Skocz do zawartości
  • 0

Pirotechnika sceniczna


Gość Marcin

Pytanie

Gość Marcin

Witam
Mam takie pytaniegdzie mozna kupic pirotechnike sceniczną ( fonntanny rózna czasy palenia i wysokości, różne płomienie dymy i błyski.
Znalazłem firmę Tropic gdzie mają jako taki asoryymenyt w przyzwoirej cenie tak mi się wydaje no ale niestety ich produkty nie maja atestu na odpalanie w pomieszczeniach zamknietych a w nstrukcji pisze że 5 metrów od przedmiotów łatwo palnych. No troche to kicha. Więc moja prośba gdzie mozna zakupic takie produkty.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Niestety ale obawiam się że każdy produkt pirotechniczny będzie miał taki napis na opakowaniu :)
Ale do zamkniętych pomieszczeń polecam fontanny tortowe. Wydzielają mało dumy ale wysoki płomyk.
Fontanny tortowe można zakupić w sklepie internetowym np fajerwerkimarket.pl albo w hipermarkecie Przy świeczkach tortowych itp produktach do zabawy na urodziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fontanny tortowe można sobie wsadzić w tort na imprezie urodzinowej, natomiast do oprawy scenicznej nie nadają się wcale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wnioskuję, że nie posiadasz koncesji i papierów pirotechnika, więc na legalu nie odpalisz żadnej pirotechniki w pomieszczeniu zamkniętym. Do zastosowania takich materiałów konieczna jest pozytywna opinia PSP i zgoda policji. Jeśli jesteś pirotechnikiem amatorem i trzymasz sie z dala od kłopotów to zapomnij o zabawach z piro w pomieszczeniach zamkniętych. Wszelkie materiały tego typu ( z wyłączeniem fontann tortowych, zimnych ogni itp.) są produktami dostępnymi za okazaniem koncesji.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wnioskuję, że nie posiadasz koncesji i papierów pirotechnika


Po czym tak wnioskujesz :) ?


...na legalu nie odpalisz żadnej pirotechniki w pomieszczeniu zamkniętym. Do zastosowania takich materiałów konieczna jest pozytywna opinia PSP i zgoda policji. ...

Wszelkie materiały tego typu ( z wyłączeniem fontann tortowych, zimnych ogni itp.) są produktami dostępnymi za okazaniem koncesji.

fps


Nieprawda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nieprawda.


Zapytaj się Z.K., albo kogokolwiek innego z branży... Kupić może kupisz, ale legalnie nie odpalisz, szczególnie na imprezie masowej.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli to nie jest z punktu widzenia prawnego pokaz, a produkt jest NWP, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby odpalił legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli to nie jest z punktu widzenia prawnego pokaz, a produkt jest NWP, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby odpalił legalnie.


Prywatnie nie ma sprawy, ale impreza masowa to co innego. Z resztą co ja będę tłumaczył Z.K. już kiedyś cooleimu takie coś z głowy wybijał...

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawa jest wyjątkowo jasna:

- jeżeli produkt jest NWP, to nie potrzeba ŻADNYCH papierów

- jeśli z punktu widzenia prawnego, to nie jest pokaz, to też nie potrzeba ŻADNYCH papierów

Tyle :)

A nie zakładanie od razu: niczego nie odpalisz, wybij sobie to z głowy itp.

