Skocz do zawartości

[sheff] Stufff 2014


sheff

Rekomendowane odpowiedzi

http://images68.fotosik.pl/348/e562782704ab25d3.jpg

http://images70.fotosik.pl/348/563973563bb6af49gen.jpg

 

Chciałbym stworzyć pierwszy swój w życiu pokaz jakiś już plan tego wszystkiego mam ale może ktoś bardziej doświadczony mi poradzi. Wszystkie wyrzutnie które są w dwóch egzeplarzach mam zamiar wystrzelać z dwóch stojaków ustawionych pod kątem 15 stopni od poziomu, rzymiaki polączyć lontem szybkim 10 cm/s w dwa waczlarze po 24 szt, wulkany bedą odpalane ze stojaczków jeden na wprost do góry a dwa po bokach pod kątem. Proszę o wasze sugestie co i jak rozmieścić i proszę o wszelkie porady gdyż jestem nowicjuszem, raczej bede wszystko odpalał za pomocą systemy ale samoróbki ale narazie trwają próby czy wszsytko dobrze działa jeśli to nie wypali bede łączył lontem :)/>/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie , sporo wyrzutni 16/25Sh , sam będę miał kilka takich jak ty , ale czy to wszystko na ten rok ? , jeżeli nie fajnie jakbyś do swojej kolekcji dorzucił wyrzutnię 19Sh ( 30mm ) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny stuffik, masz dużo wyrzutni, z pewnością pokaz będzie ciekawy. :) Będziesz jeszcze coś do zabawy zamawiał, lub kupował w marketach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro postaram się zamieścić zdjecia moich stojaków do strzelania, a sytem wstepnie sprawdzony na zapalnikach wszystko dobrze działa jestem pełen optymizmu że sie uda pokaz, dziekuje za wszelkie pozytywne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły asortyment ;).

Najlepiej odpalaj za pomocą systemu,wtedy uzyskasz jednoczesne odpalenia. Uważaj na wulkany,które będa pod kątem oby lecące z nich iskry nie odpaliły nipożądanie innych fajerwerków. Oddal je od wyrzutni i sytemu.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedneo pytanie jak zakładacie zapalniki w wyrzutniach ????? tak jak na filmie powiekszacie otwory przy loncie i wsuwacie zapalnik ???? czy ja robiąc to pierwszy raz jestem w stanie to zrobić i nic nie uszkodzić w wyrzutniach??? dziekuje piotrm za cenne rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metody zakładania zapalników są dwie:

1.Zapalnik przykładasz do lontu (pamiętaj aby lont uciąć pod kątem)następnie połączenie ciasno owinąć taśmą.Kabel od zapału przykleic do wyrzutni,aby uniknąć wyrwania.Sposób najbezpieczniejszy.

2.Ostrożnie robisz wkrętakiem dziurkę w miejscu gdzie znajduje się lont o wielkości zbliżonej do rozmiaru głowki zapału i wciskasz zapał bez użucia dużej siły aby nie uszkodzić(możesz pozostawić lont gdyby zapał nie odpalił).Miejsce wpięcia oklejasz taśmą.Najłatwiej umieścić zapał w QM nacinasz nożem i umieszczasz zapał następnie zaciskasz opaske lub kleisz taśmą w miejscu łączenia.

Pamiętaj aby przewody nie leżały na wyrzutni lecz były z boku lub u dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. Kiedyś musisz się nauczyć. Można jeszcze uciąć lont przy kostce i wtedy śrubokrętem lub nożyczkami powiększyć dziurkę i wsadzić zapalnik.

 

Co do Fontann GOLD i COLOR nie umieszczaj ich pod kątem albo jak już umieścisz to z dala od lontu który będzie leciał do kostek. Moje pierwsze pokazy kończyły się tym że od tych fontann zapalały się inne kostki bo iskry i efekt wydobywający się z wulkanu był tak efektywny że to co w pobliżu leżało niestety się zapalało :)/>

 

Bardzo fajny stuff i życzę powodzenia. Czekamy na film z pokazu i zdjęcia z prac przygotowawczych

 

Z Episode XIII będziesz bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaką najlepiej zachować odległość od wyrzutni straczy 2 - 3 metry???

i jeszcze jedno pytanko czy zapalniki mogę podłączyć przed pokazem dwa trzy dni bo naczytałem się na forum że wtedy trzeba uważać z przewożeniem ładunków w samochodzie czy to prawda???? czy ktoś już miał jakieś kłopoty z tym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno starczyć do tego umieść je pod lekkim kątem aby waliły do przodu. |Czyli odchyl je od pionu w stronę publiki a za nimi umieść kostki itp.

