Skocz do zawartości

[FILMY] Pokazy profesjonalne od "wewnątrz" :)


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dzisiaj proponuję Wam obejrzenie ciekawego filmiku firmy Fajerwerki AS o tworzeniu profesjonalnych pokazów. Materiał widziałem na początku roku w TVN24, ale pewnie nie każdy miał szansę go obejrzeć, więc tutaj podam Wam link:

http://fajerwerkias.pl/video1.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też go widziałem w TVN 24. Warto obejrzeć można wiele się dowiedzieć, jak oni robią te pokazy, jak wyglądają szelki i inne ciekawe informacje. Polecam :smile:

nie ładnie zachował się pierwszy pan ręce w kieszeniach trzymał przed kamerą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omówienie działania ładunków było zrozumiałe. U dołu bomby jest proch czarny, który wyrzuca pocisk pod ciśnieniem zgromadzonym w rurze, a ten paląc się dochodzi do opóźniaczy, który w odpowiednim momencie zapala ładunek wybuchowy i następuje eksplozja z kolorowym rozpryskiem.

Filmik owszem bardzo ciekawy, ale ci goście zachowywali się jakby ignorowali to, że wystąpią w programie.

Niezły łup Witus. Pomyśleć, że to druga strona na liście po wpisaniu frazy "fajerwerki" w najpopularniejszej wyszukiwarce google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że w tym roku u nich będę kupował, bo mają hurtownie w Siedlach i jak pytałem się, czy mają Jorge'a odpowiedzieli, że tak :) Może uda mi się ich namówić, żebym mógł zrobić fotki profesjonalnych wyrobów, ale powołam się na nasz serwis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super jest ten filmik.
Zapewne nie jedna osoba forum chciała by robić tego typu rzeczy.
To jest robota , która cieszy , do której się chodzi z chęcią :mrgreen: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wszytko zostało opisane i wyjaśnione. Szkoda, że nie była pokazana różnica miedzy np. 60mm a 300mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

zgadzam sie z moimi przedmówcami dużo się dowiedziałem z tego filmu wcześniej nie wiedziałem jak jest napędzana taka bomba. ale teraz już wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Filmik SUPER. Fajnie tak poznać wszystko od "kuchni".

Boże... 50m od zabudowań i odwołali pokaz, a u nas wyrzutnie rozstawili na pomoście 3x5m i tylko tyle ze ludziom nie mozna było wchodzic na ten mostek. Jak sie stało przy moście i sie wyciągneło bardziej reke to mozna bylo dotkąć wyrzutni :o A ludu było sporo... Strach pomyśleć co by sie stało jakby któryś ładunek sie zaklinował w wyrzutni... straty w ludziach raczej niepoliczalne... :shock:

PS: Oby więcej takich filmów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...