To tak jakby zabraniać komuś kupowana noża, bo od razu zakładasz, że będzie nim kogoś dźgał ;)

EDIT: Ciekawi mnie (skoro jesteś takim formalistą), czy tutaj zgłaszałeś swój pokaz z soboty http://www.pata.pl/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

i tak i nie :)

Materiały normalnie można kupić jako NWP ale na scenie koncercie itp nie możesz tego odpalić. Z.... wybił mi z głowy odpalenie pirotechniki scenicznej w lokalu i tego nie robię. Chodzi też o zdrowie ludzi. Mogą być uczuleni na dym itp. astma ... I będą potem problemy. Odpalam sobie tylko na weselach na otwartej przestrzeni. A po drugie pirotechnika sceniczna to droga sprawa i lepiej odpalić sobie kilka kostek :)

w linku poniżej przykładowe filmiki scenicznej.

http://www.jorge.com.pl/fajerwerki-profesjonalne-podkategoria-7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
EDIT: Ciekawi mnie (skoro jesteś takim formalistą), czy tutaj zgłaszałeś swój pokaz z soboty http://www.pata.pl/ :)

Akurat nie musiałem, bo było samo NWP. Nie wiem czy wiesz, ale każdy kto puszcza lampiony powinien już takie zgłoszenie złożyć. 
A jakby cie interesowało to o sobotnim pokazie była poinformowana najbliższa komenda PSP i policja.

A co do piro scenicznej używanej w pomieszczeniach zamkniętych:
https://docs.google.com/viewer?pid=bl&srcid=ADGEEShEcU-Ldg9xLP5e67UGDSu0RBZvQ0WRBxniZjoj_NaoRpzk1pDEATAb84n9jkcVfHtJP4JcD4hyHbE2OhdNvY1BtmKSyytxQjD3a9I3H1t59zy7qsGvg_TuwkDmLZwkf09scopZ&q=cache%3AHm9RHykr8EcJ%3Aisap.sejm.gov.pl%2FDownload%3Fid%3DWDU20051581329%26type%3D2%20&docid=52ed24b53f13c5eb9d20820be52e1afa&a=bi&pagenumber=3&w=800
Patrz pkt. 18 - zasady dopuszczenia w pomieszczeniach zamkniętych. Miłej lektury - pozdrawiam miszczu :P

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może chce odpalić na scenie podczas jakiegoś koncertu (żeby nie było, dla zamkniętej widowni)? Albo w pomieszczeniu pół-zamkniętym?

Nie baw się w takiego strażnika teksasu, wszystkim wszystkiego zabraniasz, bawisz się w naczelnego moralizatora forum, a belki w swoim oku nie dostrzegasz ;) Nie traktuj każdego jak terrorysty i przestępcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Vel nie wiem czemu negujesz wszystko, co napiszę. Tak jak mówiłem pogadaj z profesjonalistami to może ci się oczy otworzą. Temat piro scenicznej w pomieszczeniach zamkniętych był już poruszany o czym napisał wyżej Cooli...

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Vel co tydzień mam możliwość odpalania scenicznej na koncertach BOYS, Perfect, D-bomb czy innych PL gwiazd ale tego nie robię bo nie chce mieć problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nieprawda.


Potwierdzam, bzdura!
Pirotechnikę sceniczną kupić możesz, odpalić w pomieszczeniach zamkniętych bez koncesji nie możesz, ale możesz odpalić je na otwartej przestrzeni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potwierdzam, bzdura!
Pirotechnikę sceniczną kupić możesz, odpalić w pomieszczeniach zamkniętych bez koncesji nie możesz, ale możesz odpalić je na otwartej przestrzeni


BZDURA

Odpal sobie na koncercie... gwiazda zostanie poparzona i co? bzdury gadasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potwierdzam, bzdura!
Pirotechnikę sceniczną kupić możesz, odpalić w pomieszczeniach zamkniętych bez koncesji nie możesz, ale możesz odpalić je na otwartej przestrzeni


A ja powiem tak, gdyby, używanie piro scenicznej wewnętrznej było dozwolone dla każdego, to profi firmy piro także by stosowały je podczas programów takich jak xfactor.A z tego co wiem to oni używają do tego maszyn, w pełni zgodnych z bhp a na ich zakup są potrzebne pozwolenia.Nawet gdy da się ominąć przepisy, ponieważ są to artykuły nwp, to tak czy inaczej powinno się wybijać amatorom z głowy takie zabawy, a mówiąc, że osoba która pyta się o takie rzeczy na forum "może mieć" pozwolenia jest dla mnie śmieszne :)

