Skocz do zawartości

[sheff] Stufff 2014


sheff

Rekomendowane odpowiedzi

no i doszło coś nowego mój system odpalający ale home made

może nie wygląda zbyt estetycznie ale działa tak jak powinno został już parę razy przetestowany na zapalnikach triplexa z bigfuna

 

oto filmik jak działa

menu z ekranu oraz widok na wyjścia do zapalników

 

8fa032b61b7bcda5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie jestem jakimś zwolennikiem wulkanów i fontann, ponieważ nie są tanie, a nie robią takiego wrażenia jak wyrzutnie wg. mnie :)

Ale jednak do pokazu są niemal niezbędne, a znanych kostek też jest sporo, więc myślę że efekt będzie przedni :D

Powodzenia w przygotowaniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System na prawdę spoko.

 

Dopracuj jeszcze system programowania bo jak zaczniesz robić akcenty to obliczanie odstępu między kanałowego jest dużo bardziej niewygodne niż programowanie od startu pokazu tak jak jest to w RF32B

 

I druga sprawa to minimalny czas między kanałami minimum 0,1sek, odstęp 0,01sek jest już w zupełności wystarczający do dobrego zaprogramowania akcentu.

 

Trzecia, chyba najważniejsza, to zakryj dokładnie wszystkie czynne części obwodów tak by przypadkowo podczas wpinania zapału przez nie uwagę nie dotknąć zapałem, bo strzeli.

 

Oczywiście moje uwagi są trafne pod warunkiem że chcesz zrobić system półprofesjonalny do pokazów a nie strikte amatorski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przygotowania do pokazu pierwsze łączenie wulkany ,rzymiaki i dwóch wyrzutni :)/> i przy okazji przeróbki stojaków

e776686ba845420bgen.jpg

a45c6bfcbfd65afbgen.jpg

5801a4af76d9dbc0gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda solidnie i estetycznie, widać że przykładasz się porządnie do pokazu. Masz sporo niewielkich kostek, ale najlepszych pod względem efektów w swoim przedziale cenowym oraz kątówkę na zaakcentowanie finału. Mam nadzieję, że system nie zawiedzie i wszystko pójdzie po Twojej myśli. Udanego pokazu! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zaplanowane oraz solidnie wykonane. Nie ma żadnego "burdlu". Poukładane i estetycznie. Widzę przygotowania idą wielkimi krokami tak jak i sylwester :) Bardzo ładna kątówka na zakończenie. Powodzenia i czekam z niecierpliwością na filmik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty, koncepcja, wykonanie, a to wszystko krokami w postaci przejrzystej fotorelacji w temacie. Bardzo podoba mi się sposób prowadzenia tematu. Sprawdź wszystko 2x przed odpaleniem. Słowa uznania za wykonanie elementów do montażu piro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe komentarze mam nadzieje że wszystko wyjdzie tak jak powinno i będę zadowolony z efektu końcowego :)

A dziś dalsze przygotowania :)

 

dziś sprawdzałem poprawność działania systemy na kablach 7 metrów i na końcu 3 zapalniki do których podczepione były petardy rc1 piromaxa i wszystko działa bez zarzutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy to już czas na zakładanie zapalników, czy trzeba je dopiero zakładać w terenie, czy podczas transportu może się coś wydarzyć czy jest minimalne ryzyko, co możecie mi podpowiedzieć w tym temacie...????? :)

 

dobrze na stronie ze stuffem dawid pirotechnik zauważyłem że kolega już ma pozakładane zapalniki wiec ja dziś też będę to robił i automatycznie mocował wyrzutnie do stojaka, zdjęcia popołudniu

Edytowane przez sheff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan pokazu zmieniony, poprawiony i dostosowany do nowych nabytków :)/>/>

1 20 s

2 40 s 3 stroboskopy P4060

3 25 s 2 x TXF522 + 2 x "FONTANEN FESTIVAL" 22340 (6 wulkanów)

4 35 s 2 x FC8001 + 4 x FC8003 ( wulkany na dwóch stojakach /--\ /--\ )

5 13 s 2 x planet + 1 x grafitii

6 25 s 24 x T6238 + 24 x P2312 + 2 x PXB2106 ( rzymiaki na dwóch stojakch \\// )

7 23 s 2 x explosive 16 (stojak |) + 1 mars (stojak |)

8 23 s 2 x kasjopeja ( stojak \/ ) + 1 mars ( stojak | )

9 28 s 2 x pluton ( stojak \/ ) + 1 thunder rain (stojak | )

10 30 s 2 x tyrant ( stojak \/ ) + 1 dont worry be happy ( stojak | )

11 30 s 2 x cudak ( stojak \/ ) + 1 dont worry be happy ( stojak | )

12 20 s 2 x b14 extreme( stojak \/) + 1 x mistrzowie ognia (stojak | ) + dymy triplex

13 12 s 2 x katmandu ( stojak \/ ) + 2 x red meteor ( stojak | )

14 12 s 1 x episode xiii + 4 x jw01

 

a na ten rok to pewnie ostatni post chyba że może jutro się uda coś napisać

i jeszcze bym zapomniał dodać raczej będę strzelał 1 stycznia około 20:00 chyba że prognozy pogody się poprawia bo u mnie mgły i deszcz wiec kicha ale na 1 stycznia są oki bede wypatrywał do 22:30 i wtedy podejmę decyzję

 

Życzę Wam Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku Oby Wasze Marzenia Się Spełniły i Żeby Wszystkie Pokazy Zostały Zrealizowane w 100% Powodzenia Dla Wszystkich

 

PS Wszelkie Zdjęcia I Filmy oraz PODZIĘKOWANIA PO NOWYM ROKU POZDRAWIAM BY SHEFF :)/>/>:)/>:)/>:)/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mantis zmienił(a) tytuł na [sheff] Stufff 2014

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...