Skocz do zawartości

[LudwiczekR] Stuff 2021/2022


LudwiczekR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanownych Forumowiczów

Rok 2021 zbliża się ku końcowi więc co nieco pirotechniki już zakupione u trzech sprzedawców: ArkaFajerwerki, SklepzPetardami oraz TanieFajerwerki ?  Z poprzedniego roku powtórzyłem rzymskie ognie hukowe DumBum R5808D, rzymski ogień M98 PXO311. Reszta to nowe nabytki zarówno kostki jak i ognie rzymskie. Szukałem tej wyrzutni z tymi latającymi gwiżdżącymi plemnikami - i takie coś JW31-1 udało mi się nabyć. Niestety nie dostępna była wersja bez irytującego cracklingu. Jeszcze obowiązkowo planuję jedna czy dwie kostki 2", jeszcze coś mniejszego. Może jakieś rakiety też kupię. Do zabawy nieco petard (liczę na gratisy) oraz paczkę rakietek whistling moon - uwielbiam je i moja rodzina, a szczególnie dzieci. Tylko na co mi aż 144 sztuki. Czekam na Black Friday - może jakieś kostki się uda zakupić na promocji. 

 

IMG_20211029_191248.jpg

IMG_20211029_191317.jpg

Edytowane przez LudwiczekR
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • LudwiczekR zmienił(a) tytuł na [LudwiczekR] Stuff 2021/2022

Zakupy wyglądaja prawilnie. Również w tym roku zamawiałem na sklepzpetardami.pl.

Petardy to najczęściej dorzucany gratis, więc nawet jak ktoś ich nie zamawia, a robi kilka zakupów w roku, to zawsze mu coś wleci.

Whistling Moony są dobre na otwarcie sylwestrowego szaleństwa jeszcze za światła dziennego, tylko to pakowanie 12x12 sprawia, że łączna ilość rakiet bywa problematyczna do odpalenia w jednego Sylwka,. Zawsze można potraktować 144 rakiety jako zapas na parę lat do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 13:41, mantis napisał:

Zakupy wyglądaja prawilnie. Również w tym roku zamawiałem na sklepzpetardami.pl.

Petardy to najczęściej dorzucany gratis, więc nawet jak ktoś ich nie zamawia, a robi kilka zakupów w roku, to zawsze mu coś wleci.

Whistling Moony są dobre na otwarcie sylwestrowego szaleństwa jeszcze za światła dziennego, tylko to pakowanie 12x12 sprawia, że łączna ilość rakiet bywa problematyczna do odpalenia w jednego Sylwka,. Zawsze można potraktować 144 rakiety jako zapas na parę lat do przodu.

Dziękuję za uznanie dla mego skromnego zestawu startowego, bo on do końca roku jeszcze urośnie. A ja whistling moony rozdawałem po paczkach 12 sztuk rodzinie oraz "na siłę" odpalałem już w Nowy Rok. W tym jedną paczkę 12 sztuk dałem moim już nieco wiekowym rodzicom i żadnej nie odpalili z balkonu ? Zatem wezmę całe opakowanie tych rakietek i będę miał na kolejne lata na powitania Nowego Roku. Te rakietki są kultowe, mile wspominam sylwestra z młodych lat, kiedy to szedłem na plac za blokiem strzelać z moździerzy i rakiet, natenczas siostry z koleżanką wypaliły mi dwa opakowania tych rakietek z balkonu. A pisku i śmiechu i zabawy miały co niemiara. Nawet moje strzały z większego kalibru taki ich nie zaciekawiły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jak wspominałem w pierwszym poście że planuję dokupić jakieś wyrzutnie większego kalibru to jeszcze takie kostki zakupiłem na początku grudnia w sklepie taniefajerwerki.pl. Składałem zamówienie i zapomniałem nieco drobnicy zamówić do zabawy (między innymi rakietki whistling moon travelers). 

Wyrzutnie będą łączone na lonty. Posiadam dwa rodzaje o czasie palenia 1 cm/s oraz szybszy 10cm/s. 

A wczoraj zamówiłem dwa palniki gazowe Atomic Winston 4 x Jet do odpalania pirotechniki - sam Machony na swoim kanale na youtube je polecał ? Dziś do mnie dotrą. 

Jako że na zakupy internetowe pirotechniki już za późno to na targu (może po pracy kogoś znajdę jeszcze na straganie) albo w markecie (choć tam rzadko widuję wulkany)  jakiś duży wulkan planuje zakupić i z paczkę tych rakietek whistling moon travelers oraz zimne ognie dla maluchów. Wulkan połączył bym lontem z zestawem rzymianów na start. A wyrzutnie to już osobna kombinacja będzie zrobiona.

Mrozy co prawda zdecydowanie odpuszczą ale jeszcze żeby nie padało i mgły nie było - tego wszystkim amatorom pirotechnikom z tego świetnego Forum życzę na ostatni dzień roku ?

