Skocz do zawartości
  • 0

Fajerwerki na wesele...


jacko

Pytanie

Witam
Po pierwsze to forum jest git. Pisze bo mam case'a.
Kumpela robi wesele, i potrzebuje jakiś fajerwerkuff na wesele i mnie powierzyła ten problem.
Kwota do wydania jest rzędu ok. 400zł Chciałbym się skupić tylko na wyrzutniach a widze że tu jest wiele osób co sie orientuje co? gdzie? jak? tanio etc.
Na fajerwerkach znam sie tyle - o ile, zawsze sam lubiłem kupować i puszczać na Sylwku - generalnie od dziecka :D
Prosiłbym o jakieś rady w związku z tym. Przede wszystkim jakie te wyrzutnie. Wolałbym pare więcej i troche tańszych, niż np. 2 za 200-300 zł No i oczywiście różne aby ten mini-pokaz był ciekawy a nie wszystkie takie same :) Przymierzam sie do kupna w sklepie Vmax2.
Chciałbym aby były takie(no ewentualnie rakieta też może być) z srebrnym deszczem opadającym, jakaś taka jakby fontanna wytryskająca do góry co chwile białą smuge, no i takie żeby były nie tyle rozpadające sie co najlepiej takie tworzące dużą kule wysoko(czasem chyba rakiety będą niezbędne- no chyba że sie nie znam).
Chodzi mi generalnie o jakieś zestawy jakie polecacie, co proponujecie kupić do 400zł - proszę od razu o wyjaśnienie co jest co i jak to sie rozbłyskuje :) Będe naprawde bardzo wdzięczny.
Czekam na pomoc z waszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

Top użytkownicy dla tego pytania

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czy ktoś się orientuje ile się pali lont - do wybuchu, ewentualnie do startu wyrzutni??

Jest to bardzo ważne! Ewentualnie jak ktoś z was będzie w przeciagu tygodnia odpalał jakąś wyrzutnie to czy może sprawdzić z zegarkiem w ręku?? :)
Chciałbym to mniej więcej zgrać w czasie z muzyką. Muzyka praktycznie złożona.
Tylko teraz odpowiednio dopasować w czasie odpalanie wyrzutni. :mrgreen:

Czuje w kościach że będzie wypasik pokaz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czy ktoś się orientuje ile się pali lont - do wybuchu, ewentualnie do startu wyrzutni??

Jest to bardzo ważne! Ewentualnie jak ktoś z was będzie w przeciagu tygodnia odpalał jakąś wyrzutnie to czy może sprawdzić z zegarkiem w ręku?? :)
Chciałbym to mniej więcej zgrać w czasie z muzyką. Muzyka praktycznie złożona.
Tylko teraz odpowiednio dopasować w czasie odpalanie wyrzutni. :mrgreen:

Czuje w kościach że będzie wypasik pokaz :twisted:


To zależy jaka wyrzutnia i jakiego producenta. Lonty różnie się palą, zależy to od czynników wymienionych kilka słów przedtem.

Mógłbyś zrobić zdjęcie, tego co kupiłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

przeważnie lonty palą się 1cm/1sek.

Ale zgadzam się się z moim poprzednikiem wyrzutnie mają różne wielkości i lonty mogą mieć różne długości i różne się palić. Żeby dokładnie sprawdzić ile się palą ich lonty trzeba by było je odpalać co się bardzo nie opłaca. Można zmierzyć ile wystaje lont z wyrzutni (cm) i i jaka jest wysokość wyrzutni. Bo lont przeważnie na dole wyrzutni się kończy żeby wystrzelić kolejny ładunek. I jakoś to na oko dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzięki panowie - to w takim razie tak mniej więcej to oblicze. Ale mimo wszystko jakby ktoś w ciągu tygodnia-dwóch odpalał jakąś wyrzutnie to mógłby policzyć ;)

A co do sprzetu to jeszcze nie kupiłem. Wszystko kupuje Jorga. I całą relacje z planowania pokazu na pewno tu umieszcze - zdjęcia, filmik etc, także spoko mamuta :D

PS. Najwyżej kupie jakąś słabą wyrzutnie Jorga i zmierze - jak nie będe miał wyjścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a jaką muzyka będzie przy tym pokazie??

