Skocz do zawartości
  • 0

Pokaz urodzinowy 250zł


domin839

Pytanie

Siemka
Mam do zrobienia pokaz z budżetem 250zł Do pokazu jeszcze dużo czasu bo pokaz odbędzie się dopiero q maju ale chcę aby wyszedł jak najlepiej a więc już teraz proszę was o pomoc. Pokaz będzie odpalony za pomocą systemu (Meteor12). Ile kanałów zostanie wykorzystanych tego nie wiem. Fajerwerki na pokaz kupię w Gromie, więc będzie dosyć tanio. Pokaz ma być treściowy, ma trwać ok 2 minuty. Myślę aby na finał dać JW407/JW408 i tu pierwszy dylemat. Po którejś z tych kostek polecą 3 szelki 2" Brocade Crown z JW1018 ale czy One Row się znajdzie to tego jeszcze nie wiem. Z większych kostek to jeszcze chcę kupić 2x JW4055. Z małych jeszcze nie myślałem ale JW08, JW05 i wszystkie z serii Bog Bang prócz Urana, do tego JW25, JW26 i inne, o tym jeszcze nie myślałem, jakby się wam chciało możecie napisać swoje propozycje małych kostek za ok 80zł. Jak wyżej pisałem zastanawiam się nad JW407 bądź JW408, jest też wyjście aby pokaz zrobić z tylko małych kostek nie wliczając 2x JW4055, może za te 120zł(koszt JW407/JW408) kupić TXB475 + coś jeszcze ? Jakbym miał nie kupować to budżet małych kostek wzrasta o 120zł czy do ok. 200zł ! Proszę o zaplanowanie pokazu, jakieś wskazówki itp. Ten pokaz jest dla mnie straszliwie ważny !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

to co nic nie mówisz czy wszystko ok?

Nawet esa nie napiszesz

Paczka przekroczyła 30 kilo i doszła bez problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko jest w porządku tylko zamiast MCIII mogłeś wziąć coś innego, bardzo słaby efekt według mnie o szelki się nie zgadzają ale to już mały problem :) Wielkie dzięki ! :) Na pewno to nie moje ostatnie zakupy, będą jeszcze i dużo większe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc stało się !! Wszystko jest już kupione i czeka na połączenie. Wielkie podziękowania dla Cooliego !!
O to fotka zakupów, oczywiście tylko część jest przeznaczona na pokaz.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23615145fa5afeb3.html

Plan pokazu :


Kanał 1 (3x Strobo)
Kanał 2 (Babel – Hi- tec - Babel) – 10s
Kanał 3 (MCIII- Guliwer – MCIII) – 28s
Kanał 4 (JW4055) – 1.11s
Kanał 5 (Vigo) – 1.26s
Kanał 6 (2” visco) – 1.44s
Kanał 7 (2” QM) – 1.50s

Niestety wychodzi trochę za długom, ale nie mam pomysłu jak to skrócić aby nie wyszło masło maślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dla mnie to da się wszystko ścieśnić. Na Babel i Hi-Tech wystarczy 15s. MCIII i Guliwer to góra 20s strzelania a na kulki daj 3 s odstępu między salwami, więc śmiało można skrócić całość o jakieś 10s.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym proponował połączyć wszystko jednym lontem + zapasowy dla bezpieczeństwa i jak na pokaz komunijny + Urodzinowy to będzie super.

Fajnie zazębić kostki odliczyć sekundy i będzie git.

Co do zakupów to nie ma sprawy jak ktoś potrzebuje to chętnie pomagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może to zabrzmi głupio ale jak możesz to daj 3 linie lontowe , przy czym jednej nie spinaj w tych samych punktach zipami co pozostałych dwóch (nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi) . Mi 2 lata temu niestety ale lont mimo że dany podwójnie , zgasł w miejscu ściśnięcia zipem. Dlatego trzecią zapasową linię podpiął bym w nieco innych miejscach (dosłownie pare cm różnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pokaz będie odpalany za pomocą systemu, więc lontu użyję mało, więcej zużyję QM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Domin fotki ze strefy wkleję dziś do tematu a z filmikiem trzeba będzie poczekać bo trzeba go podrasować troszkę. Nagrywanie z bliska i fatalne nagranie.

