Skocz do zawartości

[mantis] Freestyler Waka Maka Phone 2023


mantis

Rekomendowane odpowiedzi

Widząc to zdjęcie, coś mi świtało że więcej miałeś towaru. Przeczytałem temat i już wiem :D Ładny zestawik, będzie zabawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mroczny napisał:

te rakietki po lewej to 2" czy 2,5?

Według danych z odpalaj.pl, rakiety Cyborg i Machine mają kaliber 47 mm, czyli prawie 2". Kosztują tam 34 zł.

2,5" mają rakiety Nike, Zeus, Ares, Hera. Jakby były w Kauflandzie, to wezmę, ale obawiam się, że 2,5" nie będą sprzedawać zwykłym marketowym ludziom. Ewentualnie sprawdzę po świętach hurtownię zniczy, która ma trochę piro od Hestii. Na odpalaj.pl jedna taka za 45 zł lub 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mantis napisał(a):

Według danych z odpalaj.pl, rakiety Cyborg i Machine mają kaliber 47 mm, czyli prawie 2". Kosztują tam 34 zł.

2,5" mają rakiety Nike, Zeus, Ares, Hera. Jakby były w Kauflandzie, to wezmę, ale obawiam się, że 2,5" nie będą sprzedawać zwykłym marketowym ludziom. Ewentualnie sprawdzę po świętach hurtownię zniczy, która ma trochę piro od Hestii. Na odpalaj.pl jedna taka za 45 zł lub 50 zł.

właśnie na blackfriday patrzyłem na odpalaj i te 2,5" były w okolicy 35zł więc całkiem niezła cena szczególnie jak za Nike chyba najlepsza z tych wszystkich normalnie złoto na kiju :DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cieszy się oko jak patrzy na Twój stuff, duża ilość dobrych wyrzutni oraz rakiet, na zakończenie pokazu również masz interesujące pozycje, szykuje się ciekawy pokaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo rzeczy do odpalenia. Moc jest z Tobą 🙂. Aby pogoda dopisała, nie było mgły bo to trochę psuje widok zwłaszcza rakiet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rakietami sąsiedzi nie będą mieć podjazdu.

Z wyrzutniami przy dwóch teściach, Godzilli i Gold Edition 255 również.

Mocne petardy, single jak i mniejsze/większe kostencje z pewnością dodadzą uroku jako czasoumilacze przed północą.

U mantisa co roku stuff specyficzny i tym razem nie jest inaczej - nawet ściany i zasłony wymalował w rzadko spotykanym w pirotechnice fiolecie 😎

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy stuff. Niecodzienna kolekcja potężnych rakiet i fajny zestaw wyrzutni, od malutkiej 9-strzałówki do takich bydlaków jak Godzilla i Gold Edition. Będzie Pan zadowolony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co roku bardzo ciekawie musi być u Ciebie i tematycznie. W tym roku widzę, że tematem są rakiety. Bardzo ciekawie się to prezentuje, nie zabrakło także słynnych już rakiet Mefisto z Hestii, te fajerwerki z pewnością zapisały się jako stara dobra pirotechnika. Czekam na filmik z odpalania. Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia i oceny efektów - sylwester 2023

 

W kolejności odpalania:

 

Dzienne strzelanie petardami 12:00 w lesie 🌲 🕛

FP3-R Banger (Jorge) - petarda lontowa 20 szt. flara + huk 8/10 
Titan Crackers (Piromax) - petarda lontowa 6 szt. - Najlepsza alternatywa dla emiterów. Petarda z bardzo grubym korpusem, przez co duży huk. W dzień strzela tak głośno jak Dum Bum 5.5 g, a jest dużo tańsza. 9.5/10
Dum Bum 5.5g (Klasek) - petarda lontowa 20 szt. flara + huk  9/10
Signalos 2.0 (Dextrin) - petarda lontowa 12 szt. flara + huk - odpaliłem jedną albo dwie z paczki i wciąż całkiem spoko strzela 8.5/10
Dum Bum 5g (Klasek) masówka - petarda lontowa 20 szt., ale masówka robiona z 7 petard - Super mocne, wojna, tylko trzeba odpalić środkową petardę z tej wiązanki 7 petard tworzących masową destrukcję, połączonych trytrytką, bo jak się odpali petardę na boku wiązanki, to może nie zrobić masówki, tylko wyrzuci resztę petard bez ich odpalenia. Najlepiej lont środkowej petardy zostawić jak jest, a lonty w pozostałych petardach podkleić taśmą do korpusów, żeby te lonty nie stykały się z lontem środkowej petardy. Warto włożyć tę wiązankę petard do jakiegoś otoczenia, żeby było coś blokującego wokół, na przykład do środka spróchniałego konaru drzewa. Za to co się udało w lesie w starym konarze 10/10 , bo później na wałach na płaskim asfalcie trochę słabiej wypadła masówka 8/10.


