Skocz do zawartości

Pyromagic 2010 - 3. Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy wszystkich fanów pirotechniki i związanymi z nią widowiskami na sierpniowy drugi weekend do Szczecina. Prezentację swych 18-minutowych fantazji pirotechnicznych przedstawią nam tym razem firmy o renomie nie europejskiej, ale również światowej. Widowiska będą podzielone na dwie części. Trzy minuty aranżacji wodnej i naziemnej pod hasłem:
"2010 - rok Chopina", a pozostałe piętnaście minut zgodnie z własną inwencją.

Firmy jakie zaprezentują się na III Edycji Szczecińskiego Festiwalu to:

* Chiny - Forward Fireworks ( www.forwardfireworks.com )
* Korea - Hanwha ( www.hanwha.co.kr )
* Francja - Intermede


Źródło informacji: www.pyromagic.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Flash Barrandov dobra firma a te 2 pozostałe czy ja wiem to się zobaczy, hehe :grin:

PS: Koreańską pierwszy raz słyszę, a jaką czytelną stronę mają :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koreańska bardzo przejrzysta :D od razu wiadomo o co chodzi hehe :D. Oby w przyszłym roku były korzystne wiatry :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wybrać opcję język angielski i już wiadomo, że firma ma tyle wspólnego z fajerwerkami co Atacama z deszczem... Ogólnie w ciemno obstawiam zwycięstwo GR. W sumie z firm też tylko 2 kojarzę o dokonaniach pozostałych jakoś nic nie słyszałem. Ufam, że Surex dobrze wie co robi, w końcu to ma być już 3. edycja festiwalu. A ja czekam sami wiecie na co w Krk...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Chiny i Korea mają wspólnego z pyromusicalami? Wg mnie to jest niepotrzebne mieszanie kultur, wiele widziałem filmików z pokazów w tych państwach i żaden z nich nie miał uroku na jaki oczekują widzowie europejscy. Tam są tylko dziwne brzmienia azjatyckiej muzyki i bomby o efekcie Smile Face. Japońce trochę bardziej znają się na rzeczy, a dokładniej mówiąc to potrafią robić niesamowite czasówki ze swoimi systemami ( w końcu to jest stolica elektroniki ). Polecam obejrzeć chociażby to -



Tęsknię za dawnymi festiwalami w Ustce, kiedy na imprezie z mniejszym budżetem polskie firmy strzelały 8 pokazów ( + 1 finałowy ). Nasze firmy najlepiej znają gusta rodaków. Ciarki mnie przechodzą kiedy słyszę o jakichś nowych bezsensownych formułach festiwalu w Ustce. PO CO ZMIENIAĆ COŚ CO BYŁO DOBRE??? Widzieliście pokaz Meksykanów w zeszłym roku na PM? Nie wiem co to było, bo miało zbyt niską dynamikę jak na porządny pokaz, nie wspominając o scenariuszu który był chyba pisany po kilku tequilach. I ten podkład muzyczny...

Jestem w 99 % pewien że I i II miejsce zajmą Flash i Goldregen.

