Skocz do zawartości

Odpalanie wyrzutni??


fifiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Kupiłem Sfinxa w biedroNa górze jest zaklejonyy lont, w celu zabezpieczenia.
Rozumiem że zabezpieczenie zrywamy.
Dodatkowo z góry cała wyrzutnia jest obklejona srebrną folią (czy też papierem).
Czy tę folię również zrywamy, czy tylko odrywamy tą część zabezpeczającą lont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zrob tylko tak, żeby podpalić lont, a później jakoś pójdzie, myśle, że trzeba zerwac tylko zabezpieczenie lontu ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie musisz zerwać tą folię, bo może ładunek nie wystrzelić i może rozerwać całą wyrzutnię. I skutki jakiego tego będą to już sam pewnie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem....tylko folie przecież trzeba zdjąć a ten papier moze zostać ja kiedys odpaliłem wyrzutnie z hestii i jakoś szło :mrgreen: ogień wylatujący przepali papier spokojnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie szczególnie do "Mpiwowskiego" o to czy przy "New generation 1" i innych seriach tych wyrzutni ściągasz tą foliową osłonkę na wyrzutni z napisami Jorge, czy tylko odbezpieczasz lont i podpalasz. Przepraszam za OFF TOPIC, ale to mój pierwszy sylwester w życiu z wyrzutniami i moździerzami. Z tymi drugimi to nie mam problemu, ale właśnie z wyrzutniami.Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odklej zabezpieczenie od lontu , reszta moze zostac ale jak zdejmiesz folie to pociski z wurzutni beda lecialy wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie szczególnie do "Mpiwowskiego" o to czy przy "New generation 1" i innych seriach tych wyrzutni ściągasz tą foliową osłonkę na wyrzutni z napisami Jorge, czy tylko odbezpieczasz lont i podpalasz. Przepraszam za OFF TOPIC, ale to mój pierwszy sylwester w życiu z wyrzutniami i moździerzami. Z tymi drugimi to nie mam problemu, ale właśnie z wyrzutniami.Z góry dziękuje


przy wyrzutniach tego typu jest folia z napisem jorge i jest druga folia przezroczysta to tą przezroczystą tylko zrywasz. I lont odbezpieczasz. Zwróć też uwagę czy jakaś rura nie jest zagięta.żeby ładunek swobodnie mógł wystrzelić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem wyrzutnię pierwszy raz. Na opakowaniu napisane jest żeby najlepiej na stałe przymontować do podłoża. Jakie macie na to sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem wyrzutnię pierwszy raz. Na opakowaniu napisane jest żeby najlepiej na stałe przymontować do podłoża. Jakie macie na to sposoby?


obłożyć cegłami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, myślałem o wykopaniu dołka, ale z cegłami będzie szybciej i łatwiej.

Nie mam napisane w jakiej odległości od ludzi i budynków można używać tej wyrzutni (tzn było napisane ale jest nieczytelne). Jak myślicie jaka odległość będzie bezpieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu nie obkładałem wyrzutni i leciała normalnie,ale się chwiała :evil: miałem pierońskie szczęście że mi się nie przewróciła :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze zrywam wszystko i folię i papier..ale najważniejsze jest żeby folia była zerwana a papier możesz zostawić. Według uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz poniewarz ten papierek jest jak bibułka i jak wybuchnie jeden pocisk to on się automatycznie spala więc nie musisz zraywać papierka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...