Skocz do zawartości

zapalniczka zarowa


marcin1197

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos wie jak naprawic taka zapalniczke?juz wyjasniam co sie stalo,niechce sie zapalic,jest gaz ale niewiem czy jest zaslaba iskra labo cos?rozebralem ja ale wszystko bylo na swoim miejscu.help :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tu moge sie popisac
Jesli masz przepływomierz ( takie cus to zwiększania płomienia), to zrób tak:
zdejmij dekiel, później przepływomierz podnies do góry tak aby nie dotykał żebatki pod nim, odkręc w lewo nałoz na zębatkę i w prawo-powtarzaj to kilka razy
albo:
jeśli masz prądniczke to wyjmij ją i wstaw nową
lub:
nie zawracaj sobie głowy kup nową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też problem z zapalniczką zarową ! Naciska na ten "przycisk" i gaz leci narmalnie ale się nie zapala ! myśle że to wina iskrownika bo chyba tam jest elektryczny albo gaz za szybko płynie !! Poradzcie co mam zrobić !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wylocie powinieneś mieć coś takiego jak żarzyk. Jest zaczepiony przy wylocie gazu - taka brązowa kuleczka. Jeśli ci odpadł - mówi się trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Nowy nabytek :). Zapalniczka żarowa + latarka marki Champ. Kosztowała mnie 19,50zł w sklepie na dworcu. Kupiona gdzieś w środku sierpnia. Ogień jest świetny, tylko przycisk jest blisko palinika i łatwo sobie poparzyć koniuszek kciuka.

- foto główne - tylko po co ten zacisk na kieszkonkę :wink: :?:
- zapalona - jakoś ostrość nie chciała się ustawić przy fotografowaniu ognia
- latarka - bardzo dobrze działa, nie wiem jak z baterią, ale jak się skończy, to pewnie trzeba odkręcić pokrywkę w jej tyle
- oddzielona - można zdjąć latarkę i przyświecić nią, gdy po ciemku odpalamy lonty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale proszę zauważyć , :razz: że płomień tej tańszej osiąga 1100 stopni Celsjusza a te zapalniczki 600 stopni Celsjusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwyt reklamowy :mrgreen:
A widziałeś taki test w praktyce, bo oni to obliczają , a nie rozgrzewają jakis metal i ierzą temperatue.
A poza tym każdy model ma inne wykonanie i temperatura może być inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale teraz tak sobie pomyślałem, że ta tańsza może być wytrzymalsza, bo z metalu... a te plastikowe gówienka mogą się połamać i w ogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ją się w ogóle odpala, to się chyba odkręca ten zawór nie ?... a co do kształtu to jak dla mnie fajny... trzymałbym jak długopis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem na allegro zapalniczkę żarową za 15-17 zł na początku dawała rade ale pod koniec odpalania stuffu już nie chciała odpalać na następny dzień napełniłem ją gazem i dalej nic, nieraz zapaliła ale był to taki ogień jak z normalnej zapalniczki na następnego sylwka kupiłem u mnie w mieście za 3,50 i służyła mi przez ostatniego sylwka i do teraz działa :D


EDIT

znalazłem starą zapalniczkę i jak obiecałem daje foty
STARA
NOWA

PS: na fotce nowej nie widać płomienia nie wiem dlaczego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat taki palnik jak ma Lolera kolega. Chodzi tak jak trzeba nie ma z nim problemów. Chodź na samym początku jak kupiłem to był zepsuty zawór do gazu i musiałem wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian, ale to była zwykła zapalniczka żarowa tak ?? bo to się bardzo łatwo psuje to coś co zamienia zwykły ogień w żar :razz: ...
Krystianek, a długo już ją masz ?? i w ogóle jak to działa, to się po prostu odkręca ten zawór i leci płomień ?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taką za 10zł (identyczną) na bazarze , ale się jej nie dało ładować (nie pasowała końcówka do ładowania i gaz uciekał [ronson]).
Sprzedałem koledze za 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...