Skocz do zawartości
  • 0

Szelki 2"


Seba

Pytanie

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

Top użytkownicy dla tego pytania

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No bo ja mam te zamówione z taniefajerwerki.pl

DSC01623.JPG

a te za 6,50 wyglądają inaczej, są niewiele droższe ale jednak inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hahah,jakim cudem mogą byc większe jak to i to ma 2"? :lol:
Trzeba zadac to pytanie do osoby która miała oba rodzaje,a takich osób na razie nie ma :)


Boże jak mnie denerwują tacy ludzie jak ty <załamka> zero wiedzy a bardzo się mądrzą.Szelki za 4,50zł są to zwykłe amatorskie bombki, natomiast bombki po 6,50zł są na stronie sp oznaczone jako profesjonalne jednak mogą być sprzedawane bez koncesji ponieważ mają lont zielony a nie tylko Quicka.Poza tym szelki różnią się zawartością prochu, przykładem mogą być wyrzutnie profesjonalne niby też mają kaliber 30mm, jednak mają o wiele więcej prochu i dlatego są profi.Mam nadzieję, że wszystko wyraźnie napisałem, a więc nie zaśmiecajcie już tematu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

chyba troche na siłe chciałeś komuś dopiec kameleon i wyszło z tego, że sam z siebie zrobiłeś nie powiem kogo.

Nawet idąc twoim tokiem rozumowania. Dam Ci fotke moździerza z wyrzutni 30mm profesjonalnej i moździerza z pierwszej lepszej amatorskiej wyrzutni 30mm. Poznasz różnice? Bo jeśli nie masz rentgena w oczach to bardzo wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szelki profi są na quicku a nie na loncie. Tak więc opisem na taniefajerwerki się nie sugerujcie. Co to za szelka profi i w dodatku 2" gdzie pociski z wyrzutni 20mm nie raz są lepsze (mam na myśli m.in blue wave). Podsumowując szelki z tf są kiepskie oprócz 3 efektów. Z szelkami na quicku nie mogą się równać.

PS: Poza tym nie ma to jak robić burdel w temacie vela a nie o szelkach, przenieście się gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Boże jak mnie denerwują tacy ludzie jak ty <załamka> zero wiedzy a bardzo się mądrzą.Szelki za 4,50zł są to zwykłe amatorskie bombki, natomiast bombki po 6,50zł są na stronie sp oznaczone jako profesjonalne jednak mogą być sprzedawane bez koncesji ponieważ mają lont zielony a nie tylko Quicka.Poza tym szelki różnią się zawartością prochu, przykładem mogą być wyrzutnie profesjonalne niby też mają kaliber 30mm, jednak mają o wiele więcej prochu i dlatego są profi.Mam nadzieję, że wszystko wyraźnie napisałem, a więc nie zaśmiecajcie już tematu...

Ale pieprzysz głupoty,przeczytaj inteligencie,że chodziło Lublinkowi że są większe WIZUALNIE :)
Nie wiem czy chciałeś zademonstrowac swoją "wiedzę" czy co,ale nie musisz mnie pouczac,bo takie rzeczy co napisałeś wie praktycznie każdy na tym forum i nie trzeba się "znac" jak ty to napisałeś :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szkoda tylko że TF od razu nie wystawił tych szelek za 6,50. Wiele osób nie kupowało by tych za 4,50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szanowni Forumowicze
Pozwolicie że zabiorę głos znaczy dołożę swoje 3 słowa - bo jestem najbliżej tematu
Co do szelek - jedne i drugie są 2" szelkami. Szelki na wolnym (zielonym) mają duży efekt i są o niebo lepsze od jakichkolwiek moździerzy w tej średnicy dostępnych na rynku.
Szelki na quicku (zakończonym zielonym visco) to zupełnie inna bajka :) Po pierwsze lecą duuuużo wyżej z racji większej ilości "towaru wyrzutowego" a po drugie dlatego tego że - są po prostu bardziej oklejone i ciaśniej wchodzą do rur (ja za każdym razem je dopycham).
Oczywiście efekt wizualny również jest większy. Dodatkowa zaleta jest tak że w 99,99 procentach panujemy nad czasem odpalanie pojedynczej sztuki. Wystarczy "pozbyć się" początkowego visco i w momencie podpięcia do elektryki ... wciskamy i leci :) Opóźnienie wynosi tyle co nic.
Oczywiście ten typ szelek jest dużo bardziej niebezpieczny w niewprawionych rękach!
I na koniec odpowiedź dla kolegi Saek
Powód niewystawienia jest prosty - po prostu dopiero teraz dotarły w takiej ilości że jest sens je wystawić :) Poza tym ... bez uraz patrząc na niektóre tematy i rozmowy - przykładem jest odwieczna walka o to gdzie można kupić taniej picolaki :) skłaniam jednak do tego że te 2 PLN to DUŻA RÓŻNICA :)
Ja strzelam z obydwu rodzajów i ... obie są genialne. Z tym że uwielbiam wolne ... "po włosku" - wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ;)
I proszę ... nie TF tylko Paweł z TF :) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

na wigilie możecie spodziewać się ode mnie filmiku : Red Wave, Green Peony, Yellow Peony z tym, że postaram się je odpalić jednocześnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

na wigilie możecie spodziewać się ode mnie filmiku : Red Wave, Green Peony, Yellow Peony z tym, że postaram się je odpalić jednocześnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie


Ja dzisiaj odpaliłem Yellow Peony. Jest dość fajna, ale słabsza od Red Wave.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie wytrzymałem i odpaliłem Green Peony i Yellow Peony. Niestety denko moździerza z Yellow Peony nie wytrzymało i szelka wyleciała na 30cm po czym spadła. Co do Green Peony to bardzo ładna chociaż nie aż tak duży efekt jak w przypadku Golden Willow


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie wytrzymałem i odpaliłem Green Peony i Yellow Peony. Niestety denko moździerza z Yellow Peony nie wytrzymało i szelka wyleciała na 30cm po czym spadła. Co do Green Peony to bardzo ładna chociaż nie aż tak duży efekt jak w przypadku Golden Willow





A jak wykonałeś tą zatyczkę?
Bo rozumiem że moździerz jest po rurze z foli strch?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

w sumie to było to pudełko po jakimś prezencie. pasowało idealnie i miało fajną grubą, drewnianą zatyczkę więc tylko obkleiłem ją taśmą i myślałem, że wytrzyma. Szczerze za bardzo o niej nie myślałem, bo bardziej skupiałem sie na wąskiej ściance żeby jej nie rozsadziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To, że nie pomyślałem o denku nie znaczy chyba, że jestem kompletnym idiotą...


Mam jeden moździerz z TF kupiony. Swojego bym nie robił, bo mam też sp0017, ale niewiedzieć czemu szelki z TF niw chodzą do rury z sp0017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja się Ciebie nie czepiam za jakieś tam denko, tylko pytam czy do jednej rury dałeś dwie szelki, bo chce zrobić podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja się Ciebie nie czepiam za jakieś tam denko, tylko pytam czy do jednej rury dałeś dwie szelki, bo chce zrobić podobnie :)

Nie da się odpalić 2 szelek w jednej tubie, bo jedna rozrywała by drugą przy wystrzale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i o taką odpowiedź mi chodziło ;)

Słuchajcie. Pytanie do tych co posiadają bombki 2" na quicku (czerwony lont). One tak mają ciężko wchodzić do rury?
Nie będzie takiej sytuacji, że zostanie w rurze i w niej wybuchnie?
W ogóle ciężko się ją wyciąga z rury, prawie lont wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchajcie. Pytanie do tych co posiadają bombki 2" na quicku (czerwony lont). One tak mają ciężko wchodzić do rury?
Nie będzie takiej sytuacji, że zostanie w rurze i w niej wybuchnie?
W ogóle ciężko się ją wyciąga z rury, prawie lont wychodzi.


Ja mam swoją obserwację, te rury z nie są idealnie okrągłe (przynajmniej te z fiberglassu). Postaraj się ustawić tak tę stronę, od której jest quick, żeby szelka wchodziła maksymalnie luźno. Jeśli chodzi o możliwość zaklinowania rury to jest ona minimalna. Musisz jednak zawsze pamiętać, aby dopchnąć szelkę możliwie głęboko (ale nie na chama, jak włożysz za płytko poleci bardzo nisko, a rozprysk jest na prawdę spory...
Ja (firawerkowna z resztą też) stosuję testowanie przez wepchnięcie najtrudniej wchodzącej szelki do dna i potrząśnięcie rurą. Jak szelka wyleci to znaczy, ze przy strzale też nie powinno być problemów. Druga rada to wkładanie szelki do rury trzymając ją luźno zawieszoną na loncie a nie trzymaną w ręce, to też pomaga we właściwym dopasowaniu.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 Ja zawsze wkladalem szelki wlasnie trzymajac lekko za lont i wsuwajac powoli do rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak jakaś szelka jest ewidentnie za duża lub nie do końca okrągła to możesz wziąć pilnik lub papier ścierny i zetrzeć troszkę papieru na szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrobiłem test jednej z bomb. Włożyłem, a raczej wcisnąłem ją do tej żółtej rury i się załamałem. Nie mogłem jej za Chiny wyciągnąć. Tak ciągnąłem, że myślałem, że zaraz wyciągnę lont, a szelka zostanie w rurze. To pomyślałem, że zostawię a jak wybuchnie w rurze to trudno.
Odpaliłem i o dziwo... poleciała i to na dużą wysokość.
I teraz się też tak zastanawiam czy każdą bombkę tak upychać do końca i odpalić (i czy poleci). Sama (trzymając za lont) nie wejdzie, trzeba np. trzonkiem od młotka upchać.

Z tymi bombkami z zielonym lontem nic się nie dzieje i jest na tyle luzu, że ładnie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...