mógłbyś zdradzić kawałek tajemnicy :mrgreen:

Klasycznej użyjesz :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeszcze nigdy nie widziałem sztucznych ogni przy klasycznej muzyce, poza tym musiała by być naprawde głośno a nie mam takiej możliwości, poza tym nie wydaje mi się żeby to wyglądała jakoś fajnie - chyba że typowo profesjonalny pokaz w rytm granej muzyki.
Zrobiłem małą składanke z Vangelis... ale nie chce zdradzać na razie nic więcej :) Wszystko w swoim czasie :mrgreen:

[ Dodano: 2007-08-13, 14:43 ]
no to fajerwerki doszły... :mrgreen: :D :twisted:
zdjęcia zamieszczę wieczorem...:D normalnie odjazd

muza w sumie gotowa... 2 kawałki Vangelis zgrane w 1 piosenkę
jeszcze tylko pozostaje czasowe zgranie i mniej więcej dopasowanie i będzie jazda...
po 26 sierpnia możecie oczekiwać efektu mej pracy :twisted:

Aha, zamówione wyrzutnie:
JW21 Condor
JW68 New Generation 12
JW33 New Generation 6
JW27 New Generation 1
JW34 New Generation 7
JW69 New Generation 13
JW408 Show of fire

Więc już mniej więcej wiecie, czego można się spodziewać :twisted:

PS. A w ogóle to wszystko zamówiłem w Vmax2.pl, miła obsługa, ale mają straszny bałagan w papierach i w ogóle. No ale można przeżyć to skoro maja takie ceny :D i upusty :twisted:
Zamówiłem jakoś w czwartek-piatek a dzisiaj UPS przyjechało, wziąłem za pobraniem +5zł, bo jak zobaczyłem ten bałagan to stwierdziłem że tak będzie lepiej ;) Nawet nie myślałem że to załatwią tak szybko więc za to - jak największy plus. Bardzo dobrze zapakowane etc. Czyli generalnie: (mała reklama)
Vmax2.pl
- ceny +
- obsługa +
- szybkość +

- mały bajzel który odczułem że mają -
Więc na prawdę POLECAM!!! Bajzel nas nie dotyczy w żadnym razie, ale odczułem to rozmawiając przez tel, więc za to daje minusa.


A oto i zdjęcia sprzętu: :twisted:
200708fajerwerki006um0.th.jpg

W tej paczce przyszło wszystko :D
200708fajerwerki009ay4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale super wyrzutnie :mrgreen: czekamy na filmik.

Z tego co ty masz na razie mam połowę, ale postaram się mieć wszystko. :smile:

Czy będziesz kręcił :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trzeba przyznać, że sprzęcik konkretny :smile: W zasadzie spodziewałem się czego innego, ale mniejsza o to, to co kupiłeś też mnie zachwyciło :) Wybrałeś bardzo dobre i sprawdzone wyrzutnie - New Generationy to jedna z najlepszych serii Jorge. Show of Fireworks też są świetne, ale droższe od NG. Z New Generation 12 będziesz zadowolony w 100%, sam mogę poświadczyć - jest to po prostu sprzedawany w Biedronce Sfinx, tyle, że w innej cenie i innej poligrafii. Jego efekt jest bardzo ładny, na pewno spodoba się oglądającym :)

Przyłączam się do pytania mpiwowskiego - czym kręcisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z takim sprzętem to wesele się napewno uda :wink:
Dobrze dobrałeś wyrzutnie. Tak jak napisał witus ng to chyba najlepsza seria jorge. Show of fireworks też będzie mocnym akcentem.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do lontów...
Odcinek zwykłego lontu "od zewnątrz - do pierwszego pocisku" można zastąpić lontem quickmatch lub stickymatch a na jego zakończeniu dać zwykły zapłonnik elektroniczny. Opóźnienie rzędu max. 100-200ms wliczając: opór kabla, czas zapalenia masy pirotechnicznej zapłonnika, spalenie lontu szybko palnego. Wtedy za grosze można sobie zrobić jakąś mini skrzynkę pirotechniczną na np. 15 ładunków (polecam kabel sieciowy, miedziane 8 żył - 1zł/m). Praktycznie wszystkie zapłonniki elektryczne odchodzą bez problemu od baterii 9V.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Damian - jeśli mam być szczery - nie mam za bardzo pojęcia o czym mówisz/ lub jak to wykonać - niestety - a brzmi ciekawie :) ale akurat w tych rzeczach nie siedze, no chyba żeby był jakiś prospekcik - jak to wygląda, jak wykonać, etc.

