Jump to content

Homer

Użytkownik
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Homer last won the day on August 1

Homer had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutralna

About Homer

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

257 profile views
 1. No ciekaw jestem jak te dwa klocki obok siebie wypadną. Będzie punkt odniesienia , chwalą jedno i drugie.
 2. Homer

  [Homer] 2020/21

  Szczerzę mówiąc te 3 kostki na górze miały być finałowe. Budżet w zasadzie stanął przez inne priorytety.Dobra kątówka by pobić te wcześniejsze też trochę kosztuje. Jeszcze po kryjomu przed drugą mieszkanką myślę o żeby jeszcze wyłożyć ze 120-150zł. Teraz się martwię ,że to wszystko pójdzie za szybko i myślę żeby jeszcze jakieś wulkany kupić i 3 x 25x20mm żeby to jakoś wydłużyć. Tam gdzie my będziemy nikt w okolicy nie wali ,bo to dziura na mapie Polski. Signalosy 3.0 ostatniego sylwestra to był hit petardowy jakiego miałem w ostatnich latach. Z racji że to koniec będzie zapasów uzbroiłem się jeszcze na kolejne z 2-3 lata.W domu znalazła się jeszcze paczka nitrate 2 i 2 sztuki bomb bon które też są konkretne i mega ale drogie i podobne do 3.0.
 3. Po pokazie wracamy do domu, godzinę później wychodzę na leja i psa wypuścić zapach fajerwerków unosi się dosyć długo ale jakoś zbyt intensywnie. Idę się rozejrzeć co się za szopą na polu dzieje a tam ognisko kostek i trawa około metr na metr się paliła. Dobrze ,że wyszedłem jakieś 10m dalej była kupka z sianem. i wszystko chlup z wiadra i to nie jednego. Uraz został że jeszcze z 2-3 razy musiałem iść sprawdzić w różnych ostępach czasowych. Taka sytuacja pierwszy raz mi się trafiła i co śmieszne strawa nie była jakaś sucha... Wracając z sylwestra następnego dnia wieczorem kilka wsi dalej komuś się spalił dach domu. Także warto nabrać pokory waląc w okolicach domu - nigdy nie wiadomo gdzie poleci. Oby nie pod dachówkę w okolice izolacji i żeby jeszcze niezauważalnie się żarzyło gdzieś we wnęce.
 4. Warto było by też logo zrobić na forum jakieś nowsze z małym linkiem do jakiegoś fajnie napisanego obszernie artykułu, jak zwalczają pirotechnikę.Wiele osób starszych odpuszcza sobie fajerwerki i przychodzą młodzi którzy się ani tym nie interesują ani nie mają aktualnej wiedzy. Systematycznie od lat spada też aktywność na forum i w całym środowisku. Nie wiem czy zainteresowanie spada właśnie przez media i rządy , ale trzeba to bojkotować i nie zmieniać noworocznych postanowień. Tak idiotyczne przepisy i propaganda jest chyba tylko w Europie, podczas gdy na całym świecie hucznie świętują nowy rok, my tylko możemy oglądać filmy i marzyć bo Shanghaju czy Sydney nigdy mieć nie będziemy.
 5. Homer

  P4B Mini Dum Bum

  Jak aktualnie wypadają ? czy nadal można liczyć na 118db ? To całkiem dobry wynik a cena ich jest dość niska. Parametrami podobnie wypadają co jc06. Jeśli tak to chyba na równi są i bezkonkurencyjne ?
 6. Homer

