Skocz do zawartości

Pokazik weselny


gnz87

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ma i tyle i nie ma co wnikać bo każdy dobrze wie, że ma się swoje źródełka ;)

Czekamy na filmik albo jakąś dokumentację zdjęciową z pokazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film będzie, bo na godzinę pokazu ma dojechać dodatkowy kamerzysta. Zdjęcia ze "strefy" pewnie też dodam.

Podkład muzyczny do którego będę strzelał to:



Na początek idą 4 x 2 single w układzie V, potem 5 singli w układzie lewo, środek, prawo, środek, lewo, potem 2 x JF-02, następnie 2 x JW1013 i dalej już leci w niebo ;-)
Myślę, że idzie się domyśleć w którym momencie co będzie strzelane, a jak nie to może wrzucę rozpiskę bo i tak ją muszę przygotować.

EDIT:

Pierwszy z trzech już jest:

stojak.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszła paczka z zapałami, lontami i singlami ;-)
Niestety, jeden zapał dojechał bez główki zapalczej ale gratisowy długopis od Pana Pawła mi to zrekompensował ;-) hehehe.

piro3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko widać przygotowane i wszystko na swoim miejscu. Widać, że mamy kolejną osobę w szeregach forum która potrafi to zrobić.

Jednym zapałem się nie martw. U mnie czasem kilkanaście leci na testy czy inne takie tam... ;) zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc przyszła pora na podsumowanie pokazu.

Cały pokaz był strzelany z podstawy, dzięki czemu małe kostki dały naprawdę fajny efekt. Czas przygotowania pokazu można rozdzielić na dwie części:

1. Przygotowania w domu - ustalanie efektów, zgranie efektów z podkładem muzycznym;
2. Przygotowania na miejscu - mocowanie wyrzutni i singli na podstawie, połączenie lontem wyrzutni + podłączenie zapałów do singli i onerowów.

Generalnie cały pokazy wyszedł w 95% tak, jak był zaplanowany. W tych brakujących 5% znajduje się niestety muzyka, która miała być no i w sumie była, ale zamiast na zewnątrz to na sali, a pokaz był strzelany z tyłu. Jeszcze jednym minusem były rzymskie ognie, które nie odpaliły z zapału - w sumie się tym nie przejąłem i strzelałem dalej, ale po części finałowej (3 x SM9833 + JW2001 + JW1000) gdy para młoda i goście weselni bili brawo, rzymy jak gdyby nigdy nic sobie odpaliły :-)

Dopiero w domu, przejrzałem zdjęcia na telefonie i doszedłem do wniosku, że JW2001 było sprawcą tego niechcianego strzału - wachlarz rzymów był przymocowany do JW2001 i w momencie gdy poleciała finałowa seria z JW2001 to lont łączący rzymy się zapalił od ognia z wyrzutni ;-)

Gościom to nie przeszkadzało, bo nikt tak naprawdę nie wiedział, jak to ma wyglądać, także zbytnio się tym nie przejmuję ;-)

Pierwszy pokaz strzelany z systemu i muszę powiedzieć, że strzelanie z lontu a z systemu to dwa różne światy! Akurat w tym pokazie system był wykorzystywany głównie do sekwencji ale mimo wszystko bardzo fajnie mi się na nim pracowało.

Czas podłączenia lontu i zapałów to około 4 godziny pracy, czas strzelania - 3:40 :-)

Na miejscu zamieniłem JF-02 na 2 x FC8003 i wyrzuciłem z pokazu JF-11 w obawie, przed odpaleniem lontu przez fontannę.

Mam na telefonie zdjęcia ze strefy, ale nie mogę go podłączyć do komputera, bo system go nie widzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze , że mocujesz kostki do płyt tak jak ja :) i dobrze bo to pewne rozwiązanie. Wrzuciłbyś jeszcze film bo umieram z ciekawości jak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Widze , że mocujesz kostki do płyt tak jak ja :) i dobrze bo to pewne rozwiązanie. Wrzuciłbyś jeszcze film bo umieram z ciekawości jak wyszło

Rzeczywiście, gdzieś na Twoim filmie się natknąłem na podobny sposób mocowania. Kostki trzymają się stablinie, te które są na płaskim są mocowane na jednym kątowniku, te które idą w fanie są na dwóch. Single na jednym. Kupiłem 40 kątowników i na jakiś czas mam spokój. Przy następnym strzelaniu wystarczy w 15 minut ustawić je pod nowe kostki i z głowy.

Sam umieram z ciekawości, bo większość pokazu nie widziałem - jak zwykle z resztą - także jak tylko dostanę film to od razu wrzucę! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cap, jak będę miał to wrzucę. Przecież nie będę dzwonił do kamerzysty którego nie znam i nie będę go popędzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przed majówką wstawisz film?


cap nie czaisz, że to nie od niego zależy kiedy będzie film ? To nie jego wesele było :D mój brat czekał 3 miesiące na film
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jezu ale męczywół. :D Pamiętaj, jak będzie to będzie wcześniej niż będzie nie będzie :P


Nie kopiuj wypowiedzi innych, bo Cię ACTA zgarnie xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...