Skocz do zawartości
  • 0

Napis na oświadczyny


slaby22

Pytanie

Cześć w nowy rok mam zamiar oświadczyć się mojej wybrance, chciałbym zrobić to o godzinie 00:00 w momencie kiedy wszyscy zaczną strzelać dookoła ja chciałbym wykonać ogromny napis "WYJDZIESZ ZA MNIE" lub coś bardziej finezyjnego. Myślałem o tym żeby to zrobić na diodach (nie miałbym z tym problemu) jednak wolałbym coś co by się żarzyło i aby pasowało to do noworocznej scenerii. Może ktoś pomóc mi w tym, bo czasu nie zostało aż tak dużo jakby się mogło wydawać, a interesuje mnie tylko ta jedna data.
Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Najlepiej byłoby zamówić taki napis w którejś z firm pirotechnicznych, chociaż koszt takiego przedsięwzięcia na pewno byłby 4-cyfrowy ;)

Z metod home-made bez dostępu do flarek napisowych najlepszym rozwiązaniem byłoby wbicie pokrytych kropelką trzymadełek zimnych ogni w styropian. Tylko musiałbyś się bawić w ich primerowanie, żeby lont / lica zapalająca mogła je odpalić, a do tego potrzeba sporo czasu i chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sądzę że to niezbyt dobry pomysł aby używac do tego celu stroboskopów,ponieważ cały ten napis "zlałby" się... ;)

EDIT: Najlepiej chyba byłoby zatosowac to: http://www.forumfajerwerki.pl/topic/5440-punkt-swietlny-niebieski/
Koszt takiego punktu to 2,50zł.Najpierw trzeba byłoby dokładnie wymierzyc ile potrzeba takich punktów na cały napis,a następnie oszacowac czy jest to opłacalne i nie przekracza Twojego budżetu przeznaczonego na ten cel. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tymczasowo posiadam na ten cel około 2000 zł, ale mogę jeszcze nieco dozbierać. Da się za to coś zrobić? Co to dużej ilości pracy to nie ma z tym problemu, chodzi o to aby moja dziewczyna nie potrafiła się zastanowić nawet. Aby była oczarowana tym przedsięwzięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to zdecydowanie kupowałbym napis w jakiejś z firm pirotechnicznych. Myślę, że nawet zostałoby jeszcze pieniędzy na jakieś wizualne efekty w wyrzutniach. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To teraz może nam powiedz z jakiego jesteś miasta/województwa abyśmy mogli Tobie zaproponowac lub doradzic do jakiej dobrej i taniej firmy się udac aby nie zdarli z Ciebie całej kasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To już nie z tematu pirotechniki ale może pomyśl o giętkim neonie? Jest dosyć tani więc mogłbś dać kilka warstw kolorów itp.
Albo po prostu kup tablice led ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z zamówieniem napisu w firmie może byś problem, bo wybrałeś termin, w którym firmy mają urwanie głowy. Dlatego nie czekałbym na Twoim miejscu długo ze złożeniem zamówienia na usługę. Skoro jesteś ze Śląska to naturalnym wyborem wydaje się Surex z B-B (kontakt) lub Agencja Artystyczna Dwornik z Libiąża (kontakt. W napisach i wszelkiego rodzaju obrazach pirotechnicznych specjalizuje się też Nakaja Art z Krakowa (kontakt) Myślę że za ok 2k da się zorganizować i napis i np. serca, do których link dał piter2599.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napis zrobiłbym z neonu ...
Obok niego postawiłbym 2 złote fontanny FC1301 - GOLDEN, i dwie srebrne fontanny FC1302 - SILVER ...


Fajny i chyba duzo tanszy pomysl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wlasnie podobną wizję miałem z tym neonem, dlatego go zaproponowalem :). Są nawet trójkolorowe które mogą mrugać na zmianę. Pomyśl jeszcze u powtykaniu w styropian zwykłych diodowych, "ryżowych" lampek choinkowych bo to też nie wyglądało by źle i byłoby mniej zawodne od homemade napisów piro. No chyba że nie chcesz oszczędzac to zleć to firmie, jednak myśle że twoja wybranka bardziej doceni napis który będzie nawet z lampek choinkowych ale wykonany własnoręcznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak sobie myślę czy faktycznie nie lepiej by było zrobić to z tych giętkich neonów a za resztę kasy po prostu zamówić jakiś zestaw do samodzielnego odpalania np. Co o tym sądzi sam autor tematu?? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fajnie wyglądał by ten napis z neonu wielkości 6-7m na 3m i po bokach po jednej jw1000 odpalonych elektronicznymi zapłonnikami jednocześnie z chwilą podświetlenia napisu. Te zapłonniki wystarczy do bateryjki 9v podłaczyć. Po tych jw1000 dać z tych samych miejsc jw401 i potem jw402 efekt będzie murowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fajnie wyglądał by ten napis z neonu wielkości 6-7m na 3m i po bokach po jednej jw1000 odpalonych elektronicznymi zapłonnikami jednocześnie z chwilą podświetlenia napisu. Te zapłonniki wystarczy do bateryjki 9v podłaczyć. Po tych jw1000 dać z tych samych miejsc jw401 i potem jw402 efekt będzie murowany


To rzeczywiście by fajnie wyglądało
;)

Proponowałbym jeszcze potem zrobić jakis ładny pokaz... może i krótki bo wiele kasy by z tego nie zostało ale zawsze to cos ;) Wrażenia z takiego sylwka miałbyś do końca życia.

Troche powagi przy oficjalnej częsci tego a potem troche zabawy !

To tylko takie moje zdanie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz jeszcze w tle puścić ulubioną piosenkę wybranki ;). Btw. Nie zapomni o pierścionku bo bez tego niestety się raczej nie obędzie (kobiety są dziwne xD) fajnie było by gdybyś wszystko nagrał i nam pokazał jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...