 

Powinno być ok

 

Zobacz jeden pokaz jak 2 sztuki wulkanów gold zniszczyły mi pokaz i odpaliły jw31 na samym początku :)/>/>

 

 

0:41

 

 

a 1:20 widać jak sypały iskry z tegoż wulkanu

 

I drugi filmik na którym widać efekt wulkanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dla pewności odstwie je 2 metry do przodu wiec powinno być oki dziekuje Cooli za wszystkie podpowiedzi są one dla mnie bardzo cenne gdyz bardzo bym chciał aby wszystko poszło z planem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 10 s

2 35 s 3 x wulkany jorge + 2 wulkany kellera + 1 wulkan triplexa + 24 rzymiaki kometa

3 18 s 2 x mars

4 22 s 2 x kasjopeja

5 28 s 2 x pluton

6 35 s 3 x wulkany jorge + 2 wulkany kellera + 1 wulkan triplexa + 24 rzymiaki jorge

7 8 s 2 x red meteor

8 28 s 2 x tyrant

9 30 s 2 x dont worry be happy

10 22 s 2 x cudak

11 12 s 2 x katmandu

12 13 s 1 x episode xiii

 

to mój wstępny plan odplania z czasami do ustawienia w systemie

 

jeszcze zostały mi do użycia wyrzutnie 2 wyrzutnie PXB2106 siła ognia oraz thunder rain, JW01 - Saturn Missiles - Katiusze, 3 stroboskopy 60 s oraz 2 fontanny dymne niebieskie z triplexa może ktoś ma jakiś pomysł na zmiany czy na dołączenie pozostałych fajerwerów to bede bardzo wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu nie kombinował bym z drugą partią wulkanów i rzymiaków.

 

Nie robił bym wszystkiego po 2 sztuki a jak już robisz po dwie to albo w układzie V albo np. 2 x mars i w środku pluton.

 

Red meteora na przód pokazu.

 

Strobo także bym dał na początek

 

Jw01 gdzieś przed finałem

 

Fontanny dymne na koniec.

 

Można by też na finał zrobić siekę z np. 4 albo 5 kostek przed Episode XIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje stojaki

stojaki do wulkanów

6a92a2bdf81278c7.jpg

bff20a9e02b39842.jpg

stojaki do wyrzutni kat 15 stopni

f40872abf5546540.jpg

c4fb963fa5395443.jpg

stojaki do rzymiaków

c159527e64aab1c3.jpg

6c36ec1a0c4d7dde.jpg

stojaki do wyrzutni kat prosty

9e0d57b38c5dcc27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fanie, tylko zwróć uwagę, żeby wyrzutnie na stojakach miały podparcie na całej swojej powierzchni, inaczej siła może rozerwać kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 10 s

2 40 s 3 stroboskopy P4060

3 25 s 2 x TXF522 + 2 x "FONTANEN FESTIVAL" 22340 (6 wulkanów)

4 30 s 2 x FC8001 + 4 x FC8003 ( wulkany na dwóch stojakach /--\ /--\ )

5 25 s 24 x T6238 + 24 x P2312 + 2 x PXB2106 ( rzymiaki na dwóch stojakch \\// )

6 25 s 2 x kasjopeja ( stojak \/ ) + 1 mars ( stojak | )

7 30 s 2 x pluton ( stojak \/ ) + 1 thunder rain (stojak | )

8 30 s 2 x tyrant ( stojak \/ ) + 1 dont worry be happy ( stojak | )

9 27 s 2 x cudak ( stojak \/ ) + 1 dont worry be happy ( stojak | ) + dymy triplex

10 13 s 2 x katmandu ( stojak \/ ) + 2 x red meteor ( stojak \/ )

11 13 s 1 x episode xiii + 4 x jw01

 

po poprawkach plan działania posłuchałem Cooliego i mam nadzieje że teraz bedzie bardziej efektownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jeszcze dojdą jakies wyrzutnie ale to pewnie dopiero w grudniu ale coś z biedronki netto lub polo zobaczymy co bedą mieli :)

a szczególnie musze sobie cos kupić do zabawy jakies petardki :) bo mam tylko 2 opakowania korsarzy oraz cycrobolitz 10 szt

musze także stojak przerobić zgodnie z sugestiami piroart :) dziekuje wam wszystkim za wszelkie sugestie a szczególnie Cooliemu Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...