Skocz do zawartości

Konsole


FireMan

Jaka konsola jest najlepsza :  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Playstation
      3
    • Playstation 2
      13
    • Playstation 3
      41
    • GameCube
      1
    • Wii
      9
    • Xbox
      2
    • Xbox 360
      36
    • Nintendo 64
      2
    • Pegasus
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio bardzo popularny temat , a brakuję go na forum.
Wypowiadajcię się na temat każdej konsoli , jaką macie , jaka jest najlepsza i dlaczego....

Ja osobiście posiadam ps3 i psx , na której często gram(tekken 3-niezapomniany klasyk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja właściwie to na konsoli się wychowałem - w 1999 roku otrzymałem od rodziców pierwsze Playstation, na którym grałem przez kilka ładnych lat. Był to świetny okres i mogę go nazwać mianem "pierwszego etapu kariery growej" :wink: Gry typu Tekken 3, Gran Turismo, Metal Gear Solid pozostaną na bardzo długo w mojej pamięci.
Obecnie od około dwóch tygodni jestem posiadaczem Playstation 3. Jest to według mnie rewelacyjny sprzęt - oprócz grania pozwala na przeglądanie zdjęć, słuchanie muzyki, odtwarzanie filmów (nawet DIVXów!), czy chociażby swobodnego przeglądania stron internetowych, dzięki wbudowanej przeglądarce. Obecnie posiadam co prawda tylko F1: Championship Edition, ale za kilkanaście dni planuje zamówić pre order GTA IV. Ponadto mam dość dużą liczbę dem, więc mi to wystarcza :) W przyszłości planuję zaopatrzyć się w następujące tytuły: Metal Gear Solid 4, Haze, Little Big Planet, Killzone 2, Resistance 2, Prototype, Tekken 6, Gran Turismo 5 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie zastanawiam.. konsola czy rozbudowa kompa.
Tydzień temu starsi kupili sobie telewizor fullHD i byłoby już na czym pograć ale grając na kompie mam przynajmniej spokój. A jak nadejdzie sobota, niedziela to mnie rodzice wygonią z pokoju grając na konsoli. Zastanawiam sie nad Xboxem 360 ma ktoś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Brat ma Playstation 3 i jest super ale mom zdaniem nic nie zastąpi satarego dobrego koputera :wink: ale przyzam że na Playstation gra sie troche lepiej niz na kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zastąpi starego dobrego kompa? Hmm Dobrze mówisz starego.. Kupisz dzisiaj kompa a jutro już będziesz narzekał że ramu mało. :twisted: Na konsoli można sobie dłużej pograć w nowości bez potrzeby rozbudowy. :mrgreen:

Wczoraj prześledziłem niektóre fora o konsolach i doszedłem do wniosku że, może, w wakacje jak zarobię trochę pieniędzy to zakupie sobie xboxa 360 Premium. Cena na dziś 1k zł. A więc pytam po raz drugi, ma ktoś xboxa? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zgadzam się ze słowem "starego" ;] konsole prawie tak samo, wyjdzie nowa i już d*pa, nie kupisz gry na starszą konsole, i wg mnie to troche głupie takie "kolekcjonowanie" konsoli, a komp to sie jeszcze przyda, albo nie kupujesz nowego, tylko lepsze częsci kupujesz. Mi komp pasuje, i nigdy go nie zamienie na konsole, nawet nie chciałbym kupić, bo wystarcza mi komp, a po co mi i to i to, żeby sobie w jedną gre pograc której niema na PCta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsole mają to do siebie , że kupujesz podczas premiery i grasz 8 lat , nie martwiz się o możliwości.
Wadą jest to , że w kompie gry mają coraz lepszą grafike , a jedyną wadą jest cena podzespołów , aby tą grafike osiągnąć , w konsoli podzespoły są niewymienne.
Grafika po jakimś czasie będzie raziła w oczy(widać to na przykładzie ps2 , gdzie szczegółów nie ma , a tekstury są rozmyte).
Kolejną wadą , jak i zaletą jest pad.
Łatwa obsługa , ale za to mała ilość przycisku w porównaniu z klawiaturą i myszką , przez co gra jest czsami dziwna i utrudniona.
Zaletą konsol , jest najlepsza , dostępna w danym czasie technologia , oraz dużo akcesoriów , o jakich komputery mogą mażyć , a wada baaaardzo drogie gry...