Co do kręcenia, to będzie na pewno filmowiec który będzie kręcił, a ktoś ze znajomków będzie kręcił moją kamerką Panasonic, ewentualnie ustawie na statywie i powiem żeby ktoś włączył :)
ewentualnie jeszcze aparatem Canonem, także mam nadzieje że na drugi dzień będę miał filmik i będe mógł się wam pochwalić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no nieźle. To filmowiec możliwe że będzie miał kamerkę z HD. :mrgreen:
Czekamy czekamy. :mrgreen: Tylko jak już będziesz zamieszczał filmik to dobre będzie jak napiszesz kiedy strzelały poszczególne wyrzutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No więc mały raport z pokazu....
genralnie jak dla mnie to troche kicha wyszła :/ Pokaz miał być o 12:30, a odbył sie o 1:30... z winy wodzireja, wszystko było przygotowane na 0:30... wszystko by było luuzik gdy by nie to że zaczęło padać - a nie zapowiadali, nigdzie w pogodzie na necie nie widziałęm że będzie padać. Myślałem że lonty wytrzymają... bo padał mały deszczyk... z czasem przechodzący w deszcz... :evil: a ja czekałem na ludzi bo w każdym momencie mogli wyjść. Zapomniałem o jakiś reklamówkach albo czymkolwiek aby przykryć wyrzutnie. :sad: Na szczęście zamokły tylko 2 - w sumei to prawie decydujące... i to te które miały lonty u góry :(

A tak poza tym pokaz bomba. Zagadałem z DJem i wyniosłem sobie kolumne na zewnątrz... także było git bo nie musiałem swojego sprzętu załatwiać, a końcówka pokazu idealnie sie zgrała tak jak zaplanowałem z końcówką muzy :D

Taki stuff był i w takiej kolejności odpalany - przy czym 2 i 4 odpalałem na końcu - bo zamokły - i niestety sie poparzyłem... w twarz mi prawie wystrzeliła jedna :/:(

1 - JW 21 Condor
2 - JW 27 NG 1 - - :evil:
3 - JW 33 NG 6
4 - JW 69 NG 13 - - :evil:
tu była kilkunasto sekundowa przerwa... która niestety urosła do prawie minutowej z powodu nie odpalenia sie NG13 :(
5 - JW 68 NG 12
6 - JW 34 NG 7
7 - JW 408 Show

Filmik wrzuce jakoś na dniach. Jak powycinam puste przerwy gdzie nic sie nie dzieje :P

Generalnie pokaz uważam za udany bo bili mi brawo wszyscy a potem gratulowali pomysłu, zaplanowania... i takie tam.. że było super :) A poza tym wiem co zrobiłem źle - zapomniałem o reklamówkach, aby przykryć wyrzutnie (a wogóle sie deszczu nie spodziewałem) i stwierdziłem że będe robił takie pokazy na weslach znajomych, i znajomych tych znajomych :) Bo jak pomyśle że normalna firma przycina 1000 zł za 1-2 min. (Ceny zaczynają się od 500-600/min pokazu) to stwierdziłem że będę niezłą konkurencją tym bardziej że w moim regionie jest niewiele takich film, o ile w ogóle takie są.
Pokaz był wart ok. 900-1000zł ceny brałem ze zwykłych sklepów lub niektórych sklepów internetowych + robocizna, planowanie, czas poświęcony przygotowaniom etc :)
Na dniach będzie film - jakość kijowa, bo i operator sie nie popisał, a poza tym wszystko było - niestety- częściowo za drzewami.

PS. Lonty palą się mniej więcej ok 10s :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

super. Czyli nie było aż tak źle. Czekamy na filmik.

