Skocz do zawartości
  • 0

Szelki 2" firmy Super Power ze strony www.taniefajerwerki.pl


Golden

Pytanie

Witam.
Mam takie pytanie: Czy ktoś miał już te szelki 2" firmy Super Power ze strony www.taniefajerwerki.pl??
Chciałbym poprosić osoby, które miały te szelki o oceny, opinie i komentarze.
Czy opłaca się kupować te szelki?
Tam na tej stronce są szelki za 4,50 zł i za 6,50 zł i miałbym prośbę, żeby te osoby, które miały te szelki na Sylwestra 2010 opisały ich efekty.
Czy mają duży szeroki rozprysk? Które efekty są najlepsze? Ekspertów proszę o konkretną wypowiedź.
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc. ;)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników Forum Fajerwerki.
Golden

P.S. Proszę o fachową pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

Top użytkownicy dla tego pytania

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Od razu informuje ze nie mam zamiaru nikomu robić pod górkę! tylko działać przeciwko ludzkiej głupocie

I żeby pewnych rzeczy używały tylko osoby które wiedzą jak to robić a nie potencjalni klienci nazywający wszystkie fajerwerki petardami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A nie lepiej po prostu wyraźnie zaznaczyć, że to już wyższa klasa fajerwerków? Wiem, jest uwaga, że to dla bardziej zaawansowanych, ale trzeba to jakoś bardziej niektórym uprzytomnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

po ta są takie papiery jak koncesje i papiery na użytkowanie pewnych rodzai pirotechniki, żeby takich płytkich i nieczytanych tekstów nie było trzeba pisać!

To że te rzeczy są NWP to wszyscy wiemy, to był tylko dodatek.
PIH-u akurat to by nie interesowało! - "niestety" wiem jakie kryteria ma PIH i jak restrykcyjnie się ich trzyma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A nie lepiej po prostu wyraźnie zaznaczyć, że to już wyższa klasa fajerwerków? Wiem, jest uwaga, że to dla bardziej zaawansowanych, ale trzeba to jakoś bardziej niektórym uprzytomnić.


Tylko trzeba by było stworzyć taki system który rzeczywiście pokazał by wiedzę delikwenta.
Jeżeli chodzi o same bomby, to importer klasyfikuje to jako 1.4 nwp z instrukcją na każdej szelce w języku polskim. Jest osłonka na lont i chyba wszystko co trzeba. Choć jak będą chcieli się przyczepić to się przyczepią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Problem w tym, że niektórzy mimo szczerych chęci nie mogą mieć koncesji i innych papierów z różnych powodów. To znaczy, że trzeba ich traktować na równi z tymi ludźmi, którym zasady bezpieczeństwa są obce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem jeżeli są już sprzedawane,to powinno się wygraniczyc listę użytkowników forum,którzy zachowują środki bezpieczeństwa,mają chodz trochę pojęcia na ten temat,bo co byłoby tak jak Kamil powiedział,że wypadłby lont i osoba o zerowym pojęciu na ten temat odpaliłaby quicka?Więc tak jak mówię,należy wygraniczyc osoby które mają jakieś pojęcie na ten temat i znają podstawowe zasady bezpieczeństwa,bo niektórzy nie zdają sobie jakiejkolwiek sprawy ze skutków i nie mają zdolności ocenienia niebezpieczeństwa,ani najmniejszego pojęcia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem jeżeli są już sprzedawane,to powinno się wygraniczyc listę użytkowników forum,którzy zachowują środki bezpieczeństwa,mają chodz trochę pojęcia na ten temat,bo co byłoby tak jak Kamil powiedział,że wypadłby lont i osoba o zerowym pojęciu na ten temat odpaliłaby quicka?Więc tak jak mówię,należy wygraniczyc osoby które mają jakieś pojęcie na ten temat i znają podstawowe zasady bezpieczeństwa,bo niektórzy nie zdają sobie jakiejkolwiek sprawy ze skutków i nie mają zdolności ocenienia niebezpieczeństwa,ani najmniejszego pojęcia !

