Skocz do zawartości
  • 0

Fajerwerki na wesele...


jacko

Pytanie

Witam
Po pierwsze to forum jest git. Pisze bo mam case'a.
Kumpela robi wesele, i potrzebuje jakiś fajerwerkuff na wesele i mnie powierzyła ten problem.
Kwota do wydania jest rzędu ok. 400zł Chciałbym się skupić tylko na wyrzutniach a widze że tu jest wiele osób co sie orientuje co? gdzie? jak? tanio etc.
Na fajerwerkach znam sie tyle - o ile, zawsze sam lubiłem kupować i puszczać na Sylwku - generalnie od dziecka :D
Prosiłbym o jakieś rady w związku z tym. Przede wszystkim jakie te wyrzutnie. Wolałbym pare więcej i troche tańszych, niż np. 2 za 200-300 zł No i oczywiście różne aby ten mini-pokaz był ciekawy a nie wszystkie takie same :) Przymierzam sie do kupna w sklepie Vmax2.
Chciałbym aby były takie(no ewentualnie rakieta też może być) z srebrnym deszczem opadającym, jakaś taka jakby fontanna wytryskająca do góry co chwile białą smuge, no i takie żeby były nie tyle rozpadające sie co najlepiej takie tworzące dużą kule wysoko(czasem chyba rakiety będą niezbędne- no chyba że sie nie znam).
Chodzi mi generalnie o jakieś zestawy jakie polecacie, co proponujecie kupić do 400zł - proszę od razu o wyjaśnienie co jest co i jak to sie rozbłyskuje :) Będe naprawde bardzo wdzięczny.
Czekam na pomoc z waszej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy dla tego pytania

Top użytkownicy dla tego pytania

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Skoro te wesele siostry. To trzeba zrobić spore bum. Najlepiej kupić wyrzutnie, które mają 1,2" i mają co najmniej 25 strzałów. I dobrać odpowiednią ilość lontu do czasu trwania wyrzutni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skomponowałem taki oto zestawik:

Fontanny
FC8004 CRACKLING; ISKRZACA FONTANNA 7,90 zł
FC8004 CRACKLING; ISKRZACA FONTANNA 7,90 zł
FC8004 CRACKLING; ISKRZACA FONTANNA 7,90 zł

Rakiety
N3502 METEOR REGN; 4 RAKIETY 27,70 zł
JR34 MORFEUSZ; 4 RAKIETY; 27,70 zł

Wyrzutnie
JW05 20 mm 25 PLUTON - SERIA BIG BANG; 18,65 zł
SM9805 17 mm 25 THUNDER RAIN 17,20 zł
SM9807 17 mm 25 TYRANT 17,20 zł
SM2115 26 mm 16 ASTEROID 22,50 zł
JW69 29 mm 19 NEW GENERATION 13 35,80 zł
JW68 29 mm NEW GENERATION 12 35,80 zł
JW62 29 mm 19 NEW GENERATION 15; 40,80 zł
JW42 30 mm 25 BLACK CAT 55,80 zł
JW57 25 mm 35 NEW AGE; 73,00 zł

Razem brutto: 395,85 zł

Nie jest to zestaw o profesjonalnych efektach, ale taki mini-pokaz będzie trwał długo, a elementy, które w nim zastosowałem są gorąco polecane przez forumowiczów. Ich filmy dostępne są na kilku stronach, między innymi tutaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

może by coś większego kupić zamiast tych rakiet. Proponuje jakąś wyrzutnię 49 strzałową. Można wybrać spośród tych JW45, JW408, JW401, JW402, JW405 cena takiej wyrzutni to od 120zł do 133zł zależy czy jest skośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
może by coś większego kupić zamiast tych rakiet. Proponuje jakąś wyrzutnię 49 strzałową. Można wybrać spośród tych JW45, JW408, JW401, JW402, JW405 cena takiej wyrzutni to od 120zł do 133zł zależy czy jest skośna.