21142609.jpg

21142605.jpg

21142603.jpg


I jeszcze jedno odradzam zapały biało żółte 5m z surexa :( fuj

na 6 nie odpaliły 4 :) tzn odpaliły ale maluśką iskierką.

Pokaz Komunijno-Urodzinowy można zaliczyć do udanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obiecuję że zapałów z Surexa już nie kupię, co do zapałów to jesteśmy ugadani. Pokaz można zaliczyć do udanych, wszystkim się podobało, bym dynamiczny, bardzo dynamiczny. Nie odpaliły 3 kostki, babel, MCIII i wenus. Przeliczyliśmy się też z vigo, miała wybuchać niżej tym samym szelki pięknie by stzrelały nad vigo, lecz strzelała wyżej i szelki pokrywały efekt vigo. Ale i tak pokaz wyszedł. Dzięki wielkie że poświęciłeś czas i poduczyłeś mnie co nie co. Dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma za co 20 km to nie problem :)

Piękny efekt wyszedł jeśli chodzi o Monta i VIGO.

2 kostki vigo i piękny finał za niewielkie pieniążki :)

Jutro późnym wieczorem wkleję padakę filmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeliczyliśmy się też z vigo, miała wybuchać niżej tym samym szelki pięknie by stzrelały nad vigo, lecz strzelała wyżej i szelki pokrywały efekt vigo.



Jak na mój gust stojąc 0-50m od strefy to nie można realnie ocenić co strzelało wyżej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie rada na przyszłość. Jak chcecie odpalać lont visco bezpośrednio od zapałów, to koniecznie zaopatrzcie się albo w "klipsy" albo w odpowiednią ilość zespołów zapalczych z czerwoną główką (najlepiej z niebieskim kapturkiem, te co sprzedają m. in. Grom i TF). Zapalniki z zieloną główką są tzw. zapałami bezpiecznymi, gdzie zamiast wrażliwych na bodźce mechaniczne związków białego fosforu używa się innych substancji, w związku z czym zapał daje znacznie mniejszy płomień, który bez problemu inicjuje qm ale z visco już nie zawsze sobie poradzi.
A skoro już o zapałach mowa, to uczulam wszystkich, że są to produkty z którymi należy obchodzić się z ostrożnością. Po pierwsze są wrażliwe na wszelkie bodźce mechaniczne, po drugie łatwo je odpalić przez przypadek np wyładowaniem statycznym. Więc jeśli uzbrajacie materiał przed pokazem i przewozicie go w samochodzie należy zadbać, żeby nic się nie przesuwało. Dodatkowo zawsze trzeba pamiętać o zwarciu końców przewodów, w celu uniknięcia odpalenia przypadkowym wyładowaniem wywołanym np. przez naelektryzowaną odzież. Jeśli chodzi o przechowywanie to należy pamiętać, żeby główki zapałów były osłonięte przez kapturek, a końce przewodów zwarte, rozplatamy je dopiero w momencie podpinania zapału do systemu.
Ostatnia uwaga na koniec. Zapalników nigdy nie testujemy w pomieszczeniach zamkniętych. Związki białego fosforu w czasie spalania tworzą się toksyczne opary. W prawdzie w zapałach jest głownie bezpieczny fosfor czerwony, ale lepiej dmuchać na zimne.


fps

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nawet fajne ujęcie jak na pokaz amatorski. Jedna rzecz rzuciła mi się w oczy, a mianowicie fragment, w którym strzelał Mont.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Film Pokazu :



Pokaz mogę zaliczyć do udanych, nie odpaliły 3 kostki Wenus, MCIII i Babel wszystkie przez zapalniki Surexa których nie polecam. Finał nie udał się w 100% ale jest dobrze. Uprzedzam narzekania że pokaz krótki, taki miał być !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To vid z 2 kamery to nieporozumienie :P ale z 1 fajnie nagrane ;) krótko ale kolorowo :) bardzo fajnie :) co to za kosteczki strzelają na samym początku (od 35s)? bardzo mi się spodobały ballet? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To vid z 2 kamery to nieporozumienie :P ale z 1 fajnie nagrane ;) krótko ale kolorowo :) bardzo fajnie :) co to za kosteczki strzelają na samym początku (od 35s)? bardzo mi się spodobały ballet? ;)


Babel + Hitec + Guliwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...