Skocz do zawartości

[PiroMan25] Piro zakupy 2023


PiroMan25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie owijając w bawełnę, plany na ten rok są następujące: Mniej rozdrabniania się na petardy i pirobajery, a więcej konkretów w postaci wyrzutni i mocnych rakiet. Jest coraz więcej głosów że ceny w tym roku się ustabilizują, oraz z pewnych prywatnych względów będę sobie mógł w tym roku pozwolić na troszkę więcej niż zazwyczaj, co mi tym planom sprzyja. Planuję też zrobić pierwszy w swoim życiu pokaz, na dosyć okrągłe urodzinki (nie zdradzam które dokładnie :P). W związku z tym i fajnymi wyprzedażami, prezentują swój pierwszy zakup.

zlsC718.jpg
PYiXRzU.jpg

sklepzpetardami.pl

Zaczynam trochę od końca, bo kostka będzie na finał, ale cena dobra to szkoda było nie brać. Jedyne co, to martwi mnie niezgodność efektów wypisanych na etykiecie, z tymi na filmach. Filmy sugerują srebrne lub złote brokatowe korony z niebieskimi końcówkami, a na etykiecie piszą coś i multikolorze i cracklingu 🤔.
Do pokazu jeszcze sporo czasu, więc planów jako takich nie mam. Nie wiem nawet czy będę go robić na loncie, czy może ogarnę sobie jakiś chiński system. Ale na pewno chce zakupić jeszcze do niego jw818 i jw39. Jak to wyjdzie, zobaczymy w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakościowa kostka. Podobnie zresztą jak jej kuzyn Green Box. Na sklepzpetardami można było solidnie się obłowić na wyprzedaży posezonowej.

Wygląda na to, że wziąłeś ostatnią sztukę Blue Boxa, bo jest już niedostępna w tym sklepie.

W dniu 7.02.2023 o 17:40, PiroMan25 napisał:

Jedyne co, to martwi mnie niezgodność efektów wypisanych na etykiecie, z tymi na filmach. Filmy sugerują srebrne lub złote brokatowe korony z niebieskimi końcówkami, a na etykiecie piszą coś i multikolorze i cracklingu 🤔

I w ogóle "krakling" pisany przez "k", co widzę po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę czasu od ostatniej aktualizacji już minęło. Ale przerywam ciszę bo dotarły do mnie 2 nowe paczuszki :D
Pierwsza zakupiona od ziomka na forum, zawiera 2 opakowania whistling bustera. Uważam że to świetny moździerz, efekty kozackie i mocny huk. Artillery tripla nie ma podjazdu, to zupełnie inny poziom. Szkoda że cena tak poszła do góry, ale i tak fajnie że nadal da się to dostać.
aYHiKmb.jpg

Druga paczka to zakupy na świetnej promocji lemfire aka pyroshell. Thunderking tripla zakupiona z czystej ciekawości, podobno nowa partia tej hukowej kostki jest o niebo lepsza od poprzednich. Niestety nie widzę tam nigdzie jasno napisanego roku produkcji na etykiecie, więc się nie dowiem czy to ta nowa, rzekomo dobra. Odpalę podczas lokalnego odpustu. Reszta typowo pod pokaz, jak tylko pierwszy raz zobaczyłem space line II, to wiedziałem że muszę ją mieć. Cayenne na początku nie planowałem, ale skusiło mnie połączenie efektów które uwielbiam, i bardzo niska cena. JW31 pójdzie razem z inną kostką (tyle że jeszcze nie wiem jaką xD) żeby dodać trochę chaosu do pokazu.
ioYltIR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny wybór, też kupiłem u nich cayenne, za 65 zł jest 10/10.  Ja ją odpale razem z dwoma space line 2, efekty tych dwóch kostek ładnie współgrają. 💥

Edytowane przez Pjetrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No więc ciekawość dała za wygraną i zakupiłem po jednej sztuce rakiet hukowych thunder rocket i cobra, oraz sztukę lupo. Żeby zobaczyć o co tyle krzyku. Rakiety miałem jeszcze w planie na zeszłego sylwestra, ale nie starczyło budżetu. W przypadku thundera kijek jest trochę luźno, więc będę musiał poprawić trytytkami, ale ogólnie jakość wykonania obu rakiet stoi na najwyższym poziomie. China bollery do zabawy, a "ninja" to gratis. Niby pierdoła, ale cieszy :)
tB9dPg0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dojechało trochę huku. Powiedziałbym że to ostatnie zakupione petardy w tym roku, bo mam już ich od groma, ale dobrze wiem że to się nie uda xD