Co do xbox360 , jest to stara konsola (2005 rok) , której możliwości są już dosyć ograniczone(niby dx 9.0b , ale z ps3 nie ma co sie równać , gdy tam jest opengl 2.0 , a w xbox 1.3).
Plus to przeróbka i duża biblioteka gier(ps3 już to dogania) , oraz cena.
Ale wadą mała innowacyjność , jak i dbałość o szczegóły(np. w xbox kamera służy tylko do wideorozmów , a ps3 służy do grania).

Krótko mówiąc , konsola jest lepsza od pc i wice versa , zależy tylko pod jakim kątem na to spojrzeć.
A jeśli masz kase , bierz ps3 instaluj linuksa i twórz domowe centrum rozrywki ; jeśli nie , kup xbox360 , który nie będzie złym wyborem , ale do ideału mu dużo brakuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie miałem konsoli i mieć nie zamierzam, bo nie widzę sensu w tym wieku kupywania, potem na studia, nie będę miał co robić tylko na konsoli pykać... pieniądze wolę przeznaczyć na coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałem mieć konsoli nie chcę i nie będę chcieć.
Nie wyobrażam sobie gry multiplayer np . w COD4 na konsoli nie ma to jak wypasiony komp.
Kompa kupiłem rok temu i wszystko chodzi mi na MAX :twisted: .
Jak ktoś ma kase to zdecydowanie komp, chociaż do konsoli też trzeba mieć telewizor dobry.
Obecnie posiadam Core 2 Duo e 6850 , 4Gb ram, geforce 8800Gtx Ultra i planuje jakaś modernizacje za 2 latka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zgadzam się ze słowem "starego" ;] konsole prawie tak samo, wyjdzie nowa i już d*pa,.


Ale konsole wychodzą rzadziej niż nowe wypasione karty graficzne czy procki. Taka konsola to wydatek raz na parę lat a komp? Nowego kompa kupowałem sobie we wrześniu 2006 roku z nadzieją, że przez jakiś czas będę sobie grał w najnowsze gry. Okazało sie jednak inaczej i dzisiaj po około półtora roku po zakupie niby wypasionego kompa patrze na niego jak na starego dziadka. Gdybym wiedział kupiłbym wtedy jakiegoś kompa średniaka a do gier xboxa360. Jak bym na tym wyszedł? A tak, że teraz grałbym sobie w wszelkie nowości bez żadnych problemów.
Wydaję mi się, że porównanie kompa a konsoli (w oby dwóch przypadkach chodzi o gry) jest jak porównanie rakiet a wyrzutni. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w 100% zgadzam sie z Adri, na kompie masz wszystko, niewiem jak jest z netem z konsolach, chyba trzeba jakiś tam abonement wykupić i to kolejny minus, jak mam na kompie neta bez żadnych problemów, i tak samo jak Adri nie wyobrażam se CoDa4 na konsoli ;]
Na kompie można zrobić wszystko (nie chodzi mi o gry) a konsola to tylko gry...i dlatego nie bede kupował konsoli żeby "pograc sobie w CoD3" ponieważ niema tej gry na kompa :)
Ale spokojnie, każdy ma swój gust, a o gustach się nie dyskutuje :) Bo jeszcze jakaś awantura z tego wyniknie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna zasada dotycząca gier typu cod (czyli fps/fpp) - nic nigdy nie zastąpi myszy i klawiatury , ale odwrotnie jest w wyścigach i platformówkach.
W konsoli zawsze mamy minimum 60fps !!!
A na kompie bawimy się opcjami , żeby tylko uzyskać 35fps , które są niezbędnym minimum do gry (inną kwestią jest to , że grafika czasami razi w oczy[na konsoli] , a na kompie da się to przezyć - na monitorze jest wyższa rozdzielczość).
Co do internetu -
Na ps3 mamy dostęp do internetu(wbudowana przeglądarka) + dostęp do ps store/instalując linuksa mamy zaś mozille.
W wii , mamy opere , którą można przeglądać NIEKTÓRE STRONY , bo konkurencja jest zablokowana(wpisując playstation , przeglądarka się wyłącza).

