Skocz do zawartości

czy fajerwerki to tylko plusy?


julita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem tu całkiem nowa. Przed chwilą pod moimi oknami, zapewne sympatyk wystrzałów postanowił ucieszyć gawiedź i zrobił nam (mieszkańcom osiedla) "małe salwy". Teren zupełnie zabudowany, pełno okien i samochodów, jedna petarda prawie wpadła mi na balkon.... Moje domowe zwierzaki powariowały od huku, a ptaki zaczęły się na oślep rozbijać o budynki. Ciekawe co się będzie działo w Sylwestra!!!

Czy Wy również nie liczycie się z otoczeniem i robicie co i gdzie Wam się tylko podoba? Uważacie, że jesteście jedynymi mieszkańcami tej planety , a tolerancję postrzegacie wyłącznie jednokierunkowo???????????????
Dziwię się, że w Tym Kraju nikt jeszcze nie wpadł na pomysł, aby pokazy sztucznych ogni były ściśle kontrolowane i odbywały się wyłącznie w miejscach do tego przewidzianych i za zgodą i pod kontrolą straży pożarnej. Cały ten biznes musi mieć niezłe lobby.

Pozdrawiam i życzę refleksji przed końcem tego roku,
Julita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Słuchaj... Rodzą się ludzie i taborety.... Przykro mi ale niestety większość ludzi to debile bez rozumu... Fajerwerki są piękne i bezpieczne, jeżeli odpalają je ludzie z inteligencją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to że zwierzęta sie boją mamy rezygnować ze swojej pasji a przede wszystkim tradycji która jest od lat? Mój pies się nie boi, śpi spokojnie. Jakoś mu nie przeszkadzają huki. Przez takich ja Ty nikt nie zaprzestanie tradycji.

Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Słuchaj... Rodzą się ludzie i taborety.... Przykro mi ale niestety większość ludzi to debile bez rozumu... Fajerwerki są piękne i bezpieczne, jeżeli odpalają je ludzie z inteligencją...

Zgadzam się z tobą :)
Julita niepotrzebnie taki chaos robisz. Wystarczy uszczelnić okna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy przedstawicielkę Stowarzyszenia Empatia (albo osobę, która sympatyzuje z ich programem, żeby nie było "skąd ta pewność?").

Nigdy nie słyszałem, aby w Sejmie działało lobby pirotechniczne, bo jak dotychczas prawo idzie wyłącznie w stronę nakładania kolejnych restrykcji na tę branżę. W Słowenii fajerwerki do użytku amatorskiego są zdelegalizowane. Przez chwilę w województwie dolnośląskim był całoroczny zakaz strzelania fajerwerków. Należy jednak zaznaczyć, że nie każde wyroby pirotechniczne emanują huk. Fontanny, stroboskopy, świece dymne, rzymskie ognie, wyrzutnie konfetti są praktycznie pozbawione hałasu.

Zdajemy sobie sprawę, że to może ludzi denerwować. Jednak mnie wkurza wiele innych rzeczy, jak: poeci, płaczące dzieci, harcerze, feministki, parkingi dla inwalidów, stare baby, które zagadują kasjerki... Niestety nikt tego specjalnie dla mnie nie zdelegalizuje. Ludzie mają różne "wrażliwości". Dla mnie pirotechnika amatora strzelanie to nic złego. Dla kogoś wywalanie śmieci do lasu to coś dobrego, bo dzięki temu leśnicy mają pracę...

Moje psy są przyzwyczajone do huków i ochoczo przyglądają się efektom pirotechnicznym.

edit: widzę, że Arturo wyprzedziłeś mnie z tą Empatią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, nie interesuje mnie kto co zrobił. Chcę legalnie strzelać w sylwestra i nikt mi tego nie zabroni, będzie huk !
Pozdrawiam CV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam,
Jestem tu całkiem nowa. Przed chwilą pod moimi oknami, zapewne sympatyk wystrzałów postanowił ucieszyć gawiedź i zrobił nam (mieszkańcom osiedla) "małe salwy". Teren zupełnie zabudowany, pełno okien i samochodów, jedna petarda prawie wpadła mi na balkon.... Moje domowe zwierzaki powariowały od huku, a ptaki zaczęły się na oślep rozbijać o budynki. Ciekawe co się będzie działo w Sylwestra!!!