IryTuHI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła również mała paczka z pyroshella. Bez specjalnego przeznaczenia.
Co ciekawe, okazuje się że kostki od ark-o importowane przez surexa, są nadal produkowane. Moja z rocznika 2022. Nie wiem czy jest to mało znany fakt, czy może tylko mi to umknęło :D

FZHaPNd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup więcej tych txp010, bo nie wiem jaki jest sens kupować inne petardy, nie ma sensu kupować innych petard. Bo txp010 to tanie mocne petardy jak Exploder 4 TB5 PS5 i nie mają sobie równych cena moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten ból że nie każdy może je kupić, bo nie są ogólnodostępne w sklepach ale mocne są bo porównywałem tego szaraka txp010 z Exploderem 4 i szarak txp010 ma lepszą falę uderzeniową od Explodera 4 z 10 metrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jak napisał przedmówca - szaraków nigdy za wiele. Zwłaszcza, że mają tą ulubioną przez nas magiczną właściwość.😎

Na temat rakiet nie wypowiem się,bo one nie leżą u mnie w dziale ulubionych. Natomiast kuleczki cracklingowe- od nich zaczynałem swoją przygodę z pirobajerami.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio w moje ręce wpadł używany pistolet hukowy start 3 w okazyjnej cenie. Jest to kaliber 6mm short. Dokupiłem też jedną paczkę rac aby sobie potestować zanim kupię jakieś lepsze race.
kjSzXwr.jpg

Wszystko spoko, tylko race lecą niezbyt daleko. I się zastanawiam czy to kwestia amunicji i trzeba kupić pobjedy albo umarex, czy może wina samego pistoletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały up z nwp do kolekcji i ciekawymi rakietami.
qtpVR8A.jpg

Ruskie rakietoszelki są podobno bardzo fajne w tej cenie. A rakieta Screaming Frankee już od dłuższego czasu mi chodziła po głowie, bo pamiętałem że kiedyś coś takiego było, ale nigdzie nie mogłem jej znaleźć. W sylwestra zobaczymy co pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zakupki podobnie jak poprzednie aktualizacje ;) Screaming Franke to praktycznie to samo o ile nie to samo co Tiger Tail . Strasznie wysoko leci, przez co efekt jest niestety mały ale za to pisk fajny jej towarzyszy podczas lotu, jak la mnie lepszy jak w coberce ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retro aktualizacja. Rakieta Frankee wydaje się być ogromna, ciekawe czy da czadu :D  Ruskacze podobno wypadają bardzo dobrze w kategorii cena/jakość. Po prawej stronie mamy „smaki” dawnych lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakieta z Gorylem Zombie zawsze mnie frapowała z wyglądu, taka "niepolska". Podobnie zresztą jak i zawieszalne fajerwerki, czy ruskie rakiety - taki pirotechniczny underground.

Jak widzę, że są race tylko do amunicji krótkiej, to sobie myślę, hm... temat rac się coraz bardziej komplikuje i trzeba być oddzielnym znawcą od tego, aby wiedzieć co z czym kupić, aby odpalić tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wpadła również paczuszka od shopka. Postanowiłem jednak dać szanse piromaxowi, bo podobno dobre są te nowe rakiet no limits. Do tego kolejna rakieta hukowa, TITANIUM ROCKET. Megatreski były w dobrej cenie, a tych emiterków jeszcze nie miałem, i jakiś gruz do zabawy.

xD99mYd.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, PiroMan25 napisał(a):

No i wpadła również paczuszka od shopka. Postanowiłem jednak dać szanse piromaxowi, bo podobno dobre są te nowe rakiet no limits. Do tego kolejna rakieta hukowa, TITANIUM ROCKET. Megatreski były w dobrej cenie, a tych emiterków jeszcze nie miałem, i jakiś gruz do zabawy.

xD99mYd.jpg

Jest może gdzieś filmik tych rakieto od Piromaxa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby były lepsze niż stara wersja, strasznie się na nich zawiodłem 😶 Te nowe na pewno maja korzystniejsza cenę.  Czuje ze te rakiety hukowe mogą pozamiatać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

JW39 za każdym razem jak miałem to efekt był bardzo dobry, nie ważne jaka partia. Tego Ufo jestem ciekaw bardzo, może jest tak fajny jak seria exploder z tropica też 13strzałów 30mm, no a saturn to saturn, nie jest to JW01 ale tez należy się szacunek :fireworks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufo jest też i u mnie. Nawet z tego samego sklepu. Razem stworzymy partię kosmitów.

Pamiętaj, że odpalanie JW01 lub jego brata o skomplikowanym numerze nie do zacytowania, wymaga zgłoszenia tego do urzędu i obecności księdza kapelana. Wymagane jest też wezwanie straży pożarnej i postawieniu każdemu firefighterowi po jednej flaszce bezołowiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...