Skocz do zawartości

Petardy K0201-K0212


mantis

Rekomendowane odpowiedzi

Piszczie tu wszystko o petardach draskowych z tej serii, bo jak do każdej oddzielnej powstanie temat, to zrobi się chaos. Za ile i gdzie kupujecie, po ile są pakowane, pod jakimi symbolami i nazwami się kryją? Jakie są różnice pomiędzy petardami u różnych importerów. Zasada tej serii petard jest prosta. Im większa petarda, tym droższa i głośniejsza.

Zauważyłem taką opcję w K0201: JC01S Piccolo Corsair (Jorge) mają dużo krótszy zapłon, ale większy huk od K0201 Super Piccolo (Hestia). Wniosek?
Z Jorge są mocniejsze, a z Hestii bezpieczniejsze.
Na ostatniego Sylwka robiliśmy porównanie co jest mocniejsze: K0203 Pirat z Jorge, czy K0203 Super Pirat ze Śmieszka. W tym przypadku petardy ze Śmieszka były wiele mocniejsze. Wydaje się, że ta sama wielkość i petarda, a jednak istnieją jakieś różnice pomiędzy tym samym towarem, lecz u innych importerów.

Oferta serii K0200 z Jorge (hurtowe ceny dla orientacji):
- K0201
___- JC01S Piccolo Corsair - pudełko petard 60szt. - 0,59zł
___- JC023 Petardy Trójstrzałowe - pudełko petard trójstrzałowych 100szt. - 3,70zł
- K0202
___- K0202S Super Cracker - pudełko petard 20szt. - 0,59zł
- K0203
___- JC03 Corsair - pudełko petard 20szt. - 1,10zł
___- K0203 Pirat Class S - pudełko petard 100szt. - 3,60zł
___- K0203B Double-Bangs - pudełko petard dwustrzałowych 100szt. - 4,50zł
___- K0203-3 Triple-Bangs - pudełko petard trójstrzałowych 100szt. - 4,60zł
___- K0203-5 Pirat - pudełko petard pięciostrzałowych 50szt. - 5,40zł
___- K0203H Explosive III - pudełko petard 70szt. - 5,40zł
- K0204
___- K0204/12 Pirat - pudełko petard 12szt. - 1,15zł
___- K0204/50 Pirat - pudełko petard 50szt. - 4,50zł
___- JC04 Big Corsair - pudełko petard 12szt. - 1,24zł
___- K0204H/12 Explosive IV - pudełko petard 12szt. - 2,20zł
- K0206
___- FP6 Petardy Cierne - pudełko petard 6szt. (firma Fenix wpsółpracująca z Jorge) - 3,50zł
- K0208
___- FP8 Petardy Cierne - pudełko petard 6szt. (firma Fenix współpracująca z Jorge) - 5,21zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak już pisałem muszę pochwalić K0212 Tropic'a. Miałem okazje w tym roku porównać go z K0208 "Match Cracker" importera PIROTECHNIKA S.C.
Więc powiem krótko: porównując siłę huku; K0208 nie istniał, przy K0212.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saek ale to przeciez jak porównac Mercedesa S do mercedesa C.

A nawiązując do wypowiedzi mantisa, to się zgodze, bo akurat dzis z sonsiadem bawiliśmy sie k0201. ja przyniosłem paczke super piccolo z Hestii, a on corsairy z Jorge, tyle ze jego mialy juz z 2-3 lata. I okazało sie że jego daja dużo głośniejszy huk. Zauważyłem jeszcze że jego krócej sie paliły, tzn. że raraz po podpaleniu wybuhcały, zaś moje tługo sie kopciły-wiadomo Hestia bezpieczne fajerwerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saek ale to przeciez jak porównac Mercedesa S do mercedesa C


Raczej Mercedesa S do Mercedesa E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Explosive VII zalicza się do... K0208 :?:


Z pewnością się nie zalicza. Seria K0200, to praktycznie tylko sam huk i przede wszystkim petardy draskowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie K0204 z hesti huk słabiutki porównując z jej odpowiednikiem z jorga.
Z ciekawości rozebrałem tą z hesti i jej większą połowe zajmuja trociny :evil:
Dałem 5.50 za paczke 50 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
Nie wiadomo dlaczego tak wybuchła :D

może była zawilgocona? albo odpalałeś na wilgotnym podłożu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wilgotnego podłoża sie nic nie stanie no chyba że położysz taką petardę w wodzie.

Jedyne co mogło się stać to była zawilgocona lub źle skonstruowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie ma już petard z tej serii w Hestii. Stary model, może źle zakonserwowany przez sprzedawcę i stąd niewypał.

Nie ma się co obawiać. Hestia good forever ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałem dać małe sprostowanie do mojego postu sprzed prawie roku. K0212 była petardą wyraźnie potężniejszą od K0208 w Sylwestra 06/07. Ale dobrze pamiętam, że te same K0208 rok wcześniej 05/06 strzalały zdecydowanie lepiej i dystans od K0212 nie był już taki duży.
Po weryfikacji z Damianem jakości petard K0208 "Match Cracker" importera PIROTECHNIKA S.C.
okazało się, że ostatniego Sylwestra wszystkie te petardy były wadliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zawdi

sa jeszcze fajne ko205 w dragonie.. maja nawet glosny huk napewno glosnijszy od ko204 z Hesti... szczegolnie jak sie ja postawi pionowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś posta o peterdzie z Hestii w subforum Jorge. W dodatku umieściłeś zdjęcie ze strony importera "Maxsem". Ciekawe ;)

:arrow: Temat został założony do ogólnej dyskusji o petardach z tej serii, dlatego przenoszę go do działu "Ogólnie o fajerwerkach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...