Ale mu chodzi o to, żeby było dużo za małą cenę. Te rakiety mają efekt złotego deszczu, który Jacko chce mieć :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmmm... no ciekawe... musze to przestudiować, a najchętniej musze zobaczyć tye rakiety o których mówicie

ja złożyłem coś takiego:
Same wyrzutnie
JW27 New Generation 1 29
JW33 New Generation 6 45
JW66 Show of fire 47
JW21 Condor 31
53955 Silver Cascade 70
JW34 New Generation 7 46
JW408 Show of fire 160

No i szukam jeszcze jakiejś muzy żeby to zgrać jakoś ładnie :D
Ale nie wiem czy to jest optymalne ustawienie... najechętniej to bym zobaczył to co witus proponuje... znajde gdzieś te rakiety, albo ktoś ma filmik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo ciekawy złożyłeś zestawik, a w zasadzie według mnie jest on półprofesjonalny :wink: Filmików tych rakiet nie ma, ale osoby je posiadające twierdzą, że efekt jest piękny :)
Co do muzyki, to musi być to muzyka klasyczna - taka najbardziej pasuje do fajerwerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
hmmm... no ciekawe... muszę to przestudiować, a najchętniej muszę zobaczyć te rakiety o których mówicie

ja złożyłem coś takiego:
Same wyrzutnie
JW27 New Generation 1
JW33 New Generation 6
JW66 Show of fire
JW21 Condor
53955 Silver Cascade
JW34 New Generation 7
JW408 Show of fire

No i szukam jeszcze jakiejś muzy żeby to zgrać jakoś ładnie :D
Ale nie wiem czy to jest optymalne ustawienie... najchętniej to bym zobaczył to co witus proponuje... znajdę gdzieś te rakiety, albo ktoś ma filmik?


Od razu się ostrzegam, że Condor zmienił efekt, nie jest taki jak na filmiku, Teraz wprowadzili w nim efekt FAN battery co bardzo fajne tam są i strzały proste i strzały skośne. Zamiast New generation 7 polecał bym ci wziąć New Generation 8 piękny efekt brokatu(opadający złoty deszcz) ten sam efekt co w rakietach chciałeś mieć :mrgreen:

reszta wyrzutni może być a na finał JW408 najlepsza z wyrzutni 49 strzałowych :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witus, a skąd wziąłeś takie ceny?? bo wydają się tak jakby jakoś zaniżone

A co do muzy - to przesłuchuje i sprawdzam Vangelis, Enya, Jean Michele Jare na razie, no chyba że ktoś coś mi jeszcze poleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
witus, a skąd wziąłeś takie ceny?? bo wydają się tak jakby jakoś zaniżone

A co do muzy - to przesłuchuje i sprawdzam Vangelis, Enya, Jean Michele Jare na razie, no chyba że ktoś coś mi jeszcze poleci


To są oficjalne ceny z cenniku Jorge'a. Na Vmaxie jest drogo, ale podobno jest jakiś "alternatywny" cennik. Może lepiej byłoby, gdybyś wybrał się do normalnej hurtowni :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie no to Jorge to ma ceny hurtowe i sprzedaje w cenach hurtowych...
A co do hurtowni to w Kielcach nie ma takowej... ewentualnie może gdzieś w Krakowie coś jest, będe musiał poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
witus, a skąd wziąłeś takie ceny?? bo wydają się tak jakby jakoś zaniżone

A co do muzy - to przesłuchuje i sprawdzam Vangelis, Enya, Jean Michele Jare na razie, no chyba że ktoś coś mi jeszcze poleci

Z Jean Michele Jarre to polecam do fajerwerków Chronology 2 i Oxygen 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli mogę wyrazić swoje zdanie to moim zdaniem 400 zł na wesele to trochę za mało, a jeśli to już naprawdę górny limit to dołożyłbym parę złotych i zrobił właśnie to czego ty nie chcesz czyli dwa dobre cake bo to jest najsensowniejsze wyjście sprawdzić czas wyrzutni i połączyć je odpowiednio długim lontem aby odpalić jedną i polecieć po jakiś kieliszek i delektując się smakiem alkoholu oglądać widowisko. Bawiąc się w kupę małych gó..... będziesz miał dużo roboty a efekt będzie mizerny. Bierz 2 cake z kalibrem minimum 30 mm

Jeśli się zdecydujesz na takie rozwiązanie daj znać a podpowiem ci co dokładnie wybrać i gdzie .
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Bierz 2 cake z kalibrem minimum 30 mm


2 cake z kalibrem 30 mm? Heh, przecież to mogą być chociażby dwa New Generation 13 ;-)

Kaliber 30 mm jest największym kalibrem dopuszczalnym w fajerwerkach bez zezwolenia. Więc nawet te wyrzutnie po 200 zł też mają 30 mm.

