Skocz do zawartości

czy fajerwerki to tylko plusy?


julita

Rekomendowane odpowiedzi

Ta postawa idealnie pokazuje mentalność polaków. Nie potrafią zrozumieć że ten JEDEN dzień jest ucieczką od szarej rzeczywistości która co dzień daje każdemu z nas w kość.
Każdy normalny właściciel czworonoga w odpowiednim czasie udaje się z przyjacielem do weterynarza albo na terapię.
Niestety bywa że pies jest mądrzejszy od właściciela.
Ludzie nie potrafią zrozumieć że ten magiczny dzień jest dla wielu osób mekką bo jest to jedyny dzień kiedy są wolne, kiedy mogą robić to co kochają.
Zgodnie z pani teorią należy również zakazać poruszania się każdym jednym mechanicznym urządzeniem od rowerów poprzez samochody po statki i samoloty bo w każdym typie transportu zdarzają się wypadki w których giną ludzie, dużo ludzi.
Nie liczę na to że osoba tak wrogo nastawiona pirotechniki diametralnie zmieni swoje zdanie na ten temat ale mam nadzieję że chociaż odrobinę nauczy się cieszyć z tego co może zobaczyć tudzież usłyszeć w ten specjalny dzień.
Pozdrawiam Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie


Powiem krótko- pisząc na tym forum "fanów fajerwerków" na pewno nie uzyska pani poparcia swojej wypowiedzi.



Nie szukam sympatyków, ale może jakaś refleksja przebłyśnie choć u jednego z "podwórkowych fanów kanonad"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Widać niektórzy jednak chcą pokazać, że są.
Co do kup, to zamiast tutaj się uzewnętrzniać poszukalibyście innych stron. Mnie brudne chodniki również przeszkadzają i uważam, że każdy powinien po swoim zwierzaku sprzątać. W tej sprawie również głośno się wypowiadam na innych forach i nie rozumiem dlaczego każdego, kto ma w domu zwierzęta kojarzycie od razu z nieczystościami w miejscach publicznych.
Nie jestem przeciwniczką pokazów wogóle, ale uważam, że powinny być kontrolowane. Ten jeden dzień w roku o którym piszecie, na moim osiedlu przeciągnął się już do 2 tygodni, a to przecież nie koniec.
Ptaki uderzające na oślep w przeszkody widuję co roku. Mieszkam na 11 piętrze i obserwuję. Niektórym miłośnikom wystarzałów za to brak nie tylko wyobraźni, ale również zdrowego rozsądku i empatii tak przez Was wyśmiewanej (choć jak mniemam, chodzi tutaj pewnie o jakąś organizację - dobrze, że takie są).
Co do wspierania handlu, to ciekawe czy przenajmniej sprawdzacie, gdzie Wasze cuda pirotechniczne zostały wyprodukowane.

Mam nadzieję, że w tym roku fajerwerki nikomu nie pourywają rąk. Bo chyba nie zaprzeczycie, że sporo dzieci pada ofiarą bezmyślności dorosłych.


Wszystkie fajerwerki na polskim rynku pochodzą z Chin, aczkolwiek spełniają wysokie normy bezpieczeństwa.
Fajerwerki nie są niebezpieczne! To głupota ludzka powoduje wypadki! Większość powodują pijani dorośli, a również bezmyślni ludzie, nie czytanie instrukcji, czy chęć popisania się!


Nikogo z nas Pani nie przekona, bo nie ma Pani argumentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ludzie nie potrafią zrozumieć że ten magiczny dzień jest dla wielu osób mekką bo jest to jedyny dzień kiedy są wolne, kiedy mogą robić to co kochają.
Zgodnie z pani teorią należy również zakazać poruszania się każdym jednym mechanicznym urządzeniem od rowerów poprzez samochody po statki i samoloty bo w każdym typie transportu zdarzają się wypadki w których giną ludzie, dużo ludzi.
Nie liczę na to że osoba tak wrogo nastawiona pirotechniki diametralnie zmieni swoje zdanie na ten temat ale mam nadzieję że chociaż odrobinę nauczy się cieszyć z tego co może zobaczyć tudzież usłyszeć w ten specjalny dzień.
Pozdrawiam Jakub


