Skocz do zawartości

Pyromagic 2010 - 3. Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni


mpiwowski

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele nowych ciekawych informacji jest zawartych w tym artykule:

http://www.rozrywka.stetinum.pl/pl/wiadomosci/imprezy_i_koncerty_wiadomosci/45_ton_fajerwerkow_wystrzeli_w_niebo

co mam nadzieję, uświadomi, że wcale nie będzie tak źle.

PS: No może z tymi 45 tonami tylko przesadzili :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba te 45 ton to będą ważyć fajerwerki + barki z których będą strzelane. Pomyliłeś linki, bo nie widzę tych nowych i ciekawych informacji, tylko lekko przeredagowaną stronę ze szczecin.eu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pływającego pokazu:

pyrov.jpg

Mpiwowski załatwiłeś sobie dobrą miejscówkę? Na ten ostatni to chyba najlepiej wbić się na wieżę :D

widokm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vel nie byłbym pewny tego wejścia na wieże. Nie dość, że miejsca tyci i nawet byśmy się tam wszyscy nie pomieścili. To jeszcze dodatkowo inni tam będą. Tylko taras wchodzi w grę. Na pokazy Konkursowe wystarczy. Ale P-S ma racje Surexa z tarasu średnio się obejrzy :)

PS: Jedno wiem, 1 dnia napewno stoję tylko na tarasie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dlaczego tylko na ostatni :) ? Wszystkie pokazy będziemy stamtąd filmować.


Szczęściarze :D. W zeszłym roku byliście na niższym tarasie, prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-S tylko filmowanie z tego miejsca jest w linii prostej z kierunkiem poruszania się barki. Czyli żadnych wachlarzy nie sfilmuje. Więc odpada :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak będzie, nie ma co gdybać na zapas. W każdym razie ok 1000 bombek na 15 min (nie liczę wstępu)raczej na kolana nie powali. Oby tylko pogoda dopisała. W każdym razie do zobaczenia na miejscu. Noclegi mam już zarezerwowane więc gitara i tylko katastrofa może sprawić, że nie dotrę i to dosłownie bo we wtorek lecę z powrotem z Kanady do Polski...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dzisiaj w Radiu Zet reklamę PyroMagic [PajroMedżik :D ]. Festiwal chyba w najbliższych latach będzie chciał pobić Ignis Brunensis i stać się największym festiwalem Europy Środkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty słyszałeś reklamę, a ja widziałem spot promujący "PajroMedżik". Spot jest do obejrzenia na stronie organizatora: LINK Trochę się przeraziłem po przeczytaniu info na stronie, mam nadzieję, że 100000 ludzi to odwiedziło w ciągu 2 dni imprezę rok temu, bo bardzo nie lubię nadmiernego tłoku. W sumie najbardziej liczę na pogodę, że aktualnie sprzyjające prognozy długoterminowe się sprawdzą. Zobaczymy się pewnie na 100%, choćby ze względu na zakwaterowanie po sąsiedzku. Oby tylko uczestnicy nie zawiedli i przygotowali pokazy conajmniej na poziomie zeszłorocznych popisów Privatexa i Macedos.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 100k ludzi w 2 dni :rolleyes: Naprawdę rok tomu nie było gdzie stanąć. O dobrą miejscówkę najlepiej trzeba już myśleć koło 20. Osobiście uważam, że w tym roku będzie jeszcze więcej osób. Zobaczymy.

PS: fps co do pokazów szykują się lepsze niż rok temu. Przeanalizowałem wspólnie z velem budżet :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa mpi widzę właśnie na filmikach z imprezy, ze było gęsto od ludzi. Poważnie się zastanawiam na wzięciem miejscówki (stołek, albo skrzynka) ze sobą i oczywiście będę polował na najwyższy punkt ogólnie dostępny prostopadły do osi pokazów. A co do budżetu to się nie zgodzę, bo w sumie impreza ma większy budżet, ale nie przekłada się to wprost na pokazy. Biorąc pod uwagę, że zaproszono 2 firmy z Azji oraz, że budżet na pokazy musi zostać podzielony dodatkowo na logistykę (przeloty ekip, transport materiałów, odprawy celne itd.) to w cale widowiska nie muszą być lepsze niż rok temu. Na niekorzyść pokazów przemawiają dodatkowo górne granice dopuszczalnej ilości bombek i jakby nie patrzeć zgodnie z wymaganiami będzie ich max 1060 szt., co przy czasie trwania zasadniczej części pokazu (15 min. nie liczę wstępu) raczej na kolana nie powala. Jest to zbliżona ilość materiału jaką normalnie strzela się w 10 min. na Wiankach w Krk, przy czym tutaj średnio licząc kaliber jest większy (ok 65% stanowią bombki od 4" w górę).

