Skocz do zawartości

Prawo


sainus

Rekomendowane odpowiedzi

Co kraj to inne obyczaje. Ale jak dla mnie 16 lat to chyba za mało, sam widzę to po sobie. Mam 16 lat i nie chciałbym już być "dorosłym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taa , a od 21 lat można pić legalnie piwo i palic papierosy :mrgreen:
W USA też można kupować od 16 lat , ale tam to wyrzutnie są 4x większe i nadal nie są to profesjonalne fajerwerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, może głupie, ale przyszło mi to na myśl. Za 5 lat forum i serwis bardzo się rozwinie i otworzy swoją firmę pirotechniczną. Taka moja mała myśl, ale zobaczymy... wszystko sie może zdarzyć.


sory ale lol :mrgreen: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajerwerki są od 18 lat, ale to nie oznacza, że dorośli dobrze używają fajerków. Na straganach, to nawet sprzedawcy nie odróżniają rzymskiego ognia od rakiety. Już nie mówiąc o odpalaniu rakiet wbijając kijek w ziemię, czy rzymskich ogni z ręki.

Tak sobie myślę, może głupie, ale przyszło mi to na myśl. Za 5 lat forum i serwis bardzo się rozwinie i otworzy swoją firmę pirotechniczną. Taka moja mała myśl, ale zobaczymy... wszystko sie może zdarzyć.
Musielibyśmy sprzedawać po hurtowych cenach, dzielić się kasą i mieć pozwolenie na obrót materiałami pirotechnicznymi. Może firmy nie założymy, bo naszym celem jest prowadzenie serwisu o fajerwerkach, ale możemy współpracować z jakąś hurtownią i zrobić jej sklep na naszej stronie. Coś podobnego jest u nas z Krzyśkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje mantis na jakiś straganach to nieletnim sprzedają. Byłem nawet w jednym ze sklepów z tatą. I dwóch kolesi w wieku około 12 lat poprosiło o jakieś pikolaki i chyba małe rzymskie. I im je sprzedali :???: a nie powinni, a sklep nawet nie był taki zły, mieli bardzo porządne wyrzutnie, a ten koleś co prowadził ten sklep robił pokazy. Oczywiście takie rzeczy nie mają miejsca w hipermarketach tam już prosili moją siostrę o dowód :mrgreen: jak kupowaliśmy razem fajerwerki. Jeśli chodzi o sprzedaż nieletnim to zależy gdzie chcemy kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowód :mrgreen: jak kupowaliśmy razem fajerwerki. Jeśli chodzi o sprzedaż nieletnim to zależy gdzie chcemy kupować.


Kłuciłbym się.
Ja mając 14/5 lat bez problemu kupiłem zestaw king kong w Geancie kilka lat temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mi nawet na straganach nie sprzedaja przed sylwkiem musialem isc z mama lub z tata jedynie mi sprzedaja na odpust i naszczescie w jednym sklepie z fajerwerkami z jorge :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, może głupie, ale przyszło mi to na myśl. Za 5 lat forum i serwis bardzo się rozwinie i otworzy swoją firmę pirotechniczną. Taka moja mała myśl, ale zobaczymy... wszystko sie może zdarzyć.


sory ale lol :mrgreen: :lol:


Nostra, nie wiem jak mam to odebrać. Wyśmiewasz, drwisz sobie, czy co? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 25 lat nie wyglądam znowu :razz:
Nie mówi się facetowi ile ma lat :wink: :mrgreen:
Ale w tym interesie liczy się chęć zysku (tak samo jak w biedronce).
Jest taka konkurecja (ciekawe jak to było 25 lat temu :mrgreen: ) , że klientów szuka się wśród tej grupy wiekowej , która najchętniej kupuje dany towar-czyli łebków :cool: :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od sprzedającego, ale moim zdaniem powinni przestrzegać tych zasad - moim kolegom sprzedają nawet Achtungi, co uważam za sporą przesadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, a później ciągle mówią, że fajerwerki są niebezpieczne i komuś coś się stało a tak naprawdę to trzeba winić albo użytkowników tych fajerwerków bo różne zabawy sobie z nimi robią, albo sprzedawców, którzy sprzedają nieletnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk to po prostu jest niemożliwe :mrgreen: nie drwie, bo nie jestem chamem. Ale trzeba stąpać twardo po ziemi, bo czasami może boleć jak się spadnie na grunt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a jak to jest z koncertami? czy imprezami "plenerowymi?" skąd mają pozwolenie i czy wogóle mają :idea: oto pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zwykłe szaraki mogły by uzyskać takie pozwolenie? (pytam z ciekawości, nie mam zamiaru robić pokazu =D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie należysz do firmy, które robią takie pokazy. To nie zrobisz takiego pokazu bez zezwolenia (Nie jestem pewien, ale czy trzeba mieć jeszcze pozwolenia o prezydenta miasta?) . Słyszałem kiedyś o koncesji cywilnej na materiały pirotechniczne profesjonalne, ale nie wiem czy cały czas taka koncesja istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli robisz pokaz w klasie 1.4 G to pozwolenie wojewody czy burmistrza wystarczy, a policje i straż możesz poinformować ale nie musisz.

Jeżeli na pozwoleniu nie jest uściślona godzina to odpalając fajerwerki po 22 możesz liczyć na policje w sprawie zakłócania ciszy nocnej no i można się spodziewać mandatu

[ Dodano: 2007-09-11, 12:54 ]
I potrzebujesz zezwolenia od właściciela posesji z jakiej strzelasz o ile to jest prywatny teren, a tylko z takiego terenu wolno ci strzelać aby inne osoby nie ucierpiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jak robie sobie pokaz - np. pod blokiem, na osiedlu, i jak ktoś zawoał policje czy straż miejską, to mogą mi coś zrobić jeśli strzelam zwykłymi wyrzutniami... orientuje sie ktoś jak to wygląda - oczywiście - przed 22:00 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmą Cię na komisariat , przesłuchają , wezwą świadków , zrobią sprawe w sądzie (w najgorszym wypadku).
A w najlepszym - przyjadą , spiszą mandat (200-500zł) i pojadą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli strzelasz nie w sylwestra przed 22:00 to jedynie dostaniesz mandat. a jeżeli po 22:00 to możesz mieć już większe kłopoty bo zakłócasz ciszę nocną. Jedna firma strzelała pokaz o północy to mieli sprawę w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zakłócanie ciszy nocnej jest mandat w najgorszym przypadku, a jak sie dogadasz to może się skończyć na pouczeniu.
Za strzelanie materiałami w klasie NWP bez zezwolenia na terenie gdzie obowiązuje zakaz używania takich materiałów może się skończyć na sądzie.
A czy obowiązuje u ciebie taki zakaz możesz sprawdzić w stosownych placówkach dla danego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
a czy jak robie sobie pokaz - np. pod blokiem, na osiedlu, i jak ktoś zawoał policje czy straż miejską, to mogą mi coś zrobić jeśli strzelam zwykłymi wyrzutniami... orientuje sie ktoś jak to wygląda - oczywiście - przed 22:00 ??


Możesz zrobić taki mini pokaz bez żadnych konsekwencji... :wink: Jeżeli będziesz używał zwykłych petard lub fajerwerków i będzie to w dni "dozwolone" np. Sylwester... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...