Raz jeszcze powtarzam, że nie jestem przeciwniczką pokazów wogóle, ale pseudopokazów w każdym możliwym miejscu.
A ten jedyny dzień w roku, chciałabym aby trwał o kilkanaście dni krócej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Mam nadzieję, że w tym roku fajerwerki nikomu nie pourywają rąk. Bo chyba nie zaprzeczycie, że sporo dzieci pada ofiarą bezmyślności dorosłych.

a my mamy nadzieję że te "pociechy" dzieci nie pogryzą ;)

btw. pociechą również przeszkadzją burzę . czepiajcie się ich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Raz jeszcze powtarzam, że nie jestem przeciwniczką pokazów wogóle, ale pseudopokazów w każdym możliwym miejscu.
A ten jedyny dzień w roku, chciałabym aby trwał o kilkanaście dni krócej


To też jest zaliczane do pseudopokazów? Bo odpalane w sylwestra:

http://www.youtube.com/watch?v=W-bhSA4Yl_Q
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wszystkie fajerwerki na polskim rynku pochodzą z Chin, aczkolwiek spełniają wysokie normy bezpieczeństwa.
Fajerwerki nie są niebezpieczne! To głupota ludzka powoduje wypadki! Większość powodują pijani dorośli, a również bezmyślni ludzie, nie czytanie instrukcji, czy chęć popisania się!


bingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Mieszkam na 11 piętrze "

Wnioskując z pierwszego postu ktoś pani dorzucił petardą na 11 piętro :blush:

a mnie postów w uj ubiegło ; o :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a my mamy nadzieję że te "pociechy" dzieci nie pogryzą ;)

btw. pociechą również przeszkadzją burzę . czepiajcie się ich.



To trąb gdzie możesz jak widzisz delikwenta z psem bez kagańca.
A wyładowania atmosf.zostawmy w spokoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a my mamy nadzieję że te "pociechy" dzieci nie pogryzą ;)

btw. pociechą również przeszkadzją burzę . czepiajcie się ich.



To trąb gdzie możesz jak widzisz delikwenta z psem bez kagańca.
A wyładowania atmosf.zostawmy w spokoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Raz jeszcze powtarzam, że nie jestem przeciwniczką pokazów wogóle, ale pseudopokazów w każdym możliwym miejscu.
A ten jedyny dzień w roku, chciałabym aby trwał o kilkanaście dni krócej

Profesjonalne pokazy są kontrolowane, tak jak pani mówi.
Natomiast amatorskie robią tylko osoby które się na tym naprawdę znają- strzelania sylwestrowego, jakie widać na ulicach, nie można nazwać strzelaniem.
Do amatorskim pokazów używamy radiowych systemów do odpalania albo łączeń lontem- wszystko jest zsynchronizowane i wychodzą naprawdę piękne efekty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części się z Panią zgadzam.Nie chodzi tu aby ten jeden dzień trwał krócej,ale oto aby przed Sylwestrem strzelać w odpowiednich miejscach i o odpowiedniej porze.Zawsze znajdzie się ktoś kto nie potrafi uszanować drugiego człowieka.Jednak nie może pani skreślać przez to reszty pirotechników.To tak jakby przez jednego złodzieja w Polsce powiedzieć że Polacy to złodzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części się z Panią zgadzam.Nie chodzi tu aby ten jeden dzień trwał krócej,ale oto aby przed Sylwestrem strzelać w odpowiednich miejscach i o odpowiedniej porze.Zawsze znajdzie się ktoś kto nie potrafi uszanować drugiego człowieka.Jednak nie może pani skreślać przez to reszty pirotechników.To tak jakby przez jednego złodzieja w Polsce powiedzieć że Polacy to złodzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


,,Mieszkam na 11 piętrze "