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałbym się dowiedzieć skąd macie informację nt. maksymalnej ilości bombek, którą może wystrzelić firma na pokazie? Wydawało mi się, że firma dostaję kasę i ma przygotować pokaz. Tym bardziej, że w niektórych artykułach jest podawane iż firma Koreańska przywiezie ze sobą 2x więcej materiałów niż miała za nie zapłacone.
Ludzi zapewne będzie dużo - jak co roku ale czy 100k to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do maksymalnej ilości bomb to chyba nikt nie będzie się czepiał jak firma strzeli więcej, co innego jakby strzelili za mało. Myślę, że dając widełki ograniczające min. i max ilość bomb organizatorzy chcieli ujednolicić jakość pokazów, żeby zasadniczo nie było za dużego kontrastu. W sumie założenie jest nawet logiczne, ale ja bym nie ograniczał wykonawców z góry. Jak ktoś wyznaje zasadę "zastaw się, a postaw się" to jego sprawa. Z drugiej jednak strony trudno oczekiwać, żeby firmy, nomen omen mające zarabiać pieniądze dla właścicieli, dokładały do biznesu. Tak zazwyczaj dzieje się, gdy festiwal ma już wyrobioną renomę i wtedy traktuje się to jako inwestycję w marketing i promocję. W przypadku Koreańczyków działa zasada wzajemnej uprzejmości (zaprosili Surexa na swój festiwal) i myślę, że liczą iż Surex odpowie im tym samym. Festiwal na takich zabiegach może tylko zyskać na atrakcyjności, cierpi jednak na tym obiektywizm jury i zasady równej konkurencji.
Na koniec kilka ogólnych uwag. Wszelkie uczestnictwa w festiwalach są traktowane przez firmy jako realizacje nonprofit i robione są zazwyczaj po kosztach własnych. Bezcenne są natomiast znajomości zawierane na tego typu imprezach oraz możliwość podpatrzenia najnowszych rozwiązań w branży. Również pozycja firmy staje się bardziej uprzywilejowana, bo w przypadku sukcesów może je wykorzystać jako referencje dla przyszłych kontrahentów. Surex doskonale wykorzystał szanse i teraz jest najlepiej rozpoznawalna polską firmą z branży na świecie. Mam nadzieję, że inne firmy pójdą za ciosem i wreszcie rodzime realizacje zaczną przypominać to co Włosi czy Hiszpanie oglądają na co dzień.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hiszpanii czy Włoch nigdy się niestety nawet nie zbliżymy, a to za sprawą okropnej, polaczkowatej mentalności większości urzędników, dla których fajerwerki to nie sztuka, którą stanowią, a puszczanie pieniędzy z dymem.

Krzystek pewnie jeszcze straci kilka % na słupku poparcia, ale co poradzić na ciemną masę, nie rozumiejącą że ( w tym wypadku PyroMagic ) to nie puszczanie pieniędzy z dymem, ale zwracająca się impreza pod względem finansowym oraz prestiżu i promocji miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karmel5061

650 miliardów złotych - tak bardzo zadłużona jest Polska,a pierdoły traci a raz w roku porządnie nie wydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vel ja nie byłbym tak sceptyczny. Obecnie w Polsce są już 4 cykliczne imprezy o tematyce związanej z piro (B-B, Ustka, Szczecin, Ełk), jak do tej grupy dołączy Krk to będzie już na prawdę dobrze w porównaniu z tym co było jeszcze 4-5 lat temu. Fakt faktem, że poza tym i Sylwestrem niewiele się dzieje, ale pokazy na Wiankch w Wawie i Krk. mają już całkiem przyzwoity poziom. Do tego WPS, jest dosyć interesującym projektem. Najbardziej brakuje mi tylko tego, że mieszkaniec przeciętnego polskiego miasta o populacji 100-200k mieszkańców ma możliwość zobaczenia góra 2-3 pokazów w roku. Ja mam ten komfort, że w okolicy Krk (przyjąłem promień 100km) jest trochę lepiej niż w lubelskim i co roku mogę oglądać ok 30 pokazów (nie licząc festiwali).
A wracając do tematu budżet PyroMagica wzrasta z roku na rok, podobnie jak zainteresowanie publiczność, więc jestem dobrej myśli co do przyszłości tego festiwalu. mam nadzieję, że kolejne edycje zostaną rozszerzone do 3 dni i będzie można na nich podziwiać co najmniej 5 pokazów konkursowych + pokaz finałowy. Szkoda, że organizatorzy tnąc koszty tegorocznej edycji zrezygnowali z pokazu Goldregena bo akurat o jakość ich widowiska byłbym spokojny. Może za rok uda się skonfrontować polską firmę z resztą świata bo tylko bezpośrednie porównanie daje miarodajny wynik.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad BB już się zbierają czarne chmury. Chociaż nie zapominajmy że w tym roku debiutował festiwal w Nysie, kto wie, może w przyszłym roku znowu będziemy mogli podziwiać kolejne debiuty.

Nie chodzi mi o pojedyncze projekty ( których na szczęście trochę jest wcielanych w życie ), ale o okropną mentalność polaków, hamującą i spowalniającą gospodarczo i kulturalnie nasz kraj.

Pomimo wszystkich możliwości analizy, za nic nie wyłapałem o co chodziło karmelowi :D Jakby ktoś umiał rozszyfrować jego wiadomość to będę wdzięczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę poinformować, że w Szczecinie pogoda jest cacy:). Dwadzieścia kilka stopni. Na sobotę i niedzielę zapowiadają wiatr z zachodu, czyli odchodzący, ale rok temu też tak miało być, a ostatecznie powiało w stronę Wałów Chrobrego :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-S wg. najnowszych prognoz ma być niestety nie ciekawie. Zapowiadają przelotne opady deszczu i całkowite zachmurzenie, przynajmniej na sobotę. W niedzielę ma być trochę lepiej. Wiatr frontowy zachodni ok. 10km/h - tutaj chociaż wydaje się pogoda sprzyjać, bo dym powinien iść w stronę wyspy Grodzkiej a nie publiki.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc2757.jpg

dsc2758.jpg

scena (jeszcze na Łasztowni, potem odholują ją pod Wały Chrobrego) i mały bonus :) nowiutki wycieczkowiec Seabourn Sojourn :). Niestety nie będzie go na Pyromagic :( zwija się po g 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę czarne chmury nad Szczecinem. Mam nadzieję że dzisiaj się wypada i jutro oraz pojutrze będą dobre warunki atmosferyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...