Tylko czy wówczas taka sprzedaż byłaby opłacalna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze ta sprzedaż tych kulek jest w 100% nie legalna!
Nie mówię już o tym że quick jest generalnie na koncesje ale o tym ze jeśli zgłosił bym to do "pichu" to ktoś by miał bardzo dużo i częstych kontroli! no i mandaty (brak etykiet!, czyli opisów, brak oznaczenia lontu inicjującego i wiele wiele innych rzeczy)

W ostateczności będzie można zrobić tak jak zostało to zrobione z sklep-militarny.com.pl, szybko zmienili zasady sprzedaży!


Kolego wapster gdyby sprzedaż tego produktu była nielegalna to bym go nie sprzedawał !
Gdyby był to produkt koncesyjny (WP) to na 100% nie kupił bym go od importera a tym samym nie mógł bym bo sprzedawać.Jeżeli ma Pan jakieś zarzuty co do legalności prowadzonej prze zemnie sprzedaży to zapraszam na PW bo publiczne wypowiedzi na podstawie "gdybania" nie są chyba na miejscu (na tym forum).
A teraz krótkie info co do "rzekomej" nielegalności produktu.
Jeżeli zarzuca się komuś łamanie prawa to powinno się sprawdzić czy to co się pisze jest w 100% zgodne ze stanem faktycznym.
...i tak

1. Ładunki nie przekraczają dowolnej średnicy moździerzy czy 2"
2. KAŻDA SZTUKA Szelki ma naklejoną ETYKIETĘ w języku polskim z dokładną instrukcją obsługi
3. Każda ma WYMAGANE PRAWEM oznaczenie NWP oraz informację o klasie czyli 1.4G
4. W każdej sztuce wyraźnie oznaczony jest lont inicjujący ( który jest lontem Visco 1 cm/ sek) !
5. Każda zawiera informację o producencie (czyli w tym wypadku importerze) którego to obowiązkiem jest naniesienie w/w informacje na produkcie wprowadzanym do obrotu.

Przypomnę też że zgodnie z prawem jeżeli produkt jest produktem KONCESYJNYM wymogiem sprzedającego jest powiadomienie w ciągu max. 3 dni policji o zbyciu takiego produktu. Nie wolno mu też sprzedać produktu osobie nie posiadającej Koncesji lub Pozwolenia Wojewody. Jestem co prawda już na końcu tej drogi ale sensu stricto jeszcze dokumentu nie posiadam.

I na sam koniec deser :)
Nie zauważyłem żebym sprzedawał sam lont Quick (a o to zostałem oskarżony)chyba że o czymś nie wiem :) ,a jeżeli traktujemy jako produkt nielegalny pirotechnikę w której budowie znajduje się tego typu lont to ... wycofajmy ze sprzedaży te produkty ... zostanie nam zatem na rynku Fenix, TB17 Joker i jeszcze z 15 wyrzutni o kalibrze 0,3" :) Przecież zgodnie z Pana teorią ... w 19 "strzałówkach" i w górę jest Quick czyli są to produkty koncesyjne ? Bo tak to powinniśmy nazwać ?
W wypadku dodatkowych informacji zapraszam na e-mail lub PW bo nie będziemy zamęczać forumowiczów przepychankami.
Tym postem chciałem wyjaśnić tylko parę kwestii bo jak niektórzy zauważyli - ja nie oskarżam i nie straszę i tego samego oczekuję w stosunku do mojej osoby!

Proszę dodatkowo (o ile to nie tajemnica Państwowa)o informację na PW na temat:
"W ostateczności będzie można zrobić tak jak zostało to zrobione z sklep-militarny.com.pl, szybko zmienili zasady sprzedaży!"

Do kolegi PaulWinter - Ci którzy mnie znają wiedzę że nie chodzi przede wszystkim o kasę ...

Pozdrawiam (i bez uraz) Paweł
Może powtórzyłem niektóre wypowiedzi ale trochę zeszło mi się z napisaniem tego tekstu. Edytowane przez xender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko czy wówczas taka sprzedaż byłaby opłacalna?

Ja wolałbym sprzedac mniej,a miec czyste sumienie że nikomu się nic nie stało i się do tego nie przyczyniłem.
A co do opłacalności to nie sądzę że dałoby się zbic na tym kokosów,bo narzut nie jest aż taki duży,a i tak nie potrwa to długo gdy wejdzie to dyrektywa UE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Od razu informuje ze nie mam zamiaru nikomu robić pod górkę! tylko działać przeciwko ludzkiej głupocie

Nie napisałem o sprzedaży tylko samego quicka.
Oraz nie mieszam się do tego czy są one legalne czy nie, gdyż wiem że są one NWP u importera.