I jaki z tego wniosek? Taki, że są ludzie normalni i nienormalni a fajerwerki nie są tego wyznacznikiem. To tak jak samochody i wypadki.


Czy Wy również nie liczycie się z otoczeniem i robicie co i gdzie Wam się tylko podoba? Uważacie, że jesteście jedynymi mieszkańcami tej planety , a tolerancję postrzegacie wyłącznie jednokierunkowo???????????????


A co Pani teraz myśli mówiąc to? Także nie liczy się Pani z innymi. Bo ja strzelam tylko 1 dzień w roku i nadal toleruję przez 365 dni kupy walające się po osiedlach i nie wrzucam na ich właścicieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Prosimy, nie na tym forum... Przesadzacie z ta Empatia... Temat zamykamy.


NIEEEEE, JESZCZE NIE ZAMYKAMY!

Może być ciekawa dyskusja. Mamy okazję się obronić, pokazać że nie jesteśmy debilami.

Fajerwerki to PRAWIE same plusy, bo przecież trzeba za nie płacić. Można nie kupować fajerwerków, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na fajki/piwo.

Fajerwerki są piękne, są magiczne dla NAS. Ktoś kto w tym nie siedzi, nie interesuje się tym od początku życia nie widzi w tym nic niezwykłego. Ot, tak nawalają sobie raz w roku jakimiś chemicznymi mieszankami.
Chociaż powiem, że w czasach gdy nie wiedziałem jak one działają, były dla mnie jeszcze bardziej MAGICZNE i PIĘKNE.
...teraz to już nic mnie nie dziwi.

TAK, lubię sobie czasem ponawalać fajerwerkami, choćby dla samego huku, wbrew wszystkiemu. I nie wiem dlaczego. Może dlatego, że raz do roku może mnie cały świat nie obchodzić. Widziałaś kiedyś faceta na motocyklu Harley Davidson lub podobnym? On też lubi sobie pojeździć, ot tak dla przyjemności robiąc przy tym masę hałasu i jakoś nikt mu tego nie zabrania. To legalne.

Tak czy inaczej... nigdy nie uda nam się nawrócić przeciwników pirotechniki. Bo po co. Niech sobie spędzają Sylwestra przy piwie, wódce... kiblu.


Popatrz jeszcze na posty takich użytkowników jak velibrum czy mpiwowski. Wydają na fajerwerki po kilka tysięcy złotych i łączą je SAMI tworząc piękne pokazy, dorównujące czasem tym robionym przez profesjonalistów. Czy to są debile rzucający petardy na balkony?