Wnioskując z pierwszego postu ktoś pani dorzucił petardą na 11 piętro :blush:

a mnie postów w uj ubiegło ; o :D


A wyobraź sobie, że tak i to nie pierwszy raz, kiedyś jakiś odłamek skwierczał mi na balkonie. Być może przemyślni pirotechnicy strzelają również z balkonów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wpadne w szal strzelania to mam gdzies co inni mowia czy im sie podoba.
Ale nie jestem taki tępy zeby strzlac pod oknami.. sa miejsca odpowiednie do uzywania fajerwerkow pelno wolnej powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie szukam sympatyków, ale może jakaś refleksja przebłyśnie choć u jednego z "podwórkowych fanów kanonad"

Oj jest refleksja i to nie jedna. Pierwsza jest taka, że na tym forum właśnie dbamy o to, żeby nikt sobie krzywdy nie zrobił. Pani bardzo polecam wizytę na "fireworks . net. pl" (link w celach referencyjnych userom wstęp wzbroniony, bez spacji) - tam jest cała rzesza dzieciarni do nawracania.
Kolejna refleksja jest tak, że nie zadała sobie nawet Pani trudu, żeby zweryfikować zasady jakie rządzą tym forum, tutaj propagujemy bezpieczne i legalne odpalanie fajerwerków, a wszelkie przejawy głupoty są tępione.
Na koniec wystrzałowego sylwestra życzę !!

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym wiedzieć jedno: myślicie że wchodząc na nasze forum i wypisując takie posty/tematy coś zdziałacie ? my mamy swoją pasję do pięknych efektów podniebnych jak i HUKOWYCH jest nas pełno a wasza cała "Empatia" mogłaby zrobić krok do przodu i zobaczyć w fajerwerkach PLUSY i spróbować czegoś nowego a nie wrzucać wszystko do jednego wora z czego wychodzi że fajerwerki to tylko straszenie zwierząt, niszczenie otoczenia bla bla bla .....dla wa najlepiej by było jeśli fajerwerki właściwie stały się nielegalne, niedostępne dla ludzi tylko dla tego że straszą zwierzęta, atakują balkony i po prostu się ich BOICIE !! Ja w sylwestrową noc dostrzegam inne szkodliwe zjawiska, sytuacje czyli po prostu PIJAŃSTWO, ALKOHOL AWANTURY zamiast fajerwerkami zajmijcie się czymś sensowniejszym, bo w waszej fobii jesteście sami ...

9ogonuf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że doszliśmy do porozumienia.
Jeśli ktoś mieszka w bloku i ma psa, to po spacerze powinien po nim "posprzątać".
Jeśli ktoś odpala fajerwerki, to powinien robić to w jak najmniej uciążliwym dla ludzi i zwierząt miejscu.
Nie ma sensu prowadzić polityki delegalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jako praktyk, a nie teoretyk od "ptaków ginących od uderzeń o budynki". W tym roku byłem na około 40 profesjonalnych pokazach sztucznych ogni (pracowałem przy niektórych realizacjach), z czego wiele z nich odbywało się w centrach miast (jak na przykład festiwal sztucznych ogni PyroMagic w Szczecinie, albo festiwal sztuk pirotechnicznych "Ogień i Woda" w Ełku, gdzie pokazy strzelane są spośród zadrzewionego wzniesienia) i w życiu ani jednego martwego ptaka pod żadnym budynkiem, ani drzewem nie widziałem. Jest to wierutna bzdura, powtarzana przez eko-terrorystów jak mantra, w celu zamydlenia oczu osobom postronnym. Proponuję też nie otwierać w sylwestra okien na oścież, bo nie wiem w jaki inny sposób jest możliwe, żeby natężenie huków było tak ogromne, żeby zwierzaki domowe dostawały zawałów i umierały. Sam mam psa (13 przeżytych sylwestrów) i kota (8 przeżytych sylwestrów) i jedyne co widzę 31 grudnia, to ich wzmożoną aktywność, zaciekawienie, podchodzenie do okna itp. Pies, który panicznie boi się wystrzałów NIE NADAJE SIĘ DO CENTRÓW MIAST!!! Właściciele w ten sposób sprawiają mu istną katorgę, bo każda burza, przejeżdżający motocykl, roboty drogowe, remont za ścianą, czy odkurzanie dywanów będzie dla niego takim samym okropieństwem. I TO WŁAŚNIE WY - WŁAŚCICIELE, KTÓRZY WIĘZICIE JE NA OSIEDLACH JESTEŚCIE TEMU WINNI! Proponuję zrobić akcję "nie używam wiertarki podczas remontu", "nie jeżdżę na motocyklach", "nie odkurzam", "nie tłuczę schabowych" itp. ;)