Pokaz wczesny wieczór 17:00 na wałach 🌉 🕔

FONTANNY
No Limits (Piromax) - fontanna na podstawce - Miał ją w stuffie Hildemo. Efekt nawet lepszy niż ten, który pamiętałem sprzed roku. Jak na taką wielkość artykułu, to wyciska z siebie wszystko 9.5/10

RAKIETY 
Rakietoszelki z Hestii za 25 zł z Kauflandu - Android, Cyborg, Machine, Mefisto - nawet trochę lepsze niż Bomben Raketen. Kolorystycznie najładniejsza Mefisto, ale za to inna wersja miała większy efekt. 8/10
Bomben Raketen (Funke) - partia 2022 - dobre, ale trochę mniejsze efekty niż w rakietoszelkach. Plus za jakość efektów. Połowa z tych rakiet była średnia, połowa mocna 7.5/10

GIGARAKIETY

Bazooka C (Piromax) partia 2022-1 - wydawało mi się po nagraniach, że ten efekt był bardziej niebieski, ale nie było w ogóle niebieskiego 8/10
Bazooka D (Piromax) partia 2022-1, Bazooka E (Piromax) partia 2021-3, Bazooka F (Piromax) partia 2022-1 - określony efekt (literka) bazooki był lepszy niż innych bazook, ale już nie pamiętam który, dlatego wystawiam ocenę zbiorczą 8/10
Alfa 1, 3 (Iskra) partia 2022 IRCB75-22 - trochę krzywo i nisko lecą, ale wzrokowo efekt większy niż w bazookach - 8/10
Super Strobe (Srpyro) partia 2022 - Niektórym ta rakieta się najbardziej podobała. Środek był skromny, ale czas trwania czerwonego migotania i ostateczny zasięg rozprysku wyróżniał się najbardziej z wszystkich efektów rakiet. 8.5/10
Gold Crown (Srpyro) partia 2022 - ok, ale myślałem, że będzie trochę mocniejsze 8/10


Pokaz główny 21:30 u Mantisa 🌌 🕥 

Devil's Shot (Srpyro) - singleshoty hukowe 30 mm - gwizd jeszcze na ziemi + głośny huk w powietrzu 8/10
Hammer Strong (Gaoo) - singleshoty hukowe 50 mm - głośniejsze niż Devil's Shot i większa tytanowa poświata, ale wciąż daleko do Colpo 7.5/10
Patriot, Gwardia (Gaoo) - singleshoty efektowe 50 mm - słabe efekty jak na ten kaliber, w dodatku zbyt klasyczne. Rura była już lekka jak się ją podnosiło, więc musiało być mało prochu. Waliło bardziej jak 25 mm niż jak 50 mm. Może jeden strzał jak 30 mm. Atrakcyjne jest za to pudełko i szata graficzna 5/10

