Skocz do zawartości

[AMATOR POKAZ] Sylwester 2008/2009 - Witus


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :wink:

W końcu mój film z sylwestra 2008/2009 ujrzał światło dzienne. Od około godziny możecie już go oglądać za pośrednictwem YouTube, film dostępny jest pod tym adresem (koniecznie oglądać do samego końca!):

Sylwester 2008/2009
http://pl.youtube.com/watch?v=11IXy9CoUlU

Ile czasu zajęła mi praca nad filmem?

Niedziela
Około 5 godzin trwał sam montaż - ustawienie wszystkiego pod muzykę, dobranie materiałów oraz wszystkie przejścia - no i wyrobienie się na osi czasu. Potem przez około 3 godziny film się renderował, po czym zrobiła się wersja bez dźwięku...

Poniedziałek
Trochę poprawek w filmie (kwadrans), rendering filmu - 3 godziny. Jak wyszło? Oczywiście dupowato, bo zrobiły się paski na górze i na dole. Potem 5 godzin trwało wysłanie na YT (pierwsze 2 godziny się wysyłało i nagle Internet padł), a przez kolejne 3 godziny szło normalnie. Ostatecznie jednak film został usunięty.

Wtorek
Zrobiłem już najlepszą wersje, obciąłem paski, skompresowałem kodekiem i gotowe. Przez 2 godziny wysyłało się na YT, internet znowu padł i trzeba było jeszcze raz - ale ostatecznie się udało. Radość z umieszczenia na You Tube'ie, końca prac (no, jeszcze wydanie na DVD trzeba zrobić) - bezcenna :wink:

Zachęcam do komentowania i oceniania (także na YT) :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra film ,muza extra z wiadomo jakiego filmu;) Do tego extra pomysł z tymi wypalonymi fajerwerkami na koniec. Napracowałeś się i powiem Ci że było naprawdę warto ,film wyszedł absolutnie idealnie. Moja ocena to 11 na 10 możliwych :D
Jeszcze raz WIELKIE BRAWA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie jakiś porządnie zrobiony film. Muza według mnie tak średnio wypadła, za dużo utworów do tego filmu napakowałeś, ale muszą przyznać, że każdy utwór do fajerwerków pasował :wink: najbardziej podobało mi się zakończenie, montaż też świetny. GRATULEJSZYN

Oczywiście 10/10 :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Adamie... Podoba mi się... I to bardzo... Taki "pokaz" to moje marzenie... Ciesze się że są ludzie którym nie żal kasy na fajerwerki i nie twierdzą że to wyrzucanie kasy.... Nie lubię takiego twierdzenia że to "wyrzucanie pieniędzy w błoto"... Świetnie! Życzę wszystkim takiego pokazu za rok i następne lata... Postaram się za rok zrobić coś podobnego...
oceniam to na 666/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witusie, zrobiłeś bardzo dobry film. Przyjemnie się go oglądało.
Można było zobaczyć ładne intro. Zakończenie filmu też było ciekawe.

Wyrzutnie wybrane bardzo dobrze, więc efekty na niebie również świetne. Widzowie byli pewnie nieźle zaskoczeni jak w niebo leciały pociski JW402.

Dobrze też że napisałeś ile pracy wymaga taki filmik. Inni oceniają nie zdając sobie z tego sprawy, a sami najczęściej nawet nieobrobionych filmów nie dadzą :wink:

I nie będę oceniał za jakość, bo nie każdy jest w stanie wykonać film w full hd.
Tak samo z muzyką, bo to jest sprawa indywidualna i wszystkich gustów się nie pogodzi. Według mnie każdy powinien zrobić podkład, przy którym będzie miło się oglądać swój film.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory najlepszy film z ostatniego Sylwestra. Widać, że się napracowałeś. Moja ocena 9,5/10. Niestety kompresja zrobiła swoje i kolory jakieś takie wyblakłe wyszły no i dźwięk wybuchów strasznie nienaturalnie wyszedł ale to już wina yt. Moja największa uwaga to to, że trochę za blisko wszystko było kręcone, ale ujdzie w tłumie, przynajmniej ręce się kamerzyście nie trzęsły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy was jeszcze "trzyma" po imprezie sylwestrowej ?

Obraz filmu słaby, kolory blade, dźwięk - katastrofa, jakby wydobywał się z jakiegoś pudełka i chyba przesterowany.
Podkład muzyczny OK.

Przestańcie podlizywać się włodarzom forum !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Felix1
Czy was jeszcze "trzyma" po imprezie sylwestrowej ?

Obraz filmu słaby, kolory blade, dźwięk - katastrofa, jakby wydobywał się z jakiegoś pudełka i chyba przesterowany.
Podkład muzyczny OK.

Przestańcie podlizywać się włodarzom forum !


Dokładnie wazelina to sie przelewa tutaj, myślałem że jest jeden ********* ...

