Skocz do zawartości

21.06.2008 - Warszawa - Wianki 2008 w Warszawie


Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie zapraszam do oglądania i czytania relacji z przygotowań i
z samego pokazu pirotechnicznego podczas Wianków 2008 w Warszawie.

Aby móc obejrzeć pokaz najpierw należy poświęcić mnóstwo czasu na jego przygotowanie.
Firma Goldregen przygotowuje się do niego już od marca.
Dziś nadszedł czas na lokowanie barek z ładunkami na Wiśle...

Zdjęcie #1 - dziś wieczorem ten nadwiślański deptak zapełni się dziesiątkami tysięcy ludzi.
Zdjęcie #2 - barki z ładunkami
Zdjęcie #3 - z tych barek w niebo poleci 5 ton ładunków
Zdjęcie #4 - prace na barkach cały czas trwają
Zdjęcie #5 - barki są już zapełnione setkami moździerzy i wyrzutniami
Zdjęcie #6 - wieczorem z tej barki wystrzeli masa przepięknych bomb
Zdjęcie #7 - większość barek jest już gotowych do pokazu
Zdjęcie #8 - widok z mostu Gdańskiego

Film #1 - barki czekające na pokaz i próba koncertu Rock Loves Chopin, do muzyki którego odbędzie się widowisko
Film #2 - barki i kolejny podkład do dzisiejszego pokazu, który można było już usłyszeć podczas tegorocznych Ursynaliów
Film #3 - i znowu barki z muzyką do pokazu w tle

Tyle z przygotowań do pokazu. Teraz wystarczy czekać do 23:45 i podziwiać piękne widowisko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna relacja :razz: już nie mogę sie doczekać tego pokazu :grin: Oczywiście będzie film ode mnie, od Bartosza i może od witusa też :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz Sztucznych Ogni "Rock Loves Chopin" - Wianki w Warszawie - 21.06.2008

Okazja - Noc Świętojańska - tzw. Wianki
Miejsce - Wisła w Warszawie między mostem Gdańskim a Śląsko - Dąbrowskim
Godzina - 23.55
Wykonawca - Firma GOLDREGEN
Długość pokazu - niecałe 14 minut

Nadejszła wiekopomna chwila !!! Zapraszam do oglądania filmów i zdjęć!!! :D

Film mojego autorstwa:
Link do obejrzenia na YouTube (część I) - http://pl.youtube.com/watch?v=16uLJCRE3Zk
----------------------------------(część II) - http://pl.youtube.com/watch?v=hQiTXfznCVs

Film (ze zdjęciami) autorstwa Mpiwowski'ego:
Link do obejrzenia na YouTube (część I) - http://pl.youtube.com/watch?v=u2p8AX4XvpI
----------------------------------(cześć II) - http://pl.youtube.com/watch?v=IldF4LYzu7Y

Album ze zdjęciami na Fotosik.pl autorstwa Mpiwowski'ego - I - http://mpiwowski.fotosik.pl/albumy/457644.html
---------------------------------------------------------------- - II - http://mpiwowski.fotosik.pl/albumy/457731.html

Komentarz - Myślę, że komentarz do tego pokazu jest zbędny.
Tego co się działo nad Wisłą w nocy z 21 na 22 czerwca nie da się opisać słowami. To trzeba było zobaczyć na własne oczy
i przeżyć razem z tysiącami osób zgromadzonych nad Wisłą. Kolejny taki gigantyczny pokaz dopiero za rok...

Uwagi - Razem z kolegą Mpiwowskim żałujemy, że niestety nie słyszeliśmy muzyki granej podczas koncertu,
która była podkładem do doskonale zsynchronizowanego pokazu.

Ocena - oczywiście 10/10! Gratulacje dla firmy Goldregen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pokaz! Brak słów na to :D Świetne rozpoczęcie, od wielkich komet, potem już wyrzutnie zaczęły nawalać... Nie było żadnych słabych wyrzutni, a szelki to po prostu cuda :D
Super było te nawalanie wielkimi szelkami, ledwo co pokaz się zaczął a tu już same konkrety były ;]
Co do filmu mpiego - bardzo fajny początek, troche musiałeś posiedzieć nad tym, ale efekt roboty jest naprawde fajny, wszystko zgrane z muzyką, Bartosz natomiast poszedł na łatwiznę i wrzucił "surowy" film od razu ;] Ale nie dziwię sie jemu, mi też się za dużo nie chce kombinować przy tych filmach :)
I jeszcze bardzo ładne zdjęcia, w końcu nie ma to jak zdjęcia fajerwerków, to co innego niż film, lecz nic nie odda tego co się zobaczyło na własne oczy! :D
Podsumowując Warszawa a zarazem firma Goldregen jak i mnie tak chyba nikogo nie zawiodła, pokaz był wspaniały i napewno jeden z najlepszych w roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz Sztucznych Ogni "Rock Loves Chopin" - Wianki w Warszawie
No Bartosz Wianki piękne ty jesteś z Warszawy to wiedziałeś jak się ustawić do filmowania w dobre miejsce:-) pokaz piękny tylko szkoda że nad Wisłą która będzie cała zanieczyszczona przez te fajerwerki i nie tylko:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na wyjątkowy i ekskluzywny fotoreportaż z przygotowań do Wianków 2008!
(Zdjęcia dzięki ogromnej uprzejmości firmy Goldregen.)

