Skocz do zawartości

Czemu jest tak zle ?


czarodziej

Rekomendowane odpowiedzi

Ekhm. Podnosiłem temat juz na swoim fp. Wiekszość ludzi się zgodziła.

Często pytacie czemu jest tak źle ?

Czemu fajerwerki sa coraz słabsze i czemu to wszystko jakies lipne.,

Odpowiedx jest dość prosta.

My klienci sami to nakręcamy.

Importer ściaga byle co ale ludzie kupuja.

Po co sie męczyc i ogarniać cos lepszego ?

Do mnie ludzie podbijali o mocniejsze race - ściągnąłem to Ci sami ludzie pisali, że cena 2 zł wyzsza to nieeeeeeeeeee bo inne sprawdzone.

Pytania o coś mocniejszego od fp3 - jest - nieeee bo na pewno lipa i wogóle.

Ludzie wola inwestować w stocie albo prosukty które sa popularne niekoniecznie dobre.

 

Zobaczcie sklepy - wszędzie ten sam sort jorg triplex i gdzie reszta ?

Nie pisze by namawiać do zakupów u mnie, w sklepie x. y czy gdziekolwiek indziej - pisze zeby klienci zaczęli męczyc sklepy, importeró..

 

Ps jako ciekawostkę powiem, że petardy FP3 które u nas ida tonami w niektórych krajach sa wysmiewane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dlatego że jak ludzie mają coś sprawdzonego to nie chcą niczego innego , tak jest w przypadku FP3 , w obecnej chwili są bardzo popularne i ludzie nie chcą innych bo po prostu nie wierzą że jest to coś lepszego a do tego jeszcze jak są droższe to tym bardziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prędzej czy pozniej zaczna sie kombinacje.

Juz w tym roku mieli wycofac fp3 po 20 pakowane ale zmienili decyzje.

Zapewne sklepy wymusiły zmiane decyzji bo bardzo mało ludzi kupowało fp3/15 pakowane.

Zobaczysz ze predzej czy pozniej zaczna motac z mieszankami i cenami...

 

A nam pozostanie tkwic w bylejakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy maja u siebie inny sort.

jednak juz Czesi, Słowacy, Włosi czy kilka innych krajów smieja sie z tego.

Tylko zauważcie - nasz rynek idzie po równi pochyłej w dół, rynki południowe trzymaja fason od dawna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już dawno zauważyłem :)

Ludzie idą tylko w to co ktoś poleci, potrafią kupowac dosłownie co roku tą samą kostke, bo jest świetna zamiast wypróbowac coś równie dobrego, ale innego, taka mentalnosc :)

JW408 od kilku lat na topie, świetna kostka, ale co z tego, że teraz się pogorszyła i są równie dobre jak ona u innych importerów w dodatku tańsze :)

Duszanbe z Komety, od 3 lat na rynku, a nagle ktoś coś o niej powiedział i dosłownie w ciągu kilku dni każdy stwierdził - za***ista, kupuje ! :D

Kiedyś się zastanawiałem czemu nie powstał jeszcze sklep który wyszedłby na przeciw wymaganiom klientów i nie sprowadza kostek które im się podobają, ale po chwili sobie uświadomiłem.... no tak, przecież tutaj nikt nie ma żadnych wymagań :D

Rzucisz im byle co i się będą cieszyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu idziemy na dno, to banalne. Bo kupujecie tanie rzeczy i idziecie na kase. Wolicie wydać mniej niż więcej, to importer nie ściąga lepszych, droższych kostek. Dlatego będzie coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motać w mieszankach to już zaczęli. Zajadły kapitalizm.

Stworzyć dobry produkt, wypromować go, ludzie zaczną kupować, stanie się hitem. Potem produkować go taniej, czyli mniej mieszanek i gorszych itp i sprzedawać po tej samej cenie gdyż ma już swoją renome. Przykładem jest FP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My klienci sami to nakręcamy.

 

Z i z tylko tym się zgodzę z Twojej wypowiedzi.

 

W Polsce Klient końcowy żyłuje cenę, żeby było jak najtaniej, sklepy, hurtownie itp generalnie pośrednicy między importerem a Klientem końcowym, obniżają ceny po to by Klient mógł kupić i być zadowolony że jest tanio. A skoro sklep ma tanio to i importer musi mieć tanio! Jeżeli dla importera liczy się tylko cena która musi być jak najniższa to od producentów ściąga tylko towar najtańszy (czym to skutkuje sami widzimy). Importerzy dostosowują się do wymogów rynku bo jeśli tego nie zrobią to niestety wypadną z gry.

