Skocz do zawartości

Legendarna Pirotechnika


KrychFire

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Kamil911 napisał(a):

Petardy draskowe 2 strzałowe. (NWP) :)

 

Double bang od jorge. Dzieciństwo. Od siebie dodam pare pozycji.
Jorge Pirat CLASS S
cW1ojjM.jpg
Jorge Big Corsair JC04

NDdXrHr.jpg
Jorge Piccolo Corsair CLASS S
eDHNUMC.jpg
Korsary Kometa
vnVHEGx.jpg
Korsarz Kometa 2x huk
niJqoXh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, PiroMan25 napisał(a):

Double bang od jorge. Dzieciństwo. Od siebie dodam pare pozycji.
Jorge Pirat CLASS S
cW1ojjM.jpg
Jorge Big Corsair JC04

NDdXrHr.jpg
Jorge Piccolo Corsair CLASS S
eDHNUMC.jpg
Korsary Kometa
vnVHEGx.jpg
Korsarz Kometa 2x huk
niJqoXh.jpg

Ładna kolekcja JC01S kurcze zazdro :D też je szukałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W latach 90-tych na odpuście można było kupić "gwiazdki". To było takie małe czarne opakowanie, trochę większe niż paczka Piccolo, były tam dwie czerwone rury na odwrocie połączone lontem. To się nazywało "Space Stars", "Star Mine" albo "Silver Stars", niestety dokładnie nie pamiętam. Ceny też nie jestem w stanie podać, ponieważ sam tego nie miałem, a jedynie widziałem jak odpalali to starsi koledzy.

Efekt był taki, że w powietrze były wyrzucane długo błyskające srebrne gwiazdki. Nie pamiętam ile czasu to się paliło, ale nawet po długim czasie pojedyncze gwiazdki wciąż mogły błyskać.

Chciałem wrócić do tego tematu, podjąłem poszukiwania, gdy tylko miałem zamontowane stałe łącze internetowe, niestety nie znalazłem żadnych informacji.

Może są tu jacyś ludzie urodzeni przed 1992 rokiem, którzy będą coś takiego pamiętali i podzielą się swoimi doświadczeniami? Pamiętam, że chodziły legendy podwórkowe, że "gwiazdki" miały mieć w sobie jakąś szkodliwą substancję, która odpowiadała za długi czas palenia, przez co zostały wycofane.

***************

Innym ciekawym produktem jaki widziałem było coś w kształcie miny podwodnej, ale o wielkości mniejszej niż piłka do piłki ręcznej. W jednym programie telewizyjnym na temat fajerwerków emitowanym po koniec lat 90-tych ktoś położył to na ziemi i z każdej "igły" wychodził iskry, co powodowało obracanie się jeża na asfalcie w różne strony. Jak dla mnie to bardziej wyglądało jak jakieś illegal piro kupione na Stadionie Tysiąclecia w Warszawie (obecnie w miejscu tego stadionu jest Stadion Naradowy), trzeba mieć na uwadze, że w latach 90-tych więcej pirotechniki było legalnej, pamiętam jak o ścianę sklepu myśliwskiego były oparte rzymskie ognie 2" z poligrafią.

456897.png

***************

W przeszłości można było kupić gdzieś wyrzutnię petard. Ktoś zrobił jej rekonstrukcję i odpalił na PyroMeetingu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

PETARDA lontowa SuperPower :)

 

fE84Nzc.jpg

FP1 JAJA DINOZAURA PETARDA LONTOWA -JORGE-

q18ASeF.jpg

TIGER THUNDER PETARDA CZTEROSTRZAŁOWA <DRASKOWA> ARKA

sDRX53K.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...