Proszę też podać miasto i osiedle na jakim Pani mieszka - z chęcią się tam przeprowadzę, jeśli przez pół miesiąca całymi wieczorami pod blokami strzelają fajerwerki. To musi być ciekawe widowisko.

Co do "fajerwerków niewiadomego pochodzenia"... Kolejny mit powtarzany przez osoby niemające zielonego pojęcia w temacie sztucznych ogni. Do tego chorego państwa nie mogą nawet wpłynąć fajerwerki bez głupiego znaczka CE (w istocie spełniające wymagania, ale bez tej głupiej nalepki), co tu dopiero mówić o produktach, które stanowiłyby jakieś niebezpieczeństwo podczas prawidłowego użytkowania? Proszę mi przesłać te "fajerwerki niewiadomego pochodzenia", a z chęcią wskażę kolejno na tym produkcie każdy podpunkt warunkujący pozytywne przejście certyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem wszystkich ostatnich postów, ale nie dziwie się, że Panią Julie wk***ia to, że ktoś jej strzela POD oknem. Niech sobie strzela jak jest więcej miejsca. Mnie np. bardzo zirytowała sytuacja która miała miejsce we wtorek, pod marketem. Stoją takie durnie, w przedziale 15-17 lat, kupili sobie petardy i strzelają je pod sklepem i cieszą mordy. wk***ia mnie to, bo jak strzelać nie w sylwestra, to nie k...wa przy ulicy gdzie najwięcej ludzi łazi. To właśnie przez takich kretynów opinia o nas, którzy w fajerwerkach widzą coś wiecej niż tylko jebięcie jest taka jaka jest. W sylwestra jak co roku będą wypadki przez takich ludzi. Nie przez nas.
I tak jak znajdą się debile wśród odpalających piro, tak znajdą się debile którzy na sylwka idą z psem bez smyczy, mają agresywnego psa i nie zakładają mu kagańca bądź nie sprzątają po gównie.
Jak już zostało wspomniane - fajerwerki są bezpieczne w rękach ludzi którzy wiedzą co z nimi robić. A nie w rękach debili którzy strzelą se po to bo chcą kogoś wystraszyć, coś roz..bać.

Przepraszam za język - taki już ze mnie cham.

Pozdrawiam i życzę mimo wszystko... wystrzałowego sylwestra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wypowiem się jako praktyk, a nie teoretyk od "ptaków ginących od uderzeń o budynki". W tym roku byłem na około 40 profesjonalnych pokazach sztucznych ogni (pracowałem przy niektórych realizacjach), z czego wiele z nich odbywało się w centrach miast (jak na przykład festiwal sztucznych ogni PyroMagic w Szczecinie, albo festiwal sztuk pirotechnicznych "Ogień i Woda" w Ełku, gdzie pokazy strzelane są spośród zadrzewionego wzniesienia) i w życiu ani jednego martwego ptaka pod żadnym budynkiem, ani drzewem nie widziałem. Jest to wierutna bzdura, powtarzana przez eko-terrorystów jak mantra, w celu zamydlenia oczu osobom postronnym. Proponuję też nie otwierać w sylwestra okien na oścież, bo nie wiem w jaki inny sposób jest możliwe, żeby natężenie huków było tak ogromne, żeby zwierzaki domowe dostawały zawałów i umierały. Sam mam psa (13 przeżytych sylwestrów) i kota (8 przeżytych sylwestrów) i jedyne co widzę 31 grudnia, to ich wzmożoną aktywność, zaciekawienie, podchodzenie do okna itp. Pies, który panicznie boi się wystrzałów NIE NADAJE SIĘ DO CENTRÓW MIAST!!! Właściciele w ten sposób sprawiają mu istną katorgę, bo każda burza, przejeżdżający motocykl, roboty drogowe, remont za ścianą, czy odkurzanie dywanów będzie dla niego takim samym okropieństwem. I TO WŁAŚNIE WY - WŁAŚCICIELE, KTÓRZY WIĘZICIE JE NA OSIEDLACH JESTEŚCIE TEMU WINNI! Proponuję zrobić akcję "nie używam wiertarki podczas remontu", "nie jeżdżę na motocyklach", "nie odkurzam", "nie tłuczę schabowych" itp. ;)