 

 

IMG_20211228_002352_Easy-Resize.com.jpg

palniki.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sokolowskidawid napisał:

Oo caliber dawno juz tej kostki nie widziałem, obelix z tego co mi się wydaje to chyba multicaliber 

Tak zgadza się że Obelix ma rurki różnego kalibru. Spodobały mi się efekty tej wyrzutni jak oglądałem filmik. A dziś jadę do Kauflandu na zakupy spożywczo-monopolowe i tak mnie ssie że jeszcze jakieś rakiety muszę dokupić. Tym bardziej że mam szybki lont i można było by jakąs kanonadę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem że będę w Kauflandzie (Chrzanów - małopolskie) i prócz zakupów spożywczych zerknę na stanowisko z pirotechniką. Ale tam niestety marność nad marnościami i wszystko marność - wszystko już w zasadzie przebrane, choć i też nic specjalnie godziwego i większego kalibru w ofercie nie mieli (jak to w marketach przed Sylwesterem). Super że piro można sprzedawać przez interenet bo marnie by było. Jedynie tylko w sklepach internetowych i stacjonarnych można niezłe zakupy zrobić. W kauflandzie tylko takie rakietki (bzyki) kupiłem. Pięć sztuk pójdzie na jeden lont i odpalę łącznie, a reszta będzie do zabawy z balkonu. 

A i dwa dni wcześniej na targu taki oto skromny wulkanik kupiłem na rozpoczęcie strzelania. 

To tyle już z zakupów pirotechniki. Jutro mam urlop to na targu jakieś emitery czy petardy bym do zabawy jeszcze zakupił ale to już nie jest konieczne. 

Pozostaje liczyć że pogoda dopisze i deszczu oraz mgły nie będzie. 

IMG_20211229_214722_Easy-Resize.com.jpg

A dziś po robocie trzeba zacząć przygotowania w piwnicy. Rzymiany trzeba zalać gipsem w ponawiercanym bloczku Ytonga (12tka) służącym za podstawę i połączyć na jeden lont. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym 2022 roku. Wszelkiej pomyślności w tym Nowym Roku życzę, spełnienia wszelkich marzeń w życiu prywatnym i zawodowym, zdrowia przede wszystkim oraz jeszcze lepszych pokazów fajerwerków na kolejnego Sylwestra. 

U mnie niestety pogoda zepsuła okropnie strzelanie ?  Przed 23 zacząłem znosić do bagażnika cały majdan. Zniosłem pustaka z rzymianami i wróciłem po wyrzutnie i dosłownie zamurowało mnie - zaczęło padać i to dość konkretnie i siarczyste przekleństwa poszły pod nosem. Jak podwiozłem to w bagażniku na parking za którym strzelałem to z nerwów jak już kluczyki do auta odłożyłem na półkę to trzy szybkie kielichy pod rząd wypiłem po powrocie do domu. Została jeszcze niecała godzina do Nowego Roku więc zaryzykowałem i zleciałem na parking z mojego bloku i pod dużym workiem na śmieci połączyłem wyrzutnie lontem ale on niestety zawilgł i gasł i przekazania płomienia z wyrzutni na wyrzutnie nie było. Także pięć z siedmiu wyrzutni musiałem odpalać ręcznie - szczęście że lonty od wyrzutnie nie zawilgły bo była by kaplica. Natomiast odpaliły z lontu wszystkie rzymiany jakie na nawierconym pustaku zagipsowałem wcześniej - były w aucie i po ustawieniu od razu workiem nakryłem więc lont suchy pozostał. No i wulkan na start (najmniejsza atrakcja).  

Także wszelkie wyrzutnie i rzymiany zostały wystrzelone pomimo że kombinacja z lontami nie udała się. Żona z balkonu 4 piętra z blisko dziesięciu minut strzelania nakręciła komórką zaledwie trzy minuty filmu, a na nim dwójka moich maluchów skradła cały show ?  "Tata uciekaj" - gdy podchodziłem zapalać kolejne wyrzutnie i "czy będzie jeszcze"  

IMG_20211231_224834.jpg

IMG_20211231_210846.jpg

Edytowane przez LudwiczekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mały wyrywek zabawy jaką miałem. 

A poniżej zaledwie 9 sekund. I tak nie liczyłem że żona coś nagra telefonem mając pod opieką dwójkę maluchów, a najmłodszy 14 miesięczny spał smacznie. I nawet głośna muzyka eurodance z moich Zeusów go nie poruszyła ?

Filmy nakręcone dzięki moje biednej, chorej (na antybiotyku żonie), którą zapalenie krtani dopadło w Święta. Stąd głos ochrypnięty nieco ma ? Ale jest już poprawa. 

Edytowane przez LudwiczekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...