Ale zgodzę się z Tobą, warto kupić 'heavy' stuff niż takie zbędne małe rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko super tylko taki pokaz weselny nie będzie trwał dłużej niż dwie minuty jak byśmy kupowali dwie wyrzutnie 100 strzałowe kaliber 30mm. Dlatego mu chodziło o to żeby było tego więcej i żeby rozłożyć to w czasie. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba lepsze 2 minuty podczas których wszyscy będą wpatrzeni w niebo z otwartymi ustami niż 15 min. podczas których ciocia będzie opowiadać innym jak to ona zrobiła nowe ciasto :wink:

witus no wiadomo że chodzi mi o 30mm ale z dużych cake, ale ciesz się że sie zgadzasz ze mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak dla mnie 2 min to za mało na pokaz. A 15min to za dużo. Powinno być tak w połowie 7 min pokazu. Gdzie będę też wyrzutnie 25 strzałowe jak i zarówno 100 strzałowe oczywiście wszystkie 30mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
jak dla mnie 2 min to za mało na pokaz. A 15min to za dużo. Powinno być tak w połowie 7 min pokazu. Gdzie będę też wyrzutnie 25 strzałowe jak i zarówno 100 strzałowe oczywiście wszystkie 30mm


Pokaz, który twa 7 minut to jest już profesjonalka, za ogromne pieniądze, więc to raczej nie wchodzi w rachubę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadzam się z tobą że 7 min to dobry czas na pokaz ale za 400zł nie zapełnisz 7 min profesjonalne firmy choćby robiły taki pokaz dla znajomego nie biorąc nic za usługę tylko po kosztach materiałów też by tego nie wyrobiły za tą cenę 2 min to dobry czas biorąc pod uwagę że 2 min to nie tak mało można znaleźć jakiś fajny utwór przyciąć go odpowiednio i przez głośniki kapeli puścić równo z fajerwerkami i efekt będzie lepszy.

A jeśli kupisz te 25 strzałowe to więcej na tym pokazie będzie przerw pomiędzy bateriami niż samych fajerwerków

autor tematu chce różnorodność więc można kupić fan shape w którym każda salwa będzie miała inny charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak by się dobrze połączyło wyrzutnie lontem to wcale tych przerw by nie było tylko koniec jednej z wyrzutni trzeba by było nałożyć trochę z początkiem drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmmmmmm cieszy mnie fakt że tu taka dyskusja, aczkolwiek chciałem tak jak to napisał jeden z przedmówców kilka różnych wyrzutni żeby było ciekawie - wiem i zdaje sobei zsprawe że do 400zł nie można zrobić czegoś niewiadomo czego-profesjonalnego na 7-15 minut. Wole tak około 4-5 min. A jeśli chodzi o przestoje między wyrzutniami zawsze można odpalić lont troche wczesniej -przy końcu - tak aby mniej wiecej sie nakładały na siebie... A co do muzy to jesczez nie wiadomo jak to będzie :/ i tu jest zonk - wiadomo że każdy pokaz będzie fajniejszy z jakimkolwiek podkładem muzycznym niż bez... no czas pokaże w przyszłym tygodniu(albo koło soboty) jade zobaczyć ceny w hurtowniach w Krakowie... i będe myślał co i jak... ale nie przyrywajcie swoich przemysleń :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ja po przeczytaniu twego ostatniego postu w tym temacie jacko mogę ci życzyć tylko aby ten pokaz naprawdę ci się udał i aby koledzy z forum dobrze ci poradzili bo ja osobiście w tych mniejszych wyrzutniach mam mniejsze doświadczenie choć kilka w swoim życiu odpaliłem to nie uważam się za taki autorytet aby ci doradzać w wyborze na tak istotną imprezę jakim jest wesele bo w końcu jest ono tylko raz w życiu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no yaha ze filmik będzie... musi być :) ale to dopiero pod koniec sierpnia
jak kupie już cały stuff to dam znać na co sie zdecydowałem, bo jeszcze sam sie do końca nie moge zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
no yaha ze filmik będzie... musi być :) ale to dopiero pod koniec sierpnia
jak kupie już cały stuff to dam znać na co sie zdecydowałem, bo jeszcze sam sie do końca nie moge zdecydować


Mam nadzieję, że zrobisz zdjęcia sprzętu :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...