TF001 Explosive 1.4G 1 "9 Shots" (Piromax) - 9 strzałów (20 mm) 7.5/10
Blitz Rums (Iskra) partia IC1825-21 - 25 strzałów (18 mm) salutówka ta zielona wersja 7.5/10
JW07 Big Bang Mars (Jorge) - 16 strzałów (20 mm) 7.5/10
M25-1 Music Is My Life (Gaoo) - 25 strzałów (25 mm) 8.5/10
M20-1 The King Of Freestyle (Gaoo) - 20 strzałów (25 mm) 8/10
JW812 Fenomen (Jorge) - wyrzutnia bączków 49 strzałów (25 mm) - słabizna, ale przynajmniej się wyróżniała 4/10
JW633 Ufo (Jorge) - 13 strzałów (30 mm) - Bardzo głośna. Chociaż kolorowa, to miałem wrażenie, że wali jak salutówka, aż zatkało mi uszy, słyszałem pisk będąc lekko ogłuszonym. Efekt trochę inny niż w większości kostek 7.5/10
JW818 Space Line II (Jorge) - 21 strzałów (30 mm) - Jednak trochę lepiej wypadła niż na weselu, zwracam jej honor. Efekty leciały nisko, ale opadały aż do ziemi. Finał pokrył niebo. 8.5/10
CLE4152BS Brocade Skyterror (Srpyro) - 36 strzałów (24 mm) - Kształtna w powietrzu, zgrabna, z wyraźnie zaakcentowanym finałem, dostała brawa, ale przereklamowana i nie jest to hit. Trochę małe efekty: strzela jak dolne 25 mm. Mogłem ją odpalić przed Space Line II. Może miałem jakąś słaba partię? Niestety nie spisałem sobie numeru partii. 7.5/10
F-M36-1 New York Taxi (Gaoo) partia 2021 - kątówka 36 strzałów  (25 mm) - Mina ma praktycznie to samo w locie co potem w powietrzu, tylko w powietrzu dochodzi nam gęstszy crackling chryzantemowy i kolorowe kulki. Pierwsza wyrzutnia, która dostała na pokazie jakieś większe owacje. Różne są zdania na jej temat na forum, co może jest podyktowane partiami albo różnym gustem, ale moim zdaniem warto ją kupić. Hildemo miał ją też u siebie na późniejszym pokazie i jemu również bardzo się podobała 9/10
JW917 Testosteron (Jorge) - 100 strzałów (20 mm) - Gęsta i dynamiczna bateria cracklingowa. Idealna do łączenia i odpalenia wielu sztuk na raz (o czym w późniejszej części wpisu). Na odpalaj.pl była na promocji za 120 zł. 9/10
PXB3922 Ozon (Piromax) - 79 strzałów (25 mm) - Gęste efekty jak na 25 mm. Była tam ciekawa salwa kometowa. Jak dla mnie zbyt dużo klasycznych efektów. Ktoś na pewno da większą ocenę niż ja 8/10
PX-PRO 4 (Piromax) - kątówka 85 strzałów (20, 25 mm) - furora, dużo wow'ów 9.5/10
JW832 Godzilla (Jorge) - kątówka 25 strzałów (48 mm) - mega moc, kostka kątowa 2" jednak robi swoje 10/10
CLE4170 Gold Edition 255 (Srpyro) partia 2021-CLE4170-01 (czasami spotykana pod nazwą Gold Edition 2550) - kątówka 25 strzałów (50 mm) - Chociaż kostka na F3, to daje wrażenie mocy profesjonalnej pirotechniki. Ten hałas i wielkość efektów przenika duszę pirofana. Jedna salwa się tylko słabo zsynchronizowała czasowo, bo pociski wyleciały nierówno, ale to i tak nie odjęło jej monumentalizmu. 10/10

 

Pokaz główny 24:00 u Hildemo 💫 🕛

Oceniam tylko te pozycje, które zapamiętałem i rozróżniłem po nazwie, bo było ich wiele.

Brokat Pastell (Funke) - kątówka typu silent z gęstymi minami 9/10
Thorian (Pyroco) z Lidla - 25 strzałów (30 mm) - Miał ją ktoś z widzów w swoim stuffie. Spodziewałem się czegoś lepszego po obejrzeniu filmu. Na żywo nie jest już taka mocna 6.5/10
AC30251 Feronia (Argento) - 25 strzałów (30 mm) - wyrzutnia strzelała nisko, ale za to rozprysk duży, a efekty z intensywnymi kolorami i bardzo regularnie rozkładającymi się ramionami. Na żywo wyglądała dużo lepiej niż na oficjalnych nagraniach Funke/Argento 9.5/10
3x JW917 Testosteron (Jorge) - 100 strzałów (20 mm) - W połączeniu 3 na raz (dwie od Hildemo i jedna od Mantisa), to jest istny kosmos i abstrakcja. Nakładający się efekt kilku wyrzutni zaczyna rozszerzać swoje pole rażenia. Ma się wrażenie, że czarna dziura dosięgnie człowieka i wchłonie go jak wir wodny. Aż się lekka adrenalina włączyła. Nic wokół nie istniało oprócz tego efektu. Jak dla mnie potrójny teściu wygrywa sylwestra i dlatego zaznaczam go na zielono z oceną poza skalę 11/10

 

***************

 

### FAILE ###
1. Jedna z rakiet Bazooka poleciała w kompletnie innym kierunku niż wszystkie inne rakiety i zaczęła gonić drona, prawie eliminując cel :D

### WIKTORIE ###
1. Super pogoda: bez wiatru, bez deszczu, bez mrozu, bez śniegu. Popadało dzień wcześniej, więc nie było ryzyka pożaru trawy.
2. Odpalanie dwóch pokazów z innym forumowiczem: Hildemo.
3. Zaliczone łącznie 4 pokazy: leśny, rzeczny (na wałach), domowy (pokaz główny) i wyjazdowy (u Hildemo).

### VIDEO ###
Na razie nie ma nagrania z drona z pokazu 17:00 na wałach, ale może coś wpadnie. Zrobię wtedy edycję tematu.

Pokaz główny 21:30 u Mantisa

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...