XBOX360 , to inna para kaloszy.
Z potrzeby bogacenia się M$ , musimy wykupić abonament (ok 25zł/miesiąc) , aby korzystać z dem/pogram po necie(w ps3 jest to za darmo !).
Niby mamy coś typu IE , ale przeglądanie neta jest niewygodne!!!

W ps2 jest namiastka przeglądarki internetowej , dostęp do ps store(w tych nowszych modelach-slim) , możliwość grania po sieci.

Innych konsol nie będe rozpisywał , bo istnieje google.pl i duży zasów informacji...

Najlepiej wypada PS3 , bo instalujemy linuksa i mamy pc (włącznie z nagrywarką BD , ale to już bardzo skomplikowana czynność)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja mam Xboxa 360 Premium (znaczy brat ma - mnie konsole nie interesują) Pamiętam jak chodził za mamą, żeby mu kupiła konsole. Najpierw chciał PS3 ale po dłuższym rozmyślaniu stwierdził, że PS3 to badziewie. Proponowałem mu Nintendo Wii ale uparł się na Xboxa. No i od sierpnia jest szczęśliwym posiadaczem "Xpudła" :mrgreen:
Konsola sama w sobie jest wyśmienita. Pad bardzo dobrze leży w rękach, jest dużo lepszy od pada z PS3 :cool: Trochę głośna jest ta konsola (chodzi tak jak by ktoś spuścił wodę w toalecie :razz: ) ale jak płyty nie ma w napędzie to działa zdecydowanie ciszej. No mamy narazie 4 gry:
Forza Motorsport 2, Viva Pińata :lol: , FIFA Street 3 (wyśmienita) i Gears of War. Brat planuje kupić jeszcze Uefa Euro 2008 a potem ja mu kupię GTA 4.
Polecam tą konsole z racji niskiej ceny: Mama kupiła za 1000zł ale są coraz tańsze (nawet do 800zł) i są dwukrotnie tańsze od PS3 :!:
Grafika jest jak żywa! Najlepiej sprawdzić na grze FIFA 09 :smile:

Zapomniałem dodać znaczącą różnicę pomiędzy PS3 a Xboxem. Na PS3 trzeba instalować gry! Średnia wielkość dysku w PS3 to ok. 20GB. Jest na rynku PS3 która ma dysk 250GB ale te 20GB starczy na 2 gry! A na Xboxiku mam profil, który zajmuje.......1MB!!!
A pamięć konsoli to 20GB ale 7GB zajmuje system operacyjny. Tak więc te 13 GB to jest sporo pamięci na zapisywanie danych z gier :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciał PS3 ale po dłuższym rozmyślaniu stwierdził, że PS3 to badziewie
Pad bardzo dobrze leży w rękach, jest dużo lepszy od pada z PS3 :cool:
Polecam tą konsole z racji niskiej ceny: Mama kupiła za 1000zł ale są coraz tańsze (nawet do 800zł) i są dwukrotnie tańsze od PS3 :!:
Grafika jest jak żywa! Najlepiej sprawdzić na grze FIFA 09 :smile:

Zapomniałem dodać znaczącą różnicę pomiędzy PS3 a Xboxem. Na PS3 trzeba instalować gry! Średnia wielkość dysku w PS3 to ok. 20GB. Jest na rynku PS3 która ma dysk 250GB ale te 20GB starczy na 2 gry! A na Xboxiku mam profil, który zajmuje.......1MB!!!
A pamięć konsoli to 20GB ale 7GB zajmuje system operacyjny. Tak więc te 13 GB to jest sporo pamięci na zapisywanie danych z gier :wink:


To żeś sobie chłopie u mnie prze***** :wink:

