Skocz do zawartości

Prawo


sainus

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to fajerwerki można odpalać przez 2 dni w roku. Za nie przestrzeganie tych zasad grozi grzywna do 500 zł. Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Te słabsze produkty typu diabełki małe fontanny i inne duperele powinni sprzedawać osobom powyrzej 12 roku życia.A reszte ludziom po 18.Ja osobiście nie mam z tym problemy.Jestem niepełnoletni , ale jak nie mówią nic o zaroście to mi zawsze sprzedają :mrgreen: :mrgreen: .Powinni zrobić coś takiego , jak egzamin na "fajerwerki".Np. tata kupuje i przynosi fajerwerki (te słabsze) na policje i synuś pkazuje jak to się puszcza.W pobliżu strażacy i pirotechnicy.I jak wszystko zrobi ok dostaje zezwolenie i karte.
CO WY NA TO :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze dlanas to by było fajne ale czy imm by się chciało mało by na tym zarabiali a jak napisałeś straz pirotechnicy , chyba jednak troche bazsensu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa nie zmienicie,ja tez bym chcial strzelac caly rok ale zwierzeta ludzie wogole huki codziennie wkuzajace by to byyło(nie dla nas)ale dla innych ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trochę postrzelam ;] Ale znajde miejsce w którym będzie mało zwierząt jak i osób (wieś) ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo na wsi żyją krowy i świnie.
Ale to nie głupi pomysł.Mam na wsi kuzyna , a on jest maniakiem pirotechniki i bardzo lubi strzelać :arrow: :arrow: ...W wakacje strzelaliśmy to nikt nam nic nie powiedział.Jedynie facet w lesie , że mu psa straszymy.Ale i to sytuacja w Polsce jest lepsza , niż w Niemczech.Tam wolno strzelać 1-2 dni w roku :(:) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh to prawo :)
Mogliby chociaż wytyczyć jakieś miejsca gdzie można sobie postrzelać, ale zanim ktoś z władz na to czy inne dobre pomysły wpadnie to trochę czasu minie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Gdyby fajerwerki można byłoby odpalać zawsze i wszędzie to straciłyby one swój urok, już nie czekało by się na sylwestra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wsi to można cały rok :P:P:P. Trzeba byłoby na prawde dobrze pierdyknąc zeby chociaz ktoś palcem pogroził. A co do kary do bez sensu-aż 500zł-przecież za tyle to sylwek jak z bajki!!! Ja już bym wolał jakieś, no niewiem, karnety, ze jeden dzień strzelania np 5 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą prawde powiedziawszy u mnie jest taka leniwa milicja, że chyba musiałbym im czache do komisriatu wrzucic. W większych miastach na pewno ścigają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ludzie mówią że fajerwerki to są tylko dlą piromanów a ja jestem i co mi mogą zrobić? po prostu mają problem. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem przecież w innym temacie że jest to uregulowane prawnie przepisami lokalnymi! U mnie w mieście nie ma takowych i jako osoba pełnoletnia mogę sobie strzelać kiedy chcę, tylko zgodnie z instrukcją obsługi/wymogami bezpieczeństwa oraz z zachowaniem ciszy nocnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Mam pytanie do fachowców od fajerwerków jeśli chciałbym zająć się profesjonalnymi pokazami ogni sztucznych to podobno potrzebne są jakieś uprawnienia :?: Czy wiecie jakie :?: Gdzie się je wyrabia :?: i ile kosztują :?: Będę wdzięczny za każdą pomoc

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O maestro, trzeba być pełnoletnim i się na tym znać. Chodzi mi o jakieś studia, kursy czy coś takiego, nie wiem dokładnie. No i musisz mieć firmę odpowiednią no chyba żebyś gdzieś sie zatrudnił. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był kurs w Zielonce na południu, stamtąd możesz miec praktykę w firmach, lecz to tak troszku na czarno... by mieć koncesje to musisz wiele $ wyłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O maestro, trzeba być pełnoletnim i się na tym znać. Chodzi mi o jakieś studia, kursy czy coś takiego, nie wiem dokładnie. No i musisz mieć firmę odpowiednią no chyba żebyś gdzieś sie zatrudnił. Życzę powodzenia.


O moja osiemnastka to była dawno temu nawet nie pamiętam kiedy :wink:

Odnalazłem stosowną ustawę dot obrotu materiałami wybuchowymi i oczekuje na odpowiedź odpowiedniego organu na koszty wydania licencji :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O moja osiemnastka to była dawno temu nawet nie pamiętam kiedy

:grin:


No to jedno masz już z głowy.


Tak sobie myślę, może głupie, ale przyszło mi to na myśl. Za 5 lat forum i serwis bardzo się rozwinie i otworzy swoją firmę pirotechniczną. Taka moja mała myśl, ale zobaczymy... wszystko sie może zdarzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pójde dzisiaj jak będe miał czas na komisariat i zapytam się , kiey wolno używać materiałów pirotechnicznych.
Szkoda , że w Polsce nie jest tak , jak w GB.
Tam fajerwerki sprzedają od lat 16 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...