Skocz do zawartości
  • 0

[Poradnik] Jak zrobić karabinek z piccolo?


Mlody

Pytanie

A więc to poradnik jak zrobić karabinek z piccolo :D

1. układam 2 rzędy petard na przeciw siebie w różnych ilościach może to być 10 petard 50 petard itd.
2. sklejamy przez środek taśmą klejącą dosyć mocną [ja skleiłem słabą taka zwykłą szkolną i jakoś też wyszlo] i pozostawiamy między petardami ok 2-3mm wolnej przestrzeni
3.wkładamy do środka lont [lub sznurek zamoczony w siarce wysuszony]
4.zaklejamy do okoła żeby petardy były sztywno umocowane

zdj. w8fzk1t5ymbwb3b0c3pe.jpg

Jak widać... robota na szybko... zajęło mi to ok. 3-4 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak do sprostowania dodam. Do karabinków lepiej używać lontu 3cm/1sek(taki jak w szelkach). Bo jak się spala to wytwarza dużo iskier które podpalą picollaki. W normalnych karabinkach jest lont 10cm/s, ale do takich made in home lepszy jest 3cm/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OMG jak macie pisać takie bzdury to lepiej nie piscie :evil: :evil: :evil: :evil: oczywiście że 10cm/sek bo przy 1cm na sek by rozwaliło karabinek nawet do końca by nie doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wczoraj mi się nudziło , wziąłem 3 paczki piccolo z komety i przystąpiłem do roboty .

Potrzebne materiały :
-- Paczek Piccolo
Lont
Taśma
Nożyczki .

1. Wypakuj petardy i ułóż je tak , aby po każdej stronie było mniej więcej tyle samo .
2. Przy układaniu pamiętaj aby po środku zostawić szczelinę ( włożymy tam lont )
3. Wkładamy lont do szczeliny między petardami ( aby zapewnić sztywność , lont należy przygnieść czym ciężkim na obu końcach )
4. Zaklejamy szczelinkę taśmą , ale również petardy , tak aby przy odwracaniu nie wypadły
5. Mocno dociskamy .
6 Odwracamy nasz karabinek i robimy to samo co w punktach 4 i 5.
7 . Karabinek gotowy !!!

Jest to prosta czynność dla kogoś kto nie jest zbyt zaawansowany w pirotechnice i lubi rzeczy które robi się szybko ( zajmuje to około 10 - 15 minut )


Zdjęcie :
p1000135do.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a ja mam pytanie?

Po co w ogóle robić takie coś jak można sobie kupić JC100 lub JC200 z jorga. Gotowe super karabinki. mimo że trochę droższe, to wole kupić niż się męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo te nasze karabinki są głośniejsze (przynajmniej te na K0203-3 lub K0204) i dłużej strzelają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój kolega jak robił taki karabinek z picolasów to nawet lontu nie używał, poprostu wysypywał miedzy nimi troche prochu i wszystko ładnie się podpalało pokolei :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to co mnie najbardziej rozbawiło wręcz padłem

"wkładamy do środka lont [lub sznurek zamoczony w siarce wysuszony"

Dziwne jak lont na bazie siarki pali się się beztlenowo ?? dziwne nieprawdaż??
Kolejną rzeczą która chce poruszyć też robiłem takie coś zdarzyło mi się taki dziwny przypadek bo jakimś dziwnym trafem jedna z petard wpadła mi za kaptur efekt zjarany kaptur (kurtki która miała z 2tygodnie :D) więc piep..e te karabinki
Osobiście uważam że każdy może coś takiego zrobić bez tutoriala (pamiętajmy różni ludzie przeglądają nasze forum dzieci np) a a propo kolegów którzy używają 10cm/s lontu do tego to fajnie tylko nie zawsze odpala wszystkie i rozwala cały "karabinek" :D więc widzę że sami robiliście takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bez przesady te 5% jest warte jakieś 50 groszy wiec wiesz. Najlepiej do takiego karabinku użyć kupionego lontu 10cm/s 3mm i będzie pewność że co najmniej te 95% odpali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla wyjaśnienia.

Kupiłem lont który dosyć słabo się pali ale odpalił wszystkie petardy : )
Świetne to było :D Szczególnie kiedy po 3 strzałach zaczął latać i wybuchać w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...