taka sytuacja pierwszy raz mi się trafiła i co śmieszne strawa nie była jakaś sucha...

Wracając z sylwestra następnego dnia wieczorem kilka wsi dalej komuś się spalił dach domu. Także warto nabrać pokory waląc w okolicach domu - nigdy nie wiadomo gdzie poleci. Oby nie pod dachówkę w okolice izolacji i żeby jeszcze niezauważalnie się żarzyło gdzieś we wnęce.

Edited by Homer