Skocz do zawartości

[PiroMan25] Piro zakupy 2023


PiroMan25

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechała czarnopiątkowa paka z arki. Ten rok zrobił się mocno rakietowy :D.
Nie spodziewałem się że salut raketeny i killery będą takie małe, jak i że bujne będą takie wielkie.

Po wytestowaniu sobie 2 produktów, mogę powiedzieć że muerte 2 to to samo co CLE2594 Monster eyes, tyle że ponad 2 razy tańsze, a jaja dinozaura zombum to syf który ma w środku pikolaka, i nie warto za to dać nawet symbolicznej złotówki :P.
JrAcnuF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ przyjemne etykiety. Same quality rakiety.

Nie wiedziałem, że Bujne single są też w kalibrze 50 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

2 małe aktualizacje. Pierwsza to pierdoły z etny w moim mieście korzystając z kodu rabatowego w ich sklepie internetowym
CCI7xP1.jpg

A druga to stare nwp od triplexa 😍. Długo szukałem tych petard, bo mi ich brakowało do kolekcji a mam do tego ogromny sentyment, ale w końcu znalazł się ktoś kto je miał. Miazgi gratis.
q8Skm1R.jpg

W porównaniu do starych TXP001 których mam jeszcze kilka sztuk w swoich zbiorach, są bardzo lekkie i nieco wyższe. Jedną pakę przestrzelam w sylwestra, a druga na półkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, ludzie szukają starych petard po internecie, a tutaj w hurcie na blacie leży. Fajne klasyczne kostki wyłowiłeś, ale też nowe wersje petard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mantis napisał(a):

O widzisz, ludzie szukają starych petard po internecie, a tutaj w hurcie na blacie leży. Fajne klasyczne kostki wyłowiłeś, ale też nowe wersje petard.

Chyba źle zrozumiałeś, te dynamity to właśnie prywatnie z neta. W etnie od lat takich rzeczy już nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miazgę można jeszcze kupić w jednym sklepie.ale cena już odstrasza. A jeszcze 2 lata temu brałem je po 5 PLN....

Tych NWP nie kojarzę. Mają moc?

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nieco zaległa aktualizacja ze starociami. Starych achtungów na drachę jest sporo więcej, ale nie chciało mi się wyciągać całości z kartonu. Przestrzelałem sobie już paczuszkę, i walą jak dawniej :D. Fontanny (?) miami wzięte ostatnie 2 sztuki z ciekawości. W internecie nie ma nic pod tym kodem, a na cenówce jest coś o 36 strzałach. Pewnie to coś podobnego do kostek "ballet". Jedna do odpalenia, druga na półkę. Sputniki mam nadzieje że nie zawiodą.
A to na pewno jeszcze nie koniec aktualizacji w temacie :)


ujgdCAR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne zakupy niczym z 2010 roku. Perełki z pięknymi charakterystycznymi etykietami od komety, ostatnio oglądałem test tych czerwonych achtungów i walą bardzo mocno,  a sputniki były bardzo efektowne. 

Edytowane przez Pjetrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie to też Miami, tylko opakowaniem na odwrót?

Rakiety na podstawkach zawsze na propsie. 

K00206 - kiedy to były czasy K0206? To są w końcu te duże draskowce czy małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc miało coś jeszcze wpaść ale tak wyszło że nic poza petardami tnt dynamit od hestii, które wziąłem z ciekawości, nie doszło. W etnie ceny dojebane i nie mieli rakiet które chciałem kupić, a w okolicznym auchanie zabrakło zestawy METROPOLIS od hestii który chciałem wytestować. Może to i lepiej, bo mnie "nieco" poniosło z zakupami w tym roku xD. Na zdjęciu nie ma niektórych rzeczy z zakupów, które kupowałem czysto do kolekcji. Mam też sporo pozostałości w postaci mocnych emiterów i petard czy też rakiet hukowych z poprzednich lat, ale nie chce mi się tego wyciągać pod zdjęcia.

Tak się prezentuje całość
ZYYJjoq.jpg
UU7uPaG.jpg
homRYxi.jpg
qI5ypgG.jpg

Usłyszawszy że blue box został wycofany z importu przez triplexa, aż się zastanawiam czy go w ogóle odpalać.

Z typowego pokazu zrezygnowałem, bo bym musiał dokupić jeszcze parę kostek a według mnie i tak jest tego bardzo dużo. Ale być może połączę coś na loncie.
Odpowiadając na pytania:
 

W dniu 28.11.2023 o 16:28, mantis napisał(a):

Nie wiedziałem, że Bujne single są też w kalibrze 50 mm.

Bujne występują tylko w kalibrze 50mm z tego co wiem. Funke miało jeszcze single 38mm, ale pod inną nazwą.
 

 

W dniu 12.12.2023 o 16:06, Koopacz napisał(a):

Tych NWP nie kojarzę. Mają moc?

 

Szczerze mówiąc nie wiem xD. Z tych dużych od triplexa strzelałem tylko z achtungów TXP001 i one waliły jak wściekłe, ale tych nie miałem.
 

 

W dniu 28.12.2023 o 21:56, mantis napisał(a):

To drugie to też Miami, tylko opakowaniem na odwrót?

 

Tak, chciałem pokazać resztę etykiety.
 

 

W dniu 28.12.2023 o 21:56, mantis napisał(a):

K00206 - kiedy to były czasy K0206? To są w końcu te duże draskowce czy małe?

Z draskowych achtungów od triplexa były: małe K00206 (te czerwone), K00207 średnie (te fioletowe, również są na zdjęciu całości) i K0208 duże (żółte), które miałem dawno temu, i jedyne co pamiętam to to że miały bardzo dobry bass. W sylwestra porównam czy jest jakaś różnica w huku pomiędzy czerwonymi a fioletowymi, w wielkości różnice są niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuff typu zabawa - rakiet, petard i rac pistoletowych cała armia. Biorąc pod uwagę, że fota wleciał dzień przed sylwestrem, to raczej stuff w jeden dzień nie do odpalenia, chyba że rozkładasz to na dwa dni, wliczając w to 31.12.2023 i 01.01.2024.

Blue Box kolejną popularną rzecza, z której miałby się Triplex wycofać? Hm...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PiroMan25 napisał(a):

Usłyszawszy że blue box został wycofany z importu przez triplexa, aż się zastanawiam czy go w ogóle odpalać.

No co Ty? Kurcze to znaczy, że moja też pójdzie w odstawkę na lepsze czasy. Dzięki za info :)
Powiem Ci, że rok temu się nastrzelałem rakietami aż do zmęczenia. Dlatego podziwiam ogrom ilości u Ciebie.

Powodzenia w odpalaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Moloch napisał(a):

No co Ty? Kurcze to znaczy, że moja też pójdzie w odstawkę na lepsze czasy. Dzięki za info :)

Coś tak ludzie mówili, ale nie biorę odpowiedzialności za prawdziwość tej informacji :). Trzeba by się triplexa dopytać
 

 

Godzinę temu, mantis napisał(a):

Biorąc pod uwagę, że fota wleciał dzień przed sylwestrem, to raczej stuff w jeden dzień nie do odpalenia, chyba że rozkładasz to na dwa dni, wliczając w to 31.12.2023 i 01.01.2024.

Zawsze coś tam zostanie, głównie petardy.

Edytowane przez PiroMan25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...