Żadne CE czy inne ograniczenia nie niszczą tak jakości wyrobu jak Klienci końcowi.

 

Ja wolę kupić droższe ale lepsze, ale te tańsze są fajne do zabawy chociaż wszystko drożeje i jest gorsze xmas_sad.gif

 

 

Chyba nie za bardzo rozumiesz o co chodzi xmas_laugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motać w mieszankach to już zaczęli. Zajadły kapitalizm.

Stworzyć dobry produkt, wypromować go, ludzie zaczną kupować, stanie się hitem. Potem produkować go taniej, czyli mniej mieszanek i gorszych itp i sprzedawać po tej samej cenie gdyż ma już swoją renome. Przykładem jest FP3

 

Wypaść z rynku jest bardzo łatwo. 2 lata temu FP3 znacząco się pogorszyło i wystarczyło spojrzeć ile ludzi już rok temu miało P2000 czy 859 w poszukiwaniu lepszej jakości.

I wcale niewiele trzeba by wypaść z rynku wystarczy 2/3 lata gorszej jakości produktów względem średniej krajowej i już są problemy z zaufaniem u Klientów (firmy pirotechniczne, sklepy hurtownie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juĹź dawno przestaĹem patrzyÄ na nasz rynek. ProduktĂłw tripla czy jorge mam jak na lekarstwo.

Ĺwiece dymnie z anglii i czech. Race i flary wĹoskie i czeskie oraz rodzimego producenta.

PiÄknym rynkiem sÄ Rosjanie i ukraiĹcy ale problemem jest tranzyt do nas.

Nie doceniacie zachodu np Niemcy majÄ fajne ale drogie Ĺwiece dymne i race, jak dobrze poszukaj to wszystko kupiÄ. Anglicy majÄ dobry rynek paintball.

Macie sporo racji w tym co piszecie tylko teraz kwestia co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm. Podnosiłem temat juz na swoim fp. Wiekszość ludzi się zgodziła.

Często pytacie czemu jest tak źle ?

Czemu fajerwerki sa coraz słabsze i czemu to wszystko jakies lipne.,

Odpowiedx jest dość prosta.

My klienci sami to nakręcamy.

Importer ściaga byle co ale ludzie kupuja.

Po co sie męczyc i ogarniać cos lepszego ?

Do mnie ludzie podbijali o mocniejsze race - ściągnąłem to Ci sami ludzie pisali, że cena 2 zł wyzsza to nieeeeeeeeeee bo inne sprawdzone.

Pytania o coś mocniejszego od fp3 - jest - nieeee bo na pewno lipa i wogóle.

Ludzie wola inwestować w stocie albo prosukty które sa popularne niekoniecznie dobre.

 

Zobaczcie sklepy - wszędzie ten sam sort jorg triplex i gdzie reszta ?

Nie pisze by namawiać do zakupów u mnie, w sklepie x. y czy gdziekolwiek indziej - pisze zeby klienci zaczęli męczyc sklepy, importeró..

 

Ps jako ciekawostkę powiem, że petardy FP3 które u nas ida tonami w niektórych krajach sa wysmiewane...

No ja się prawie zesrałem ze śmiechu. Ty se chyba kpisz... "Francja, niemcy, Słowacja, Czechy" Takk ? Ja a ji powiem tak w tych krajach które wymieniłeś najniższa krajowa wynosi (w przeliczeniu na zł) ok. 2,5 tys. u nas w polsce Najniższa to 1000 zł to nie my jesteśmy winni tego, że oni to sprowadzają tylko nasz ukochany rząd. Gdyby normalny Polak zarabiał 1000 euro srałbym szczęsciem, ale tak nie jest. Jestem synem zwykłego polskiego robotnika który codziennie martwi się tym co włożyć do garnka. Zastanów się nad tym co by było gdyby Improterzy zaczeli sprowadzać petardy "Lepsze" np. od FP3 ? Mówiąc Lepsze mam na myśli droższe. Mamy bardzo prosty przykład Sklep BigFun sprowadził do swojego sklepu 4szt. petard po 30zł bardzo chętnie bym je kupił ale wiesz czemu nie moge ? bo mnie nie stać... To że Słowacy,Czechy i Bóg wie kto się z nas "Śmieją" To nie nasza wina tylko wina naszego państwa i naszej przeszłści Narodowej. Dziękuje do widzenia nie pisz więcej takich postów bo tylko pożądnych ludzi wkurwiasz...... Przepraszam za wulgaryzmy ale jak czytam coś takiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie każdego stać na stuff za 1000 zł zrozum to.

