Skocz do zawartości

[JMJ Pirotechnics] Stuff i pokaz 2014/15


JMJ Pirfotechnics

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy!

W tym roku postawiłem na fajny pokaz, który, po raz drugi już, zrobię nie w Sylwestra, a 1 stycznia. Odpalany będzie w Warszawie, na dużym polu (można użyć kątówek ;)) z systemu RF32.

Zakupy tradycyjnie w TanieFajerwerki.pl:

3x PXB2105 Future Game (Piromax) - razem 48 strzałów 20mm

1x TXB475 Painting Sky (Triplex) - 25 strzałów 30mm

1x PXB3704 Positiv (Piromax) - 49 strzałów 30mm

1x PXB3705 Pandemia (Piromax) - 36 strzałów 30mm

1x PXB2304 Turbo (Piromax) - 19 strzałów 30mm

1x PXB2301 Ignis (Piromax) - gratis - 19 strzałów 30mm

 

Koszt: 510zł

 

10l8eihn9t3t.jpg

 

Do pokazu dorzucę jeszcze kilka zabawek, a więc ostatecznie będzie to wyglądać mniej więcej tak (+ kilka mniejszych kostek):

 

xwvnl3dkf6xv.jpg

 

Oprócz tego mam cały karton rzeczy do zabawy, w tym koło 300 mocniejszych petard hukowych typu FP3 i pokrewne, setki słabszych, ponad 30 opakowań rzymskich ogni, kilka paczek wulkanów, masę drobnicy typu motylki, jakieś rakietki i oczywiście szelki. Będą do zabawy w Sylwestra i wcześniej.

 

Scenariusza nie podaję, żeby nie popsuć niespodzianki, chyba że ktoś chce.

Jak zwykle czekam na opinie i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nigdy bym nie postawił na Piromaxa w takiej ilości, tym bardziej robiąc pokaz z produktów tego importera. To co nasi forumowicze zdołali nagrać zeszłego sylwestra potwierdza, że dla Piromaxa czas działania wyrzutni czy strzelanie salwami lub nie jest bez znaczenia. Lecz zakładając, że produkty, które wybrałeś wypadną tak jak na filmikach importera to pokaz będzie miodzio czego z całego serca życzę :)/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że postawiłeś na Piromaxa,bo to naprawdę kapitalny importer.Masz wyśmienite kostki,które z pewnością cię zachwycą na całego.Dużo ciepłych słów mogę powiedzieć na temat wyrzutni Turbo.Co prawda ma tylko 19 strzałów,ale naprawdę super wyjątkowych.Strasznie mi się podobała na ostatniego Sylwestra ze względu na rozłożystość efektów.Dla mnie zrobiła większe wrażenie niż choćby The Legend od Jorga,która ma zdecydowanie większą ilość wystrzałów.Właściwie jedyny malutki minus tego importera to tylko to,że czasami ma niezgodny czas trwania z opisem,bynajmniej tak słyszałem i to wiele razy.Painting Sky ponoć jest też świetna,też ją mam, zobaczymy jak się spiszę.Jak dla mnie super zakupy. :xmas_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że testujesz Piromaxa. Będziemy mogli porównać Twój film z filmami importera. Szykuje się ładne widowisko, szelki Tripla zrobią robotę. Z pozostałościami dobrze Cię rozumiem, też mam sporo pierdół z lat ubiegłych i w tym roku pewnie również nie uda mi się wszystkiego wystrzelić... Udanego pokazu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowania do pokazu trwają ;)

tumefe294cft.jpg

 

Ponczo, na Piromaxie oparłem także mój zeszłoroczny pokaz i byłem zadowolony. Ich produkty mają gęste i rozłożyste efekty, podają mi się także ich połączenia, a dodatkowo mam łatwy dostęp do nich (Warszawa) i okazyjne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po pokazie…

W tym roku chciałem zrobić, ambitnie, pokaz pod muzykę. W jakiejś części się to udało, ale nie do końca. Sam początek pokazu był pechowy, ponieważ oba Triplexowskie stroboskopy okazały się niewypałami (same strobki, zapalnik zadziałał normalnie). Potem pokaz szedł zgodnie z planem, który poniżej zamieszczam, za wyjątkiem faktu, że kostki Piromaxa strzelały nieco krócej, niż powinny, oraz że z dwóch sekwencji min odpaliła tylko jedna (ledwo ją widać na filmie). Ogólnie jednak było dobrze, do momentu, w którym PXB2301 Ignis się przewróciła i zaczęła strzelać na wszystkie strony. Wymagało to zrobienia przerwy technicznej, zwłaszcza że wyrzutni udało się przestrzelić kabel od szelek. Finałowa sekwencja PXB2304+wachlarz+szelki została odpalona oddzielnie i niestety nie ma jej na filmie. Jako ciekawostkę powiem jeszcze, że jedna z szelek wybuchła tuż nad ziemią. Ciekaw jestem, dlaczego.