Weź pod uwagę, że wesela twoich kumpli nie będą tak często. :mrgreen:

I może nie wszyscy się skuszą na taki pokaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę szkoda, że nie wszystko poszło tak jak trzeba, ale jak bili brawo i gratulowali Ci znajomi, to oznacza, że im się podobało :smile: Co do lontów - ja w tym roku też planuje kilka rzeczy połączyć no i wbije 4 paliki i poprzywiązuje do nich folie tak, aby zakryły dany sprzęcik :wink:
Czekam na film :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo przykuwające sprawozdanie. Na pokazach profesionalnych pokazach zawsze folie zakłada się przed spektaklem. Mam nadzieję, że te dwie NG nie zamokły aż tak bardzo i odpalisz je sobie gdzieś na działce.
Gdyby nie druga część twojego postu, pomyślałbym, że kończysz przygodę z fajerwerkami. Jednak widzę, że masz zamiar sobie dorabiać na tym :). No wiesz, człowiek się na błędach uczy i w końcu nabiera odpowiedniego doświadcznenia. Oby tak dalej :wink:

Edit:

ale on je chyba już odpalił te wyrzutnie. Bo tylko lonty mu zamokły.
Sorry, nie spostrzegłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Bardzo przykuwające sprawozdanie. Na pokazach profesionalnych pokazach zawsze folie zakłada się przed spektaklem. Mam nadzieję, że te dwie NG nie zamokły aż tak bardzo i odpalisz je sobie gdzieś na działce.


ale on je chyba już odpalił te wyrzutnie. Bo tylko lonty mu zamokły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

taaa odpaliłem po całym pokazie... poparzyłem sie jedną z nich :/ bo to przecież szkoda by było...
a co do przyszłości to zawsze od dziecka lubiłem więc fajerwerki więc nie ma mowy o zapomnieniu :) a teraz raczej myśle jakby sie tu rozgłosić... ale to już nie na to forum temat :))

i o to upragniony przez wszystkich filmik :D

http://pl.youtube.com/watch?v=4IM7_7qxELk

PS. kolejność jest taka jak napsiałem... tylko oczywiście nie ma 2 i 4 :)
PS2. Gdzieś jeszcze można zamieścić ten filmik w którymś temacie o filmikach, ale na prawdę nie wiem gdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

super pokazik. Bardzo podobała mi się wyrzutnia JW408. No i bardzo dobrze zsynchronizowane z muzyką :wink: Condor też bardzo ładny był.

Moja ocena 9/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem pod dużym wrażeniem - nie spodziewałem się tak pięknych efektów po tych wyrzutniach :smile: Szczególnie na plus zaskoczyło mnie New Generation 6 - piękne palmy - uwielbiam ten efekt, ale oczywiście Show of Fireworks wgniotło w ziemie - efekty normalnie jak na pokazie :)
Gratulacje Jacko, zrobiłeś kawał dobrej roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bardzo ładne efekty, choć początek w pikselach :mad: ale potem ten Crracling ehh... (mój ukochany efekt) był miodzio, ważne też że ludziom się podobało =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

JW 27 NG 1 - efekt naprawde dobry na tak małą wyrzutnie.
Condor to przeciętniak ,a film rozpikselowany , muzyka raczej nie "współpracowała" z fajerwerkami ,ale biorąc pod uwage ilość wyrzutni i czas pokazu (ok 2 min.) , to zasłużone 7.5/10.
Ale jedną rzecz muszę przyznać , ta ostatnia wyrzutnia na końcu filmu to jeden z cudów przemysłu pirotechnicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
JW 27 NG 1 - efekt naprawde dobry na tak małą wyrzutnie.
Condor to przeciętniak ,a film rozpikselowany , muzyka raczej nie "współpracowała" z fajerwerkami ,ale biorąc pod uwage ilość wyrzutni i czas pokazu (ok 2 min.) , to zasłużone 7.5/10.
Ale jedną rzecz muszę przyznać , ta ostatnia wyrzutnia na końcu filmu to jeden z cudów przemysłu pirotechnicznego.


po 1 - NG 1 nie zostało nawet odpalone w tym pokazie tylko później (nie widać go na filmie) . Tak właśnie czytasz. a jeśli chodzi o muzykę to ja uważam, że się zgrała. Tak słyszałem przynajmniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...