Skocz do zawartości

Fajerwerki w mediach


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100911/SLUPSK/550994053

Sorry, ALE CZY TO SĄ JAKIEŚ ŻARTY !!??

Nie będę mówił nazwy firmy, ale to jest już chyba jakiś żart!!!



Niewypaly fajerwerkow?! Jak to mozliwe? I odlamki? Dziwic sie ze ludzie mysla ze fajerwerki sa niebezpieczne... Jak oni to zrobili ze NIEWYPALY spadaly na samochody?! A odlamki to juz wogole... Fajerwerki nie powinny miec zadnych odlamkow!!! Czym oni strzelali...
Popieram Veliego: Czy to jest jakis zart!?!?!?!?! Dzieki za znalezienie tego...

JMJ

PS:Veli wyslij na PW nazwe wykonawcow tego pokazu. Thx.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niewypałów no to rozumiem że mogło szelkę wyrzucić a już jej nie rozerwać, ale z tymi odłamkami to już jakiś kit wciskają. Jakby dobrze się ustawili to do takiej sytuacji by nie doszło no ale jak dopuścili kogoś bez doświadczenia to nie ma się co dziwić że dochodzi do takich sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

"Polak lubi sobie postrzelać"

Od połowy grudnia w całej Polsce obowiązuje zakaz używania fajerwerków w miejscach publicznych. Za jego złamanie grozi 500-złotowy mandat. Sprzedaż najtańszych petard spadła o jedna trzecią, ale handlarze na zyski nie narzekają

– Długo zastanawialiśmy się jak zaradzić wypadkom, jakim często ulegali młodzi, odpalający race w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Gdy ograniczyliśmy okres, w którym dopuszcza się możliwość używania fajerwerków, liczba poparzonych spadła z kilkudziesięciu do kilku w sezonie – mówi Marek Górak z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

W tym regionie zakaz odpalania fajerwerków obowiązuje od połowy grudnia do 10 stycznia za wyjątkiem sylwestra i Nowego Roku. Śladem Podkarpacia poszły inne rejony i dziś podobny zakaz obowiązuje w całym kraju. Za jego złamanie grozi 500 zł mandatu.

– W tym roku nikogo nie ukaraliśmy, ale w ubiegłym mieliśmy po 3-4 interwencje dziennie, większość dzięki telefonom od sąsiadów skarżących się na niebezpieczne zabawy – mówi asp. Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Zakaz najbardziej odczuli drobni sprzedawcy. – W ostatnich latach sprzedaż petard spadła o ok. 30 proc. – mówi Tomasz Łukaszewski z firmy Certus Fajerwerki, jednej z największych w kraju hurtowni materiałów pirotechnicznych. Spadek sprzedaży dotyczy jednak najtańszych fajerwerków i petard, kupowanych przez najmłodszych. Coraz więcej osób jest bowiem gotowa wydać na podniebne wybuchy fortunę. Dlatego też mimo zakazów rynek fajerwerków w Polsce kwitnie. – Coraz chętniej urządzamy pokazy z okazji wesel czy urodzin. Prywatne osoby często organizują np. sylwestra dla znajomych w nowym domu. Kupują 2-3 skrzynki gotowych zestawów. Taki pokaz kosztuje ponad tysiąc złotych – mówi Aneta Siwarga z firmy Triplex, największego w kraju importera chińskich fajerwerków (z Chin pochodzi 80 proc. sprzedawanych w Polsce fajerwerków).

Co ciekawe, Polacy różnią się od innych nacji w swoich pirotechnicznych zamiłowaniach. – Holendrzy czy Belgowie kupują towar, który gwarantuje duży huk. Polak wybiera ten, który daje spektakularne efekty świetlne.


źródło: Metro, nr 1984, 17-19 grudnia 2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karmel5061

Teraz rozumiem dlaczego w moim mieście co chwile kursuje radiowóz,spotkać niebieskiego smerfa też łatwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam to gdzieś. Strzelać na własnym podwórku mi nikt nie zabroni - pod warunkiem, ze nie łamie się ciszy nocnej...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karmel5061

A ja mam to gdzieś. Strzelać na własnym podwórku mi nikt nie zabroni - pod warunkiem, ze nie łamie się ciszy nocnej...

fps


...strzelasz materiałami NWP i nie zagrażasz swojemu jak i innych osób życiu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...