Miałem okazje grać na wszystkich konsolach 6(bądź 7) generacji i jedną nawrt mam w domu - PS3 :razz:
Najlepiej pod względem grywalności wypada WII.
Ogólnie PS3 , a X-shit jest na samym końcu.
Pad od PS3 jest doskonały i nic go nie zastąpi(a na pewno nie ta podróba wzorowana na literce).Po drugie PS3 kosztuję 1300-400zł , więc nie wiem skąd takie ceny wytrzasnąłeś(albo xbox jest tak tani , albo nie umiesz liczyć).
Na PS3 wypada zainstalować gre , wtedy wczytuję sie szybciej i mneij obciąża to procesory , a grafike powala ta na xb.
Gra zainstalowana zajmuję max 125mb(GTA 4) , więc nie wiem skąd wziąłeś taką historie(chyba , że mówisz o demach , których na 20gb mieści sie średnio z 25).
Widać , że PS3 na oczy nie widziałeś , a sam jej wygląd przyprawia człowieka o dume.
PS3 ma również swoje wady , ale każdy obiektywnie myślący człowiek wybierze produkt Sony , a nie komercje M$.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ty chyba jesteś..... :razz:
Pad z PS3 to szajs! Na Xbosia jest najlepszy! A po drugie to całe PS3 zajmuje dużo miejsca i jest o 3 kg cięższe od Xpudła :razz: PS3 jest o 3 lata młodsze a grafiką i fizyką jest identyczna jak Xbox. PS3 ma szajsowy pad ponieważ w grach o tematyce wyścigowej można poprzez jego ruszanie skręcać samochodem. Traci się wtedy dużo czasu. Centrowanie na padzie od PS3 jest strasznie mozolne. Zresztą sam zobacz: http://pl.youtube.com/watch?v=N40W6q_I-9Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do kupna przerobionej PS2. Mam dość starego kompa na którym praktycznie nie działa żadna gra 3D. Komputer też będzie mi służył jeszcze, do internetu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jestem posiadaczem konsoli xbox 360 i powiem krótko może i ma słabsze parametry od ps3 ale w praktyce to xbox jest wydajniejszy. Weźmy np. gre GTA IV kto grał na ps3 i xboxie odrazu zauważy, że na xboxie mniej doczytują się tekstury(mimo, że na ps3 instaluje się tą grę) każdy mówi o mocy obliczeniowej w konsoli ps3 niech mi pokaże jaką kolwiek grę która wykorzystuję przynajmniej w 70% tę potencjalną moc, tak naprawde nie wiemy do czego zdolne jest ps3 i nie wiadomo czy wogóle się dowiemy moim zdaniem ta moc to abstrakcja. Przejdźmy teraz do padów każdy kto miał przyjemność pograć dłużej na tych dwóch konsolach mówie tutaj o obiektywnych graczach nie o fanbojach stwierdzi, że ten od 360 jest lepszy!! No i decydującą sprawą jest cena xboxa można dostać już za 550 zł, ps3 za 1300 no i oczywiście biblioteka gier w xboxie jest z 3 razy większa od tej z ps3. A zapomniał bym o grze w sieci np w cod4 na ps3 nie da się grać drużynowo ponieważ w meczu nie można używać headseta co w xbooxie jest nie do pomyślenia jeszcze chciał bym zauważyć, że headset w xboxie jest za darmo a w ps3 nie ma go!
PS: miałem przez miesiąc do przetestowania ps3!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 rządzi- ma dobrą grafe dużo gier {LBP} i ogólnie to się nazywa konsola. Osobiście ją posiadam
Wii- równiez ją mam. BArdzo ciekawa coś nowego i warta swojej ceny. Rodzinna rozrywka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie na rynku konsol rządzi Xbox 360. Co tu dużo mówić. Jest o wiele tańszy od swojego konkurenta - PS3, a oferuje tyle samo. Gry wyglądają identycznie. Exlusivy to kwestia gustu, mi bardziej podobają się te z X'a. Bluray jest dla mnie niepotrzebnym dodatkiem i X360 ma niesamowitego pada. Zobaczymy co będzie za rok w tej "wojnie" hehe.
Dla mnie najlepszy jest Xbox i dlatego jestem jego posiadaczem :)
Jeszcze pozwolę sobie skomentować parę wypowiedzi.