Ale przepisów pihu-u i tak nie spełniają, gdyż byłem świadkiem takich kontroli w hurtowniach i sklepach z pirotechniką. Te osoby czepiają się nawet wyrzutni amatorskich polskich importerów.

Moja chęć napisania jakiego kolwiek posta tu jest pokazania tego że czystym nierozsądkiem jest sprzedawanie tego, nie mówię już o Internecie.
Niemam zamiaru nikogo oczerniać, jak tak to zostało odebrane to przepraszam.
Ja i tak do swojego będę dążyć. - do tego aby pewnych rzeczy nie dało się kupić przez niepowołane osoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja wolałbym sprzedac mniej,a miec czyste sumienie że nikomu się nic nie stało i się do tego nie przyczyniłem.

Nie miałem nic negatywnego na myśli. Po prostu mam wrażenie, że z punktu widzenia sklepu ekonomiczniej byłoby wycofać jakiś produkt w ogóle niż sprzedawać go kilku osobom na krzyż. Oczywiście to moje gdybanie, a wszystko i tak zależy od Pana Pawła i czuję, że obecność omawianych szelek w sklepie jest nie do obalenia.

byłem świadkiem takich kontroli w hurtowniach i sklepach z pirotechniką. Te osoby czepiają się nawet wyrzutni amatorskich polskich importerów.

A kontrole ZAiKSu nie uznają czegoś takiego jak muzyka RoyaltyFree, kontrole oprogramowania nie uznają softu na licencji CC i tak dalej. Zawsze znajdzie się coś, co jest legalne, a nie przechodzi kontroli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wapster o co się Tobie w ogóle rozchodzi? NA PEWNO jest to produkt NWP, mam nawet foty z resztą kolega wyżej wkleił zdjęcie.
Po drugie gdyby miało coś się komuś stać to by o tym trąbili, a zostało sprzedanych kilka tysięcy tych bombek. Poza tym ktoś kto lubi pirotechnikę to się na tym zna, i nawet takie 2" bombki nie są przeszkodą. Poza tym jak pisał Paweł na początku jest lont Visco ok. 5 cm długości, więc tylko idiota zrobi sobie krzywdę z taką szelką.
Większość z nas siedzi w fajerwerkach po kilka lat i wie co to jest, więc zbędne jest tu pieprz*nie o tym.
A co do Policji, PiHu nie pihu idź już teraz leć dziabać o tych szelkach od Pawła, a w zasadzie od SuperPowera że nie są NWP. Ale dobra nie będę tutaj nikogo obrażał więc nie przejmuj się, ale na drugi raz sprawdź zamiast wprawiać w zakłopotanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie napisałem o sprzedaży tylko samego quicka.
Oraz nie mieszam się do tego czy są one legalne czy nie, gdyż wiem że są one NWP u importera.

Ale przepisów pihu-u i tak nie spełniają, gdyż byłem świadkiem takich kontroli w hurtowniach i sklepach z pirotechniką. Te osoby czepiają się nawet wyrzutni amatorskich polskich importerów.

Moja chęć napisania jakiego kolwiek posta tu jest pokazania tego że czystym nierozsądkiem jest sprzedawanie tego, nie mówię już o Internecie.
Niemam zamiaru nikogo oczerniać, jak tak to zostało odebrane to przepraszam.
Ja i tak do swojego będę dążyć. - do tego aby pewnych rzeczy nie dało się kupić przez niepowołane osoby.