Najpierw przez 1,20 min filmowałeś fajerwerki... Potem na koniec filmowanie znowu minutke wystrzelonych fajerwerków, czy zdjęcia efektów użytych pod koniec to były z twojego sylwka :?:

Muzyka jakoś mi się nie spodobała (wiem są gusta i guściki, ale dla mnie żaden podkład nie był fajny), jakość dźwięku do bani, i jakość obrazu również (pomimo oglądania w HD)

Jakoś się tym nie zachwycam ale wiem że nie tak łatwo zmontować to oceniam na

5/10

PS: A zamiast gadania jak to było z robieniem filmiku (bo mnie to np g obchodzi) mogłeś napisać jak było w sylwka z odpaleniem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz filmu słaby, kolory blade, dźwięk - katastrofa, jakby wydobywał się z jakiegoś pudełka i chyba przesterowany.
Podkład muzyczny OK.


Obraz i dźwięk to rzeczy, które praktycznie nie zależą ode mnie. Dźwięk jest jaki jest, ale i tak głównie liczy się obraz. Po kompresji stracił na jakości, więc nie rozumiem Twojego oburzenia. I tak nie jest tragicznie, film był aż 2 razy kompresowany, bo inaczej nie byłoby możliwości wrzucenia go na YT. No i samo YT trzeci raz go sobie przerobiło. Wersja pierwotna z ustawieniami NTSC widescreen wygląda cudnie, ale byłyby paski z każdej strony.

I co, tylko o aspektach technicznych możesz się wypowiedzieć? Nic nie wspomniałeś o prezentacji, która została starannie zsynchronizowana z muzyką. Końcówka podoba się chyba każdemu, bo wygląda naprawdę nieźle - kieruje się tutaj opiniami innych, a nie własnym widzimisię.

Swoją drogą, zrób film na aparacie za 220 zł, darmowym programie, sprzęcie sprzed 7 lat (procesor 1,4 ghz) :wink:

Przestańcie podlizywać się włodarzom forum !


Pozostawię bez komentarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przez 1,20 min filmowałeś fajerwerki...


Powstało około 100 klipów z samej prezentacji fajerwerków rozstawionych na biurku. Na to były przeznaczone dwa dni każdego wieczoru - w sumie to z 5 godzin kręcenia, w różnych warunkach...

Potem na koniec filmowanie znowu minutke wystrzelonych fajerwerków, czy zdjęcia efektów użytych pod koniec to były z twojego sylwka :?:


Tak, zdjęcia są mojego autorstwa.

Muzyka jakoś mi się nie spodobała (wiem są gusta i guściki, ale dla mnie żaden podkład nie był fajny), jakość dźwięku do bani, i jakość obrazu również (pomimo oglądania w HD)


Obraz nie zależy ode mnie. Tak jak mówiłem wcześniej, pierwotna wersja jest piękna, ale nie mogę jej upnąć.

PS: A zamiast gadania jak to było z robieniem filmiku (bo mnie to np g obchodzi) mogłeś napisać jak było w sylwka z odpaleniem ;)


A co miało być z odpaleniem? Normalna rzecz. Poza tym, sam zrób coś takiego to pogadamy :wink:

Poza tym, to, że Ty masz dobry aparat, który kręci z dobrym dźwiękiem, to akurat rzecz budżetu - ja na swój sprzęt musiałem pracować, dałem za aparat 240 zł i myślę, że jak za tą kwotę, to filmuje nieźle. Filmy bez kompresji wypadają ładnie, co widać na reszcie filmików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to :!: nie każdego stac na aparat za 2000zł :!: ktoś w końcu na takie urządzenie musi pracowac :!: nie każdemu mama daje kieszonkowe :!:
Witus jakim programem to robiłeś :?: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakoś w te kolory nie wnikam, jest ok, początek wg mnie za długi, bo przez 1.20 zdjęcia to tylko się czeka i czeka kiedy będą efekty ;)
Tak patrze na Arctica... chyba jakiś inny był, niż większości, albo jakoś tak nagrane.
Początek był ok w tej rozdzielczości, ale w filmie wypadło gorzej, i wg mnie to mogłeś zostawić normalnie, kwadrat.
Co do podkładu... Mogłeś dać jeden, a nie kończyć przy każdej wyrzutni - takie jest moje zdanie. Fajnie wyszła JW90, na 08/09 nie miałem, to może zakupie na przyszłego sylwka, bo najlepszy jest finał, a jak miałem ją rok temu to jakoś nie bardzo mi się podobała...
Końcówka wyszła ładnie, lubie patrzeć na wypalone fajerwerki, sam nie wiem czemu, ja bym se zostawiał te wszystkie wyrzutnie, ale jak bym mieszkał w domku z podwórkiem, bo przecież w mieszkaniu w bloku nie będe tego trzymał..
Moja ocena 8,5/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...