Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Dobre rakiety za rozsądną cenę


blackhawk777

Pytanie

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może ktoś coś jeszcze doradzić co do tych rakiet?
Lepiej jest kupić jakąś jedną porządną (np. za 50zł) Czy kilka/kilkanaście za podobną cenę? Żeby nie zakładać nowego tematu:
Jaki moździerz warto kupić?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak lepiej kilkanaście średnich w dobrym stosunku cena/jakość. Rakiet za kilkadziesiąt złotych się nie opłaca - lepiej wyrzutnię.
Moździerz to z biedronki/lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja ci polecam Demony (jeśli chodzi o ilość, lecz jakość też nie nagorsza). Ale jednak gdybyś się mieć lepsze to proponuje casiopeje albo dragon queen rocket albo speedy IV :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do tych rakiet to było by dobrze żeby cena nie przekroczyła 30zł za komplet :)
Czy rzeczywiście ten moździerz z biedronki jest taki dobry :) Że go wszyscy polecają? Ile on ma pocisków? Ile kosztuje i jakie ma oznaczenie?
I rakiety i moździerz będę kupował w sklepach w Ostrowie Wielkopolskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak moździerz to bierz z lidla. jest lepszy od biedronkowego.

a co do rakiet to albo perfecty, albo jak chcesz wieksze (na niebie i tak perfecty beda wieksze bo sporo nizej lecą) to speedy IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Może ktoś coś jeszcze doradzić co do tych rakiet?
Lepiej jest kupić jakąś jedną porządną (np. za 50zł) Czy kilka/kilkanaście za podobną cenę? Żeby nie zakładać nowego tematu:
Jaki moździerz warto kupić?
Pozdrawiam.



To zależy gdzie zamierzasz kupić taką "porządną rakietę" ;). Jeśli kupisz w hurtowni, to raczej 50 zł za sztukę nie zapłacisz. Jeżeli będziesz kupować w hipermarketach, czy nie daj Boże "budach" (bez względu na formę - namiot, wnęka, budka z sidingu, stolik pod schodami) to rzeczywiście możesz przepłacić, a w zasadzie przepłacisz na bank... I to nawet kilka razy. Przykład? Big Day, których komplet (cztery sztuki) aktualnie kosztuje w FM 78 zł w ubiegłym roku sympatyczna dziewoja obsługująca w tego typu stosiku próbowała mi opchnąć za 69 zł od sztuki (oniemiałem, gdy zobaczyłem ceny czekając na kumpla buszującego w tym czasie po sali, a wspomniana pani najwyraźniej odczytała to jako przejaw zainteresowania w/w kompletem). Cały zestaw w "promocyjnej" cenie sprzedawała po, o ile mnie pamięć nie myli, 249 zł... . Dlatego osobiście polecam omijanie tego typu stoisk szerokim łukiem. W nieco składniej zorganizowanych sklepikach, które powstają w okresie przedświątecznym jak grzyby po deszczu też lepiej nie jest. Przepłaca się mniej, ale przepłaca. Z tego co obserwowałem przez ostatnie lata w zależności od tego co kupujesz 1,5-2 razy. B-7 kosztujący w Tesco 149 zł w jednym z tego typu sklepów kosztował stówkę więcej. I tak można jeszcze wymieniać i wymieniać, ale kończąc ten przydługi wywód - jeśli chcesz zainwestować w coś dużego to tylko w hurtowni. Koledzy polecają Ci komplet średnich rakiet za podobną cenę, ja odradzam - wówczas praktycznie zawsze stosunek koszt-efekt przemawia na rzecz wyrzutni (no chyba, że po prostu masz sentyment do rakiet ;)). Jeżeli chcesz iść w jakość, to zdecydowanie duża. Co prawda za taką cenę zamiast pojedynczego strzału masz przynajmniej kilkanaście, ale za to żadna wyrzutnia za taką cenę nie da Ci takiego konkretnego pierdyknięcia ;). A jeśli już iść w mniejszy kaliber to polecam zestaw Festival, lub oddzielne zastawy zawierające jego elementy składowe - Cassiopeia i Meteor. Chyba, że zamierzasz iść w ilość ;).