Proszę też podać miasto i osiedle na jakim Pani mieszka - z chęcią się tam przeprowadzę, jeśli przez pół miesiąca całymi wieczorami pod blokami strzelają fajerwerki. To musi być ciekawe widowisko.

Co do "fajerwerków niewiadomego pochodzenia"... Kolejny mit powtarzany przez osoby niemające zielonego pojęcia w temacie sztucznych ogni. Do tego chorego państwa nie mogą nawet wpłynąć fajerwerki bez głupiego znaczka CE (w istocie spełniające wymagania, ale bez tej głupiej nalepki), co tu dopiero mówić o produktach, które stanowiłyby jakieś niebezpieczeństwo podczas prawidłowego użytkowania? Proszę mi przesłać te "fajerwerki niewiadomego pochodzenia", a z chęcią wskażę kolejno na tym produkcie każdy podpunkt warunkujący pozytywne przejście certyfikacji.




HAHAHAHAAHAHAHAHA TU MNIE ROZWALIŁEŚ, OCZYWIŚCIE W PEŁNI SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM

@mantis: czerwony kolor zarezerwowany jest dla adminów. Nie trzeba cytować całych postów jeśli chcesz przytoczyć tylko jedną myśl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie doczytałem wszystkich ostatnich postów, ale nie dziwie się, że Panią Julie wk***ia to, że ktoś jej strzela POD oknem. Niech sobie strzela jak jest więcej miejsca. Mnie np. bardzo zirytowała sytuacja która miała miejsce we wtorek, pod marketem. Stoją takie durnie, w przedziale 15-17 lat, kupili sobie petardy i strzelają je pod sklepem i cieszą mordy. wk***ia mnie to, bo jak strzelać nie w sylwestra, to nie k...wa przy ulicy gdzie najwięcej ludzi łazi. To właśnie przez takich kretynów opinia o nas, którzy w fajerwerkach widzą coś wiecej niż tylko jebięcie jest taka jaka jest. W sylwestra jak co roku będą wypadki przez takich ludzi. Nie przez nas.
I tak jak znajdą się debile wśród odpalających piro, tak znajdą się debile którzy na sylwka idą z psem bez smyczy, mają agresywnego psa i nie zakładają mu kagańca bądź nie sprzątają po gównie.
Jak już zostało wspomniane - fajerwerki są bezpieczne w rękach ludzi którzy wiedzą co z nimi robić. A nie w rękach debili którzy strzelą se po to bo chcą kogoś wystraszyć, coś roz..bać.

Przepraszam za język - taki już ze mnie cham.

Pozdrawiam i życzę mimo wszystko... wystrzałowego sylwestra.

To są święte słowa i na tym powinniśmy zakończyć ten temat bo to nie ma sensu.

Te oto słowa dokładne te pozwoliłem sobie zacytować mojej matce, która ma podobne zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adminowie wasza decyzja czy mnie zbanujecie czy nie. Ale niech ona sp***rza z forum bo mi działa na nerwy. Julitka wyjazd z forum bo i tak nic nie rozumiesz !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...