  [Homer] 2020/21

  Jest druga część. Coś mi się wydaje ,że to jeszcze nie koniec. Pomyśli się na jesieni. Tak sobie myślę ,że przydały by się jakieś stroboskopy, więcej wulkanów i z 2-3 kostki małego kalibru takie 25 strzałówki , bo za szybko to się skończy i będzie niedosyt.
 7. Cóż trochę lat już mam i widzę ,że z roku na roku jest coraz słabiej. Na górze filmik z Warszawy w centrum wygląda bardzo słabo. Jakieś 14 lat temu cała ulica była zablokowana Marszałkowska i ludzie zbierali się tłumnie i każdy coś strzelał. To samo jako dzieciak będąc na Starówce to co się tam działo to był kocioł w pozytywnym znaczeniu tego środowiska. Moim zdaniem bardzo dużo środowisk politycznych,lobbujących eko, środowisk pro zwierzęcych chcę zepsuć tą tradycję i są w tym niestety bardzo skuteczni. Niekiedy w celach kampanijnych lub promocji elyt wykorzystywana jest pirotechnika a później te same środowiska gardzą. Zastanawiam się czy moje wnuki zobaczą chodź w 1/10 takiego sylwestra jakiego ja miałem za młodu. Wszystko będzie następować stopniowo powodując niechęć u ludzi, bo bardzo łatwo jest im wmówić że białe jest czarne a czarne białe. Zacznie się od propagandy zwierzęcej, dużo zacznie się mówić o wypadkach, później wiele miast zakaże, limity na dawki prochu, podniosą ceny vatem lub innymi opłatami, później może ciche a na końcu upadek całkowity branży i tradycji. Wiele takich kroków ma miejsce już od jakiegoś czasu. Niedługo su***syny założą metalowe kagańce ludziom. Widać ,że wątek podupadł. Bardzo podobne zjawiska można zaobserwować w środowiskach pasjonatów broni współczesnej i czarnoprochowej. Jednak tam widać większą motywację i bunt. Tutaj wszystko ucichło a szkoda. Jeśli o mnie chodzi jestem realistą i patrzę na to wszystko bardzo pesymistycznie mając ku temu powody. Fajnie jakby zauważanych ytberów z większą ilością wyświetleń poświeciło trochę czasu na poruszenie tego wątku. Powinno trafić to do jak największej ilości osób i powinny być użyte argumenty oczywiste i zrozumiałe. Kiedy środowisko jest obojętne to jest zielone światło dla tych którzy chcą zniszczyć to środowisko. Kiedy to środowisko jest małe tym bardziej można w nie uderzyć...
 8. Ciekawe czy lepiej wypadnie od Samym wielkościowo. Powinna być też ciekawsza na tą wstawkę czerwonego.
 9. Homer

  [Homer] 2020/21

  490zł Song 88, silent 60 i viserion 60 . Signalosy wystarczą mi 2 paczki , ale mam pozytywne doświadczenie i myślę że warto sobie zostawić na kolejne lata ,bo to zdaje się ostatnie sztuki już. Rzymiaki,wulkany i te mini to głównie z myślą o najmłodszym. Kostki to chwila która szybko przemija... Może coś jeszcze dojdzie z marketu jakiś virus lub x-type od piromaxa ,bo zawsze mają w kerfurze. Viseriona mam na każdego sylwestra sprawdzona kostka i nigdy nie zawiodła dużo oferuje w bardzo rozsądnych pieniądzach. Co to Silenta i songa to u mnie nowości. Song to już chyba legenda i ciekaw jestem ile tej legendy jeszcze zostało. Co do silent podobnie jak song wydają się dosyć spore wybuchy peonie i sporo stroboskopu który bardzo lubię. Signalosy walą podobnie jak te stare fp3 jorga. Tak małe a takie głośne i jeszcze ten tytan...
 10. Homer

  [Homer] 2020/21

  i jeszcze flara jorgowska czerwona w drodze.
 11. Silent świetna a viserion pewnie jak zwykle w formie. Viserion to u mnie obowiązkowa pozycja każdego roku. Póki co dobry pewny i opłacalny produkt. Luza miałem chyba 2 lata temu taki typowy średniak ani zły ani nie powalał.
 12. Petardy świetne szkoda ,że powoli się kończą. Dla mnie 10/10 jakość cena w ostatnich latach.
 13. Homer

  YHW009 Song

  Co tam u songa słychać ,bo przeleciało na drugą stronę a kiedyś bardzo chwalona. Zamówiłem songa a nigdy go nie miałem. Czy dalej można się spodziewać czegoś dobrego po niej? Z tych lepszych będę mieć jeszcze viseriona i Wyrzutnia TXB378 Silent Night - 25 strzałów 1.2" czy na finał dać songa czy Silenta ? Pozdrawiam
 14. No zamówiona. Przyznam ,że pierwszy raz na nią trafiłem wczoraj w necie a dzisiaj zamówiona. Efekty na filmach wydają się ogromne. Musi robić wrażenie na żywo.
×
×
 • Create New...