Jump to content

LudwiczekR

Użytkownik
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

LudwiczekR last won the day on July 16

LudwiczekR had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutralna

1 Follower

About LudwiczekR

 • Rank
  Nowicjusz
 • Birthday 01/19/1979

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  narciarstwo alpejskie, turystyka górska, chemia, pirotechnika, majsterkowanie, prace remontowo - wykończeniowe
 • Aparat
  Canon PowerShot S5 IS

Recent Profile Visitors

232 profile views
 1. Nic nie zostało odpalone w ubiegła niedzielę - cały stuff poczeka na Sylwestrowe strzelanie.
 2. Jeśli okolice Krakowa czy Bielska to i ja będę na pokazie z cała familią - czyli razem 5 osób. Piąty członek rodziny będzie początkiem września tego roku, to w czasie planowanego pokazu (wrzesień 2023) będzie miał dwa lata. Ja z żoną uwielbiamy pirotechnikę to tą pasję dzieciakom trzeba zaszczepiać Oby polityka i pseudoekologia łap nie położyła na branży fajerwerkowej bo od kilku lat temat rzekomej szkodliwości fajerwerków powraca ja bumerang gdy Sylwester się zbliża. LudwiczekR + cztery osoby
 3. Witam, witam. Do mojego stuffu wyborczego oraz sylwestrowego dokupiłem jeszcze 10 metrów lontu wolnopalnego 1cm/s 2,5mm średnica. Fajnie się pali jak przetestowałem na 10cm odcinku. Dość nie pozornie wygląda zwinięty w tym kłębku w jakim mi go przysłali z Fajerwerki_Shop z allegro. Planuję nim (jeśli będzie co świętować w najbliższą niedzielę) połączyć rakiety, a w Sylwestra kostki. Pogrupuję się zakupione zestawy w różne kombinacje. Oczywiście to nie koniec zakupów w tym roku.
 4. A tu moje kolejne zakupy przeznaczone na wieczór wyborczy 12 lipca - w zależności od wyniku sondażowego zostanie odpalony lub nie. Jak wygra obecny Prezydent Andrzej Duda to w powietrze wystrzelę na wiwat zestaw Egoistów z balkonu Tych małych sympatycznych rakietek Whistling Moon Travellers firmy Tropic reklamować nie trzeba. Małe, a cieszy. Zestaw 12 x 12 razem 144 sztuki. Też z jedną paczkę tej drobnicy planuję na wieczór wyborczy. Reszta zostanie na Sylwestra. Jak by wynik okazał się nie korzystny to wszystko na Sylwestra zostanie
 5. Zwłaszcza tym co mają jakieś genetycznie modyfikowane psy bojące się dźwięku huku (burza). Nie ma pirotechniki bez wystrzałów - łomot musi być.
 6. Nie ma strzelania bez konkretnego huku. Silenty są dla bab i zniewieściałych, prawdziwe ognie sztuczne muszą mieć konkretne łubudubu. Ciężko dostać taki moździerz poza Słubicami do których mam niestety blisko 500km
 7. Coś przepięknego ten pokaz oraz przygotowania do niego. Polecam Na pokaz patrzyłem jak zaczarowany. Muszę pobrać film z youtube i puścić na dużym ekranie z solidnym dźwiękiem.
 8. Kanał Lachonego na youtube o fajerwerkach oczywiście prócz ForumFajerwerki jest jednym z najlepszych w całym internecie. Testy tego kolegi są najlepszą inspiracją do zakupów. Rządzący to raczej wątpię żeby nawet takie filmiki oglądali i walczyli z fajerwerkami bo i po co? Najszkodliwsi są wszelkiej maści ekolodzy.
 9. Unia traktuje nas jak dzieci i wymyśla limity, a nasi rządzący przystają na to i wprowadzają je. Jak tak dalej pójdzie to na Sylwestra pozostanie mi wyrzucać przez balkon odpalone ognie zimne. A i one też osłabione będą zapewne - będą wyglądały ja żarzący się papieros.
 10. TXB023 Sorbet - patrząc na prezentację na nie jednym filmiku piękna jest ta wyrzutnia. Za nie całą stówę kupiłem ją na noworocznej promocji w ArkaFajerwerki. Wcale nie gorzej się zapowiada ten Sorbet niż 2" - calowy Brutus, którego miałem w tego Sylwestra z Lidla. A kosztował niemal 179zł. Oczywiście 2"calowe wyrzutnie i kątówki też planuję zakupić w późniejszym czasie.
 11. Chyba po moim trupie Strzelałem, strzelam i strzelał będę
 12. Myślę że od strony przedmiotów nie ma się czego obawiać. Bo zanim chińska pirotechnika trafi w nasze ręce musi pokonać transport do polskiego dystrybutora, potem transport do nas. To nawet z kilka tygodni czasu. A do tego czasu po wirusie ani śladu. Media nakręcają z tym wirusem. To jeszcze nie koniec moich zakupów w tym roku. Żona zapomnij o tym co do tej pory zakupiłem (bo nieco nie chętna do grubszych wydatków na pirotechnikę, choć sama ją uwielbia) więc w drugiej połowie roku dołoży się nieco większego kalibru i rakiet. Myślę po raz pierwszy wybrane wyrzutnie, rzymskie ognie złączyć na jeden lont i urządzić pokaz. Tak ze trzy systemy do odpalania. Rakiety też połączę. Będę chyba potrzebował pomocnika do strzelania i transportu tego w miejsce odpalania. Szkoda że w domu prywatnym nie mieszkam, bo na własnej posesji można z pół godziny wcześniej przygotować zestawy (byle by wilgoci nie było i opadów) bez obawy że osoby trzecie w nie zaingerują nim wybije północ i Nowy Rok.
 13. Sorbet jest bardzo świeży bo z 2019 roku - czyli gorsza partia. Głównie lektura tego forum mi służyła przy wyborze. Fajny jest też kanał Machony'ego na youtube. Zresztą teraz wszystko co ma CE ma mniejszą naważkę ładunku i jest słabsze. Np. te petardy FP3 z CE. Petard NWP raczej się nie kupi już. Jedno jest pewne że na papierze i tekturze fajerwerków z Chin koronowirus nie ma racji bytu dłużej niż dwie godziny więc rękawiczki lateksowe nie konieczne
×
×
 • Create New...