Edit#

Aha przypomniał mi się film, jak jakaś firma zastosowała wodospad sceniczny, i zostało poparzona spora liczba osób, także tym bardziej odradzam takie zabawy amatorom, jak nawet niektóre firmy mają z tym problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCar_w_klubie_nocnym_w_Permie dość nie dawno 3 lata temu, oglądalem gdzieś film z tego jak to się wszystko zaczęło i jak ludzie się tratowali uciekając ale nie mogę znaleźć. Ogień szybko się rozpzestrzenił i niestety.

Znalazłem, jakieś skrócone http://www.liveleak.com/view?i=e22_1260035589 to chyba wystarczy w tej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

BZDURA

Odpal sobie na koncercie... gwiazda zostanie poparzona i co? bzdury gadasz


Jak ja lubię teoretyków. Kupić możesz odpalić w pomieszczeniu zamkniętym i na imprezie masowej nie możesz bez koncesji, na otwartej przestrzeni możesz czytaj pole...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak ja lubię teoretyków. Kupić możesz odpalić w pomieszczeniu zamkniętym i na imprezie masowej nie możesz bez koncesji, na otwartej przestrzeni możesz czytaj pole...


I dokładnie to chciałem przekazać wszystkim amatorom. Niestety pan wszechwiedzący velibrum się wtrącił. Jest dokładnie tak jak napisałem, co teraz firek potwierdza i potwierdzi to każdy profi. Użycie artykułów pirotechniki scenicznej, nawet tych oznakowanych <NWP> w przypadku użycia w pomieszczeniu zamkniętym oraz na imprezie masowej, podlega regulacji osobnymi przepisami. Jest dopuszczone tylko po uzyskaniu pozytywnej opinii PSP i policji, przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje potwierdzone papierem z WITU lub innej uprawnionej jednostki.
To tyle w temacie i wracamy do początku, czyli tego co napisałem wcześniej. Odradzam wszelkie eksperymenty z tego typu artykułami, chyba, że w ramach amatorskiego pokazu sztucznych ogni na wolnej przestrzeni.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

BZDURA

Odpal sobie na koncercie... gwiazda zostanie poparzona i co? bzdury gadasz


Gwiazda zostanie poparzona? hahhahaah to jest pirotechnika sceniczna. Większość wyrobów ma zimny ogień. :) Sama nazwa wskazuje "SCENICZNA" Ludzie nie są debilami, że robili by fajerwerki by podpalały wszystkich i wszystko dookoła. I nie wolno ich użyć bez pozwoleń w pomieszczeniach to tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gwiazda zostanie poparzona? hahhahaah to jest pirotechnika sceniczna. Większość wyrobów ma zimny płomień. :) Sama nazwa wskazuje "SCENICZNA" Ludzie nie są debilami, że robili by fajerwerki by podpalały wszystkich i wszystko dookoła. I nie wolno ich użyć bez koncesji w pomieszczeniach to tyle.


zimne ognie ;) niektórzy też je zaliczają do pirotechniki scenicznej bo można je w domu używać, a płomień mają cholernie gorący :) Zimny płomień mają chyba tylko te z maszyn do efektów specjalnych natomiast większość tych podpalanych lontem lub zapalnikiem jakąś tam temperaturę mieć muszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie zimnych ogni nie zalicza się do pirotechniki scenicznej. Tylko do artykułów różnych w pirotechnice amatorskiej.

http://www.youtube.com/watch?v=12yHJopDnlg


Jak by było ziemne to by tropic nie pisał ze 6m od trzeba stać :D Natomiast maszyny działają na zasadzie szlifierki, iskry są, ale wgl nie parzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Firma zawsze musi napisać taką formułkę bo tego wymagają przepisy i zdrowy rozsądek. Przecież w fontannie nie będzie się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...