Skocz do zawartości

Fajerwerki w mediach


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

Haha, ale joke. Wiadomo, że nic nie jest perfekcyjne. To co oglądaliśmy na ekranach telewizorów przeszło niemały tuning. Obawiam się, że na Olimpiadzie było jeszcze co najmniej kilka takich oszustewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajerwerki pokazywane w Naszych teleodbiornikach były rzekomo "na żywo", jednak po 2 dniach na Onecie cytowali pewien amerykański dziennik, który pisał o modyfikacji obrazu.
I komu teraz wierzyć, USA czy Chinom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA. Mi to też nie wyglądało na prawdziwe fajerwerki. Te ogony jakie zostawiały gwiazdki były nierealne. I od razu to wyczułem (To były sztuczne fajerwerki) :???: ehh Chiny non stop robią jakieś przekręty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kraków: nocny pożar pawilonu handlowego

płomienie przeniosły się do pobliskiego sklepu z AGD oraz sklepu z fajerwerkami i zniczami.
Nieoficjalnie udało mi się ustalić że był to sklep NEXT http://www.fajerwerkinext.com.pl/ przy bazarze "Tomex"

Więcej informacji:
- http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...y.html?skad=rss
- http://www.tvn24.pl/fakty.html ( artykuł rozpoczyna się w 11,28 min Faktów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz ja znalazłem dość interesującą informację :twisted:

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel zrobili sobie pokaz sztucznych ogni na przyjęcie weselne a pokaz organizowała jedna z najlepszych polskich firm (Surex) Idealny wybór :twisted: gratuluje :twisted:

Źródło: http://www.surex.com.pl/2008.php

na samym dole :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie napisali nic nowego. Skoro w gwiazdkach są m. in. sole Ba i Sr, to nie dziwota, że powstający pył jest szkodliwy. Z resztą stężenie tlenków siarki podczas pokazu też wielokrotnie przewyższa normy. W sumie dla widzów czas ekspozycji jest za krótki, żeby im poważnie zaszkodzić. A co do profi i amatorów piro to myślę, że wiedzą czym ryzykują i to wlicza się w tzw. ryzyko zawodowe.

EDIT# A nie wiem mpi czy zwróciłeś uwagę, że na głupich zimnych ogniach pisze po czesku "pozor produkt jadovity" :lol: A napisali tak bodajże ze względu na Ba(ClO3)2 używany w komercyjnie dostepnych zimnych ogniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może minuta ciszy, albo jutro wszyscy na czarno się ubieramy? :)

Co takiego nowego tam odkryli? Napisali tylko że trujące, nic więcej...


a co do zimnych ogni, to rzeczywiście ciekawe są one, rodzice dają dzieciakom nie wiedząc co to jest, a wystarczy by spowodować poważne problemy zdrowotne. Związki Ba są w wykazie A, czyli zabronionych i trujących.

Ja i tak zawsze lubiłem związki Baru, piękny zielony kolor :grin: Tylko czy moje płuca to samo mówiły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kiedyś, że "Ba" szybko może wywołać raka :???:

PS: Takie miłe świąteczne spotkania z całą klasą w szkole z zimnymi ogniami (nie w każdej - u mnie były) :wink: wtedy dawka takiego świństwa przekroczona jest chyba 1000 krotnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wypadki niestety się zdażają, zwłaszcza w krajach gdzie życie ldzkie ma cenę niższą niż 10 dolców. szkoda dzieciaków zwłaszcza... ale czytają komet niejakiego Hrabi_Krasuli to aż mi ręze opadły, koleś nie ma pojęcia o zym pisze i myli "wyczyny" zapitych dbili z profesjonalnymi pokazami. A stwerdzenie, że wszystkie fajerwerki to samo zło dobija najbardziej. Tak można napisac o wszystkim, a w kompie, z którego pisał nie ma toksycznych związków użytych do produkcji podzespołów? Chba, że jego komp ma to samo w środku co jego czaszka czyli kupę kompostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem znalazłem informację na wp.pl o zbliżającym się sylwestrze w warszawie:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sto...,wiadomosc.html

Wydają jeszcze więcej niż w zeszłym roku a już było to bardzo dużo. Miejmy tylko nadzieję, że ta kasa nie pójdzie tylko na samą muzę. Tylko zrobią też jakiś porządny pokaz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zrobią też jakiś porządny pokaz :twisted:

Co z tego, że zorganizują extra pokaz jak może pogoda będzie taka jak ostatnio i znów będzie kij widać....