Ja się nie gniewam tylko po prostu wolę wyjaśniać sprawy zanim się "zakisnął" :)
Co do ograniczeń ...
Bardzo słusznie może to niektórych zdziwi ale ... najwięcej bomb na quicku wzięli POWAŻNI FORUMOWICZE (sprawdzeni) druga grupa (tu zdziwienie) firmy ! Wszyscy w sklepie stacjonarnym dostawali tylko na visco a tak jak wcześniej napisałem - zastanawiam się nad dalszą sprzedażą ich w sklepie. Chciałem je zostawić w ofercie na zasadach "Tylko osoby sprawdzone z forum i ... znajomi". Co do opłacalności to całkowicie się zgadzam. Jeżeli mógłbym prosić na PW o informacje dotyczące kontroli to ... byłbym wdzięczny - zastanawiam się tak z ciekawości co tam ciekawego mogą znowu wymyślić :)
I jeszcze prośba do kolegi Arturo :) Jeżeli jest Pan w posiadaniu jakiś aktualnych informacji prawnych na temat tej dyrektywy to proszę na PW
Pozdrawiam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wapster o co się Tobie w ogóle rozchodzi? NA PEWNO jest to produkt NWP, mam nawet foty z resztą kolega wyżej wkleił zdjęcie.
Po drugie gdyby miało coś się komuś stać to by o tym trąbili, a zostało sprzedanych kilka tysięcy tych bombek. Poza tym ktoś kto lubi pirotechnikę to się na tym zna, i nawet takie 2" bombki nie są przeszkodą. Poza tym jak pisał Paweł na początku jest lont Visco ok. 5 cm długości, więc tylko idiota zrobi sobie krzywdę z taką szelką.
Większość z nas siedzi w fajerwerkach po kilka lat i wie co to jest, więc zbędne jest tu pieprz*nie o tym.
A co do Policji, PiHu nie pihu idź już teraz leć dziabać o tych szelkach od Pawła, a w zasadzie od SuperPowera że nie są NWP. Ale dobra nie będę tutaj nikogo obrażał więc nie przejmuj się, ale na drugi raz sprawdź zamiast wprawiać w zakłopotanie :)


Napisałem że wiem że są NWP widziałem je na żywo.
Jeśli powiesz mi że znasz sie na pirotechnice... to wtedy pogadamy ale to może na PW. - w co wątpię

Jak jest popyt na coś to jest i podaż... i zawsze będą takie głosy osób jak Ty które chcą kupić coś "lepszego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na forum są ludzie bardziej zaawansowani i początkujący. Wrzucenie wszystkich do worka pod tytułem "znający się na rzeczy" jest sporym błędem


Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

od 2013 wszystkie fajerwerki będą musiały mieć certyfikat CE

od 1. stycznia 2013 kończy się okres przejściowy dla amatorki
od tej daty polskie normy PN nie będą już traktowane równoważnie z unijnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wapster o co się Tobie w ogóle rozchodzi? NA PEWNO jest to produkt NWP, mam nawet foty z resztą kolega wyżej wkleił zdjęcie.
Po drugie gdyby miało coś się komuś stać to by o tym trąbili, a zostało sprzedanych kilka tysięcy tych bombek. Poza tym ktoś kto lubi pirotechnikę to się na tym zna, i nawet takie 2" bombki nie są przeszkodą. Poza tym jak pisał Paweł na początku jest lont Visco ok. 5 cm długości, więc tylko idiota zrobi sobie krzywdę z taką szelką.
Większość z nas siedzi w fajerwerkach po kilka lat i wie co to jest, więc zbędne jest tu pieprz*nie o tym.
A co do Policji, PiHu nie pihu idź już teraz leć dziabać o tych szelkach od Pawła, a w zasadzie od SuperPowera że nie są NWP. Ale dobra nie będę tutaj nikogo obrażał więc nie przejmuj się, ale na drugi raz sprawdź zamiast wprawiać w zakłopotanie :)

Ale czy Ty wogóle czytałeś temat?
Nie chodzi nikomu o oczernienie Pana Pawła i mówienie że robi to wbrew przepisom,bo robi to zgodnie z przepisami.
Chodzi oto że na forum są osoby które nigdy nie miały styczności z tymi bombami,a bardziej chodzi o ich zerową wiedzę i to co Wapster piszę ma na celu przekazanie Panu Pawłowi,aby starał się sprzedawac te bombki bardziej znającym się na rzeczy ludziom i zawęzic ten krąg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli ktoś chce kupić 2" to i tak kupi je bez problemu. A lepiej, żeby to zrobił u xendera, niż w hipermarkecie, bo z jakością towaru hipermarketowego różnie bywa. Bombki 2" kartonowe, a nie pudełkowe są bezpieczniejsze w użyciu, bo wysyłając każdą sztukę można od razu obadać, czy nie mają jakiegoś uszkodzenia mechanicznego. A w hipermarkecie za kartonem to kto wie, co się kryje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi oto że na forum są osoby które nigdy nie miały styczności z tymi bombami,a bardziej chodzi o ich zerową wiedzę i to co Wapster piszę ma na celu przekazanie Panu Pawłowi,aby starał się sprzedawac te bombki bardziej znającym się na rzeczy ludziom i zawęzic ten krąg

A jak wg Ciebie miałby to zrobić? Inaczej, po czym stwierdzisz, że ktoś się do tego nadaje, a ktos inny nie? A co w sytuacji, jak ktoś będzie chciał zacząć przygodę z tymi szelkami?

