Skocz do zawartości
Ratujmy Polską branżę pirotechniczną ×
  • 0

Pirotechnika sceniczna


Gość Marcin

Pytanie

Gość Marcin

Witam
Mam takie pytaniegdzie mozna kupic pirotechnike sceniczną ( fonntanny rózna czasy palenia i wysokości, różne płomienie dymy i błyski.
Znalazłem firmę Tropic gdzie mają jako taki asoryymenyt w przyzwoirej cenie tak mi się wydaje no ale niestety ich produkty nie maja atestu na odpalanie w pomieszczeniach zamknietych a w nstrukcji pisze że 5 metrów od przedmiotów łatwo palnych. No troche to kicha. Więc moja prośba gdzie mozna zakupic takie produkty.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pirotechnika sceniczna ma zupełnie inne normy i wymagania bezpieczeństwa niż zwykła pirotechnika dlatego można ją stosować na scenie itp
Problem tkwi w tym że bez koncesji/pozwolenia wojewody nie możesz świadczyć usług pirotechnicznych czyli jak coś się stanie to nie będzie śmiesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie zimnych ogni nie zalicza się do pirotechniki scenicznej. Tylko do artykułów różnych w pirotechnice amatorskiej.

http://www.youtube.com/watch?v=12yHJopDnlg


A co powiesz na to:

http://www.pyrouniverse.com/forum/showthread.php/25493-Fireworks-disaster-in-Russia

To nie jest w cale zimny ogień!!

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odpowiem na to, że zacytuje:

Większość wyrobów


Nie napisałem wszystkie. :|

Poza tym akurat wtedy nie używali scenicznej, tylko normalnych fajerwerków. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic tym filmem mnie nie przekonujesz bo nie wiadomo jakiej pirotechniki oni użyli.
Mam wrażenie że zaczynamy popadać w paranoję. To tak jak by zakładać że skoro na pokazach zdarzają się jakieś low-breaki to powinniśmy zabronić jakiejkolwiek pirotechniki która leci do góry na zasadzie wyrzutu z rurki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic tym filmem mnie nie przekonujesz bo nie wiadomo jakiej pirotechniki oni użyli.
Mam wrażenie że zaczynamy popadać w paranoję. To tak jak by zakładać że skoro na pokazach zdarzają się jakieś low-breaki to powinniśmy zabronić jakiejkolwiek pirotechniki która leci do góry na zasadzie wyrzutu z rurki...


Firek w sumie racja. Chociaż strzelanie na scenie pozostawmy profesjonalistom, ciesząc się z wąłsnoręcznie wykonanych realizacji outdoor ;)

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mpi, fira - pana strażnika teksasu nie przegadacie, bo fps wszystkich gani, ma za idiotów którzy zimnym ogniem głowę sobie urwą, a sam nie stosuje się nawet w połowie do tego co pisze, tak więc uważam dalsze przepychanki słowne za zbędne. To jest po prostu śmieszne.

Każdy człowiek o ZDROWYM ROZSĄDKU już sobie poradzi po przeczytaniu tego tematu.

Chciałbym, aby każdy sobie przypomniał, że jest to forum entuzjastów ogni sztucznych, a nie ich zagorzałych przeciwników, którzy z piro scenicznej robią śmiercionośne bomby. To jest dopiero non-sens. Pirotechnika sceniczna jest PIĘKNA! I powinno się jej strzelać jak najwięcej, byleby w zgodzie z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Jeżeli ktoś chce tym się trudnić, to niech to robi i tyle! Wystarczy wyrobić odpowiednie papiery i można strzelać na legalu wszystko co jest potrzebne do zrobienia ładnego pokazu.

Poza tym, autor tematu zadał konkretne pytanie: gdzie kupić, a nie prosił o moralizowanie i traktowanie jak debila i przestępce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego, co widzę w Warszawie, to więcej pirotechniki scenicznej jest strzelane na normalnych pokazach i na zewnątrz niż na imprezach w pomieszczeniach :D.


To źle widzisz bo oczy zwrócone masz tylko na pokazy na zewnątrz a będąc w takiej branży jak ja byś wiedział ile pirotechniki scenicznej w zamkniętych pomieszczeniach jest stosowanych. Głupie konferencje dla firm z prezentacją produktów


KUPISZ PRODUKTY PIROTECHNIKI SCENICZNEJ W GROMIE w Częstochowie jak coś chcesz pisz a doradzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość autor tematu

Witam ponownie
właśnie jak kolega wyżej napisał chodziło mi o to gdzie można kupić ładunki z atestem na odpalanie wewnętrzne bo firma tropik niemal takiego atestu i nie pyta się cZy ktoś ma koncesja na strzelanie. I druga sprawa skoro mowa o koncesji na robienie pokazòw scenicznych to gdzie można taki kurs zrobić i uzyskać licencje i ile to może kosztować
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość ten sam autor

Witam Ponownie

Więc tak jestem po imprezie no i muszę powiedzieć że było super zwłaszcza dla osób bawiacych się.
Były błyski sceniczne Fontanny 1s i 25s dopasowane do muzy i nikomu nic się nie stało.
Najpierw przetestowałem pirotechnikę na zywym organizmie czyli na mnie. Stwierdziłem że poparzyć raczej nic nikogo nie poparzą i nic nie podpalą, ale zachowałem środki ostrozności. Poprosiłem 2 osoby żeby zabespieczyły imprezę z gasnicami w momecie jak strzelałem i zachowałem odległość od bawiacych sie ludzi około 4 m. Martwi mnie tylko jedna żecz, ilość wydobywajacego się dymu. Pomimo działajacej wentylacji było go zbyt dużo.
I tu moje pytanie czy są w sprzedaży fontanny i inne bajery które tak nie kopcą. Widziałem gdzieś na youtube (w tej chwili nie mogę znaleść) film z wesele na którym wchodzi młoda para na salę i palą się 4 fonntanny około 3m i 30 s i żadnego dymu z nich nie było. Nadodatek paliły prosto w dekoracje materiałowe. Czy może się orietujecie gdzie takie mozna kupić .


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ilość dymu nie zawsze zależy jedynie od produktu, ale też od warunków w których pirotechnika jest odpalana. Ta sama fontanna w jednym miejscu może kopcić, a w innym być neutralna pod tym względem. Wszystko zależy od temperatury, wilgotności, kanałów wentylacyjnych etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0


I tu moje pytanie czy są w sprzedaży fontanny i inne bajery które tak nie kopcą. Widziałem gdzieś na youtube (w tej chwili nie mogę znaleść) film z wesele na którym wchodzi młoda para na salę i palą się 4 fonntanny około 3m i 30 s i żadnego dymu z nich nie było. Nadodatek paliły prosto w dekoracje materiałowe. Czy może się orietujecie gdzie takie mozna kupić .


Pozdrawiam



Są ale cena jest zaporowa jak na nasze możliwości finansowe. Temat już przerabiałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...