Jump to content

Czy ciche fajerwerki są faktycznie ciche?


Recommended Posts

Słyszalny dźwięk jest tylko przy wystrzale pocisku i to raczej najgłośniejsza część wyrzutni, głośność myślę raczej na poziomie petardy piccolo, czy usłyszą, raczej tak, ale no nie wiem czy silnik starego samochodu nie brzmi głośniej więc raczej będą się cieszyć show aniżeli dzwonic po policje. Jeśli odpalasz na terenie prywatnym to masz do tego pełne prawo, cichymi fajerwerkami nie zakłócasz również porządku publicznego więc nie masz za co dostać mandatu pozdrawiam.

Edited by Korsarz96
Link to comment
Share on other sites

I tak i nie.. prawda jest taka że owszem są ciche na pewno nie można baterii z oznaczeniem silent fireworks porównywać do tych tradycyjnych hucznych. Myśle że sąsiedzi by usłyszeli dźwięk samych wystrzeliwanych ładunków, ale nie samej eksplozji na niebie chyba jeśli by nasłuchiwali albo byli na zewnątrz to tak :) lecz to dźwięk porównywalny z hmm.. fuknięciem niż związany z czystym hukiem. :D

Link to comment
Share on other sites

Wiele sklepów podciąga efekt cracklingu - czyli takich chrupiących pęknięć, trzeszczącej chmury - pod silent, ale jeśli tylko unikniesz silentów z cracklingiem, to otrzymasz rzeczywiście ciche fajerwerki.

Wyrzutnie silentowe robią takie fuknięcie, gdy robi się rozprysk efektu na niebie. Jeśli jakieś psy są blisko, a to usłyszą i zobaczą, to i tak będą szczekać, ale jest szansa, że nie będą się już tego bały ze względu na obniżony poziom hałasu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...