Pad od PS3 jest doskonały i nic go nie zastąpi

Hahaha to żeś dowalił. Konstrukcja tego pada ma chyba z 10 lat, jest dla jakiś małych japońskich rączek, niewygodny. Od Xboxa jest świetny, doskonale leży w dłoni, jedyny błąd to krzyżak, ale pad od PS3 ma znacznie więcej minusów.
Na PS3 wypada zainstalować gre , wtedy wczytuję sie szybciej i mneij obciąża to procesory , a grafike powala ta na xb.

Na xboxa też można instalować gry, ale nie ma takiego przymusu. Grafika wcale nie powala tej z xboxa (jest identyczna). Najbardziej śmieszy mnie zdanie "mneij obciąża to procesory". No chyba po to one są, żeby je obciążać, nie ? :D hahhaahaha
PS3 ma również swoje wady , ale każdy obiektywnie myślący człowiek wybierze produkt Sony , a nie komercje M$.

Sory, ale jest zupełnie odwrotnie. MS proponuje bardzo dobrą konsolę za małe pieniądze, a u Sony płacisz zupełnie niepotrzebnie dodatkową kasę za markę.

Ogólnie widzę tutaj, że macie małe pojęcie o konsolach ;) O WII się nie wypowiadam, bo to małe gówienko dla niedzielnych graczy, na którą chyba raz na 5 lat wychodzi poważna gra. Reszta to wariacje Mario i różne Wii Music, Sport, Dancing czy to tam jeszcze :)
Takie moje zdanie o tej konsolce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdg. mnie pad z xboxa jest całkowicie nie funkcjonalny... tylko idiota mógł coś takiego wymyślic... jeśli chcesz znalezc jakiś przycisk to musisz oderwac wzrok od ekranu. Kompletny idityzm. Zdecydowanie pad PS3 wymiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bzdurnego argumentu nie słyszałem. Jasne, że pierwsza sesja z nowym padem tak wygląda, ale już przy drugiej zapamiętujesz przyciski :) Poza tym na padzie Xboxa poza zwykłymi oznaczeniami są jeszcze kolory, więc nie wiem czego tu można nie zapamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Pad PS3 też ma kolorki i wogóle to klasyka, a goście z MS chcieli zaszpanowac robiąc tak bezużyteczny pad....Miałem już stycznośc z oba padami, i zdecydowanie lepje się gra na tym od PS3 i jest on bardziej funkcjonalny bo:
Po pierwsze nie potrzebuje baterii
Po drugie nie ma wielu przycisków przez co od razu kazdy sie nauczy nim sterowac
Po trzecie nie potrzebuje usb- działą na bluetootha

Nie rozumiem Ms'a czemu nie dał tem padowi bt czy cos w tym stylu tylko stare usb...
Tacy szpanerzy? haha nie no:P
Dobra mniejsza z tym. Ps3 stosuje nowoczesne techniki i co z tego ze xbox jest tanszy....
Jak "made in china" to tyle kosztuje.

Już nie mówiąc o menu głównym, ale o tym później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Pad PS3 też ma kolorki i wogóle to klasyka, a goście z MS chcieli zaszpanowac robiąc tak bezużyteczny pad....Miałem już stycznośc z oba padami, i zdecydowanie lepje się gra na tym od PS3 i jest on bardziej funkcjonalny bo:
Po pierwsze nie potrzebuje baterii
Po drugie nie ma wielu przycisków przez co od razu kazdy sie nauczy nim sterowac
Po trzecie nie potrzebuje usb- działą na bluetootha

Nie rozumiem Ms'a czemu nie dał tem padowi bt czy cos w tym stylu tylko stare usb...
Tacy szpanerzy? haha nie no:P
Dobra mniejsza z tym. Ps3 stosuje nowoczesne techniki i co z tego ze xbox jest tanszy....
Jak "made in china" to tyle kosztuje.

Już nie mówiąc o menu głównym, ale o tym później


Człowieku a co ty myślisz, że co PS3 nie jest made in china? Jak tak to jesteś w wielkim błędzie, bo teraz wszystko jest tam robione. Zawsze uważałem, że pad do PS jest mistrzem, dopóki nie dorwałem tego od Xboxa. Idealnie leży w dłoni i jest na prawdę dobrze zrobiony. Twój argument, że ten pad potrzebuje baterii jest kompletną bzdurą. Jak nie stać Cię na 4 akumulatorki to kup sobie pada przewodowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...