Dzień I - 18.06.2008 - 3 dni do pokazu
img0179fm9.th.jpg img0181ec4.th.jpg img0183up6.th.jpg
img0188tg7.th.jpg img0210bk5.th.jpg

Dzień II - 19.06.2008 - 2 dni do pokazu
img0225kw0.th.jpg img0226kk4.th.jpg img0232tr9.th.jpg
img0240fk2.th.jpg img0245ie9.th.jpg img0253mp6.th.jpg

Dzień III - 20.06.2008 - 1 dzień do pokazu
img0259sm0.th.jpg img0266zj1.th.jpg img0282uf1.th.jpg
img0284iw0.th.jpg img0287jw5.th.jpg

Dzień IV - 21.06.2008 - kilkanaście godzin do pokazu
img0288gl7.th.jpg img0290ev7.th.jpg img0292rl3.th.jpg
img0295ay2.th.jpg img0297on6.th.jpg img0299be4.th.jpg

Dzień V - 22.06.2008 - kilka godzin po pokazie
img0316ad4.th.jpg img0319mb9.th.jpg img0325zq4.th.jpg
img0327jt4.th.jpg img0334th4.th.jpg img0340aj2.th.jpg img0359rn4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod ogromnym wrażeniem :lol: tego się po prostu nie spodziewałem :grin: tak cicho siedziałeś :grin: Ty dałeś im aparat, żeby porobili trochę zdjęć, czy te wszystkie foty są twoje?? Oceniam to na 100/10 Pięknie udokumentowane :wink:

Jeszcze raz Brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię rozczarować Mpi :P Fotki przysłał mi Goldregen, a dokładniej Pan Zbigniew Kubicki za co Mu naprawdę dziękuję.
Foty jak widać są naprawdę wypasione i chyba teraz dopiero uświadomiłem sobie ile to jest roboty
przy takim pokazie i przede wszystkim jak ogromna skala była tego widowiska. Z brzegu to widać tylko na oko niewielkie barki i nie widać tego co jest na nich.
Te zdjęcia świetnie pokazują ile materiałów zużyto i jak ciężka jest praca przy takim pokazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz po prostu The Best of 2008 in Poland :) z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że trochę (z powodu na przestoje pojawia się słowo trochę, przed lepszy a nie samo lepszy) lepszy niż ten w Krakowie, ale cóż u nas miasto po kosztach cięło na rzecz badziewnego według mnie koncertu, ale cóż se la vie... Mimo wszystko widać jednak, że chińszczyzna użyta w Wawie nieco odstaje od produkcji włoskiej, czy hiszpańskiej, ale ilość zrobiła swoje tu 3000:1200 szelek na rzecz Stolycy. Ma nadzieję, że za rok będzie lepiej w krk na pocieszenie pozostają mi własnoręcznie zrobione fotki i wspomnienie miłej atmosfery, pięknej pogody i oglądania pokazu ze środka planu z odległości 130m od stanowisk piro, co możecie poczytać w moim temacie na forum (taka mała kryptoreklama)... gratulacje Bartosz za nawiązanie kontaktu z firmą... chociaż mi się udało nawiązać chyba lepszy :lol: (miałem go wcześniej to dlatego). Życzę owocnej współpracy w przyszłości. Na koniec moja ocena, jako że Wiankom w krk dałem 11/10, cóż nie pozostaje mi nic innego jak dać 11+/10. Na pocieszenie pozostaje mi świadomość najlepszego miejsca w tym roku i pokaz z wianków 2007 z budżetem 496000 brutto :)
PZDR
fps

PS Nie powiem nic więcej, ale krk w najbliższym czasie (pięciu tyg.) ma szanse zadziwić pirotechnicznie Europę, ale na razie sza... jak będzie pewne na 100% to napiszę odpowiednie ogłoszenie, żeby nie było jak z Piromagic 2007, którego nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...