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up

rozpisales sie w cholere, a tak naprawde wszystko co napisales mozna wyrzucic do kosza. kolega sie pyta o zestaw rakiet do 30zł za komplet, a ty mu z wyrzutniami albo festivalem. nauczyl cie kto czytac? do tego ten wywód na temat przepłacania. wszyscy o tym wiedza, nei musisz tego pisac po raz kolejny. Kolejna sprawa przedstawiasz rakiety 2" jako mniejszy kaliber. fajnie wiedziec biorac pod uwage ze na rynku 2,5" to najwieksze rakiety jakies są dostępne (pomijam txr797)


kupuj perfecty, albo speedy (ze wskazaniem na te 1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to tak jak mówiłem najlepsze będą demony są do 30zł efekty bardzo dobre no i 12 szt. chyba, że jednak wolisz większy kaliber wtedy trzeba brać dragon queen rocket :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. To że na "straganach" jest drogo to ja wiem :) Kupuję tylko w Internecie i hipermarketach :) Wyrzutnie już mam :) Budżet który zamierzam przeznaczyć na rakiety to ok 30 zł za zestaw i z tego co napisaliście to warto wziąć Demony i Perfecty :) Czy kryją się one pod jakąś inną nazwą, np. Mistrzowie Ognia itp.? I wracając jeszcze do moździerza. Na niego również mam przeznaczone ok 30 zł i z tego co się orientuję to i ten z Biedronki i ten z Lidla kosztuje w tej granicy. Zatem który jest warty uwagi? A może jakiś zupełnie inny? Miałem w zeszłym roku moździerz Puma i średni mi przypadł do gustu :) Proszę o propozycje :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@up

rozpisales sie w cholere, a tak naprawde wszystko co napisales mozna wyrzucic do kosza. kolega sie pyta o zestaw rakiet do 30zł za komplet, a ty mu z wyrzutniami albo festivalem. nauczyl cie kto czytac?


Po pierwsze - miej miłosierdzie dla ojczystego języka :roll: ... Po drugie - dobrze, że wspominasz o cennej umiejętności czytania (od siebie dodałbym jeszcze - czytania ze zrozumieniem...). Przydałoby się także, abyś zainwestował w okulary. Zauważyłbyś wówczas dwa istotne fakty - osoba której odpisywałem pytała, czy lepiej kupić rakietę za 50 zł, czy zestaw mniejszych rakiet za podobną cenę. Zrozumiałbyś również, że nie kazałem mu kupować wyrzutni, a jedynie porównywałem opłacalność zakupu zestawu średnich rakiet na tle baterii w podobnej cenie.
I owszem, kaliber 2 jest według mnie mniejszy od kalibru 2,5 (i te pół cala w istotny sposób przekłada się na cenę). No chyba, że w przeciągu ostatnich kilku godzin słowo to zmieniło swoje znaczenie...
Na sam koniec - w takim tonie to Ty możesz sobie rozmawiać z kolegami z podwórka, a nie ze mną chłopcze. Jeżeli nie opanowałeś sztuki prowadzenia dyskusji na forach, a do tego masz poważne problemy z prawidłowym rozumieniem czytanego tekstu, a niektórych postów nie chce Ci się czytać w ogóle, to daruj sobie komentowanie...


A wracając do właściwego tematu dyskusji - ze swojej strony raz jeszcze polecam zesaw Cassiopeia, w RR dostępny za 20 zł :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kup rakiety perfect. Ja w tym roku kupiłem diabolo te za 18zł i ci powiem jak one walą albo film nakręce to ci pokaże : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Kup rakiety perfect. Ja w tym roku kupiłem diabolo te za 18zł i ci powiem jak one walą albo film nakręce to ci pokaże : )


Będę na nie polował :) Ale nie wiem czy je gdzieś w Ostrowie dostanę, a prze Internet nie będę zamawiał :) Zobaczę jaka będzie oferta w Intermarche, Bricomarche, Biedronce, Tesco, Lidlu itp.

Ps. Czy moździerz z biedronki lub lidla posiada w swoich efektach chryzantemy i crackling?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mogę jeszcze kogoś prosić o wypowiedź? Chodzi mi w szczególności o rakiety do 30zł i czy moździerz z Biedronki i/lub Lidla posiada jako efekt chryzantemy? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...