Dodam jeszcze, że w tym roku impreza po raz pierwszy odbędzie się na pl. Konstytucji a nie pod PKiN
i będzie pokazywana przez Polsat.
Więcej info na ten temat: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5...ym_miejscu.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobrze, że to tu wrzuciłeś nie chciało mi się szukać, gdzie jest ten temat... miejmy nadzieję, że u nas takie przepisy nigdy nie wejdą w życie. Co do Słowenii jest to o tyle uzasadnione, że tam wielu ludzi za bardzo świruje z nielegalnymi fajerwerkami, podobnie jak na południu Włoch, gdzie nie rzadko zdarza się, że karabinierzy rekwirują po kilkaset kg fajerwerków znalezionych w mieszkaniach prywatnych. W większości jest to nielegalny import z chin piro profesjonalnej. Jest to plaga szczególnie w Neapolu.

EDIT# Zakaz nie dotyczy pokazów profesjonalnych
http://www.ljubljana.si/en/events/11178/podrobno.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy zakaz będzie w Polsce czy nie zależy głównie od opini samych Polaków jak i inteligencji polityków , którzy ustanawiają prawo.

Jak wiadomo , każdy chce zarabiać pieniądze szybko i łatwo , a żeby utrzymać sie przy władzyw sejmie takie osoby(czyt. kretyni) robią wszystko.

Część osób(głownie fani zwierząt) fajerwerki uznaja za zło najwieksze i chcą ich zakazu.

Panowie politycy , którym to lotto , nie patrzą na innych tylko po prostu zakażą fajerwerków , żeby zrobić sobie kosztem tego rozgłos.
Zawsze sie znajdą tacy , którzy to poprą i potem sie tylko można dziwić , że takie rzeczy sie wyprawiają.
Zakazując tego typu rzeczy , nie robia tego z myślą o dobrze ogółu , tylko o dobrze własnym , żeby pokazać , że coś robią , zarabiając na tym i utrzymując się w sejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla mieszkańców Dolnegośląska

Jak co roku wojewoda dolnośląski wydał rozporządzenie w sprawie ograniczeń w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych. Zgodnie z rozporządzeniem na terenie województwa dolnośląskiego zabrania się używania:

1. materiałów lub mieszanin pirotechnicznych przewidzianych do wytwarzania efektów świetlnych, dźwiękowych, cieplnych, gazu, dymu lub kombinacji tych efektów

2. wyrobów zawierających jeden lub kilka materiałów pirotechnicznych, przeznaczonych do uzyskania efektów pirotechnicznych, w tym widowiskowych
jeżeli może to spowodować bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa dla życia, zdrowia lub mienia.

Osoby naruszające zakaz podlegają karze grzywny. Rozporządzenie obowiązuje do 1 lutego 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten artykuł to przedruk z zeszłego roku. Jedynie ta informacja o tym stowarzyszeniu jest nowa. Tak dla ciekawostki powiem, że w zeszłym roku u rekordzisty skonfiskowano ponad 4,7 t fajerwerków wartych ponad 25000 € :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://choinka.interia.pl/wiadomosci/news/...erwerki,1228347

Hmm...Co tu gadać.. Włosi mają trudny wybór :P


Kurde, to co się dzieje we Włoszech jest aż dziwne :P

Nie wiedziałem, że tam fajerwerki są aż tak bardzo popularne i sprowadzane są przez wiele osób materiały profesjonalne, na które nie mają zezwolenia. Pokazy z Włoch na ogół są rewelacyjne, stosowane są tam ogromne szelki o niepowtarzalnych efektach, zawsze miło się je ogląda.

Kobiety postawiły ciekawe ultimatum, zobaczymy co na to powie płeć brzydka :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...