Skocz do zawartości

Rzymskie ognie


Kondzio

Rekomendowane odpowiedzi

Do wieczore to ta BUTELKA BĘDZIE ROZWALONA JEŚLI MIESZKASZ W MIEŚCIE.

Ja nie mieszkam w mieście :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wy to macie problem :D ja nie mieszkam w bloku i naszczięscie nie mam takich problemów :) Według mnie to tak. Te rzymskie z których tylko leca kule będe trzymac w ręce :) no bo one chyba nie wybuchają :? a w tym roku nie posiadam rzymskich z dodatkowymi wybuchami itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupie se bazooke 4 ale nie będę jej trzymał w ręku :wink::wink::wink::wink:


No do butelki to jej nie włożysz ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest w środku takiego 100 strzałowego rzymskiego ognia , bo nie wiem czy rozbierać i robić samoróbke. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakien śa takie z jorga , które są tanie i mają duże ładunki i może przy okazji wybuchają .;........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Plastikowa rurka zamiast gwiazdek a w środku niej, od wylotu wyliczając: PCZ, mieszanina świszcząca (zapewne KClO3 + benzoesan sodu), mieszanina błyskowa (FB), gliniana zatyczka. Jorge posiada w ofercie taki produkt i jest on oznaczony ID: N2026C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

powiem że jak ktoś nie ma gdzie kupi ktota mo może sobie z 25 strzałówki wuciągnąc razem z czarnymi kulkami i tymi opiłkami czarnego prochu :lol: ale trzeb uwarzac na to żeby przy wyciąganiy trociny z opyłkami się nie zmieszały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to na bazarku kupowalem takie za 1 zł 5 chyba strzałow takie male kulki i ko sruu :D:D

wiem o co ci chodzi raz 2 mialem na bazarku u mnie tez za zlotowke i fajne kolory maja :) ale jak juz to raczej te wieksze rury kupowac po 4 pakowane w hurtowni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Patrzcie na to:
- http://hanev.pl/product_info.php?products_id=100

Według mnie coś im się z cenami pomyliło. Za 4' date='50 4 rzymskie ognie, kazdy po 10 strzałow z rozbryzgiem palmowym!!!

[ Dodano: 2005-12-25, 21:30 ]
Patrzcie na to:
- http://hanev.pl/product_info.php?products_id=100

Według mnie coś im się z cenami pomyliło. Za 4,50 4 rzymskie ognie, kazdy po 10 strzałow z rozbryzgiem palmowym!!!

Tak z rozpryskiem palmowym ! mialem je jakies 3 lata temu , byly swietne !!!!!!!!!!!!!! Niestety nie moge ich teraz nigdzie dostac :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja nigdy nie kupowałem rzymskich ogni, poprostu ich nie lubie, choć dzis na zakupach w sklepie pirotechnicznym dostalem za darmo (jako stały bywalec) jednego rzymskiego z Jorge... bedzie na sylwka. Tylko pytanie - czy je można odpalać z reki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcjach odpalania jest napisane, że raczej nie powinno się odplać rzymskich ogni z ręki. Więc lepiej nie ryzykować i wbić w śnieg (o ile bedzie) lub ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno odpalać z ręki. No chyba, że lubisz lokalne szpitale...
Rzymski ognień musi być przymocowany w pozycji pionowej np: zawiązać do kijka, a kijka do ziemi; wbić w kretówkę; wbić w kupkę śniegu.
Jak już chcesz odpalać z ręki, to tylko z małymi rzymskimi i musisz uważać żeby ostatnia kula nie wyleciała tyłem (przy trzymaniu w rękach potrafi tak zrobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ktoś ma balkon to polaecam rzymskiego ognia przymocowac do rury balkonowej taśmą klejąca!!!Rzymskie ognie sa fajne bo Ci co mają balkon to nie muszą marznać na dwoże:D!!!
POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że rzymskie ognie są słabe (oprócz bazooki), nie podobają mi się.



Dokładnie, rzymskie ognie to żadna zabawa, chyba, że jakieś droższe to już lepiej, bo są przynajmniej jakieś inne efekty niż tylko kolorowe kulki które po 5 sek znikają ;) Pozatym jak się puszza z ręki to można niezle się pocharatać :P.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego istnieją takie efekty jak świdry czy świszczące komety z wybuchem (cały czas mowa o rzymskich ogniach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...