Zbyt łatwo przychodzi mi do głowy myśl Forward Fireworks i Hanwha to tylko wabiki dla laików którzy z pewnością przyjadą na pokazy gości z tak daleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vel co Ty pleciesz o Japończykach... oni to dopiero znają się na fajerwerkach. Robią wspaniałe wielkokalibrowe bomby o unikatowych efektach. Co do różnic kulturowych to się mogę zgodzić. Japońskie Hanabi to znacznie bardziej uduchowione spektakle niż tradycyjne pyromusicale. Tam celebruje się odpalenie każdej ogromnej bomby, która jeszcze przed wzbiciem się w niebo jest prezentowana publice przez prowadzącego. Hanabishi (mistrz robiący bomby) osiąga range niemal kapłana i w tradycyjnych spektaklach odpala ręcznie bomby, których kalibry dochodzą nierzadko do 24" i więcej cali, a wszystko poprzedza swego rodzaju rytuał, nam Europejczykom wydaj się on może obcy, ale z pewnością to intrygujące i niezapomniane przeżycie zobaczyć coś takiego na żywo.
Jeśli chodzi o Chińczyków to oni tez potrafią zrobić wspaniałe widowisko. Wspomnę tu tylko o ProFormance Pyro Co. i wszystko powinno być jasne...
Koreańczyków nie oceniam, bo nie czuję się w tej gestii kompetentny.
A wracając do tematu w Pyromagicu organizatorzy wg. mnie popełnili błąd wydłużając pokazy przy skromnym, jak na warunki światowe budżecie. Jak dla mnie optimum w Polsce to 10 min. pokaz z budżetem rzędu 25-30 tys. euro i jednego dnia imprezy 3 takie pokazy...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, do Japończyków nic nie mam! Robią niekiedy bardzo dobre pyromusikale. A dobrego widowiska od Chińczyków czy Koreańczyków jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć Chiny są największym producentem fajerwerków. Może przy skromnym budżecie odpalą więcej niż konkurencja? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może u siebie potrafiliby coś dużego strzelić za małe pieniądze, ale nie na europejskim festiwalu. Do tego dochodzą ogromne koszty transportu. A to że produkują sami fajerwerki to po prostu więcej kaski zatrzymają w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może u siebie potrafiliby coś dużego strzelić za małe pieniądze, ale nie na europejskim festiwalu. Do tego dochodzą ogromne koszty transportu. A to że produkują sami fajerwerki to po prostu więcej kaski zatrzymają w kieszeni.

Do sierpnia daleko :) zapakują się w kontener i dobiją do portu :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bylo by milo. chyba ze moze cos w czechach i niemczech by znalazł ale watpie, bo do granicy z czechami mam niecałe 50km, a do niemiec niecałe 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Czechach to w Sokolovie jest festiwal i Ignis Brunis organizowany przez firmę Flash Barrandov... Po za tym są jeszcze Pyronale w Berlinie i festiwal w Lipsku, ale jest jeden problem u Niemiaszków trzeba słono płacić za bilety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć Chiny są największym producentem fajerwerków. Może przy skromnym budżecie odpalą więcej niż konkurencja? :roll:


sory... ale nikt z zagranicy nie przyjedzie ze swoimi bombami.... wiecie jakie to koszty, biurokracja, pozwolenia!!!
wiadomo ze będą brali od surexu!!!
tak jak w tym roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wapster jak to nie przyjedzie. W 2008 na PM do Krakowa wszystkie firmy przytachały swój stuff. No wiadomo, że to jednak europejskie firmy były, ale liczy się fakt... co do gości z Chin jak najbardziej mogą mieć swoje wyroby, bo prawdopodobnie i tak mają dystrybutora swoich produktów w Europie, jeśli chodzi o Koreańczyków to sam nie wiem...
Z jednym muszę się zgodzić, choć nie napisałeś tego wprost, że taki festiwal to zawsze dla organizatora najlepszy biznes...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No i firma Flash Barrandov odpadła. Czwarty uczestnik jest właśnie w trakcie w wybierania. Jestem ciekaw kto to będzie. Mam tylko nadzieję, że będzie na równym poziomie jak firma która odpadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dopatruję 2 możliwych powodów odpadnięcia Flasha. Jednym może być załapanie się na inny, bardziej renomowany festiwal. Drugi to, że Flash będzie alkurat zajęty produkcją dla filmowców z Hollywood. Istnieje oczywiście jeszcze 3 powód niedogadanie się z Surexem, ale wątpię, żeby akurat o to chodziło...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i znamy już nowego 4 uczestnika. Jest nim firma INTERMEDE z Francji.

Tu macie dla przykłady ich pokaz z tegorocznego Hannoveru:

- część 1

- część 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Szczecinie i tu co roku są organizowane pokazy fajerwerków jak nie pyromagic to dni morza lub pokazy nie wiem jak to się nazywa w każdym bądź razie zawsze w Szczecinie co roku coś takiego jest np. pierwszy dzień jedna firma z pokazem ok 25min a w drugi dzień dwie firmy np po 15min jedna. Jak ktoś mieszka w Szczecinie serdecznie zapraszam :D SUPER SPRAWA <można powiedzieć że szczecin jest dobrym organizatorem festiwali pirotechnicznych>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...