Jak to wyszło, możecie zobaczyć na filmie. Nie jest to mój najlepszy pokaz, ale przynajmniej był dynamiczny, kolorowy i bardzo rozłożysty. '

 

Plan odpalania:

Stroboskopy czerwone

Rzymskie ognie „XV” - na 2015 ;)

PXB3705 Pandemia

2x single shot

PXB3704 Positiv

2x single shot

3x PXB2105 Future Game

TXB475 Painting Sky

PXB2301 Ignis przyśpieszona

PXB2304 Turbo przyśpieszona

Wachlarz

8x szelka 2”

 

Film:

https://www.youtube.com/watch?v=Dk1Wk_wdRaA

 

Zdjęcia ze strefy:

t6qnolv11zxl.jpg

fyr564byf6q9.jpg

wvzouqunma4x.jpg

nee4y2ekqa8m.jpg

v1vudi3ms2dn.jpg

xr1x02ovh9fu.jpg

xax3ed6n1tmi.jpg

4pzwlttynjae.jpg

 

 

Tradycyjnie, nie pogardzę uwagami co było nie tak, co ulepszyć lub zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazik skromny, ale materiał dobrze rozłożony jak na taki budżet.

 

Co do strobów to: jeśli dobrze widzę to zapalnik przymocowałeś na lont - taki system się nie sprawdza. Żeby stroby odeszły musisz odciąć visco, i dać kilka małych odcinków stopiny (lont z QM) do środka (tzn na samą mieszankę pirotechniczną) i wtedy dajesz na to zapalnik i zaklejasz wszystko taśmą.

 

A co do bomby to ostatnio też tak miałem, pewnie była to wina liftu - no cóż czasem się zdarza.

 

Szkoda, że finał nie poszedł z pokazem, ale trudno uczymy się na błędach i działamy dalej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to źle postawiona Pandemia względem widowni bo jest to kostka I-shape i Z-shape (strzałka na topie wyrzutni była)

Po drugie to male kostki tj poniżej 36sh zawsze powinno się mocować do ziemi a czasem jak jest ewidentnie nie równe podłoże nawet te 36sh trzeba mocować.

Po trzecie na przyszłość pomyśl nad ochroną systemu przed wilgocią i syfem z nieba

 

Po czwarte nie ma lepszej nauki jak na własnych błędach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazik skromny, ale materiał dobrze rozłożony jak na taki budżet.

 

Co do strobów to: jeśli dobrze widzę to zapalnik przymocowałeś na lont - taki system się nie sprawdza. Żeby stroby odeszły musisz odciąć visco, i dać kilka małych odcinków stopiny (lont z QM) do środka (tzn na samą mieszankę pirotechniczną) i wtedy dajesz na to zapalnik i zaklejasz wszystko taśmą.

 

A co do bomby to ostatnio też tak miałem, pewnie była to wina liftu - no cóż czasem się zdarza.

 

Szkoda, że finał nie poszedł z pokazem, ale trudno uczymy się na błędach i działamy dalej! :)/>

 

Lont od stroboskopu był włożony w taśmę detonacyjną, w której był także zapał. Zapał poszedł, lont się odpalił, doszedł do stroboskopu i nic się nie stało. Tzn. jeden strobek zaświecił kilka razy, a drugi w ogóle. Coś nie taki z samym materiałem, może zawilgły.

 

Pierwsze co to źle postawiona Pandemia względem widowni bo jest to kostka I-shape i Z-shape (strzałka na topie wyrzutni była)

 

Głupia sprawa z tą Pandemią... Wiedziałem o tym, widziałem strzałkę uzbrajając kostkę i w amoku przygotowań zapomniałem o tym. Dojdzie kolejny punkt do listy kontrolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...