No dokładnie nie każdy ma ojca z własną frimą, nie każdy miał to szczęscie i dostał wysokopłatną prace no ludzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie nie każdy ma ojca z własną frimą, nie każdy miał to szczęscie i dostał wysokopłatną prace no ludzie....

 

Nie oszukujmy sie. Polska to kraj w większości ludzi biednych. Nic dziwnego, że importerzy dostosowują się do zarobków przeciętnego Kowalskiego. Ja sie osobiście cieszę z tego, że już za 50 zł można mieć czym się pobawić w sylwestra, bo nie ważne czy ktoś jest biedny czy bogaty. Do szczęścia każdy ma prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiecie jednego komus zalezy byscie mysleli Ĺźe drogie jest dobre i ze to co dobre musi byc drogie.

Txp 0100 40 szt cena ok 40zl, dumy bum 5 szt 7 zl, 859 10 zl i wszystko lepsze od fp3.

Ale pokazcie mi kto to ma ?

Przyklad bom bonow slaby bo ktos podkrecil cene o ok 40 proc. Ja jak je bede sciagac to cena ok 22 zl paka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest pełna nazwa tych petard dum bum i kto jest ich producentem? . Szukam infornacji na temat tej petardy i nigdzie nie mogę znaleźć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prędzej czy pozniej zaczna sie kombinacje.

Juz w tym roku mieli wycofac fp3 po 20 pakowane ale zmienili decyzje.

Zapewne sklepy wymusiły zmiane decyzji bo bardzo mało ludzi kupowało fp3/15 pakowane.

Zobaczysz ze predzej czy pozniej zaczna motac z mieszankami i cenami...

 

A nam pozostanie tkwic w bylejakości :)/>

 

 

już motają z mieszankami oraz z "podróbkami fp3" dobrze wiem co mówię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukacie tłumaczeń nie widząc realiów.

ja rozsyłam po kilka/kilkanaście paczek i widze co ludzie kupują.

Ps w Polsce mamy firme produkującąpiro ale nikt nie kwapi się do nawiązania z nimi wspólpracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukacie tłumaczeń nie widząc realiów.

ja rozsyłam po kilka/kilkanaście paczek i widze co ludzie kupują.

Ps w Polsce mamy firme produkującąpiro ale nikt nie kwapi się do nawiązania z nimi wspólpracy...

Z tego co wiem, to są 2 firmy w Polsce które produkują piro, ale widocznie nie zależy im na współpracy, bo myślę, że gdyby chcieli to sami by postarali się o to, a tak to nawet nie posiadają swoich stron internetowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee lepiej importowac towar z Chin...

I na koniec kupić w markecie byle co ;)/>

A że zaczynają motać się i robić jakieś dziwne akcje z FP3 to widać. Czarodziej pisałeś, że mają zniknąć te po 20 pakowane tymczasem na hurtownie są ściągane ogromne ilości ale po niższych cenach. Znajomy mnie zapewnił, że nie będzie problemu z nimi na sylwka.

 

Drugi temat. Są dwie kategorie klienta, jedna (80-85% ogółu) zwraca uwagę na cenę. Biorą rakietki Rubin bo są duże, ale że mają lipny efekt to już im wszystko jedno, byle by coś mieć. Ta grupa klientów nakręca u nas rynek do którego importerzy się dostosowują i ściągają byle co. Wystarczy dobre opakowanie, ładna grafika i sukces gotowy.

Pozostałe kilkanaście % zwraca uwagę na jakość, efekty itd. Są ludzie, którzy są w stanie zapłacić za race Comet 30zł-35zł, minutowy efekt ale piorunujący. Taka osoba pogardzi flarą za 8zł albo racą w kartonowej tulejce.

Problem jest bardzo złożony i jak widzicie to temat rzeka. Ogólnie nie ma aż tak źle :)/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...