Będę strzelać nie tak długo, aż rząd mi na to będzie zezwalał. Ale tak długo aż prawa fizyki będą umożliwiać powstawanie ognia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Pani ^^ Niech sobie Pani pomyśli co jutro będzie się działo :) A PANI i tak nic nie zrobi bo my sobie tylko strzelamy JEDEN RAZ W ROKU ! ;( A jak by PANI miała czyścić moje buty z kup tych PANI słodziąśnych zwierzątek to po 5 dniach wolała by pani strzelać razem z nami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balkon.... Moje domowe zwierzaki powariowały od huku, a ptaki zaczęły się na oślep rozbijać o budynki. Ciekawe co się będzie działo w Sylwestra!!!
Z chęcią bym zobaczył, jak ptaki rozbijają się o blok nigdy nie widziałem tak dziwnej osoby, jak pani.
A i powiem jedno mam dosyć psów które srają na chodniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem wam pani dowaliła jak łysy grzywką o kant kuli :P zadajmy może tej pani pytanie?? :) do jakiego stowarzyszenia pani należy?? Bo my tu wszyscy mamy jedno stowarzyszenie.... :P petardy, fajerwerki spółka z.o.o :) my tradycji nie zaprzestaniemy i nie pomogą wam żadne triki fiki miki :P fajerwerki i petardy były są i będą :) a jak już im się uda zakazać (nie daj boże) to i tak pozostaną nasze konstrukcje nasze pomysły i pamięć w sercach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem autorkę tematu. Ja też bym się wkurzył, jakby ktoś strzelał mi pod oknem. Generalnie to nie fajerwerki są złe tylko brak odpowiedniego się z nimi obchodzenia. Niestety małolaty przyprawiają fajerwerkom tzw. gębę. Nieodpowiedzialne używanie wyrobów pirotechnicznych na pewno nie służy dobrze naszej pasji.
Ja jestem za ściganiem tych, co strzelają pod oknami, czy koło zaparkowanych samochodów. Do strzelania zawsze należy wybierać przede wszystkim bezpieczne miejsce typu boisko sportowe, czy tereny zielone nad rzeką. Starać się nie budzić wystrzałami od rana połowy osiedla i szanować ciszę nocną. Żyjemy w społeczeństwie i należy szanować innych.
Z drugiej strony potępiam również wszelkie próby ograniczania swobód obywatelskich. Wszelkie zakazy rodzą tylko pole do nadużyć i otwierają furtkę do szarej strefy. Historia uczy, że wprowadzanie prohibicji wywoływało zawsze efekt odwrotny do zamierzonego. Generalnie nawet w tak uporządkowanym państwie jak Niemcy używanie powszechne fajerwerków w sylwestra i Nowy Rok jest dozwolone. Słowenia również w tm roku wycofała się z bezsensownych zakazów.
Wniosek jest taki, że jak będziemy się szanowali na wzajem to fajerwerki nie będą nikomu przeszkadzać. Mnie na przykład krew zalewa jak wdepnę w psią kupę, której nie sprzątnął właściciel (mimo iż grozi za to mandat 500zł), ale z tego powodu nie będę nikomu zakazywał posiadania psa. Założę się, że niejeden wlazł w minę pozostawioną przez psa autorki tematu, wiec zakażmy jej posiadania psa, co Wy na to? Podobnie koci mocz to też nie perfumy, a jakoś sporo osób utrzymuje koty w piwnicach...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech droga pani przemyśli sprawę, bo się nieźle ośmieszyła...
My mamy ten jeden dzień w roku, a wasze kochane zwierzątka nie patrzą na pore tylko SRAJĄ gdzie popadnie! Nawali w trawę - pani sobie myśli "kij z tym nie widać" i idzie dalej. Przyjdzie pora koszenia trawy i gówna tylko pizgają po twarzy koszącego... Wiem coś o tym, bo w wakacje sam kosiłem trawnik w mieście.
a tutaj taki mały prezencik ode mnie dla waszych słitaśnych srochów: http://pokazywarka.pl/hi7lu8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panią ze Stowarzyszenia "Empatia",niestety nie mogę się z panią zgodzić,mnie akurat denerwuję jak psy "Srają" na trawnikach,w parkach,boiskach ITD... i co? Nic z tym nie zrobię!Nie widzę nic złego w strzelaniu fajerwerków,petard ITD,Jest 1 taki dzień w roku,jeżeli pani pies albo jakiś inny zwierzak się boi to niech pani go nie wypuszcza z domu w sylwestra i nic sie nie stanie,a tak nawiasem mówiąc jak z pani taki "ekolog" to chętnie bym zobaczył jak pani sprząta po swoim zwierzaku,bo coś mi się wierzyć nie chcę