ED: Pytania są neutralne emocjonalnie ;) Po prostu pytam z ciekawości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Instrukcja jest na szelkach wszystko co i jak wiadomo, a jak ktoś jest idiotą, albo ma pecha to i w d*pie palec złamie. Można by weryfikować osoby chcące je zakupić, ale imho jest to zbędne, ale xender zrobi jak będzie uważał. Mam tylko nadzieję, że załapie się w tym roku na nie, bo jako fan ładunków kulistych po tak pochlebnych opiniach żal nie wypróbować ich osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Arturo, okey może troszkę mnie poniosło, więc przepraszam wapa.
Ja w tym roku też miałem pierwszy raz te szelki i na Visco i na Quicku, ale z pirotechniką ma się jakieś doświadczenie więc odpalanie obu typów bombek nie stanowiło żadnego problemu. Ale znajdzie się taka istota, która zakupi a nie będzie wiedziała co z nimi zrobić i tu właśnie problem, który omawiamy.
Xender pewnie ma zamówienia jakie były składane więc ma rozeznanie komu będzie można sprzedać. Osobiście odpaliłem ponad 40 szt. tych bombek.
Wap- pewnie taką rozmowę byś ze mną wygrał, bo dłużej w tej dziedzinie siedzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale czy Ty wogóle czytałeś temat?
Nie chodzi nikomu o oczernienie Pana Pawła i mówienie że robi to wbrew przepisom,bo robi to zgodnie z przepisami.
Chodzi oto że na forum są osoby które nigdy nie miały styczności z tymi bombami,a bardziej chodzi o ich zerową wiedzę i to co Wapster piszę ma na celu przekazanie Panu Pawłowi,aby starał się sprzedawac te bombki bardziej znającym się na rzeczy ludziom i zawęzic ten krąg

@Arturo :) Takie są prawa handlu... Co to obchodzi Pana Pawła czy ktoś się na tym zna czy nie... On po poprostu tak zarabia na chleb... To jest normalne, że jego styczność z klientem kończy się po otrzymaniu zapłaty. Sprzedaje bombki, nie łamiąc prawa, bierze za to kasę i do widzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Arturo :) Takie są prawa handlu... Co to obchodzi Pana Pawła czy ktoś się na tym zna czy nie... On po poprostu tak zarabia na chleb... To jest normalne, że jego styczność z klientem kończy się po otrzymaniu zapłaty. Sprzedaje bombki, nie łamiąc prawa, bierze za to kasę i do widzenia.



Właśnie nie na tym rzecz polega! Co pisał już Paweł we wcześniejszym poście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam pytanie: Czy mam kupować te szelki za 4,50 zł i za 6,50 zł czy nie??
Bo nikt mi nie powiedział dokładnie.
Ja mam swoje lata i trochę wiem o fajerwerkach.
I tutaj poproszę o wypowiedź ekspertów.
Bo wiem że one są ładne te szelki.
Ja bym się umiał z nimi obchodzić.
I tutaj mam też pytanie do Pana Pawła (xendera): Czy mi sprzeda te szelki i zaufa mi, że będę się z nimi obchodził jak należy czy nie sprzeda mi ich??
Decyzja Pana Pawła jest dla mnie najważniejsza w tym momencie.
A wy piszecie tylko ciągle o prawie.
Powiedzcie mi wprost co i jak.
Myślę, że Pan Paweł sprzeda mi te szelki, a jeżeli nie to trudno.
Poza tym wiele osób miało te szelki na Sylwestra 2010 i miały te osoby te szelki pierwszy raz w życiu.
Ja chciałem kupić te szelki, ale nie starczyło mi pieniędzy.
Proszę o pomoc szczególnie ekspertów w tym temacie.
Pozdrawiam
Golden (Krzysiek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...