Skocz do zawartości

Nasi przeciwnicy


skalar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Stowarzyszenie Empatia ruszyło z akcją "Nie strzelam w sylwestra" myślę że powinniśmy
im jakoś na to odpowiedzieć bo wciskają ludziom informację że fajerwerki to samo zło i pewnie by chcieli
żeby w ogóle ich zakazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kretyńska akcja i tyle... Sylwester bez fajerwerków to tak jak wesele bez alkoholu... (i to nie tylko dla nas- najaranych piromanów :w00t: ) Już wyraziłem na facebooku swoją opinię o tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co sobie tym zawracacie głowę. Niech sobie robią takie akcje, i tak im to niewiele da jeżeli cokolwiek da. Fajerwerki były, są i zawsze będą. AVE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem po co sobie tym zawracacie głowę. Niech sobie robią takie akcje, i tak im to niewiele da jeżeli cokolwiek da. Fajerwerki były, są i zawsze będą. AVE!


Propsuje, nie ma co sie przejmować.
Oni mają swoją akcje, my mamy swoją, pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karmel5061

Co wy się tak przejmujecie tą ...... empatią ?? Nabijacie tylko odwiedziny i rozpowszechniacie tą głupią akcje "NSWS"!Jak byście nie zauważyli to tę ...... akcję najwięcej popierają baby po 40 które i tak nie kupowały fajerwerków wiec na jedno wychodzi Młodzi ludzie kupowali i będą kupować fajerwerki i strzelać,ja za taką akcje postanowiłem jak najwiecej strzelać petardami właśnie koło psów...wiem wiem pieski się boją żałosne!Mpi przestań się smiac jakbyś dostał oskara tylko się nie potrzebnie wysilasz jak i inni tak jak akcja szybko powstała tak szybko padnie!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% ludzi bioracych udzial w tej akcji na face'ie to ludzie ograniczeni umyslowo. Nie mamy o czym z nimi rozmawiac. Szkoda slow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby na prawdę przejmowali się swoimi pociechami to zadbali by o nie, aby spokojnie mogły przeżyć sylwestra. Są zastrzyki i leki specjalne aby pies nie musiał tak cierpieć podczas sylwestra B) Nie wyobrażam sobie sylwka bez fajerwerków, ale niektórzy nie potrafią tego pojąć , że fajerwerki to dla niektórych więcej niż tylko zwykły wybuch, bądź błysk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem po co sobie tym zawracacie głowę. Niech sobie robią takie akcje, i tak im to niewiele da jeżeli cokolwiek da. Fajerwerki były, są i zawsze będą. AVE!



Myśle ze wiecej przeciwników jest niż zwolenników, a czy zawsze beda,tu mozna by polemizować......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak większość ludzi to osoby mieszkające na osiedlach.To właśnie właściciele psów którzy mieszkają w blokach robią im krzywdę większą niż że usłyszy ze 100 metrów jakieś piernięceie picolaca.Jeżeli tak się przejmują losem swoich przydupasów to niech ich wypuszczają z tych ''betonowych klatek ''.Miasto to nie zoo a pies mieszkający na wsi jest mniej narażony na różne niedogodności pirotechniczne ponieważ domy są od siebie w jakimś stopniu oddalone i prawie tego nie odczuwa.Może my zróbmy akcje stop trzymania psów w betonowych klatkach ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponczo, niektóre psy (np. mój) to psy domowe, którym siedzenie w domu wychodzi na dobre. Wiem, że są psiaki, które muszą mieć sporo ruchu, a każdy powinnien mieć podstawowy spacer. Ludzie w prosty sposób łapią teraz wszelkie trendy inspirowane przez portale społecznościowe. I tu jest problem, że coraz wiecej ludzi nie myśli indiwidualnie, tylko masowo wg. narzuconych poglądów. Bardzo też nie podoba mi się pomysłowe wspominanie na co to bym mógł przeznaczyć zaoszczędzone $$. Gdybym chciał, zrobiłbym to!! A jeżeli w ciężki sposób zarabiam fundusze na sylwestrową inwestycje, tzn. że tak chcę i nie potrzebuje "pomocnej wskazówki". Tylko jak już napisałem większość nas forumowiczów to indiwidualnosci. A portale społecznościowe i takie akcje temu nie służą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fragment z statusu EMPATI
Pozwoliłem sobie dodać kilka uwag aby skuteczniej bronić praw .

ROZDZIAŁ II - Cele i środki działania
§ 9. Celami Stowarzyszenia są:

1. Działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt oraz ochrony ich praw.
Proponuje aby w rzeźniach , ubojniach itp. przed uśmierceniem kolejnej krowy , albo świni zapytać jakie mają ostatnie życzenie .
Członkom stowarzyszenia proponuje przejść na wegetarianizm , a potem założyć stowarzyszenie obrońców praw roślin , w ten sposób ochronimy fałne i florę .
2. Działanie na rzecz upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji.
Akcja pt. Nie strzelam w Sylwestra przeczy temu zapisowi ,działamy wbrew własnym założeniom .
3. Działania w sferze ekologii oraz zachowania, ochrony i odtwarzania dziedzictwa przyrodniczego.
4. Ochrona i promocja zdrowia.
Proponuje aby w ramach ochrony zdrowia odwiedzać schroniska oraz inne przybytki i tam sprawdzać warunki bytowania zwierzaków. A przed sylwestrem rozdawać czworonogom zatyczki do uszu .
5. Działalność kulturalna.
6. Rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami.
7. Działania na rzecz krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży.
8. Upowszechnianie i ochrona praw kobiet oraz działalność na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn. Ten punk chyba został zapożyczony od feministek , a jeśli chodzi o równe prawa , proponuje aby kobiety wałczyły o stanowiska pracy dla siebie w zawodzie np. murarza, drwala ,pracownika MPO , itp. ciekawe zawody
9. Upowszechnianie i ochrona praw konsumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 psy z czego tylko jeden się boi, a i ten po odpowiednim "przygotowaniu" bez żadnego stresu przeżyje sylwester. Wystarczy znać dobrze swojego pupila i każdy znajdzie swój sposób, ale jak widać ludzie w ogóle nie wiedzą czego ich pupilom potrzeba (mam na myśli Empatię i osoby popierające nie strzelanie w sylwestra). Może to zabrzmi śmiesznie, ale mojemu psu wystarczy przygotować posłanie i włączyć jakiś utwór Bacha (wiem, brzmi dziwacznie) i jak najbardziej pomaga (pies po prostu olewa huk). Próbowałem z inną muzyką jeszcze, ale okazało się że tylko Bach pasuje :D .

LeoN92 co do trzymania psów i kotów na wsi to nie dokońca masz rację. Sam mieszkam na wsi i żaden z moich psów nie jest uwiązanych ponieważ są łagodne. Gdy ktoś ma jakiegoś awanturnego psa no to nie ma wyboru i trzeba go trzymać na łańcuchu. U mnie we wsi są tylko 4 takie groźne psy. Cała reszta biega luzem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żeby mój chomik dżungarski był w jakikolwiek sposób przejęty lub zainteresowany Sylwestrem.
Nie zauważyłem też żeby był w jakikolwiek sposób zainteresowany czymkolwiek poza kołowrotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy współpracować z Empatią :D Zakażmy wszystkiego, czego boją się psy! Patrząc po moich, to zakładam akcję "nie jeździmy samochodem" (boi się odgłosów silnika) i "nie tolerujemy burz z piorunami". Natomiast patrząc po innych pieskach to proponuję pozabijać rasę ludzką, bo to chyba ona robi najwięcej zła zwierzętom i Ziemi (dobro też robi, ale co to obchodzi stowarzyszenie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie empatii podnieśli alarm wydawałoby się w słusznej sprawie, jednak pominęli w całej akcji wiele ważnych aspektów. Po pierwsze w sylwestra zwierzęta są może i bardziej zestresowane niż zazwyczaj, ale i tak żyją w permanentnym stresie, przynajmniej te trzymane w blokach. Niech mi nikt nie wmawia, że fajerwerki dla takiego dobermana czy doga niemieckiego to większy stres niż przebywanie przez 90% życia w ciasnym pokoju z możliwością wyjścia tylko na spacer i to do tego na smyczy. Z resztą na takim spacerze też jest wiele stresów a to ktoś zatrąbi, ciągle mnóstwo ludzi i innych nieznanych psów...
Kolejna sprawa to może ci "miłośnicy" zwierząt ogłosili by akcję zakazu wyjazdu na urlop właścicielom psów. Znacznie więcej zwierząt trafi do schronisk w okresie wakacji niż w okresie noworocznym, albo zostają pozostawione same sobie lub oddane w obce ręce na "przechowanie" i niech mi nikt nie mówi, że to mniejszy stres niż w sylwestra.
Krzywdę zwierzętom robią też hodowcy. Ciągłe dążenie do eksponowania cech charakterystycznych dla danej rasy powoduje, że obecnie mamy choćby jamniki o łapach tak krótkich, że szorują klatką piersiową po ziemi czy owczarki niemieckie przypominające zające a nie stróżów stada. Poza tym zabiegi kynologów prowadzą do wielu zaburzeń genetycznych choćby skrócenia życia, ślepoty, głuchoty czy utraty węchu. Niech ci z empatii na to barbarzyństwo zwrócą uwagę.
To, że psy znikają w sylwestra to w największym stopniu wina właścicieli. Przecież nikt świadomie nie wchodzi na minę, a niektórzy właściciele z uporem maniaka idą stałą trasą spacerową, a której co rusz ktoś strzela petardę, a są przecież takie miejsca, gdzie jest znacznie spokojniej, ale to przecież wymagałoby od zatroskanego pana przejście dodatkowych 100m. Po co się męczyć i jeszcze chorobliwie otyły pies zażyłby nieco więcej ruchu, co przecież mogłoby mu zaszkodzić...
Moi rodzice mają psa i tak jak napisano już wcześniej wystarczy go odpowiednio przygotować. Ja tam nie zauważyłem oznak stresu, a stwierdzam to chociażby po fakcie, że nie było problemu jak pies ze mną chodził jak ja sobie coś tam strzelałem. Jakby się bał to by na drugi raz ze mną nie wyszedł, albo uciekł do domu zamiast ganiać jak zwykle w koło mnie z merdaniem ogona i patykiem w pysku.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, jestem i będę przy swoim, że pies to nie jest zwierzę do bloku. Jeżeli już ktoś zechce takowego kupić "bo dzieci chcą" to jego sprawa. On męczy psa... Ale nosz ku*** je**** mać, cholera mnie strzela kiedy idąc spokojnie, do kościoła, szkoły, sklepu wdepnę w gó***. Jestem ciekaw czy Ty Leo sprzątasz po swoim pupilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...