Dziękuje,dobranoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać niektórzy jednak chcą pokazać, że są.
Co do kup, to zamiast tutaj się uzewnętrzniać poszukalibyście innych stron. Mnie brudne chodniki również przeszkadzają i uważam, że każdy powinien po swoim zwierzaku sprzątać. W tej sprawie również głośno się wypowiadam na innych forach i nie rozumiem dlaczego każdego, kto ma w domu zwierzęta kojarzycie od razu z nieczystościami w miejscach publicznych.
Nie jestem przeciwniczką pokazów wogóle, ale uważam, że powinny być kontrolowane. Ten jeden dzień w roku o którym piszecie, na moim osiedlu przeciągnął się już do 2 tygodni, a to przecież nie koniec.
Ptaki uderzające na oślep w przeszkody widuję co roku. Mieszkam na 11 piętrze i obserwuję. Niektórym miłośnikom wystarzałów za to brak nie tylko wyobraźni, ale również zdrowego rozsądku i empatii tak przez Was wyśmiewanej (choć jak mniemam, chodzi tutaj pewnie o jakąś organizację - dobrze, że takie są).
Co do wspierania handlu, to ciekawe czy przenajmniej sprawdzacie, gdzie Wasze cuda pirotechniczne zostały wyprodukowane.

Mam nadzieję, że w tym roku fajerwerki nikomu nie pourywają rąk. Bo chyba nie zaprzeczycie, że sporo dzieci pada ofiarą bezmyślności dorosłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Widać niektórzy jednak chcą pokazać, że są.
Co do kup, to zamiast tutaj się uzewnętrzniać poszukalibyście innych stron. Mnie brudne chodniki również przeszkadzają i uważam, że każdy powinien po swoim zwierzaku sprzątać. W tej sprawie również głośno się wypowiadam na innych forach i nie rozumiem dlaczego każdego, kto ma w domu zwierzęta kojarzycie od razu z nieczystościami w miejscach publicznych.
Nie jestem przeciwniczką pokazów wogóle, ale uważam, że powinny być kontrolowane. Ten jeden dzień w roku o którym piszecie, na moim osiedlu przeciągnął się już do 2 tygodni, a to przecież nie koniec.
Ptaki uderzające na oślep w przeszkody widuję co roku. Mieszkam na 11 piętrze i obserwuję. Niektórym miłośnikom wystarzałów za to brak nie tylko wyobraźni, ale również zdrowego rozsądku i empatii tak przez Was wyśmiewanej (choć jak mniemam, chodzi tutaj pewnie o jakąś organizację - dobrze, że takie są).
Co do wspierania handlu, to ciekawe czy przenajmniej sprawdzacie, gdzie Wasze cuda pirotechniczne zostały wyprodukowane.

Mam nadzieję, że w tym roku fajerwerki nikomu nie pourywają rąk. Bo chyba nie zaprzeczycie, że sporo dzieci pada ofiarą bezmyślności dorosłych.


I jaki z tego wniosek? Zamiast robić akcje takie jak teraz Empatia zrobiła, i która nie daje zupełnie nic proponuje zrobić akcje gdzie nauczali byście jak należy odpalać z głową. !! Bo powtarzam to wina tylko i wyłącznie ludzi a nie fajerwerków.
-------------------------------------

Mam nadzieję, że w tym roku fajerwerki nikomu nie pourywają rąk. Bo chyba nie zaprzeczycie, że sporo dzieci pada ofiarą bezmyślności dorosłych.


To niestety fakt, dlatego apelujemy by z głową wszystko odpalali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko- pisząc na tym forum "fanów fajerwerków" na pewno nie uzyska pani poparcia swojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tak nawiasem mówiąc jak z pani taki "ekolog" to chętnie bym zobaczył jak pani sprząta po swoim zwierzaku,bo coś mi się wierzyć nie chcę

Dziękuje,dobranoc!




To byś się zdziwił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajerwerki tylko i wyłącznie produkuję się w chinach no może i czechy ale tu się mogę mylić... :P akurat chiny w tej dziedzinie produkcji są mistrzami sami w sobie :P Polskie firmy tylko je importują itp... :) poczyta pani nasze forum a napewno pani się wiele dowie o naszym zainteresowaniu :P pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...