Skocz do zawartości

11.01.2009 Świateło do Nieba WOŚP w Warszawie pod PKiN


firawerkoman

Rekomendowane odpowiedzi

Okazja - 17 Finał WOŚP
Miejsce - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Godzina - 20.00
Wykonawca - Goldregen
Długość pokazu - około 4.25 minut
Link do obejrzenia filmu - Zaraz wstawię

Opis: W pokazie został użyte same szelki i singel shoty, dla jednych było to plusem a dla innych nie. Moim zdaniem wyrzutnie w pokazie bardzo dużo dają. Pokaz był bardzo dynamiczny lecz był mało różnorodny jeżeli chodzi o efekty co prawda były one bardzo piękne. W pokazie zabrakło takiego wyciszenia pod koniec żeby później przyśpieszyć na finał. W pewnym momencie zrobiła się wielka biała plama i tyle. Jednak efekty użyte w szelkach były przepiękne. A i oczywiście mógł trochę dłużej trwać tak z 6 minut.

Moja ocena 7.5/10

To jest tylko moja opinia możecie się z nią nie zgadzać. :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem go w TV i musze przyznać, że był naprawdę dobry... szkoda, że nie było wyrzutni.
Użyto bardzo dużych szelek i rzymskich ogni, a po bokach wybuchały salwy. Szkoda, że była mała różnorodność kolorów.
9-/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli były, to nie odróżniały się zbytnio prędkością od szelek. Nie to co w Gorzowie, gdzie odpalili 2 Achillesy bodajże, a potem walili po jednej lub po dwie szelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać małe masz pojęcie o pokazach na taką skalę. Budżet był taki że ho ho, ale najważniejsze są życzenia zamawiającego. Pokaz miał właśnie tak wyglądać. Czyli jedno wielkie bum, bez wyciszeń itp. To już jest charakterystyczne dla pokazów wośp nie tylko w Warszawie.

A jeśli nie odróżniasz 30 mm od takich 100 czy 150 mm to już w to nie wnikam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pokaz super, jak każdy na WOŚP piękne szelki, ale jedna czegoś mi brakowało, bo było troche monotonnie, a finał jak finał - świetny.
Tak czy siak, szkoda, że nie mogłem na żywo zobaczyć...
Strasznie blisko stałeś i troche kiepsko widać.
Edit.
Po obejżeniu tego drugiego filmu, stwierdzam iż jednak niczego mi nie brakuje :D Super!
Podkład również był wspaniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem i powiem, że to co zrobili Panowie z Goldregen było niesamowite.
To nie był zwykły pokaz ogni sztucznych jaki można zobaczyć na byle jakim festynie, to było niezwykłe widowisko muzyki i sztucznych ogni. Wszystko perfekcyjnie zsynchronizowane z muzyką, która sama w sobie była piękna i przyprawiała mnie o dreszcze.
A wyciszenie z efektem brokatowych wierzb przechodzących w czerwień opadających dosłownie do samej ziemi - bajka.
To co się działo to naprawdę trudno opisać słowami, bo było po prostu genialnie.
Finał miałem wrażenie, że wszystkich zatkał w tym również mnie. Po bokach już tradycyjnie odpalono złote wachlarze,
a nad głowami eksplodowały dziesiątki bomb z efektem złotej fali.
Powiem krótko - było przepięknie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz świetny nie da się ukryć. Ilość materiału porównywalna z Wiankami w Krk, gdzie pokaz trwa 2 x dłużej zazwyczaj. Trochę zabrakło mi kolorów brokat jak to brokat ładny jest ale bez przesady podobnie jak złoty kolor. No i to irytujące oświetlenie, mogli je zgasić i pozwolić fajerwerkom oświetlić pół stolicy. Moja ocena 9/10 Nie wiem jak Wam, ale mi zabrakło tego "czegoś" tej swoistej kropki nad i, która sprawia, że pokaz pozostaje na długo w pamięci. Ocena jest nie w pełni obiektywna bo oparta na transmisji TV (w prawdzie HD), która nigdy nie odda rzeczywistości. W sumie ten pokaz to był jeden niekończący się finał pokazu rasowej firmy pirotechnicznej jakby na koniec poszło coś na prawdę dużego (odbiegam tu od przepisów) to by było dopiero coś.
EDIT# Nie napisałem wyżej o rewelacyjnym synchro z muzą. I jeszcze jedno tego typu pokazy na polskiej ziemi są nadal swoistymi białymi krukami a wielka szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix1

Bardzo ładny pokaz, żałuję że nie mogłem pójść no ale niestety miałem ważniejsze sprawy niż przyjemności. Niebo cały czas było rozświetlone, synchronizacja z muzyką rewelacyjna i piękny finał.

10/10

Czy mi się zdaję czy tam strzelała JW1000 / JW1006 z Jorge ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegółowe zestawienie liczbowe materiałów użytych do pokazu :
cal. 60 = 148 szt.
cal. 65 = 276 szt.
cal. 75 = 500 szt.
cal. 100 = 426 szt.
cal. 125 = 46 szt.
cal. 150 = 30 szt.
bomby ogółem = 1.426 szt.
plus :
miny = 72 szt.
singleshoty = 124 szt.
wachlarze = 80 szt.
komety = 56 szt.

Fotki z przygotowań do pokazu
Zdjęcia dzięki uprzejmości firmy Goldregen

10.01.2009

05wyjscienatarasyrx6.th.jpg 46087744qx8.th.jpg 91227895lr8.th.jpg 25866129uk1.th.jpg 50775642mz3.th.jpg
16828453pv3.th.jpg 13kierunekwprawouc3.th.jpg 52437628zi2.th.jpg 19199548hi3.th.jpg

11.01.2009

16stronaprawakr2.th.jpg 64799696wa3.th.jpg 24011654mk8.th.jpg 19stronalewabv4.th.jpg 25321254er4.th.jpg
77233779mt3.th.jpg 53566795px8.th.jpg

stanowisko dowodzenia
23punktdowodzeniakn9.th.jpg

...i po pokazie.
26sprzatanieza6.th.jpg 14451745zo5.th.jpg 54205447rh6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldregen stworzył piękne widowisko :smile:

Moim zdaniem absolutnie nie ma się czepiać tego, że pokaz był monotonny. Co prawda skoncentrowano się w nim w całości na efektach takich jak brokat, ale dzięki temu wszystko stworzyło zgraną, bardzo efektowną całość. Intensywność wybuchów była bardzo duża - praktycznie cały czas na niebie wybuchały szelki. Wystrzelono masę ładunku, a widowisko było przepiękne. Co prawda widziałem tylko w TV oraz na You Tube, ale pokaz zrobił na mnie duże wrażenie. Nie jest łatwo strzelać taką ilością ładunków i zgrać to wszystko ze sobą - no i zakryć całe niebo, hehe :wink: Finał był niezły, poszło sporo szelek, chociaż nie odbiegały od reszty pokazu... można było dać duże, bardzo widoczne komety i puścić ogromne szeleczki, większe niż 150mm - ale budżet swoją drogą i teren także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...